Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 22 prej 22
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-04-2003
  Postime
  28
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Rusia luft me NATO,10 mij tanke pr pushtimin e Ballkanit

  Te thuash qe Rusia eshte superiore ndaj USA eshte idiotesi. Mund te thuhej kjo deri ne vitet '70 por pas kesaj ekonomia e beri punen e vet mbi Rusine.....duke mos patur financime te fuqishme armatimi rus nuk eshte up-to-date dhe jo me te krahasohet me armatimin amerikan. Forca e Rusise qendron te armet berthamore(fakt i njohur)...ato jane problemi i vertete... cdo gje tjeter si nr. i tankeve, avioneve..etc... eshte thjesht statistke dhe asgje me shume.
  Shqipetaret te bashkuar ne nje shtet!

 2. #22
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767
  Faleminderit
  191
  271 falenderime n 206 postime

  Pr: Rusia luft me NATO,10 mij tanke pr pushtimin e Ballkanit

  Citim Postuar m par nga Erik Lexo Postimin
  Te thuash qe Rusia eshte superiore ndaj USA eshte idiotesi. Mund te thuhej kjo deri ne vitet '70 por pas kesaj ekonomia e beri punen e vet mbi Rusine.....duke mos patur financime te fuqishme armatimi rus nuk eshte up-to-date dhe jo me te krahasohet me armatimin amerikan. Forca e Rusise qendron te armet berthamore(fakt i njohur)...ato jane problemi i vertete... cdo gje tjeter si nr. i tankeve, avioneve..etc... eshte thjesht statistke dhe asgje me shume.
  Eshte nje shprehje: "Kurre mos thuaj kurre!!"

  Ndryshimin e sjell lufta per mbijetese, ku i forti dobesohet dhe i dobeti behet edhe me i forte....

  Ndryshimi esht i pashmangshem.

  Ndoshta me mjetet" qe njerzimi ne dispoziocion, ndryshimi mund te jete me i avashte, por prape esht i pashmangshem...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •