Droni Shqiptar tani vjen edhe n Android me emrin Authochthonous

Emri:  graphic.jpg

Shikime: 5279

Madhsia:  20.0 KB

Itshqip ka msuar se loja Autochthonous pr Android sht zhvilluar nga Jusuf Alija ( antar i forumit t ITShqip me nofken vegeta ) zhvillues, programer dhe student i Shkencave Kompjuterike ndrsa eshte publikuar n PlayStore nga OnAir Media kompani e cila merret kryesisht me distribuimin e muziks shqiptare n Youtube.

Kemi nderin t ju njoftojm se n Playstore pr Android, nga OnAir sht publikuar Loja e par me Dronin Shqiptar q shkroi historin n Beograd, thuhet n faqen zyrtare t ksaj kompanie.

Idea iniciativa dhe qllimi ishin kryesisht vetm hobi q zhvilloja n kohn e lir, meqen se loja morri nj kahje simbolike dhe zhvilloi nje metafor t fort mbi at qe ndodhi n Beograd. Isha i befasuar nga komentet pozitive q fitoi loja, dhe n t ardhmen e afert mendoj q t publikoj edhe pr platformn iOS dhe Web shton Alija.

Loja sht publikuar npr mediume te ndryshme n Internet dhe ka krijuar nj buj t madhe n Google Playstore pr nga aspekti dhe ideja simbolike qe ka.

Ju duhet te mbani Dronin lart dhe t mos lejoni q lojtari t kap flamurin. Mirepo droni ka bateri e cila harxhohet sa m shum q qendroni n ajr. Per ta mbushur baterin ju duhet te fitoni 10 her pik n do mbushje. Per te fituar pike ju duhet te beni lojtarin q t krcen pas flamurit pa e kapur at. thuhet n pershkrimin e lojes nga zhvilluesi i saj Jusuf Alija(vegeta).

Loja mund t shkarkohet nga Google Playstore duke ndjekur kt lidhje:

https://play.google.com/store/apps/d....autochthonous