Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht

  Gjithnj e m zshm flitet se pacientt e smur nga kanceri me futjen sa m t madhe t sasis s vitamins B17 n organizm, e shkatrrojn gjithnj e m shum kancerin deri sa ta shrojn plotsisht.

  Vitamina B17 pr her t par si ila kundr kancerit sht promovuar m vitin 1950 nga ana e mjekut dr.Ernest Krebs. Ideja e shrimit t kancerit prmes vitamins B17 bazohet n faktin q sipas Krebsit, kanceri shkaktohet pr shkak t mungess s vitaminave dhe mineraleve n organizm. sht fakt se sot njeriu bashkkohor shum m shum i sht ekspozuar ksaj smundje pr dallim nga kulturat primitive t s kaluars. Doktor Krebs si nj ndr mundsit e shpjegimit t ksaj, sjell t dhnat se fiset e lashta kishin shprehi krejtsisht tjera t t ushqyerit. Pr shembull, pjestart e fisit Hunzi, do dit kan futur n organizmin e tyre prej 250 deri n 3000 minerale e vitamina B17, pr dallim nga evropiani dhe amerikani mesatar, i cili prmes ushqimit t gatshm industrial artificial n dit fut vetm 2 miligram t ksaj vitamine. Fisi Hunzi sht fis i lasht, i vendosur n pjesn veriore t Pakistanit. Pjestart e ktij fisi jetojn mesatarisht 100 vjet dhe nuk din gj pr smundje e lre m pr kancerin, i cili pr ta sht krejtsisht i panjohur. Shkak i ksaj sht se ky fis do dit ushqehet me fara t kajsis, ky sht fruit i tyre m i prhapur dhe sht pjes e ushqimit t prditshm. Doktor Krebs, deri n vdekjen e tij m 1996 konfirmonte faktin q kishte nxjerrur nga kjo se me shtimin e dozs ditore t vitamins B17 rreziku pr tu smur nga kanceri zvoglohet 100%, pra nse merret kjo vitamin ather personi q e konsumon nuk ka shans t smuret kurr nga kjo smundje. Tash m e dini sekretin, andaj hani fara t kajsive, sepse ato prmbajn koncentratin m t madh t vitamins B17.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2004
  Postime
  689

  Pr: Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht


 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2004
  Postime
  689

  Pr: Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht

  Disa fise n Pakistan pretendojn se jan pasardhsit e drejtprdrejt t Aleksandrit t Madh. Ata flasin nj gjuh t ngjashme n shum fjal me gjuhn shqipe, kan veshje kombtare q u ngjajn shum veshjeve tona antike, madje edhe i thrrasin me emrin shallvare.

  Prpos ktyre ngjashmrive, dokumentari i msiprm tregon se sa sht muzika e tyre autoktone e njjt me muzikn ton folklorike, dhe me t dgjuar, nuk do t keni mundsi t dalloni cila sht muzik shqiptare apo cila sht muzik e Huanza, si quhen ndryshe kto fise.

  Pr m tepr, krcimet e tyre tradicionale ngjajn tepr shum me krcimet tona dhe simbolet e tyre jan simbole identike me ato q jan prdorur prej ilirve t lasht.

  Ata kan ngjyr t bardh lkure, e cila sht plotsisht e kundrt me ngjyrn e popullsis s Pakistanit, gj q l t kuptosh se ata jan rac tjetr. / Zeri

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2004
  Postime
  689

  Pr: Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht


 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2004
  Postime
  689

  Pr: Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht  ps. me shume per keto fise Ilire...

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  01-12-2004
  Postime
  689

  Pr: Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht


 7. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht

  M trhoqi vmndjen te secondi 55:00 .. Kryqi Nazist !! https://www.youtube.com/watch?v=5BEcoyTUsFk#t=86


  p.s

  'a lidhje kan kto me temn Iliriana ?!!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Wordless : 27-12-2014 m 15:44
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 8. #8
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  50
  Postime
  5,221

  Pr: Ilai i kancerit dihej para 65 vitesh, 100% i sigurt dhe shum i thjesht

  Qysh, qysh, keta trimat e wordleshit, na pertypkan fara kajsish perdite.....ahahahaha ....po sikur ishin farat e zekumit ato cudibereset, me licence drejtpersedrejti nga profeti harap...???!!!
  Jarigas

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •