Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 36
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,541
  Postimet n Bllog
  4

  Opozita: Qytetar protestoni mimin e lart t nafts duke fikur makinat n rrug

  Emri: naftaecuria.png

Shikime: 649

Madhsia: 15.6 KB

  TIRANE-Q nga janari i ktij viti, nafta n tregun vendas ka rn me 12 lek pr litr, apo me rreth 7%, ndrsa n bot, nafta referenc europiane Brent, ka zbritur nga 105 dollar pr fui n rreth 66 dollar aktualisht , apo me 37%…

  mimi i benzins dhe nafts ka shnuar nj ulje me 2-3 lek pr litr ditt e fundit, duke reflektuar rnien e tij n tregjet ndrkombtare, shkruan revista ekonomike ‘Monitor’. N pikat e tregtimit t Kastratit, m e madhja n vend, nj litr benzin tregtohet me 178 lek pr litr nga 180 lek q ishte m par, ndrsa nafta shitet me 175 lek, nga 177 q ishte javn e kaluar. N pikat e tregtimit t “Elda”, operatori i dyt m i madh n vend, benzina shitet me 179 lek dhe nafta me 176 lek. IT Oil e shet nj litr naft 2 lek pr litr m lir sesa konkurrentt kryesor.

  Megjithat, tkurrja e karburanteve prgjat ktij viti n tregun e brendshm sht shum m e ult n raport me bursat ndrkombtare.

  Q nga fillimi i fitit, nafta n tregun vendas ka rn me 12 lek pr litr, apo me rreth 7%, ndrsa n bot, nafta referenc europiane Brent, ka zbritur nga 107 dollar pr fui n rreth 70 dollar aktualisht , apo me rreth 35%.

  Edhe kjo rnie prej 12 lek pr litr ka shum t ngjar q neutralizohet n fillim t vitit t ardhshm, kur sht parashikuar rritje e takss s qarkullimit pr karburantet me 10 lek pr litr (12 lek me gjith TVSH).

  (d.b/BalkanWeb)

 2. #2

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Bravo shoku kryemistri Rama.

  Le te flasi mileti;Me ngritjen e taksave ne Shqiperi ule dhe mimin e naftes ne tregjet nderkombetare.

  Shiko te ngresh mimin e korrendit ne Shqiperi se mbase na ulet mimi i birres ne tregjet nderkombetare.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  me sa kam par keto dit ne itali nafta ne krahasim me nje muaj me pare ka rene gati 10 cent per liter dmth 35%
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

 4. #4

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Citim Postuar m par nga xhori Lexo Postimin
  me sa kam par keto dit ne itali nafta ne krahasim me nje muaj me pare ka rene gati 10 cent per liter dmth 35%

  Ne cilen Itali jeton ti?
  Jo per gje po deri tani kam pare ne tv e lexuar ne gazeta qe eshte komplet e kunderta e asaj qe po thua ti.

  p.s albo po dele do ngelesh.

 5. #5

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  besoj se cmimi i naftes tani do jete rreth 30% me i larte se ne gjithe Europen meqe andej eshte ulur me 37% dhe ne Shqiperi vetem 7%

 6. #6

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  kush eshte shifra e sakte?

  Q nga janari i ktij viti, nafta n tregun vendas ka rn me 12 lek pr litr, apo me rreth 7%, ndrsa n bot, nafta referenc europiane Brent, ka zbritur nga 105 dollar pr fui n rreth 66 dollar aktualisht , apo me 37%…

  Q nga fillimi i vitit, nafta n tregun vendas ka rn me 12 lek pr litr, apo me rreth 7%, ndrsa n bot, nafta referenc europiane Brent, ka zbritur nga 107 dollar pr fui n rreth 70 dollar aktualisht , apo me rreth 35%.

 7. #7
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,541
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  mimi i lart i nafts, ekspertt: Shkak jan taksat e shumta  Shqiptart detyrohen t blejn naft t shtrenjt si pasoj e taksave t shumta q aplikohen. Ato prbjn 58 % t mimit prfundimtar me t cilin e blejn konsumtart ndrkoh q mimi konkret I nafts z vetm 42%.Kjo sipas ekspertit Ibrahim Aktoz nuk lejon q kompanit t reflektojn uljen e mimit n nivelin e tregjeve ndrkombtare.
  “Sot n tregun e pakics cmimi final reflektohet n treg afrsisht 58%. 42 % sht n pjesn e nafts. Prandaj kur flasim 30% ulje t cmimit, konsumatort mendojn se ky reflekton n mimin final”
  Eksperti shpjegon se pavarsisht taksave t larta prsri mimi I karburanteve ka psuar ulje me disa lek.
  Brenda disa muajve mimi pr nj fuci naft n tregjet ndrkombtare sht ulur n 69 dollar nga 100 q ishte m par.

  ORA NEWS

 8. #8

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Nje krahasim i ndryshimit te cmimit (dollar per liter) ne Shqiperi me SHBA, Gjermanine, Zelanden e Re, Kandane, Angline, qe nga muaji gusht.

  Emri: Albania gasoline prices 01 Dec 2014  GlobalPetrolPrices.com.jpg

Shikime: 251

Madhsia: 22.3 KB

  http://www.globalpetrolprices.com/Al...soline_prices/
  Ndryshuar pr her t fundit nga Qyfyre : 03-12-2014 m 09:05

 9. #9
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,541
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Tregu oligopol i nafts zbret mimin me vetm 3 lek/litr

  Nga qershori, mimet n burs kan rn 35%, n Shqipri 3%

  Zamir Alushi

  Tregtart e nafts ulin me 3 lek mimet para Vitit t Ri. N krahasim me fundin e gjashtmujorit t par, ndryshimi i mimit sht rreth 3-4%. Ulja q bhet para Vitit t Ri, nuk ka lidhje me bursn, por me fluksin e emigrantve q vijn me mjete dhe rrisin konsumin e karburanteve. Gjithashtu, pas nj muaji, 1 janar 2015, hyn n fuqi rritja e takss s qarkullimit. Tregtart do t mundohen t mos e reflektojn kt rritje n mim, t paktn do t ruajn nivelin e ktij viti, (pas paralajmrimeve t qeveris se “mimi nuk do t ndryshoj”). Ashtu si n t kaluarn, tregu i karburanteve q kontrollohet nga pak duar, nuk pasqyron luhatjet n burs, por reagon vetm ndaj taksave, duke ruajtur kuotat e fitimeve. Dje, n pikat e pakics nafta arriti n rreth 171 lek pr litr, ndrsa n disa stacione karburanti, mimet u uln deri n 168 lek pr litr. Q prej muajit qershor t ktij viti, kur nj fui naft kushtonte 105 dollar dhe deri tani, q mimi i saj n bursa ka shkuar 69$, ulja sht me 35%. N qershor mimi n tabeln e karburanteve pr naftn shnonte vlern 185 lek, ndrsa sot ai sht 171 lek/litr.

  Taksa e qarkullimit

  Deri n fund t vitit, kjo taks vazhdon 17 lek pr do litr karburant, ndrsa pritet q n janar 2015 t bhet 27 lek pr do litr karburant, pa prfshir ktu Tatimin mbi Vlern e Shtuar (TVSH), e cila e rrit kt vler me 5.4 lek t tjera. Rritja e takss s qarkullimit pritet t sjell automatikisht nj kosto te tregtart e karburantit me t paktn 120 lek pr litr, duke sjell nj efekt pozitiv pr zrin “Taksa kombtare” dhe efekt negativ pr konsumatorin shqiptar. Taksa e qarkullimit n vitin 2012, u rrit n 5 lek pr litr, ndrsa n korrik t vitit t kaluar, qeveria, e cila po linte mandatin, e rriti me 2 lek t tjera, duke e uar n 7 lek pr litr. N fund t vitit t kaluar, qeveria vendosi q kjo taks t rritet me 10 lek pr litr (17 lek gjithsej). Ministria e Financave, n relacionin e saj pr Kuvendin dhe n shpjegimet pr paketn fiskale 2015, ka shpjeguar se kjo rritje e takss s qarkullimit nuk do t reflektohet n mim pr konsumatorin. Kjo sht argumentuar duke marr si shembull vitin e kaluar, ku nuk ka pasur rritje t madhe t mimit dhe me situatn botrore t tregut t nafts, e cila parashikohet t sjell vlera t ulta pr karburantet. E thn me fjal t tjera, rnia e mimit t karburanteve n tregun ndrkombtar nuk do t’i shkoj konsumatorit, por qeveris, e cila e mbledh me taksn e nafts.

  Hetimi i kompanive

  N muajin maj 2014, Autoriteti i Konkurrencs shqyrtoi “Raportin e hetimit paraprak n tregun e importit, prodhimit dhe shitjes me shumic t karburanteve” dhe relacionin e sekretarit t prgjithshm t Autoritetit t Konkurrencs, nga ku doli n konkluzion se 8 kompani importuese dhe prodhuese dyshohen t ken shkelur ligjin pr mbrojtjen e konkurrencs nprmjet caktimit, n mnyr t drejtprdrejt ose t trthort t mimeve t shitjes. N kto kushte vendosi t hap hetim t thelluar pr aktivitetin e ktyre kompanive. Sipas Autoritetit t Konkurrencs, struktura e tregut t karburanteve n Shqipri sht e forms oligopolistike, ku nj numr i vogl ndrmarrjesh rezultojn q importojn dhe tregtojn karburant n territorin shqiptar. Ndrmarrjet nuk reflektojn mimet e blerjes n bursa n rastin kur kto t fundit psojn rnie t ndjeshme duke i transferuar fitimet n llogarit e tyre, kur n kushte konkurrenciale, kto ulje mimi duhet t transferoheshin n prfitime t konsumatorve. Sa i prket nivelit (benchmark-ut) rajonal t mimit, sipas t dhnave t publikuara nga Banka Botrore rezulton se, pr sa i prket mimit, Shqipria gjat vitit 2012 ka nj mim mesatar t shitjes m t lart se Bullgaria, Kroacia, Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Rumania, Sllovenia dhe Bosnj & Hercegovina.

  Shqip

 10. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,541
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Nafta? 100 lek pr litr i merr shteti

  Prej muajsh shqiptart presin t ulet mimi i karburantit n vend, meq kjo po ndodh n tregun ndrkombtar.

  Por pse nuk ulet me 50 % mimi i nafts n vendin ton, kur kjo ndodh n bot?

  Specialistt fajsojn pr kt taksat e larta.

  Sipas tyre, taksat arrijne ne gati 100 lek pr litr, ose rreth 60 % e mimit t karburantit.

  Prllogaritjet e ekspertve bhen nga nafta bruto, ndrsa vleresohet se importi n dogane t ket nj vler m t lart, pasi importojn naft t prpunuar.

  Ndrkoh analisti Besjan Pesha, shkruan n FB: “N pikat e karburantit shqiptare nuk blihet karburant, por paguhen taksa. Si shperblim t japin edhe karburant.

  N 165 lek pr litr naft, shteti mban 95.5 leke. 37+20+10+27.5=94.5 akciz+ taks qarkullimi+ taks karboni+ tvsh.

  Pra, nse mbush nj serbator me 65 litra naft, 6142.5 lek t reja shkojn pr taksa dhe vetm 4257.5 shkojn pr naftn. Dhe ktu s’kam futur as Tatim Fitimin as Takse Pasurie e m the t thash.

  Hallall t’i ken nse i prdorin, se fundja pr t mirn ton jan, por faktet thon q as i prdorin. 55% ishte realizimi i investimeve vitin q shkoi. D.m.th nga parat e nj serbatori, vetem 3378 lek nga 6142.5 prdoren nga shteti. Realisht tek ne vjen gjysma se gjysma dihet q rrjedh rrugs….

  Propozimi yne sht, na i lini t’i prdorim vet ato para. T blejm m shum, t lvizim m shum, t prodhojm m shum. Unifikojeni taksn n 1 t vetme, e cila mos kaloj 50% t mimit t blerjes”.

  MAPO

 11. #11

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Emri: 11111111111111111.jpg

Shikime: 203

Madhsia: 22.9 KB

  Cmimi i naftes ne krahasim me disa shtete te tjera ne muajt e fundit

 12. #12

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Kur lexoj ekspertet me duket sikur lexoj hajdutet e pa afte...

  Edhe nje ekspert qe kishim Fullanin na e mori ne qafe 1X2 i futbollit.
  ( Sikur Kristjano Ronaldo te kishte bo nai i gol ne boteror nuk do ishim ne kete situate financiare,nuk do kishim nevoje as me ngrit mimin e dritave.Do ti kishte kthy Fullhani leket ne Banke )

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Nafta? 100 lek pr litr i merr shteti

  Prej muajsh shqiptart presin t ulet mimi i karburantit n vend, meq kjo po ndodh n tregun ndrkombtar.

  Por pse nuk ulet me 50 % mimi i nafts n vendin ton, kur kjo ndodh n bot?

  ne c'vend te botes na qenka ber gjysem per gjysem kjo nafta se dite per dite shkojme ne keto pikat e karburantit dhe nuk e shikojme kete ulje kaq te madhe edhe pse eshte koh saldi sale maksimumi eshte ulur 15 deri ne 17 perqind


  Specialistt fajsojn pr kt taksat e larta.


  Sipas tyre, taksat arrijne ne gati 100 lek pr litr, ose rreth 60 % e mimit t karburanti


  ne itali keshtu eshte me shume jane taksa dhe akciza ne filadelfia nuk e di dhe nuk dua tja di se nuk me lidh gje

  MAPO
  mapo demode
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

 14. #14
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  N Canada dgjova se mimi ishte 80 cent !! Jua kaluam edhe Canadezve..
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 15. #15

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Ne Amerike e kemi rreth 60 cent besoj

 16. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,541
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  Brae ‘zbulon’ pse nuk ulet nafta

  Si n opozit, ashtu edhe n pushtet, Erion Brae di t bj beteja. Vetm se n t dy rastet, ai mendon sikur sht n opozit.

  Kt her, lexuesit e tij n FB i jan ankuar pr nj problem q po habit do shqiptar.

  Nafta ka rn pikat n bursa dhe sht ulur shum n do vend t rajonit.

  N Shqipri ulja ka qen shum e vogl dhe analistt thon se ktu ka ndikuar sidomos fakti q qeveria e takson shum kt produkt jetik pr ekonomin dhe pr qytetart.

  Por nse pr nj litr naft, qeveria merr mbi 60 prqind t shums si taks, Erion Brae thot se kt e kan br pr t dekurajuar konsumin e nafts.

  M pas, m posht n postimin e tij, pr habi ai thot se mimi i nafts duhet ulur pasi “sht jetike q ekonomia kombtare dhe familjare ta ndjejn n buxhetet e tyre kt ulje”.

  Por srish, kjo nuk sht shum bindse, pasi nafta nuk ulet sepse Brae ka zbuluar se tregu nuk sht konkurrues.

  “Ka t dhna t besueshme q tregu sht shum shum i prqendruar; 5 kompani- ndr t cilat dy ifte kompanish kan t njejtt aksioner, pra praktikisht 3 kompani zotrojn mbi 70% t tregut t tregtimit t nafts,” shkruan Brae.

  Vetm se Brae ka harruar se kan marr 1 milion vota pr t br ndryshimin.

  Ndrsa dje krenoheshin n 23- vjetorin e FRESSH me tabela ku shkruhej ‘1 milion vota’, Brae vazhdon t thot se ligjet dhe udhzimet e qeveris s mparshme jan si nj kurth pr kt qeveri.

  Sa keq pr t. Vitet ikin megjithat.

  MAPO

 17. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,541
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: mimi i nafts bie 35% n bot, por vetm 7% n Shqipri

  mimi i nafts, Rama: Vajmedet PD! Basha: Nastradini iu gnjeu!

  PD: N 26 Janar fiken makinat pr 5 min

  TIRANE - mimi i karburantit n vendin ton sht br objekti i replikave t radhs n rrjetet sociale ndrmjet Kryeministrit Edi Rama dhe kreut t Partis Demokratike Lulzim Basha.

  Akuzave t bra ditn e sotme nga selia blu, pr faktin se mimi i karburantit n vendin ton sht m i larti n Europ, pr shkak t taksave t qeveris, shefi i saj Edi Rama i sht prgjigjur me ironi.

  Prmes nj postimi n rrjetet sociale kryeministri shprehej se ata q deri dje akuzonin se mimi i karburantit n vend ishte m i madhi n bot, thon se pse nuk sht m i ult se vendet e Europs.

  Por po n rrjetet sociale, kreu i PD-s Lulzim Basha i cili duke e cilsuar Ramn “nastradin”, pasi qeveria n fushat kishte premtuar ulje t mimeve ndrsa tani ka e ka harruar kt premtim.

  Rama: Vajmedet PD, kush rri dhe i dgjon
  Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj akuzave t Partis Demokratike dhe thirrjeve pr protest t ksaj t fundit kundr mimit t karburantit q sipas saj vjen si rezultat i taksave t larta t qeveris.

  Prmes nj postimi n rrjetet sociale, Kryeministri Rama ironizon deklaratat e selis blu duke u shprehur se “deri dje bnin thirrje se mimi i karburantit do t rritet n stratosfer e ndrsa sot thon se pse nuk sht m i ulti n bot.”

  “Deri dje thoshin do rritet mimi i naftes ne stratosfere sot thone pse nuk eshte me i uleti ne bote! #VajmedetPD e kush e degjon PD!” shkruan Kryeministri.

  Ndrsa n nj tjetr postim, shefi i qeveris shprehet se Partia Demokratike gjat qeverisjes s saj groposi n 1 miliard dollar n 6 vjet Operatorin e Shprndarjes s Energjis.

  “Vetem OSSHE e groposen 1 mld USD borxhe ne 6 vjet, pa llogaritur gropat e tjera ku desh theu qafen Shqiperia #VajmedetPD e kush e degjon PD!” shprehet ai.

  Ditn e sotme Partia Demokratike iu bri thirrje t gjith qytetarve q n shenj proteste ndaj mimit t karburantit t ndalojn makinat e tyre pr 5 minuta.

  Basha: Rama nj nastradin, harroi premtimet n fushat
  Kryetari i Partis Demokratike Lulzim Basha ka reaguar ndaj deklaratave t kryeministrit Edi Rama lidhur me mimin e karburanteve. Prmes nj postimi n Facebook, Basha e cilson shefin e qeveris nj nastradin, dhe q sipas tij ka mashtruar qytetart shqiptar. Kjo pasi sipas tij, premtimet n fushat pr uljen e mimit t karburantit sot i ka harruar.

  "Vajmedeti fali dhe ndau 600 milion euro detyrime t njohura CEZ-it. Ju vodhi 200 euro pr frym shqiptarve e pastaj u turr me krba n dor t’ju marr njerzve kacidhen e fundit. Nuk u mjaftua por rriti edhe mimin e energjis, ndonse ishte po ky nastradin q premtoi ulje mimi n fushat si e mbajm mend t gjith. Tani krekoset si gjeli maj plehut kur shqiptart paguajn naftn m shtrenjt se do europian pikrisht prej taksave dhe klientelizmit t tij. Protesta e t hns sht refuzimi i do shqiptari pr t shpenzuar dyfishin pr naftn krahasuar me europiant. T hnn n ora 11 n t gjith Shqiprin drejtuesit e mjeteve do t fikin motort e makinave pr 5 minuta dhe do t ndezin motort e protests qytetare kundr mimit t nafts, kundr mimit t energjis, kundr taksave dhe mimeve t larta, kundr papunsis, varfris dhe padrejtsis." shkruan Basha.

  Shqiptarja

 18. #18

  Pr: Opozita: Qytetar protestoni mimin e lart t nafts duke fikur makinat n rrug

  Tani, qe bleu Tai; Parmen, e hongret derrin ma megjith kubat dhe upat. Tani duhet te shkoje jo fuia e naftes por autoboti gjysem leku...e jalla se do bjeri.

 19. #19
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,541
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: Opozita: Qytetar protestoni mimin e lart t nafts duke fikur makinat n rrug

  mimi i nafts, komentuesit sulmojn Ramn n Facebook

  Ka mjaftuar nj postim n Facebook nga kryeministri Edi Rama lidhur me debatin e ditve t fundit pr mimin e nafts n vend, q ndjeksit e tij n rrjetin social t’i kundrvihen dhe t’i krkojn llogari.

  “Deri dje thoshin do rritet mimi i nafts n stratosfer sot thon pse nuk sht m i ulti n bot! ‪#‎VajmedetPD e kush e degjon PD!”, shkruan Rama n faqen e tij.

  Ky status i tij sht komentuar nga shum njerz t indinjuar pr qndrimin e kryeministrit. Ja disa prej komenteve:

  “..Nga nje here kur ske me thene dicka konkrete eshte me mire te heshtesh se sa te hedhesh hi.. Se humd dhe ato njerez qe ke fituar..”

  “Deri dje premtove shum dhe ti po naften akoma se ke ulur,vetem burg e bere Cdo gje..”

  “Ju shikoni cfare thote opozita…shikoni o Zotri cfare kini premtuar dhe cfare po beni!po vdesin njerzit neper spitale se ska doktore te afte!mua para nje jave per pak me lane pa kembe…sot ime me per pak sa nuk na la

  ..pse do thoni ju???se po mbushni xhepat tuaj e slevisni b… te shikoni popullin!ketu seshte as per te ardhuar me pushime…pa le te jetosh”

  Prej ditsh n vend ka nj debat pr mosuljen e cmimit t nafts, ndrkoh q cmimi n bursat ndrkombtare sht ulur shum. Reagime ka edhe nga opozita q i krkon qeveris t heq taksn e qarkullimit.

  Lapsi

 20. #20
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Opozita: Qytetar protestoni mimin e lart t nafts duke fikur makinat n rrug

  Pr ta ngritur e ngrejm menjher ne, ndrsa pr ta ulur .. avash avash !! Qeveria nuk duhet t prdor viagra se paskan efekte ansore
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •