Facebook sht duke planifikuar q t shtoj edhe nj buton tjetr at t Dislike ose ndryshe Nuk e Plqej.

Emri:  dislikefacebook.png

Shikime: 1288

Madhsia:  18.0 KB

Deklarata sht br nga vet themeluesi i rrjetit t famshm social, Mark Zuckerberg, gjat nj takimi n Kaliforni.

Sipas tij, butoni Plqej (Like) sht nj ndr veorit m t krkuara t rrjetit.

Sipas shifrave t vet Facebook n dit bhen m shum se 4.5 miliard plqime.

Nj nga gjrat q ne kemi menduar gjithmon sht fakti q njerzit t shprehin lirisht emocionet e tyre, tha Zuckerberg n nj audienc n selin e Facbook.

Shum njerz shprndajn npr rrjet gjra t trishtueshme t jets s tyre dhe shum prej prdoruesve nuk ndihen mir kur i japin plqej ksaj gjje, thot themeluesi i Facebook.

Disa njerz krkojn butonin me an t t cilit t thon se, kjo nuk sht gj e mir, kjo nuk m plqen, thot Zuckerberg.