Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 42
 1. #21
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-11-2014
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  problemi me i madh i shqiptareve sot eshte gjendja ekonomike ku ndodhet shqiperia. per kete nuk e di a eshte faji i edi rames,apo i sali berishes qe iku. por di te them se shqiperia cdo dite e me keq vjen e behet.

 2. #22
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-12-2014
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Gezuar festat te gjith juve si forum

  Sa per temen cdo gje qe ndodh ne shqiperi esht gabim si nga politikanet ashtu dhe njerzit e thjesht se nuk shikojn jeten e tyre por shohin jeten e te tjerve..

 3. #23
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-10-2012
  Postime
  98
  Faleminderit
  19
  5 falenderime n 4 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  keni dy rruge o njerez...ose t i nenshtroheni rregjimit komunist qe e farketonte njeriun e ri e do ju veje dhe ju ne kudher e do krijoje nji shoqeri standart po nepermjet forces per ca dhjet vjecare......rruga tjeter eshte ajo e edukimit qytetar, ngritjes apo evolimit shpirtror gje e bukur dhe e lehte kjo por kerkohet nje pune me e larte qe mund t a beje vetem nji elite te cilen s e kemi e as can koken me sa duket,njeri per te!!!gezuar...there are always two ways

 4. #24
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-06-2014
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Aferim OPARI,ti e kjarove problemin me ps fjal e atij fjalorit nuk i duhet komenti se ka tha both

 5. #25
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-12-2014
  Vendndodhja
  Tirana, Shqiperi
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Mendimi im pa paragjykuar askend dhe duke mbrojtur kauzat e te gjitheve

  PROBLEMET E SHQIPTAREVE:

  1) BASHKIMI KOMBETAR i TROJEVE DHE AFRIMITETI MIDIS SHTETASVE SHQIPFOLES
  2) DHUNAT E NDRYSHME QE USHTROJNE POLITIKANET DHE TE AFERMIT/MIQTE E TYRE NE JETEN E TE GJITHEVE NE POPULLIT TE ZAKONSHEM
  3) MUNGESA E VIZIONEVE DHE BERJA E PLANEVE AFATGJATA VIZIONARE E NE DOBI E TE BERIT ME SHPIRT TE PUNES (VLEN PER ORGANET VENDIMMARRESE DHE TITULLARET E NDRYSHEM).
  4) MUNGESA E BASHKERENDIMIT TE NDARJES SE MENDIMEVE; MENYRES SE TE MENDUARIT
  5) MUNGESA E RESPEKTIT MIDIS NJERI - TJETRIT DHE NATYRA PERGJITHESISHT E VRAZHDE NE KOMUNIKIM
  6) KANE HUMBUR VLERAT KRYESORE; MIRESJELLJA; EDUKATA.
  7) MANGESI TE NJOHURIVE PER TE BERE EKONOMI TREGU TE PASTER E TE NDERSHME, MBAJTJA E 2 BILANCEVE (1 PER FIRMEN E 1E PER SHTETIT)
  8) NDARJA EDHE FTOHJA E SHQIPTAREVE NDERMJET NJERI TJETRIT NEPERMJET LIGJIT 7501 DHE GLOBALIZIMEVE TE FUQISHME QE ERDHEN NGA NDERKOMBETARET
  9) NDARJA E PABARABARTE E POPULLSISE DHE E SHTRESAVE TE VARFRA ME ATO TE PASURA
  :::KA TE TE TJERA SA TE DUASH:::
  :::MJAFTON FANTAZIA E PERVOJA:::

  JU FALEMINDERIT KUSH E LEXON DHE MBESHTET KETE QE SAPO SHKROVA....ME RESPEKT SAIMIRI
  Ndryshuar pr her t fundit nga Albo : 12-12-2014 m 15:41

 6. #26
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-04-2005
  Postime
  40
  Faleminderit
  2
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?


 7. #27
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-06-2014
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Citim Postuar m par nga ervini2005 Lexo Postimin
  Gjithmon ja kem ln fajin dikuj tjetr e nuk shohim ka i kem b vetit.

 8. #28
  i/e regjistruar Maska e tessy
  Antarsuar
  18-05-2014
  Postime
  61
  Faleminderit
  11
  7 falenderime n 6 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Shqiptari!!

 9. #29
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-02-2013
  Vendndodhja
  Italy.
  Postime
  8
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Duhet nje politik ma i mir.
  Per shqiperi dhe per kosoven.

 10. #30
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-01-2012
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  pershendetje te gjitheve Per sa i perket temes, problemi me i madh i shqiptareve jane VETE SHQIPTARET :/. Kalofshi bukur

 11. #31
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Antarsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime n 57 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  "Apatia ne mase & Opozita diletante"

 12. #32
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-12-2014
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Une mendoj se problemi me i madh per Shqipetaret eshte ndergjegjesimi

 13. #33
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-06-2014
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Citim Postuar m par nga Bunga Bunga Lexo Postimin
  Duhet nje politik ma i mir.
  Per shqiperi dhe per kosoven.
  Q jta sht gabimi i math,nuk ka Shqipni e Kosov,por ve SHQIPNI.Shteti i Kosovs sht shkaku i dasis komit Shqiptar se me dy shtete n'tok tShqiptarit nuk sht arrdhmja e Komit.

 14. #34
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,470
  Faleminderit
  170
  183 falenderime n 149 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  .....thjesht,mbeturinar turkoarabe qe mbeten ne Tokat tona.

 15. #35
  i/e regjistruar Maska e taku72
  Antarsuar
  23-11-2011
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  2 falenderime n 2 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  S'ju da problem i bukes ketij kodosh mileti

 16. #36
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  08-12-2014
  Postime
  27
  Faleminderit
  1
  3 falenderime n 2 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Shqiptaret skane asnje problemi,ca jane keto lloj temash budallaqe.!!!
  Te gjithe kane probleme,cdo shtet,indivud,shoqeri...etj,kane diferenca,moperputhje,idesh,karakteresh etj.

 17. #37
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime n 126 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Problemi i shqiptareve eshte se ja pasojne topin njeri-tjetrit, apo me sakte jua shkarkojne gabimet te tjereve duke i lene rruge te lire hajdutllekut. Kurse problemi me i madh i shqiptareve eshte borxhi ekonomik qe ka vendi yne gje qe kundershton emrin shtet, pra ne nuk kemi nje shtet (dhe s'kemi patur ndonjehere), por nje mafje hajdutesh ne sherbim te mafjeve te tjera. Vetem lufta per te drejtat humane eshte zgjidhja e vetme qe shtetin e vertet shqiptar ta komandojne njerez te ditur, te ndershem dhe me dinjitet moral te larte.
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 18. #38
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Problemi me i madh i joni eshte roberia shumeshekullore nga sundues te huaj. Keta na e kan demtuar moralin dhe nje pjese te shqiptareve ua kan lene trurin ne roberi ( ne pranga). Duhet shume kohe per rehabilitim.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 19. #39
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  23-04-2015
  Postime
  12
  Faleminderit
  5
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  PRONA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Problemi me i madh i Shqiptareve eshte qe nuk jane te lire per te zhvilluar pronen e vet nga pickimet e njeri tjetrit, xhelozite, vjedhjet, dashakeqesite. Prona e shqiptarit eshte e pasigurte sepse disa duan ta vjedhin me ligj e pa ligj. Une jam i bindur qe nese prona e Shqiptarit ruhet e shenjte nga shqiptaret dhe vjedhesi denohet jo votohet, atehere ka shprese per ta bere Shqiperine. Shqiperia do te behet vetem nga Shqiptaret qe ndertojne pronen e vet. Keshtu Shqiptari ka dinjitetin dhe lirine e vet ku mund te lulezoje. Nuk mund te kete shtet mbi Shqiptarin por vetem shtet qe merr lejen e Shqiptarit per te qeverisur si sherbetor i Shqiptarit dinjitoz ne pronen e vet. Mallkuar qofte ai qe vjedh pronen e tjetrit me ligje apo pa ligje duke e bere paburrerine, intrigat, dhe sterkembeshat pjesen me te ndyre te jetes Shqiptare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Yllnaja : 23-04-2015 m 08:06

 20. #40
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  11-06-2014
  Postime
  20
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: 102 vjet pavarsi: Cili sht problemi m i madh i shqiptarve sot?

  Maimadhi prpblem i Shqiptarvet sht se nuk kan LIDER i din mei pr KOMIT.I dyti problem sht Kosova,se me dy shtete n'toka t'Shqiptarit nuk ka m Bashkim Komtar me tna toka.Burrat e dheut po swi doni me bashkua tn komin kur e kan partallis edhe Kosovn.Pak koh kame kalua e Kosova kame pa Republika Srpska n'verin e Kosovs.Tash po tihet zni i Kosovarvet se ni u bashkoft Shqipnjia me Kosov ater kryeqyteti kame kn Prishtina.Tash pou dves tnvet:"A kame prnua komi Shqiptar n'ato marrija Kosovet?

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •