Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,068

  Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqiptar.

  Po e hap kete teme sepse shpesh kam tundimin te largohem nga ky forum. Dua te di nga antaret e tjere nese jane ne te njejten situate. Shpesh eshte thene qe forumi po vdes apo nuk ka demokraci, shume jane larguar ose nuk jane aktiv si dikur.
  Dua te di nese e keni menduar te largoheni nga ky forum? Perse do largoheshit? Cfare po e demton?
  Kush jane te mirat dhe te keqiat e ketij forumi. Si jane forumet e tjera kundrejt ketij forumi?
  Diskutim te kendshem.
  La verita' ti rendera' libero!

 2. 5 antarėt mė poshtė falenderuan VOLSIV pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Neteorm (03-01-2021),user010 (02-12-2014)

 3. #2
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Ok po e vazhdoj une e para..
  Jam rregjistruar ne forum ne vitin 2012 dhe shoh qe cdo dite me shume pjesa me e madhe e diskutimeve te cilat ndonjeher jane banale anojne nga forumi i tolerances fetare.
  Te merr frika te hysh ne forum sepse te vetmet risi jane ato me tema fetare.
  Une kam fe si gjith te tjeret por nuk e kuptoj pse kaq shume urrejtje ndaj njeri tjetrit duke fyer paralelisht fete e njeri-tjetrit.
  Ky eshte nje nder problemet qe mua shpesh here me ben te largohem per nje kohe nga forumi,por jo per shume kohe pasi ketu kam shume miq te mire. Kalofshit bukur.
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Busy Girl pėr postimin:

  DiGiT@LiFE (07-12-2014)

 5. #3
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Propaganda politike e njeanshme( nga admini kryesisht) dhe ajo fetare po e vret kete forum. A kam menduar te largohem? Edhe e kam menduar. Forumet e tjera? Se di. Nje forum e kam pat shume perzemer por dhe ai po vdes pak nga pak se nuk para hyn me njeri. Ka patur vertet tema interesante dhe anetar qe ja vlente ti lexoje. Cdo forum e ka nje pike kulminante dhe ai forum dhe fsh e ka kaluar me kohe.
  Feelings change - memories don't.

 6. 2 antarėt mė poshtė falenderuan mia@ pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  DiGiT@LiFE (07-12-2014),mario_kingu (02-12-2014)

 7. #4
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  eshte gjynaf te shikosh kete forum kaq te madh Forumishqiptar beri te mundur komunikimin e shum shqiptareve sidomos neve jasht vendit duke ndimuar njeri tjetrin duke mesuar lajme nga shqiperia duke chatuar me njerz te ndryshem duke krijuar shoqeri si virtuale ashtu si dhe reale shum prej forumit I kam shok/e ne jet reale flas per ata te kohes 2004-2010

  forumi shqiptar kohet e fundit 4-5 vjet ka ndryshuar me shum se ne fetar dhe politik dhe jo per ate qe ishte
  Nje Forum idesh ndihme lajmesh mesime etc etc
  kudo qe futesh shikon njerz qe cdo gje e lidhin me politiken dhe sidomos fetar allau kshu ai zoti kashtu
  vitet e fundit futem ne forum njehere ne 3-4 muaj dhe pastaj kur kujtohem prap kur skam cbej ate dit dhe jam ne shtepi  Besoj se Admini [Albo] kete forum duhet ta coj ne drejt tjeter duke rregulluar user me rregulla qe me para dhe vet jam ber Ban nga forumi pr nje kohe
  forumi shqiptar me User qe ka duhet te shkoj perpara dhe jo te flasim per ikje nga forumi por si mund ta rregullojm  Forumishqiptar.com Albasoul.com jan I vetmi webshqiptar qe ja vlen te shikohet Besoj se iliri albo do bej dicka flm
  Partizoni

 8. #5
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  fetar dhe propagand pd je me kryetar albo berishen
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar xhori pėr postimin:


 10. #6
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Si fillim duhet ndėrruar pothuajse i gjithė Stafit drejtues , pėr arsye se e kanė kthyer forumin si faqen e tyre tė facebook ku duhet tė shihen vetėm ato qė postohen nga tė lart-pėrmėndurit, tė mos replikohet mendimi i tyre, mundėsisht duhen edhe falenderuar apo lajkatuar (kam vėn re shumė raste, arsyeja ? Nuk dihet !! Ndoshta dikujt i ka ngelur huq servilizmi qė nga sistemi monist ). Pastaj duhet mbyllur urgjent nėnforumi i tolerancės fetare dhe tė lihen vetėm dhomat e feve tė cilat duhet tė mbahen nėn kontroll tė rreptė nga moderatorėt e tyre duke mos lėnė pjesmarjen e antarve tė prirur pėr anarshi. Sa pėr politikėn bien nė sy postimet e Albo-s, por kjo ndodh sepse vetėm ai ėshtė mė i interesuar pėr politikėn, ndėrsa antarėt janė mė shumė tė interesuar pėr problematikėn Shqiptare, Socialen si dhe argėtimin.

  p.s

  Forumet e tjera nė 99% tė rasteve shpėrndajnė spam. Unė me FSH-ėn nuk vė forum tjetėr pasi kėtu kam kaluar shumė mirė me antarėt e tjerė. Janė radhuar ca antarėt por besoj se kjo ndodh pėr shkaqe tė impenjimeve nė jetėn reale.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Wordless : 02-12-2014 mė 16:31
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 11. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  DiGiT@LiFE (07-12-2014)

 12. #7
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Si fillim duhet ndėrruar pothuajse i gjithė Stafit drejtues , pėr arsye se e kanė kthyer forumin si faqen e tyre tė facebook ku duhet tė shihen vetėm ato qė postohen nga tė lart-pėrmėndurit, tė mos replikohet menimi i tyre, mundėsisht duhen edhe falenderuar apo lajkatuar (kam vėn re shumė raste, arsyeja ? Nuk dihet !! Ndoshta dikujt i ka ngelur huq servilizmi qė nga sistemi monist ). Pastaj duhet mbyllur urgjent nėnforumi i tolerancės fetare dhe tė lihen vetėm dhomat e feve tė cilat duhet tė mbahen nėn kontroll tė rreptė nga moderatorėt e tyre duke mos lėnė pjesmarjen e antarve tė prirur pėr anarshi. Sa pėr politikėn bien nė sy postimet e Albo-s, por kjo ndodh sepse vetėm ai ėshtė mė i interesuar pėr politikėn, ndėrsa antarėt janė mė shumė tė interesuar pėr problematikėn Shqiptare, Socialen si dhe argėtimin.  p.s

  Forumet e tjera nė 99% tė rasteve shpėrndajnė spam. Unė me FSH-ėn nuk vė forum tjetėr pasi kėtu kam kaluar shumė mirė me antarėt e tjerė. Janė radhuar ca antarėt por besoj se kjo ndodh pėr shkaqe tė impenjimeve nė jetėn reale.


  ngjyheni pak me beshtyme fsh se eshte thare

 13. #8
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Anėtarėsuar
  18-11-2014
  Postime
  1,664

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Mirembrema! Urime per temen!

  Nese nuk jep doreheqjen nga ky forum deri te enjten ne mbremje ( sepse sot s'kam kohe ne disponim ) do beje mire , kshu do kem mundesi te jap opinion jo per kte forum por per ate qe un lash e bera rregjistrimin ktu.

  Nese je larguar kalofsh kendshem!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Lulke : 02-12-2014 mė 16:32
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 14. #9
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,068

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Mqns sa paske ardhur, mirsevjen Lulke.
  Eshte interesante ta dime eksperiencen tende me forumet e tjera.
  La verita' ti rendera' libero!

 15. #10
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,767

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Ne ket forum kam pas mundsin qe te lexoj opinione/mendime te cmuara.
  Kam pas rastin te njoh virtualisht njerez me zemer te madhe.
  Ajo qe me pelqen me shume esht se, duke qene se jemi me "maske" secili prej nesh ka mundsin te "testoje" veten...


  E keqja kti forumi jane socialistat... xd
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #11
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-03-2014
  Vendndodhja
  BOSH
  Postime
  103

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Isha larguar, por malli i madh per Albon me beri te kthehem, pastaj miku i mire ne dite te veshtira se tani eshte edhe ne opozite.
  Mbi forumin; Duhet te kuptoni qe formimi i krijuesit te nje forumi eshte vazhdimesi e sjelljes se tij, dhe tregon ulje ngritjet sipas humorit, jane te veēante tipat e njetrajtshem dhe pikerisht nga kjo ska forume te pastra, heret a vone denigrojne ne rrjedha te caktuara dhe bejne gjysmen e anetareve hasem pastaj, hasem ne kuptimin figurativ se nuk do ndajme tokat ktu.

 17. #12
  i/e regjistruar Maska e user010
  Anėtarėsuar
  21-05-2010
  Mosha
  41
  Postime
  1,219

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Shume teme interesante.

  Shpesh jam larguar per koh te gjata. Problemi me postimet fetare ose poltike jo te kendshme ekziston, por ca te besh ky eshte nje problem qe nuk perfshin vetem ne, dhe te huajt (pra ne web site jo shqiptare) kan shpesh nje sjellje te tille dhe akoma me te keqe/fyese mund te them.

  Mir a keq, ketu eshte nje vend ku mblidhen Shqiptaret dhe dua te kem nje kontakt. Po te shikojm vizitoret e tjer si vllezer/bashkatdhetar dhe mos te tregojm kokforci vetvetiu dhe temat/atmosfera/bisedat do behen me te kendshme.

 18. #13
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  E kush do tė argėtohej me propagandė fetare greko arabe , me diktaturė tė fjalės, me militantizėm partiak.

  A tė merr kush leje kėtu se ēfarė bėhet me mendimin tėnd apo me temėn qė ke hapur ?

  Kėshtu pra njerėzit mund tė ndihen vetvetja vetėm nė kushte tė barabarta qė forumi nuk ta ofron, sa pėr moderator supermoderator apo admin ata janė zgjedhur e kanė zgjedhur veten nė bazė servilizmi e jo prej ndonjė merite apo pėrgatitjeje nė fushat ku moderojnė, kėshtu qė pjesmarrja ėshtė e kotė, se askush nuk ka nė jetė reale dikė qė tė censuron ēdo fjalė apo qė tė sjell greko arabėt deri sa tė tė lodhin kokėn.. Kush do tė donte njė trajtim tė tillė ? Me nje fetar hipokrit qė u drejtohet tė gjithė antarėve ju jeni gomerė, ju jeni tė trashė, ju jeni turq - sic flet Admini kėtu ?

  Dhe gjithė servilėt e stafit vazhdojnė e i shėrbejnė . Pėr mua ky forum ėshtė shumė edhe kaq sa ka dhe mbahet vetėm prej kontributit tė antarėve tė larguar se sot ke vetėm chatista qė do zhgarravisin budalliqet e rradhės.
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 19. 3 antarėt mė poshtė falenderuan daniel00 pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  2043 (03-12-2014),DiGiT@LiFE (07-12-2014)

 20. #14
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,068

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Mqns nje antar me dergoi mesazh privat por nuk mund ti dergoj mesazh ngaqe nuk i pranon ose ja kane hequr si te drejte po i pergjigjem publikisht:

  "Te kuptoj dhe e mendoj si ti. Fakti qe e hapa temen shpresoj ti bej pak me shume demokrat ne mendim ata qe fshijne mendime."
  La verita' ti rendera' libero!

 21. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  E mire: - ketu mblidhen shqiptaret dhe diskutojne per jeten e tyre dhe problemet e saj
  E keqe: - Forumi drejtohet nga nje grek
  E mire: - Albo eshte pak a shume demokrat ne sjelljet e tij
  E keqe: - Stafi eshte servil
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 22. #16
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  Po e hap kete teme sepse shpesh kam tundimin te largohem nga ky forum. Dua te di nga antaret e tjere nese jane ne te njejten situate. Shpesh eshte thene qe forumi po vdes apo nuk ka demokraci, shume jane larguar ose nuk jane aktiv si dikur.
  Dua te di nese e keni menduar te largoheni nga ky forum? Perse do largoheshit? Cfare po e demton?
  Kush jane te mirat dhe te keqiat e ketij forumi. Si jane forumet e tjera kundrejt ketij forumi?
  Diskutim te kendshem.
  Nuk dua te largohem nga ky forum por dua te jem anetar pasiv (qe bjen tema dhe poston jo ne menyre aktive dhe qe nuk mirret me disa injorante pa piken e trurit). Edhe pse ka ofendime dhe shpifje te uleta (Semiku p.sh. me tha se mua protestantet ma ka rregulluar lejeqendrimin ne kete shtet ku jetoj dhe paguhem per ta perhapur 'protestantizmin' ne i hedhim poshte keto pretendime te ketyre njerezve.
  Nese do te largohesha do te largohesha per shkaqe personale e jo per shkak te ofendimeve qe me bejne. Kete forum e demtojne disa injorante, dhe jo vetem kete forum por shqiptaret. Ka te mira ky forum por ka edhe te keqija. Forumet tjera sa i perket feve jane krejt injorance, aty perhapet dhe glorifikohet terrorizmi dhe vrasja e shqiptareve per fe, tashme e 15 vite kjo behet, ndersa ketu flitet me argumenta dhe fakte te bazuara e fakte te gjalla, pra kemi mundesine t'i hudhim poshte disa genjeshtra me fakte te gjalla. Cka te bejme kur dikujt nuk i pelqen, epo nuk jetojme ne per ata.

  Te keqija: mbajtja ane e disa anetareve grekerve, propaganda islamike, propaganda e Papes dhe propaganda e evolucionit ku shqiptaret i ben njerez te evoluar nga majmunet.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 03-12-2014 mė 14:33

 23. #17
  ..Mos me prek!! Maska e Lulke
  Anėtarėsuar
  18-11-2014
  Postime
  1,664

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  Mqns sa paske ardhur, mirsevjen Lulke.
  Eshte interesante ta dime eksperiencen tende me forumet e tjera.
  Faleminderit.
  Tani si e Enjte qe eshte erdha te jap mendimin tim sepse zakonisht diēka qe them e bej.

  Un kam ardhur nga nje forum tjeter , me mendimin qe jam rregjistruar ne ēdo forum , te ruaj nje shqipe te paster! Besoj se te gjithe ktu jan per te njejtin qellim.

  Jetoj ne nje qytet te madh larg Atdheut , por qe ēuditerisht nuk ka komunitet , nje dite te lashte gugllova e me del nje Radio ( qe kishte qen chat) e me dalin biseda shqip , athere isha ne shkolle e kisha kontakt vetem me te huaj e kur lexova qe flisnin shqip padyshim qe me lindi deshire te isha pjese e bisedave me ta , ta dija mender se ēa llumi hyra sdo tentoja kurre.

  Pra me kerkonte nje emer , ja dhash e padyshim mu be pastaj si nje rutine , hyja flisja njoha njerez (pse jo edhe te mrekullueshem ) e me pas nje dite me vjen ftes per ne forum! U habita qe ekzistonin edhe forumet , e pranova edhe jo nje por disa , ne fakt aktive isha vetem tek nje forum , ai qe e braktisa pas 4 vitesh! Braktisa ne kuptimin qe mora shum lendim pasi respekti qe fala nuk ishte reciprok.
  Sa keq qe njerezit sot njohin vetem interesin. Ate forum e desha shum sepse kam shum miq , ata me bejn te kthehem here pas here per ti pershendetur! Ate forum e ndertova vete isha themeluese e ndjehesha si nje nene , i prisja me kenaqesi ēdo antar te ēdo krahine , derisa erdhi momenti qe disa antare u larguan e ktu linden edhe debatet e pakenaqesit , kulmi ishte kur i drejtohem Adminit , i them je ne vete?? Me thote: Antare te tille nuk me duhen , antaret qe ai nuk i llogariste me ishin AJKA e forumit!
  ēdo dite e me shum po me neveritej ai forum por kjo e mbushi kupen! I thash dmth un qe bej shaka me tipa te tille svlekam asgje, nuk jemi pjese e kontributit?

  Me thote s'kam nevoj per kto kategori njerezish.

  Athere i thash kur te na lexosh ne faqe te tjera mos e merr mundimin te thuash , kthehu , madje as te na pershendesesh , sepse ti ke harruar me duket qe FORUMI eshte thjesht nje komunitet njerezish qe hyjn per te diskutuar dy fjale shqip , diskutojne pse jo edhe debatojne , ama kjo e fundit me limit , ama kur ti merr ofendime e askush sben asnje hap ti qartesoje gjerat , nuk quhet me forum por hale.

  Se e zgjata shum , ai forum te cilin un e ndertova vete tani per mua ka marre formen e vc por ajo e pista.

  Arsyeja pse u rregjistrova ne kte forum eshte sepse kjo faqe u perfol shum atje , shum me shum se ēduhet , e dyta ktu ka antare qe i kam njohur atje edhe shpresoj qe ti rikthehen kti forumi.

  E treta sepse jam kjo qe jam e askush smund te me ndaloje te bej ate qe dua , i behet qejfi apo i ngel qejfi dikujt!
  It`s not that you can`t ...It`s that you won`t .

 24. 4 antarėt mė poshtė falenderuan Lulke pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  *~Rexhina~* (08-12-2014),2043 (07-12-2014),B@Ne (08-12-2014),daniel00 (05-12-2014)

 25. #18
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Unė jam antarė qė prej 2002 dhe nuk kam shkruar nė asnjė forum tjetėr pėrveē forumit shqiptar. E kam tepruar me postime banale, kam postime tė dobėta nė konstrukt gramatikor dhe mospėrputhje mendimi dhe ideshe por gjithsesi mund tė them se si postues jam i dobėt por si lexues jam shumė i kujdesshėm dhe lexoj gjithēka me vėmendje.

  Nuk mund tė mohohet se duke lexuar antarė tė veēantė tė cilėt kanė bėrė punė kolosale duke pėrkthyer materiale nė gjuhėn shqipe, kemi pėrfituar dhe nxėnė njohuri qė ndoshta nuk do ti dinim.

  Ndėrsa ēėshtjet politike dhe fetare janė gjėra mėse normale mes shqiptarėve, njerėzit grihen vlla mes vllaut pėr gjėra tilla dhe kėshuqė ska asnjė ēudi.

  Unė kam njohur njerėz kėtu qė janė tė pashlyeshėm ne memorjen time.

  Kėshtuqė unė se kam menduar ndonjėherė tė ik, edhe pse jam pėrjashtuar disa herė, kjo pėr faktin se ana pozitive ėshtė mė tepėr se negativja. Unė lexoj ata qė mė pėlqejnė dhe shkruaj atė qė mendoj..
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 26. 3 antarėt mė poshtė falenderuan Meriamun pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  *~Rexhina~* (08-12-2014),Albo (22-01-2015),Neteorm (11-02-2019)

 27. #19
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,068

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Citim Postuar mė parė nga Meriamun Lexo Postimin
  Unė jam antarė qė prej 2002 dhe nuk kam shkruar nė asnjė forum tjetėr pėrveē forumit shqiptar. E kam tepruar me postime banale, kam postime tė dobėta nė konstrukt gramatikor dhe mospėrputhje mendimi dhe ideshe por gjithsesi mund tė them se si postues jam i dobėt por si lexues jam shumė i kujdesshėm dhe lexoj gjithēka me vėmendje.

  Nuk mund tė mohohet se duke lexuar antarė tė veēantė tė cilėt kanė bėrė punė kolosale duke pėrkthyer materiale nė gjuhėn shqipe, kemi pėrfituar dhe nxėnė njohuri qė ndoshta nuk do ti dinim.

  Ndėrsa ēėshtjet politike dhe fetare janė gjėra mėse normale mes shqiptarėve, njerėzit grihen vlla mes vllaut pėr gjėra tilla dhe kėshuqė ska asnjė ēudi.

  Unė kam njohur njerėz kėtu qė janė tė pashlyeshėm ne memorjen time.

  Kėshtuqė unė se kam menduar ndonjėherė tė ik, edhe pse jam pėrjashtuar disa herė, kjo pėr faktin se ana pozitive ėshtė mė tepėr se negativja. Unė lexoj ata qė mė pėlqejnė dhe shkruaj atė qė mendoj..
  Faleminderit per postimin Meriamun sepse pervec te tjerave me kujtove dicka qe kisha harruar: In life, if you don’t risk anything, you risk everything.
  La verita' ti rendera' libero!

 28. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-04-2006
  Vendndodhja
  Tirone
  Postime
  8,398

  Pėr: Te mirat dhe te keqiat e Forumit Shqipetar.

  Citim Postuar mė parė nga Lulke Lexo Postimin
  Faleminderit.
  Tani si e Enjte qe eshte erdha te jap mendimin tim sepse zakonisht diēka qe them e bej.

  Un kam ardhur nga nje forum tjeter , me mendimin qe jam rregjistruar ne ēdo forum , te ruaj nje shqipe te paster! Besoj se te gjithe ktu jan per te njejtin qellim.

  Jetoj ne nje qytet te madh larg Atdheut , por qe ēuditerisht nuk ka komunitet , nje dite te lashte gugllova e me del nje Radio ( qe kishte qen chat) e me dalin biseda shqip , athere isha ne shkolle e kisha kontakt vetem me te huaj e kur lexova qe flisnin shqip padyshim qe me lindi deshire te isha pjese e bisedave me ta , ta dija mender se ēa llumi hyra sdo tentoja kurre.

  Pra me kerkonte nje emer , ja dhash e padyshim mu be pastaj si nje rutine , hyja flisja njoha njerez (pse jo edhe te mrekullueshem ) e me pas nje dite me vjen ftes per ne forum! U habita qe ekzistonin edhe forumet , e pranova edhe jo nje por disa , ne fakt aktive isha vetem tek nje forum , ai qe e braktisa pas 4 vitesh! Braktisa ne kuptimin qe mora shum lendim pasi respekti qe fala nuk ishte reciprok.
  Sa keq qe njerezit sot njohin vetem interesin. Ate forum e desha shum sepse kam shum miq , ata me bejn te kthehem here pas here per ti pershendetur! Ate forum e ndertova vete isha themeluese e ndjehesha si nje nene , i prisja me kenaqesi ēdo antar te ēdo krahine , derisa erdhi momenti qe disa antare u larguan e ktu linden edhe debatet e pakenaqesit , kulmi ishte kur i drejtohem Adminit , i them je ne vete?? Me thote: Antare te tille nuk me duhen , antaret qe ai nuk i llogariste me ishin AJKA e forumit!
  ēdo dite e me shum po me neveritej ai forum por kjo e mbushi kupen! I thash dmth un qe bej shaka me tipa te tille svlekam asgje, nuk jemi pjese e kontributit?

  Me thote s'kam nevoj per kto kategori njerezish.

  Athere i thash kur te na lexosh ne faqe te tjera mos e merr mundimin te thuash , kthehu , madje as te na pershendesesh , sepse ti ke harruar me duket qe FORUMI eshte thjesht nje komunitet njerezish qe hyjn per te diskutuar dy fjale shqip , diskutojne pse jo edhe debatojne , ama kjo e fundit me limit , ama kur ti merr ofendime e askush sben asnje hap ti qartesoje gjerat , nuk quhet me forum por hale.

  Se e zgjata shum , ai forum te cilin un e ndertova vete tani per mua ka marre formen e vc por ajo e pista.

  Arsyeja pse u rregjistrova ne kte forum eshte sepse kjo faqe u perfol shum atje , shum me shum se ēduhet , e dyta ktu ka antare qe i kam njohur atje edhe shpresoj qe ti rikthehen kti forumi.

  E treta sepse jam kjo qe jam e askush smund te me ndaloje te bej ate qe dua , i behet qejfi apo i ngel qejfi dikujt!
  Une u bera goxha vite ketu. U shkeputa ca kohe kur u hap forumi paralel . net madje isha moderator atje qe ne themelim, por edhe atje pasi filluan budalliqet dhashe doreheqjen. me jane afruar shpesh forume te tjera per antaresim , por i kam bere delete kerkesat e tyre, Nuk kam kohe e as nerva te hyj ne dhjetra forume. Ketu na eshte bere si kafeneja e shqiptareve dhe pavaresisht te metave, mendoj se forumni ka mjaft vlera pozitive ne cdo aspekt. Nevoje per permiresime ka sa te duash, dhe kryesisht ne ndonje anetar stafi qe abuzon me qenien e tij/saj si moderator. Kam marre dy here verejtje kot fare, si nje i denuar politik , Jo se me ka shqetesuar kjo, madje jam krenar per verejtjet qe kam marre, por gjithsesi kam qeshur me idiotin/en qe me ka bere verejtjet. Qe ketej nuk iki per inat te Albos.(vetem po te me perjashtoje Ai.
  Mendoj se ne tere keto vite kam dhene kontributin tim modest ketu per rritjen e vlerave te Forumit. Ketu kam njohur plot miq e mikesha, te cilet edhe ne jeten reale me kane lene mbresa te pashlyeshme. Dhe per kete i jam mirenjohes Forumit shqiptar.com
  Unė jam njeri i thjeshtė.
  Kėnaqem me pak.
  Mė mjafton mė e mira.

 29. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar 2043 pėr postimin:

  Albo (22-01-2015)

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •