Close
Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 48 prej 48
 1. #41
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-03-2018
  Vendndodhja
  Athine,Greqi
  Postime
  24

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  Citim Postuar mė parė nga aimilius Lexo Postimin
  okej te gjithe jemi dakort qe kur dikush thyen ligjin duhet te ndeshkohet dhe prandaj behet skandal i madh kur kapet
  se eshte dicka e denueshme dhe e patolerueshme nga shoqeria moderne evropiane
  por ka vende me te mira se evropa dhe amerike, ka ligje dhe rregullore me te mira sic jane afrika dhe lindja e mesme
  ja psh. a ke degjuar per female genital mutilation, apo per dylberet di gje
  dhe kjo historia e dylbereve eshte cudi e madhe ne fakt sepse nje pasha/sulltan/aga kishte harremin plot me gra
  perse i nevojiteshin dylberet se marr vesh ja e ke te ilustruar tek edhe libri i pare erotik turk
  kujdes imazh [18+]
  https://commons.wikimedia.org/wiki/F...et_Ul-Mulk.jpg

  por kjo eshte ceshtje kulture pasi edhe sot ka te tille
  https://www.youtube.com/results?search_query=bacha+bazi
  http://www.dailymail.co.uk/news/arti...edophiles.html

  kemi edhe perdhunimet e ballkanit terroristet islamike
  kujdes imazhe [18+]
  http://oraeshqypnise.blogspot.com/20...ptare-nga.html

  prandaj shoku perpara se te na tregosh raste te tilla qe vete evropa i quan krime
  shiko se cfare konsiderojne normale disa vende kultura apo fe te tjera
  Plus qe Muhammedi ka qen pedofil,kur u martua me Aishen ajo ka qen 6-7 vjec !!!
  Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

 2. #42
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  Citim Postuar mė parė nga 1912 14/88 Lexo Postimin
  Plus qe Muhammedi ka qen pedofil,kur u martua me Aishen ajo ka qen 6-7 vjec !!!

  Por megjithate ky nuk eshte problemi kryesor

 3. #43
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  problemi kryesor eshte se profeti ishte luftetar dhe islami u perhap me lufte.

 4. #44
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-03-2006
  Postime
  296

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  Po shtoj edhe kete dokumentar te memes qe flet per pabesite, tmerrin dhe vellavrasjen qe shkaktoi ali pashai,
  qe ishte vetem nje pasha qe shikonte interesat personale dhe nuk kishte koncept per shtet shqiptar. por keto i dinim
  mema me shume fokusohet tek vazhdimesia e luftes shqiptare per liri, per kuvendin e beratit,
  dhe kryesisht per masakren e manastirit qe e zhyti shqiperine ne terr

  ajo qe me ka bere pershtypje jane komentet negative dhe parrullat "vellai turk"
  ja keta jane qe sulmojne skenderbeun dhe shqiptarine (busulla drejt lindjes dhe perkatesia ekstreme fetare dihen)

 5. #45
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2017
  Postime
  169

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  Citim Postuar mė parė nga aimilius Lexo Postimin
  vetem per kete mund te zgjatem nja dy dite.
  ateizmi eshte luks. edhe ky luks eshte i shteteve te krishtera.
  ne shtetet mysmlymane ateist=i pafe dhe i pafe = denim ne vdekje
  nese je ateist qe me pare ishe myslyman denimi me vdekje eshte edhe me i dhimbshem.
  ateizmi eshte si nje "fe" moderne por per mijevecare rrjesht popujt nuk kane qene atesite
  edhe pse ateismi si koncept ekzistonte, ateizmi eshte pjese e neomarksimit kulturor & komunismit
  dmth nese dikush eshte ateist
  automaitikisht eshte anti-myslyman dhe prokristian sepse ne shtete islamike ateismi nuk ekziston.
  por paradoksalisht atesitet ne evrope dhe amerike jane anti kristiante te theksuar
  edhe kjo ndodh pasi ata nuk e kuptojne qe ky eshte privilegj qe te jepet nga shtetet e krishtere


  Katolicismi eshte me konservatore nga protestantizmi dhe ortodoksia me konservatore nga katolicismi.
  por besoj se mund te themi qe nga te treja keto me tradicionalja eshte ajo ortodokse dhe me progresive protestantja
  por progresi nuk do te thote me patjeter gje e mire, pasi protestanet pranojne gra prifeteresha, martesat gej etj etj
  pra gjerat kane nevoje per nje ekuiliber,
  psh nje dite pas perdhunimeve ne keln ne gjermani nga emigrantet islamike
  gjemanet idiote dhe progresite dhe feministe dhe islamofile iu jepnin lule dhe predikonin paqe (kjo eshte cmenduria)
  ndersa ne rusi kur disa araboemigrante ngacmuan ca femra ne nje pub,
  i nxorren jashte dhe i bene me te zinj nga c'ishin (kjo eshte normalja)


  Nese nuk e di, apo nuk do ta pranosh, po ta them se skenderbeu ishte ortodoks, pasi nuk ka fije dyshimi qe kaqe ortodoks biles familja e tij ka patur lidhje me malin e shenjte
  dhe ka patur prona atje.
  dhe per kete nuk ke pse te merzitesh ti apo nuk ka pse te gezohet ilia. skenderbeu edhe 100% myslyman te ishte asgje nuk do ndryshonte
  pasi shqiperia nuk ka patur vetem heronj ortodokse, katolike, bektashiane, por edhe myslymane.
  por mylymanet (pashallaret, bejte, agallaret) krysisht i sherbenin turkut dhe jo interesave te kombit shqiptar
  kristianet shqiptare kane qe gjithnje nje hap perpara dhe nuk dolin asnje lidhje me turkun,
  myslymanet shqiptare ishin "skllever" dhe menderisht kulturalisht & fetarisht
  gjate rinlindjes dhe ata iu bashkuan pjeses tjeter per tju dhene dermen njehere e pergjithmone turqizimit.  per pjesen e pare nuk jam dakort pasi ortodoksia nuk ka patur asnje mangesi perkundrazi eshte ajka e shqiperise,
  intelekti i shqiperise dhe rilindja eshte ortodoksi/katolicizem
  petro nini luarasi, at stath melani, xhuvani, noli, etj etj
  bibla eshte perkthyer ne toskerisht dhe gegerisht, abetare dhe shkolla shqipe, etj etj kurse kurani akoma ne minare arabisht thuhet
  nuk e kuptuj nga e nxjerr kete ti por ajka e rilindjes shqiptare arsimin e beri
  te shkolla ortodokse zosimea ne janine ne kohen e ali pashe tepelenes
  ismail qemali, sami & naim frasheri e shume te tjere https://sq.wikipedia.org/wiki/Zosimea
  aty moren arsim evropian jo anadollak dhe me pas u lindi rilindja

  nene tereza nuk mund te njohet nga ortodokset si shenjtore sespe eshte jashte kopetencave dhe jashte partise
  por besoj se ja japin nje fare respekti dhe nje mirenjohje  Skenderbeu eshte fenomen boteror te pelqen apo jo ty. nuk ka asgje te keqe nese dikush ka deshire ta lartesoje edhe per te qenit i krishtere pasi edhe kjo e vertete eshte.
  por une mendoj se kjo qe thua ti eshte totalisht e gabur pasi ai eshte fillimisht babai i kombit tone
  ka qene i suksesshem te bashkoje shqiperine dhe shqiptaret (jo si ali pashai qe i dhjeu temen e semes dhe nuk la njeri pa vrare dhe fshat pa djegur)
  realizoi cmendurine e cmendurive dhe i rezistoi PERANDORISE ME TE MADHE te kohes.
  edhe e mundi, e turperoi, e felliqi, e degjeneroi, me nje grusht njerezish qe kishte
  o shok e kam me gjithe mend duhet te pish uje nga burimi
  beji vetes nje nder dhe lexo marin barletin, sepse ai eshte i pari qe ka shkuar per skenderbeun.


  ke pire ndonje gote ti a si? cila fe nuk eshte integruar. te gjitha shtetet e krishtere ja vlen te jetosh
  dhe ndoshta me perjashtim me te turqise qe eshte disi laike, asnje vend islamik nuk ja vlen.
  gjithe arti dhe kultura mesjetare qe ja vlen ne shqiperi eshte ajo ortodokese bizantike
  me ikonat, kishat dhe manastiret e bukura, onufri, kukuzeli ke degjuar per ata me keto mburremi
  nuk kemi shume gjera pasi ato qe nuk i shkaterroi turku i shkaterroi komunizmi
  se harrova nga cila fe ke me shume te burgosur ne shqiperi qe krijokan probleme ne shoqeri???
  kot per statistike mos ke ndonje informacion

  1. normale qe krishterimi ka patur probleme ne historine e tij. psh konflikti midis katolikeve dhe ortodokseve
  rezultoi ne renien e bizantit pasi te krishteret ishin te percare dhe turqit jo
  dhe si pasoje kreret ortodokse me mire pranonin sundimin turk sesa konveritmin dhe ndihmen e katolikeve
  2. beri qe rusia te pengohej nga anglia me floten e saj gjigante dhe te mos pushtonte stambollin dhe shkaterronte totalisht turqine  Nese Gjergj Kastrioti ishte Ortodoks, pa me shpalos pak faktet!

  Nuk mund te pranoj diēka qe nuk e di, apo diēka qe eshte trillim i deshires.

  Ku i kane pasur tokat Kastriotet e di ti?

  Nga Kukesi deri ne Gurbardhe (afer maleve te Skenderbeut ne Tirane) kane qene zona Katolike deri ne pushtimin Turk!

  Permbi kesaj, nuk ka asnje dokument qe mbeshtet tezen se gjoja Gjergj Kastrioti paskesh qene Ortodoks.
  Marin Barleti (Prift Katolik) nuk e permend diēka te tille.
  As Gjon Muzaka qe emigroji ne Itali nuk ep ermend diēka te tille ne Historine Familjare qe ua la femijeve.

  Llogjikisht, po te ishte Gjergj Kastritoti Ortodoks nuk do te mbante lidhje me Varikanin por Sebine, Rusine dhe Bullgarine.
  Aq me teper me Ferdinandin e Spanjes, nje Katolik i ashper.


  Gjergj Kastrioti ishte Strateg, nje Diplomat i shkelqyer qe perdori fete per aleance.

  Ai ishte ateist, perderisa nuk mbante Kryq neper beteja, por flamurin e deres se tij dhe nje Koke Dhie si perkrenare!

  Princi i Epirit dhe Shqiperise (Mbreti)!


  Ai u varros ne Lezhe (sipas burimeve), nje zone Katolike dhe jo ortodokse!

  Ne kohen e Skenderbeut dhe me pare Katolicizmi shtrihej gjer ne Arte (Gjin Bue Shpata).

  Me renjen e Kostandinopojes u shfuqizua dhe feja Ortodokse.


  Nese ke dokumenta apo burime historike qe vertetojne ate qe thua ti je me se i mirepritur ti ndash me ne.
  Por, nuk.mund te marr fjalen tende si baze historike.

 6. #46
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-12-2018
  Postime
  1

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  Kėto figura tė mėdha tė kombit tonė i sulmojnė filoturqit.Ata duan tė bėjnė propagandė pro turke duke na larguar nga identiteti ynė kombėtar.Ata duan tė nxisin pėrcarje brenda kombit

 7. #47
  Pasioni pėr shkencėn Maska e KILI MERTURI
  Anėtarėsuar
  23-01-2008
  Vendndodhja
  evropė
  Postime
  1,838

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  Kombi shqiptarė ka diellin e ti , qė ėshtė GJERGJ KASTRIOTI - SKENDERBEU.

  Nuk ka kush ne botė qė tė mund tė bėjė pėr ta ulur DIELLIN tonė, se pse , DIELLI nuk ulet, as nuk shuhet as nuk fshihet!

  Nėnė Tereza - ėshtė Nėnė e botės, por bijė e shqipes!
  Pra, kjo tregion edhe sa i lartė ėshtė kombi ynė.

  Kto mbetjet mongolo-turke nė trojet tona, kan mision antishqiptarė, por e din edhe vet se as kėto figura, dhe as kombi ynė, nuk lėkundet nga ato flliqėsira!


  Kili Merturi
  SHQIPĖRIA ETNIKE ĖSHTĖ GJAKU IM QĖ NUK FALET!
  Nė dreq tė mallkuar tė gjithė antishqiptarėt dhe tradhtarėt e kombit!

 8. #48
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-10-2019
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  13

  Pėr: Kush dhe pse e sulmon Gjergj Kastriotin dhe Nene Terezen

  ev qė ska me hareti stupcin a?

Faqja 3 prej 3 FillimFillim 123

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •