Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Exclamation Qent mbysin 5-vjearin n Fush Kosov, banort rrfejn tmerrin

  PRISHTINE- Nj fmij sht mbytur sot nga qent n nj lagje t Fush Kosovs. Ai ka mbetur i vdekur pasi ishte kafshuar n fyt dhe n fytyr. Banort kan treguar se policia dhe ndihma e shpejt ishte vonuar pr m shum se 30 minuta. Komuna e Fush Kosovs thot se nuk po mund t’i vras qent pasi sht e ndaluar me ligj. Vetm pikat e gjakut kishin mbetur n afrsi t nj kontejneri t brllokut ku sot n mesdit mbeti i vdekur pesvjeari K. R. nga kafshimet e qenve, n lagjen “Te banesat e bardha”, n Fush Kosov, n rrugn 2 Korriku. Ky fmij kishte shkuar pr t mbledhur mbeturina, por aty ishte ballafaquar me mbi dhjet qen, t cilt e kishin kafshuar pr vdekje. Dy banor t lagjes ku ka ndodhur masakrimi i fmijs nga qent kan treguar pr Express momentet kur kishte ndodhur ngjarja dhe tentimin e tyre pr t shptuar 5 vjearin.

  Dragan Lazic, tregon se kur e ka dgjuar britmat e fmijs, ka vrapuar drejt vendit ku ishte fmija duke u prballur me qent.“I kam larguar qent t cilt m’u suln edhe mua. Doja t’i jepja ndihm fmijs por ishte e kot. Ai ishte trsisht i gjakosur nga kafshimet e qenve”, ka treguar Lazic.Edhe Florim Ahmeti, banor i lagjes “Te banesat e Bardha”, tregon se e ka thirr Policin dhe Ndihmn e Par, por vetm pas gjysm or kan mbrritur n vendin e ngjarjes. “Nuk m hiqen nga syt pamjet e fmijs. Gjaku i rridhte nga qafa, barku e fytyra. Policia dhe autoambulanca jan vonuar afrsisht 30 minuta”, tregon Ahmeti.

  “Shteti dhe Komuna duhet t gjejne zgjidhje pr kta qen. Prndryshe, kjo nuk do t jet viktima e fundit”, thot Ahmeti.

  “Problemi i qenve endacak, nuk sht problem vetm n Fush Kosov, por n t gjith Kosovn. Ne si komun i kemi ndrmarr masat pr aq sa na lejon ligji. Duke pasur parasysh q ligji nuk e lejon ekzekutimin e tyre n asnj form, ne kemi angazhuar ekipe profesionistsh pr ta br kastrimin e ktyre qenve”, ka thn Zdhnsi i Komuns s Fush Kosovs, Ali Topalli.

  /express/
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Qent mbysin 5-vjearin n Fush Kosov, banort rrfejn tmerrin

  Sa gjynaf femija i shkrete, 5 vjeqar t'kafshohet nga qente ne fyt.
  Ju lutem, na kurseni me keto lajme qe nuk mund te perpunohen emocionalisht.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 3. #3
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Qent mbysin 5-vjearin n Fush Kosov, banort rrfejn tmerrin

  Lajmi vrtet sht trondits, por shrben pr indinjimin dhe reagimin e shoqris n prgjithsi dhe shtetit n veanti. Besoj se te ne n Shqipri sht edhe m problem puna e qenve t cilt formojn koloni nga 5-6 qen, deri n disa dhjetra t till. N Shkodr nj grup t rish kishte mar iniciativn t largoni do kafsh nga rruga. Pr momentin kishin hapur nj azil t vogl n pritje t ndihmave apo fondeve pr t kompletuar kt nism.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e hot_prinz
  Antarsuar
  29-05-2007
  Vendndodhja
  Frankfurt
  Postime
  9,911
  Faleminderit
  171
  379 falenderime n 327 postime

  Pr: Qent mbysin 5-vjearin n Fush Kosov, banort rrfejn tmerrin

  Te kuptoj Wordless,

  por shqipetaret nuk kane mireqenjen te ecin me hapat qe u diktojne ligjet e europes,
  qenet endacake nuk i takon neper rruge ne perendim siq ndodh tek ne, sepse ekzistojne shoqata qe kujdesen per qente, i strehojne dhe i perhapin neper familjet apo personat qe perkujdesen per ta.

  Pasi qe keto sisteme nuk funksionojne ne Shqiperi dhe qenet endacake rrezikojne jeten e femijeve dhe qytetareve, nuk ka rrugedalje tjeter pos te vriten, nese kjo nuk u pelqe komisioneve europiane, atehere thjeshte le ti marrin qente endacake e ti strehojne ne vendet e tyre.
  Since i cant love you the way i want, i will love you the way i can.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e legjenda12
  Antarsuar
  25-11-2013
  Postime
  213
  Faleminderit
  21
  39 falenderime n 38 postime

  Pr: Qent mbysin 5-vjearin n Fush Kosov, banort rrfejn tmerrin

  duhet komuna te mere massa per ty pastro qente nga rugga

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •