Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 26 prej 26

Tema: Dren Abazi

 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Dren Abazi

  Dren Abazi, gjithmonė i veēantė

  Ėshtė pa diskutim njė prej emrave mė tė veēantė nė skenėn e muzikės shqiptare.

  Pa qenė fare komerciale dhe pa iu pėrshtatur masės, kėngėt e Dren Abazit kanė arritur t’i rezistojnė kohės dhe tė jenė pjesė e repertorit tė tė gjithė atyre qė e duan muzikėn e mirėfilltė shqipe.

  Kjo pėr faktin se krijimet e tij pėrbėjnė art e shpirt, derisa secili projekt qė sjell ėshtė i kuruar deri nė detajet mė tė vogla.


  I tillė na erdhi edhe “Zjarr dhe akull”, kėngė kjo e publikuar tė dielėn.

  I ftuar nė emisionin #gjesi nė T7, Dreni tregoi detaje sa i pėrket realizimit tė kėtij projekti. E duke qenė detajist i madh, ai, po ashtu, tregoi edhe pėr arsyen se pse ishte shtyrė publikimi i tij pėr pak kohė.

  “Ēdo realizim i njė kėnge ėshtė proces nė vete, i cili do punė dhe e merr njė kohė tė caktume. Unė jam shumė kėrkues, ėshtė e vėrtetė, sepse gjithēka bėhet live edhe janė shumė instrumente, kemi tė bėjmė me njė grup jo tė vogėl tė njerėzve tė cilėt hyjnė dhe dalin pėr me regjistru. Ndėrsa sa i pėrket videoklipit, thjeshtė e kam neglizhu pak, tė them tė vėrtetėn, sepse njėherė ka qenė e planifikume me dal nė dhjetor, masnej u shty, masnej hajde nė janar dhe doli ma nė fund nė shkurt”, ka deklaruar Dreni.

  Viti qė lamė pas ka qenė shumė aktiv sa u pėrket mbrėmjeve muzikore, duke mos lėnė anash koncertin madhėshtor qė pati nė Prishtinė nė kuadėr tė turneut “Mes yjesh”.

  Kjo realisht ka qenė njėra prej arsyeve qė Dreni nuk ishte shumė aktiv sa i pėrket krijimit tė kėngėve tė reja. Por, sipas tij, gjatė kėtij viti do tė na sjellė edhe disa kėngė tė reja.

  “Ky vit ėshtė i pari qė mė gjen mu me disa kėngė nė sirtar, sepse unė zakonisht nuk jam shumė produktiv, nuk ėshtė qė kam gjithmonė ndonjė kėngė gati edhe i kom nja dy-tri kėngė tė cilat du me i vizuelizu, sepse pėrndryshe nuk kanė kuptim nė ditėt qė po jetojmė”, ėshtė shprehur ndėr tė tjerash Dreni.

  Projekti i radhės i kantautorit shqiptar pritet tė publikohet pas 2 muajsh.


  https://www.gazetaexpress.com/dren-a...ne-i-vecante1/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 06-02-2020 mė 12:52

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Dren Abazi  Kompozimi & Vargjet: DREN ABAZI

 3. #23
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Dren Abazi  “Zjarr e akull” nga Dren Abazi, dedikim pėr dashurinė ?

  MIRAGE – Shkurt 2020

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Dren Abazi  E Diell - Janar 2020
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sirena_adria : 23-02-2021 mė 10:21

 5. #25
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Dren Abazi  Hajde me shuplakė - Janar 2021

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  11,662

  Pėr: Dren Abazi  Kompozimi & Vargjet: DREN ABAZI

  Qershor 2021

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •