Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 26

Tema: Dren Abazi

 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Dren Abazi

  Dren Abazi, se shpejti ne Hollywood

  Kėnga titullohej “Natėn”, por pėr Dren Abazain ka qenė njė dritė mė shumė nė karrierėn si muzikant. Kantautori i njohur nga Kosova po pėrgatitet tė zhvendoset nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės, i ftuar nga producentė filmash nė Hollywood, pėr tė bashkėpunuar nė realizimin e projekteve tė tjera tė mėvonshme. “Do tė takohem atje me producentė tė njohur, me tė cilėt kam rėnė nė kontakt nė momentin qė shita kėngėn time ‘Natėn’ pėr filmin ‘Let’s Be Cops’, i cili momentalisht ėshtė duke u shfaqur nė kinematė amerikane. Do tė pėrpiqem tė hyj nė treg atje”, tha Dreni pėr gazetėn “Panorama”. Emri i kantautorit tė njohur, Dren Abazi, renditet tashmė nė titrat e filmit tė ri hollivudian “Let’s Be Cops”, ku rolin kryesor e luan aktori amerikan, Andy Garcia. Produksioni i famshėm botėror i filmit “20th Century Fox” bleu disa muaj mė parė tė drejtat e shfrytėzimit tė kėngės “Natėn”, si kolonė zanore pėr filmin “Let’s Be Cops”.

  Pėr 29-vjeēarin nga Prishtina, ishte me tė vėrtetė diēka e pabesueshme marrja e lajmit se kėnga “Natėn” ishte pėrzgjedhur pėr kėtė film, mes 100 kėngėve konkurrente nga vendet e Ballkanit. Dreni ka treguar se pėr ta ēuar pėr konkurrim kėngėn e tij deri nė Hollywood, e kishte ndihmuar Inida Gjata (Zhaku), nėpėrmjet lidhjeve qė ka bashkėshorti i saj, producent muzike nė Gjermani. “Natėn”, edhe pse nuk ka qenė ndėr mė tė dashurat e Drenit, duket se u ėshtė pėrshtatur producentėve tė filmit mė shumė me idenė. “20th Century Fox”, pas pėrzgjedhjes qė bėri kompania “Visions from the Roof”, vendosi tė blinte tė drejtėn e shfrytėzimit tė kėsaj kėnge, qė interpretohet nga vetė Dreni. Kjo ėshtė hera e parė qė njė kėngė moderne shqiptare bėhet pjesė e njė prej filmave hollivudianė. Le tė shohim pas kėsaj se si do tė vazhdojė karriera e Dren Abazit nė Amerikė.


  http://lajmetshqip.com/dren-abazi-se...-ne-hollywood/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 20-12-2014 mė 10:54

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi  Dren Abazi, mbreti i natės qė shkon nė Hollywood

  Bėhet fjalė pėr Dren Abazin, kėngėtarin i cili prej vitesh ka sjell origjinalitet nėn tingujt e muzikės. Nė njė intervistė pėr “Shqiptarja.com”, Dreni tregon emocionet ... Intervista e plote ne linkun ne vijim :

  http://shqiptarja.com/news_gossip.ph...&IDCategoria=1

 3. 2 antarėt mė poshtė falenderuan sirena_adria pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  bili99 (20-12-2014),Maqellarjot (07-11-2016)

 4. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Kenget e bukura jane te pakoha ! Faleminderit Dren qe e risjell kaq bukur !  E para here qe degjoj kete kenge te magjishme te Muharrem Qenes . Respekte & Mirenjohje Artisteve te Kosoves !

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  Maqellarjot (07-11-2016)

 6. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Si vjen Tirana ne syte e Drenit ..... Interviste interesante dhe e kendshme !


 7. #5
  AKA-MANO Maska e Maqellarjot
  Anėtarėsuar
  16-06-2011
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  972

  Pėr: Dren Abazi

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin
  Kenget e bukura jane te pakoha ! Faleminderit Dren qe e risjell kaq bukur !  E para here qe degjoj kete kenge te magjishme te Muharrem Qenes . Respekte & Mirenjohje Artisteve te Kosoves !
  E mrekullueshme...Dren Abazi i ben kenget shqipe te tingellojune shume bukur ne stilin e tij te vecant 'jazz'.
  Ne kohe e rrethana kritike, si individi, ashtu edhe nji popull japin proven e forces morale te tyne

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Maqellarjot pėr postimin:

  sirena_adria (08-11-2016)

 9. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  ..... Ti dhe une diell qe s’perendon ......


 10. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Dren Abazi me album dhe koncert recital me rastin e 10 vjetorit tė karrierės

  Kėngėtari Dren Abazi ėshtė shumė i pėlqyer nga publiku pėr kėngėt e tij.

  Ai ėshtė vazhdimisht aktiv me koncerte, ndėrsa sjell herė pas here edhe projekte tė reja. Sė fundmi, ai ėshtė duke pėrgatitur njė projekt gjigant, i cili pėrkon edhe me kremtimin e 10 vjetorit tė karrierės sė tij.

  "Telegrafi" merr vesh se Dreni do tė sjellė sė shpejti njė album tė ri muzikor dhe njė mega koncert qė do ta mbajė nė Tiranė.

  Detajet nuk janė bėrė ende tė ditura, megjithatė Dreni pėrmes njė fotografie nė Instagram ka zbuluar pak nga ky projekt, titulli i sė cilit do tė jetė “Mes Yjesh”.

  Javėn e ardhshme, kėngėtari Abazi do tė jetė i ftuar nė njė intervistė pėr Telegrafin ku do tė shpjegojė gjerė e gjatė detajet rreth kėtyre projekteve tė reja. /Telegrafi/

  https://telegrafi.com/dren-abazi-alb...arrieres-foto/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 16-11-2017 mė 14:37

 11. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Dren Abazi “Mes Yjesh”

  https://telegrafi.com/dren-abazi-mes-yjesh/

 12. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  10 vjet Dren Abazi & "Zig Zag Orkestra"

  Netė magjike me 28-29 dhjetor 2017 nė Tiranė me hitet e tij mė tė bukura.


 13. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Xhevahir !


 14. #11
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Me fat te ndjekesh koncert te tille !

  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 09-09-2018 mė 13:19

 15. #12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Dren Abazi: Une jam kitaristi qe kendoj

  Nje bashkebisedim me Ilnisa Agollin per " Konica.al ".


  https://konica.al/2018/09/dren-abazi...ist-qe-kendoj/

 16. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Dren Abazi - Artisti Bohem hap zemrėn nė "E Diell"

  Qershor 2019

  https://www.youtube.com/watch?v=EYuRLUazVBE

 17. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin


  Pas 10 vitesh, Dren Abazi i dhuron Prishtinės njė koncert nėn yje

  Rrona Jaka - KultPlus.com

  Nėn yjet e parkut tė Gėrmisė, ėshtė promovuar albumi i ri i kėngėtarit Dren Abazi.

  I veshur nė tė bardhė e mė kitarė tė kuqe, Abazi e ka shndėrruar nė festė kėtė koncert, duke na dhuruar disa kėngė tė jashtėzakonshme, qė tė kujtojnė dashuritė mė tė zjarrta si dhe trishtimet mė tė thella. – shkruan Kultplus.

  Po shėnojmė dhjetėvjetorin e Zig Zak Orkestrės dhe po e promovoj albumin e ri, me kėtė koncert pėr realizimin e tė cilit, kanė kontriubuar shumė njerėz” – ka thėnė Dren Abazi pėr Kultplus.

  Me kėngė tė reja e tė vjetra festa ėshtė bėrė gjithnjė e mė madhėshtore. Trumbetat dhe kitara rrisnin adrenalinėn teksa publiku nuk zinte vend nė karriget e tyre.

  Teksa i gjithė publiku i ėshtė bėrė BackVocal, Abazi ka kėnduar kėngė tė vjetra me tė cilat tė gjithė jemi rritur si: “O moj ti me sytė e zi”, “Jorgjica”, “I dehur jam” e shumė e shumė tė tjera.

  I pyetur nga KultPlus se si e ka zgjedhur titullin e albumit, Dren Abazi ėshtė pėrgjigjur gjithė gaz.

  “Ky album mban titullin e kėngės mė tė panjohur, ndoshta ishte njė tendencė pėr t’i dhėnė pak mė shumė hapėsirė kėsaj kėnge.”

  Ndonėse kėngėt e reja ishin ende tė panjohura pėr publikun kėngėt si “Mbreti i natės”, “Lamtumirė” e “Pa frymė” janė kėnduar thuajse Acapella, ku zėri entuziast i audiencės dominonte mbi muzikėn.

  “Sonte qenka shumė mė nxehtė, s’po bjen shi, po edhe nė raftė le ta mirėpresim” ka thėnė Abazi teksa e ka ftuar tė gjithė audiencėn qė tė kėnaqen me koncertin e shumėpritur.

  Ai nuk ka harruar t’i falėnderojė pėrzemėrsisht tė githė miqtė dhe bashkėpunėtorėt e tij pėr realizimin e kėtij koncerti madhėshtor.

  “Nė kėto momente emocioni, dua t’i pėrmend tė gjithė e t’i falėnderoj pėrzemėrsisht por ndoshta e harroj ndokėnd. Jam shumė i lumtur qė pas shumė viteve, mė nė fund po rikthehem nė Prishtinė. E gjithė kjo nuk do tė ishte e mundur pa mbėshtetjen e madhe tė Komunė sė Prishtinės, Ministrisė sė Kulturės nė Kosovė, Ministrisė sė Kulturės nė Shqipėri dhe gjithė sponsorėve tė tjerė.” ka sqaruar Dren Abazi.

  Kėngėtari Dren Abazi ėshtė njė ndėr kėngėtarėt mė tė suksesshėm dhe mė tė dashur pėr publikun, i cili fillimisht u shfaq me grupin Zig Zag Orkestra, ndėrkaq pėrmes kėtij koncerti sonte u rikthye fuqishėm nė Prishtinė pas disa viteve./KultPlus.com


  https://www.kultplus.com/muzika/pas-...ncert-nen-yje/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 15-07-2019 mė 08:28

 18. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Citim Postuar mė parė nga sirena_adria Lexo Postimin

  Dren Abazi - Mes Yjesh (Koncert)

 19. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi  21 Grade - Dren Abazi

  Korrik 2019

 20. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  I ftuar ne koncertin e Grupit GJURMET .  GJURMĖT & DREN ABAZI - Njė grusht qershi

 21. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi  Dren Abazi & Elina Duni - Dance me to the end of love (Live)

 22. #19
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi  Lamtumirė - Jehona Lumi & Dren Abazi ( Koncerti JEHONĖ)

 23. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,945

  Pėr: Dren Abazi

  Les blues des Balkans  Dren Abazi & Gent Rushi - "Si era" Live at Paris

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •