Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 20
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Anėtarėsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Kėngėtari Floran Kondi i njohur si Dr. Flori, i cili ka ndėrruar jetė sot nė spitalin universitar tė Tiranės, ka lėnė pas dy fėmijė, njė vajzė dhe njė djalė i cili ka vetėm disa javė qė ka lindur.

  I lindur nė Tiranė mė 29 shkurt 1979, Flori, gjithė veprimtarinė e tij e ka zhvilluar nė Tiranė.

  Dr. Flori ishte themelues i grupit West Side Family, pėrmes tė cilit edhe u bė i njohur.

  Shkak i vdekjes sė kėngėtarit dyshohet njė takikardi, ku nga konstatimi i mjekėve mund tė ketė ardhur nga pėrdorimi i substancave narkortike. Sakaq, qendra spitalore Universitare Nėnė Tereza pritet tė kryejė ekspertizėn, nėse familja e tij do tė japė dakordėsinė.

  Vdekja e tij e papritur e tij, ka shkaktuar shumė keqardhje.

  Kjo, jo vetėm pse ai ishte shumė i ri, por edhe pėr faktin se Flori ka qenė njė personazh shumė i dashur pėr publikun. Dr. Flori ishte njė ndėr tre anėtarėt e rep grupit shqiptar tė njohur me emrin Ėest Side Family. Rolandi, Miri dhe Flori, dikur shokė nė njė klase, tė cilėt u bėnė anėtarė tė njė prej grupeve mė tė njohura muzikore tė Shqipėrisė.

  Pas suksesit tė madh me kėngėn hit ‘Mesazh’, shikohen nė skenėn e festivalit tė “Kėngėve tė stinės”, por tashmė jo pėr tė kėnduar, por pėr tė prezantuar.

  Ndėrsa kėnga mė sė shumti qė bėri jehonė ishte “Tirona”, nė tė cilėn ishte pjesėmarrės edhe kryetari i Bashkisė sė Tiranės, Edi Rama, tani kryeministėr i Shqipėrisė.

  Teksti i kėngės i shkruar nga 34-vjeēari, “Zjarr e Ftohtė”, i kėnduar nga kėngėtari, Luiz Ejlli, fitoi nė “Festivali i Kėngės 44” dhe mė vonė pėrfaqėsoi Shqipėrinė nė “Eurovision Song Contest 2006”.

  Kohėt e fundit Doktor Flori shfaqej shpesh me Ermal Mamaqin, me tė cilin pati disa bashkėpunime.

  Madje, ai deklaronte se kishte hequr dorė nga tė gjithė veset, pasi me Ermalin shkonte nė njė kishė ungjillore dhe ishte bėrė besimtar i devotshėm.

  Ja disa nga hitet e Dr.Florit:

  2010 – Origjinale (feat. Aurela Gaēe & Marsel)

  2011 – Ca po menon (feat. Anila Jonuzi)

  2011 – Ca na ke

  2011 – S’ma ndjen

  2011 – Bota nuk ėshtė bardhė e zi

  2011 – Personale

  2012 – Pasion (feat. Fatima Ymeri)

  2012 – Tune tune (feat. Fatima Ymeri)

  2012 – Ka kalle (feat. Noga)

  2012 – Ku ka si Tirona (feat. Ermal Mamaqi)

  2012 – Jam ti! (feat. Fabi)

  2013 – Zemėrthyer (feat. Tiri)Emri: 1_2227.jpg

Shikime: 4720

Madhėsia: 50.5 KB
  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 2. #2
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,827
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: Dr. Flori la pas njė vajzė dhe djalin disajavėsh

  Ky kengetari vdiq pasi piu nje overdoze kokaine, thane mjeket e spitalit sot.

  Kurse dje, nuk ngeli njeri i politikes, qe nga Rama, Basha e Berisha pa i shprehur ngushellime dhe pa bere deklarata publike per vdekjen e artistit.

  Eshte humane te ngushellosh familjen per humbjen e te afermit, por nuk eshte normale qe gjithe figurat publike te vendit, te ngushellojne e nderojne aktin e nje narkomani. Arsyeja eshte e thjeshte: duke folur e nderuar me shume sec duhet kete njeri, mesazhi qe po i jepni rinise se atij vendi eshte i qarte: Dr. Flori bente droge, beni edhe ju droge!

  Nuk degjova sot te njejtet politikane te dalin e thone ne media qe droga vret dhe duhet te mobilizohemi te gjithe si shoqeri per te ndalur e parandaluar kete fenomen sa te mundim!

  Shoqeri me moral te kalbur.

  Albo

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Albo pėr postimin:

  Irenna (18-11-2014)

 4. #3
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pėr: Dr. Flori la pas njė vajzė dhe djalin disajavėsh

  Bravo Albo !! Jo vetėm aq, por do tė shtoja se : Pėrse gjithė ky bashk-hidhėrim pėr Florin dhe jo pėr gjithė ata qė vdesin ēdo ditė tė droguar ?! Apo ata nuk janė VIP-a ?!!! Edhe nėse nuk janė VIP-a pėr publikun, janė VIP-a pėr prindrit dhe tė afėrmit e tyre. A nuk e meritojnė edhe ata njė respekt tė tillė ? Apo ata trajtohen si mbeturina shoqėrore ? TURP. E njėjta gjė ndodh nė ēdo lloj forme nė Shqipėri mes klsave. DISKRIMINIM
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  *~Rexhina~* (19-11-2014)

 6. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,827
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: Dr. Flori la pas njė vajzė dhe djalin disajavėsh

  Shefi i Urgjencės: Shkuam 3 min pas telefonatės. Ishte i vdekur, arrest kardiovaskular nga overdoza

  TIRANE- Shefi i Urgjencės sė Tiranės mohon akuzat pėr vonesė tė ambulancės dhe tė dhėnies sė ndihmės sė shpejtė pėr Doktor Florin.

  Nė njė sqarim pėr mediat, Naim Lusha ka deklaruar se ambulanca ka shkuar nė banesėn e tė ndjerit, 3 minuta pas telefonatės qė ėshtė marrė dhe pėr kėtė, provė janė tabulatet telefonikė.

  “Nė orėn 09.45 minuta ka ardhur nė Urgjencė njė grua dhe ka kėrkuar ndihmė pasi sipas saj burri ishte i alkoolizuar dhe i axhituar. Mjeku primar ka thėnė se duhet tė shoqėrohen nga policia e rendit, si duhet nė raste tė tilla. Ajo ėshtė larguar pa dhėnė asnjė argument. Nė 10.05 minuta jemi njoftuar me telefon dhe nė 10.08 ne shkuam nė vend. Konstatuam pacientin me arrest kardiovaskular nga overdoza, kjo ėshtė e vėrteta. Ai u konstatua i vdekur dhe pėr procedura tė tjera u dėrgua nė QSUT”- tha Lusha.

  Ai ka sqaruar se deri mė tani nuk ka ardhur asnjė kėrkesė pėr hetim nga policia apo prokuroria pėr kėtė rast. “Ne jemi tė gatshėm dhe denoncojmė edhe akuzat qė bėhen ndaj shėrbimit tonė, qoftė ndaj personave qė kanė deklaruar nė mėnyrė tė papėrgjegjshme dhe tė tjerė qė trillojnė probleme qė nuk kanė qenė. Pėr vertetėsinė e kėsaj janė tabulatet qė verifikohen lehtėsisht”- tha ai.

  Panorama

 7. #5
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,665

  Pėr: Dr. Flori la pas njė vajzė dhe djalin disajavėsh

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Shefi i Urgjencės: Shkuam 3 min pas telefonatės. Ishte i vdekur, arrest kardiovaskular nga overdoza

  TIRANE- Shefi i Urgjencės sė Tiranės mohon akuzat pėr vonesė tė ambulancės dhe tė dhėnies sė ndihmės sė shpejtė pėr Doktor Florin.

  Nė njė sqarim pėr mediat, Naim Lusha ka deklaruar se ambulanca ka shkuar nė banesėn e tė ndjerit, 3 minuta pas telefonatės qė ėshtė marrė dhe pėr kėtė, provė janė tabulatet telefonikė.

  “Nė orėn 09.45 minuta ka ardhur nė Urgjencė njė grua dhe ka kėrkuar ndihmė pasi sipas saj burri ishte i alkoolizuar dhe i axhituar. Mjeku primar ka thėnė se duhet tė shoqėrohen nga policia e rendit, si duhet nė raste tė tilla. Ajo ėshtė larguar pa dhėnė asnjė argument. Nė 10.05 minuta jemi njoftuar me telefon dhe nė 10.08 ne shkuam nė vend. Konstatuam pacientin me arrest kardiovaskular nga overdoza, kjo ėshtė e vėrteta. Ai u konstatua i vdekur dhe pėr procedura tė tjera u dėrgua nė QSUT”- tha Lusha.

  Ai ka sqaruar se deri mė tani nuk ka ardhur asnjė kėrkesė pėr hetim nga policia apo prokuroria pėr kėtė rast. “Ne jemi tė gatshėm dhe denoncojmė edhe akuzat qė bėhen ndaj shėrbimit tonė, qoftė ndaj personave qė kanė deklaruar nė mėnyrė tė papėrgjegjshme dhe tė tjerė qė trillojnė probleme qė nuk kanė qenė. Pėr vertetėsinė e kėsaj janė tabulatet qė verifikohen lehtėsisht”- tha ai.

  Panorama
  me vjen keq , por kur vete konstaton nje vdekje kurre nuk e din shkakun e vdekjes , pervecse nje traumatsime i dukshem
  ne rast te kundert jane thjesht hipoteza qe konfirmohen apo infirmohen nga otopsia
  gjynah femijet
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 18-11-2014 mė 12:11
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 8. #6
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Ishte narkoman por ishte njeri i sinqerte !

  Shume keq ... RIP Flori
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 9. #7
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Ju qe thoni qe nuk meriton respekt se vdiq nga droga s'mbushni me duket. Nuk eshte as i pari e as i fundit qe vdes nga droga, fatkeqesisht. Ai respektohet se eshte artist dhe jo se ishte i droguar. Nuk ka pse fshihet kjo gje, perkundrazi. Ti sherbeje rinise si mesim qe droga vret! RIP Flori. Do i mungosh muzikes shqiptare dhe gjithe dashamiresve te muzikes tende!
  Feelings change - memories don't.

 10. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  992

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Dr.Flori iku dhe na la dhe eshte nje fatkeqesi per boten e kultures shqiptare!
  Por duhet thene se Dr. Flori bente droge dhe jo muzike, ritem dhe jo tinguj muzikal, pra rep dhe jo muzike.
  Te pish droge do te thote te jesh natyre rebele nese nuk e tradheton ate, dmth nese nuk e le por edhe nuk e tepron me te.

 11. #9
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Sė pari ėshtė detyrė morale qė kur dikush humbet jetėn, pa marrė parasysh rrethanat, duhet qė familja e tij, miqtė dhe tė afėrmit tė ngushėllohen. Kėshtu ėshtė tradita jonė shqiptare kėshtu ėshtė nė tė gjitha kulturat.

  Dr. Flori ishte njė faqe mė tepėr nė kapitullin e artistėve pas viteve nėntėdhjetė. Imazhi qė pėrcjell vepra e tij ėshtė pasqyrim i mirėfilltė i realitetit nė Shqipėri.
  Mendoj qė njerėzit nuk duhet ti gjykojmė sepse nuk jemi ne vendin dhe rrethanat e tyre pėr tė pasur njė panoramė tė plotė por media bėn njė gabim tejet tė pafalshėm kur shkruajnė se Dr. Flori vdiq nga overdoza ndėrkohė qė shumė mirė mund tė paraqitet si njė atak kardiovaskular ashtu siē nė tė vėrtetė ndodhi.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 12. #10
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  974

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Ju qe thoni qe nuk meriton respekt se vdiq nga droga s'mbushni me duket. Nuk eshte as i pari e as i fundit qe vdes nga droga, fatkeqesisht. Ai respektohet se eshte artist dhe jo se ishte i droguar. Nuk ka pse fshihet kjo gje, perkundrazi. Ti sherbeje rinise si mesim qe droga vret! RIP Flori. Do i mungosh muzikes shqiptare dhe gjithe dashamiresve te muzikes tende!
  Nuk mund te shtoj apo te heq asgje nga shkrimi i mesiperm!

  ...RIP!!!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 13. #11
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  29,827
  Postimet nė Bllog
  17

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
  Ju qe thoni qe nuk meriton respekt se vdiq nga droga s'mbushni me duket. Nuk eshte as i pari e as i fundit qe vdes nga droga, fatkeqesisht. Ai respektohet se eshte artist dhe jo se ishte i droguar. Nuk ka pse fshihet kjo gje, perkundrazi. Ti sherbeje rinise si mesim qe droga vret! RIP Flori. Do i mungosh muzikes shqiptare dhe gjithe dashamiresve te muzikes tende!
  Shoqja mia@.

  Ne Tirane u mbajt sekret per me shume se 24 ore arsyeja e vdekjes se tij nga mediat dhe kur mjeku i urgjences dha arsyen e vdekjes, iu versulen mjekeve dhe infermiereve te urgjences se "e kini ju fajin qe vdiq kengetari". Nuk eshte hera e pare qe mediat e filtruara shqiptare nuk bejne transparencen me publikun. Te njejten gje bene edhe me vdekjen e Ardian Klosit, ku shume gazeta te perditshme ne Tirane dhe televizione nuk i pasqyruan rrethanat e vdekjes dhe si vdiq me motivacionin se "e kishim shok". Por kur vjen fjala tek tragjedite e shqiptareve te thjeshte, nuk lene gje pa pasqyruar.

  Rinia nuk ka se si te marri mesimin qe te mos beje droge kur ajo nuk e di se ky vdiq nga droga dhe kur figurat publike te ketij vendi nuk ngrene zerin kunder droges. Te gjithe ngushellojne familjaret e artistet, askush nuk ngre zerin kunder droges. Perkundrazi, mesazhi qe rinia shqiptare merr eshte: edhe nje kengetar qe ben droge e rep respektohet me shume se ai artisti qe nuk ben droge e nuk eshte "rebel".

  Albo

 14. #12
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,784

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Ndjej keqardhje.
  Sidomos kur mendoj femijet qe ka lene.

  Qofte mire me Zotin!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 15. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  607

  Pėr: Dr. Flori la pas njė vajzė dhe djalin disajavėsh

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Bravo Albo !! Jo vetėm aq, por do tė shtoja se : Pėrse gjithė ky bashk-hidhėrim pėr Florin dhe jo pėr gjithė ata qė vdesin ēdo ditė tė droguar ?! Apo ata nuk janė VIP-a ?!!! Edhe nėse nuk janė VIP-a pėr publikun, janė VIP-a pėr prindrit dhe tė afėrmit e tyre. A nuk e meritojnė edhe ata njė respekt tė tillė ? Apo ata trajtohen si mbeturina shoqėrore ? TURP. E njėjta gjė ndodh nė ēdo lloj forme nė Shqipėri mes klsave. DISKRIMINIM
  ne fakt te gjith ata qe marrin droga te ndryshme jan mbeturina se nuk ka si te jen ndryshe duke u nisur nga nje gje shum e thjesht ai bastardi flori la dy femij jetim duke marr drog. dhe te gjith ata qe marrin drog jan mbeturina shoqerore dhe kjo eshte shprehja me e but e mundshme ne keto raste

 16. #14
  i/e regjistruar Maska e shitesi
  Anėtarėsuar
  17-11-2003
  Vendndodhja
  ne frymemarrjen time
  Postime
  1,069

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Ne fakt Flori nuk merrte me droge prej shume kohesh.Une e kam njohur personalisht dhe ishte njeri me shume vlera.Pas lindjes para pak kohesh te djalit te semure ndoshta Flori nuk e ka perballuar dot kete fakt dhe mund ti jete kthyer droges.Ishte nga te rrallet qe gjeti kurajon dhe u shkeput nga droga.Dhe ne lumin e madh te kengeve te mbushura me drog e arme te cilat per hir te se vertetes jane me te pelqyeshme e te suksesshme Flori leshoi mesazhin "Mos pi drog bej palester".Uroj qe gruaja e Florit te gjej force ti rrise femijet sic do donte edhe Flori.RIP Flori.
  Feja e Shqiptarit eshte Shqiptaria

 17. #15
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,202

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Citim Postuar mė parė nga shitesi Lexo Postimin
  Ne fakt Flori nuk merrte me droge prej shume kohesh.Pas lindjes para pak kohesh te djalit te semure ndoshta Flori nuk e ka perballuar dot kete fakt dhe mund ti jete kthyer droges.
  Pikerisht kjo qe paska qene apstenues dhe eshte rikthyer e ka mbytyr.Overdozat viejne me shpesh te ata njerez qe kane apstenuar nje kohe,dhe trupi e humb tolerancen.Mjaftojne disa gram kokain qe te rrezikosh mbidozimin.
  Por mbetet ajo qe ka pasur gjasa reale te shpetoje me nje reagim tjeter te atyre qe kane qene me te ate nate.
  Sic shkruajne gazetat,e kane thirrur ndihmen e shpejte ne momentet kur ka kaluar ne delirijum total (ne mengjes),ndersa tere naten me siguri ka marr doza kokaine 10-15 here.
  Dem ... RIP !
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 18. #16
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Pastori Muēa: Jo ndėshkim mjekėsh, por s’duam tė ketė Florė tė tjerė
  NGA: AURORA KOROMANI  TIRANE-Mė rrėmbe, vetėm ti dashuri mė dhurove, nga luginat e errėta mė nxore, ti mė ke, mė rrėmbe...”. Ky ėshtė njė nga tekstet qė ka shkruar Dr.Flori, para se tė largohej nga kjo jetė, mėngjesin e kėsaj tė hėne. Dėshira e tij e madhe pėr tė jetuar dhe pėr tė luftuar kundėr problemeve shoqėrore, e bėnė atė njė nga kėngėtarėt mė tė dashur dhe mė rebelė tė skenės shqiptare. Por, cilat ishin ėndrrat e Dr.Florit, si u transformua jeta e tij gjatė dy viteve tė fundit, cilat ishin fjalėt e tij tė fundit? Pėrgjigjen e tė gjitha kėtyre pyetjeve e jep pastori i kishės ‘Rilindja’, Fitor Muēa. Nė njė intervistė pėr “Gazeta Shqiptare”, pastori rrėfen pėr luftėn e Florit me drogėn dhe se si ai iku nga kjo jetė duke lėnė pas mesazhin qė, nėse nuk largohesh nga kjo rrugė, mund tė humbasėsh edhe jetėn.

  Pastor, si kanė qenė ditėt e fundit tė Dr.Florit? A ka qenė ai i lumtur apo i shqetėsuar?

  Flori nuk ka pasur fare lėkundje apo ēėshtje qė kanė tė bėjnė me depresionin apo gjėra tė tjera tė kėsaj natyre. Ditėn e premte unė kam qenė me Florin tek Panairi i Librit, blemė librat qė donim, pimė edhe kafe bashkė dhe ai nuk kishte asnjė problem. Me sa di unė, ditėn e diel, Flori ka dalė me gjithė bashkėshorten e tij dhe kanė shkuar nė njė qendėr tregtare dhe kanė bėrė pazare. Tė gjitha kėto pėrcjellin tek unė mesazhin qė Flori nuk ka pasur asnjė problem.

  Sa kohė kishte Flori qė vinte nė kishė, si ėshtė transformuar ai gjatė kėsaj kohe nė sytė tuaj?

  Flori, qė nė muajin mars tė vitit 2012 ka ardhur dhe ėshtė bėrė pjesė e kishės ‘Rilindja’. Unė e kam takuar nė 14 shkurt pėr herė tė parė, jemi njohur nė njė fushatė dhe qė prej asaj kohe ai ishte pjesė e kishės sonė. Ajo qė ėshtė e rėndėsishme ėshtė transformimi i jetės sė Florit. Tė gjithė ata qė e kanė njohur nga afėr, ata qė e kanė pasur mik vėrtet dhe jo ata qė thonė se e kanė pasur mik, pra miqtė e vėrtetė tė tij konstatuan njė ndryshim tė madh nė jetėn e Dr.Florit. Nėse u bė shenjtor apo jo, unė besoj se, me aq sa unė arrita ta njihja Florin, ishte dėshira pėr ta prekur jetėn me njė dimension tė ri, pėr tė qenė pranė problemeve shoqėrore, duke i fshikulluar, gjė qė ai e bėnte me tekstet e kėngės, duke kėrkuar tė ndihmonte sadopak nė pėrmirėsimin e kėtyre problemeve. Mesazhi qė Flori na ka dhėnė tė gjithėve ėshtė qė: besimi mund tė sjellė transformimin e jetės sė njė njeriu, por kjo nuk do tė thotė qė njeriu kalon nė pėrsosmėri. Secili prej nesh mund tė rrėzohet nė ditė tė caktuara dhe ndoshta ajo qė ndodhi mund tė ishte njė rrėzim, por jo njė ecje, qė do tė thotė se nuk ka qenė mė stil jetese pėr Florin, ai ishte ndarė nga ai stil jetese.

  Ēfarė e ka shtyrė?

  Ėshtė shumė e vėshtirė ta dimė kėtė. Ndonjėherė substancat krijojnė varėsi dhe ndonjėherė kėrkon tė rikthehesh, sepse presioni i varėsisė ėshtė i madh, ose ndoshta aksidentalisht mund tė ketė qenė dikush nga koha e vjetėr qė e ka hedhur nė kėtė rrugė. Por, ndoshta arsyeja e vėrtetė mund tė jetė edhe njė dobėsi momentale dhe asgjė mė shumė se kaq. Ndoshta dobėsia ndonjėherė zbulohet edhe pasi je nė besim. Sepse Flori kishte shumė ėndrra, shumė misione, dhe njė dėshirė tė fuqishme pėr tė jetuar.

  Po puna me ambulancėn, si ka qenė?

  Unė kam thėnė gjithmonė atė qė mė kanė thėnė familjarėt. Bisedova me familjen para se tė dilja tek emisioni “Opinion”. Dhe, me sa di unė, mė thanė qė ka pasur vonesa me ambulancėn dhe se vėllai i tij ka shkuar edhe dje (tė mėrkurėn) nė polici, pėr tė bėrė tė gjitha procedurat e nevojshme. Por, duhet tė theksojmė se as unė dhe as familja e Florit, nuk kemi pasur qėllim tė ndėshkojmė dikė, pėr tė ndėshkuar sistemin shėndetėsor, por ēėshtja ėshtė qė kjo situatė tė mos pėrsėritet mė, qė tė mos kemi mė Florė tė tjerė. Njė apel i tillė ėshtė i rėndėsishėm, sepse nėse ata thonė se familjarėt duhet tė njoftojnė policinė, unė mendoj se kėto procedura duhet tė ndryshojnė, sepse duhet tė jetė Urgjenca qė, nė momentin qė dikush paraqitet, duhet tė njoftojė policinė. Por, nuk mund t’i thonė familjes qė ta thėrresin ata policinė! Ndoshta ka nevojė pėr korrigjime nė kėto procedura.

  Cilat kanė qenė fjalėt e fundit tė Dr.Florit?

  Fjalėt e fundit tė Florit, tė cilat ia ka thėnė vėllait tė tij, kanė qenė: “Po fluturoj, po shikoj qiellin, po fluturoj”.

  Cilat kanė qenė projektet e Dr.Florit, misione qė ai nuk mundi t’i realizonte?

  Flori kishte shumė projekte, sepse ai ishte njė minierė e vėrtetė. Sepse ai ishte mė tepėr se njė artist, ai kishte shqisė artistike. Ai kishte njė projekt, siē ishte emisioni “24 orė nė vend tė...”, qė do transmetohej tek ‘Digitalb’. Dhe refreni i jetės sė tij, ishte se si ai mund tė ishte sa mė i dobishėm nė jetėn e njerėzve. Ėndrra e tij ishte qė tė rinjtė shqiptarė tė ndaheshin nga pėrdorimi i lėndėve narkotike, dhe kėnga “Mos pi mall, bėj palestėr” ishte shprehje e saj. Ai mė mirė se kushdo e njihte kėtė problem dhe e dinte sa e dhimbshme ishte kjo gjė; ai pėrmes artit tė tij u pėrpoq qė t’i bindte tė gjithė qė nė jetė duhej tė zgjidhnin njė alternativė tjetėr. Shumėkush e quajti kėtė njė betejė tė humbur, largimi i tij nga kjo jetė, ishte pėr tė vėrtetuar edhe njė herė se, nėse nuk ndryshon alternativėn, mund tė humbasėsh edhe jetėn, siē ai humbi jetėn e tij. Ky ishte vargu i fundit i kėngės, tė cilėn nuk e kėndoi dot, por tė gjithė e dimė se si pėrfundoi.

  (a.n/GSH/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/kryesore/1/...re-223565.html
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 19. #17
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Ky ėshtė kreu i korrupsionit fetar protestant, Kreu i njė organizmi qė pėrfaqson fenė protestante sot nė Shqipėri e quajtur Vėllazėria Ungjillore Shqiptare apo shkurt Vush-i, ky vetė ėshtė njė hajdut, hipokrit dhe gėnjeshtar qė ėshtė tėrėsisht i pacipė.

  Kėtij i vijnė fonde ēdo muaj nga Amerika pėr tė varfėrit flas me dhjetra milionė dollarė nė muaj, qė duhet t'i ndante dhe ēfarė bėn.

  Bėn njė mbledhje me gjithė zagarėt e vet servil ndėr tė cilėt, qė i ka bėrė si veten pastorė me njė kurs 6 mujor pastori dhe te ajo mbledhje kėta qentė e vegjėl zihen e grihen pėr ato para qė mbeten pasi i kanė gllabėruar copat e mėdha kėta batakēinjtė e mėdhenj siē janė Viktor Muēa i ashtuquajturi Fitor, Akil Pano dhe Paulin Vilajeti, pėr njerėzit e pastrehė tė vuajtur e tė uritur rrugėve nuk ka kurrė ndihmė prej kėtyre harbutėrve apo prej organizmave e qindra shoqatave tė tyre.

  Ndėrkohė qė kėta gėzojnė pasuritė qė kanė vėnė tė cilat shkojnė nė miliona dollarė tė kryetarėve dhe tė gjithė misionarėve protestant amerikanė qė nė Shqipėri vijnė pėr tė vjedhur apo pėr tė kryer edhe pedofili me jetimė.

  Ja pra sistemit politik shqiptar i pėrgjigjet sistemi fetar , ku kėta pastorė ndėr tė cilėt nuk kam njohur njė tė vetėm qė tė mos ketė blerė shtėpi pėr pak kohė, jetojnė edhe mes njė luksi tė shfrenuar, duke dashur tė imitojnė padronėt e tyre amerikanė. Pra kanė vila e apartamente nė luks prej Beverly Hills. Ndėrkohė loja e kishave qė krijojnė nuk ėshtė qė tė predikojnė fjalėn apo qė tė kenė ndonjė merak pėr njerėzit ku shkojnė por qė tė sjellin antarė nė qendra qė hapin duke u marrė emrat dhe fotografuar nė mėnyrė qė tė justifikojnė rritjen e fondeve si pėr aktivitete si pėr ndihmė, e qė nė fakt njerėzit qė vijnė aty as qė e kanė idenė e kėtyre makiavelizmave.

  Ndėrkohė qė nuk duhet tė minimizohet edhe roli qė luajnė misionarėt dhe pastorėt amerikan nė shėrbimin e fshehtė amerikan tė CIA-s tek i cili japin ēdo lloj informate dhe mbi profilin e kujtdo qė u ngjall interes mbi bazėn e antarėve tė kishave qė jo rrallė herė punojnė edhe nė struktura shtetėrore por edhe nė bazė tė pushtetit tė vetė atyre qė i lidh me jetėn politike tė vendit.

  Hapi i sė nesėrmes i kėtyre ujqėrve me lėkurė deleje ėshtė tė imitojnė sistemin amerikan tė protestanizmit, tė kėrkojnė karrige deputetėsh apo tė ofrojnė marreveshje ndaj politikanėve tė ēdo krahu duke u krekosur me numrin e votave tė bashkėsive tė tyre.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 21-11-2014 mė 05:49
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

 20. #18
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Daniel, e kuptoj shume mire mesazhin qe percjell shkrimi jot me siper, ne lidhje me korrupsionin dhe makiavelizmat e pastorit Muca dhe shokeve te tij por nuk kuptova se ne cfare pike calon intervista e tij. Sepse ne cfare shkruhet aty, nuk ka asgje qe mund te kritikohet. Ai thjesht po thote qe Dr Flori nuk ka pasur ndonje shqetesim te vecante kohet e fundit, madje specifikon qe kane qene te dy bashke ne panairin e librit dhe me pas kane pire edhe nje kafe bashke. Pastaj shprehet qe Dr Flori ishte larguar nga perdorimi i substancave por ndoshta nje dobesi e momentit mund te kete bere efektin e duhur per ta rikthyer perseri ne tunelin e droges. Persa i perket ambulances thote qe sipas familjareve te Dr Florit, ata jane paraqitur ne urgjence dhe kane lajmeruar stafin aty per gjendjen e keqe shendetesore te pavcientit, nderkohe qe stafi mjekesor ka kerkuar atyre qe te lajmerojne policine, procedure e cila shume mire mund qe te behej vete nga urgjenca. Me pak fjale ky pastori shprehet qe sido qe ndodhi ne nuk duam qe dicka e tille te perseritet edhe per te tjeret.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 21. #19
  i/e regjistruar Maska e sadmadman
  Anėtarėsuar
  13-06-2009
  Postime
  51

  Exclamation Pluhurin vrases!kush ja dha dr Florit?

  Qindra mesazhe ngushelluese,shkruan fansat dhe dashamiresit e dr Florit dhe familjes Se Tij,mijera lot derdhen Te dashurit e Tij,politikane dhe burrs shteti shprehen keqardhje te thelle,dhe kishte nga ata qe moren pjese ne varrimin e Tij .Deri ketu jemi brenda kornizave te Njerezores pse Brenda ritit te nje fatkeqesie te nje njeriu jo pak I njohur:nje pyetje nuk e degjova as nuk e lexova Kush ja shiti pluhurin e bardhe dr Florit per ndihmen E pare e morem vesh po te Bardhen Florit kush ja dha,asnje fjale asnje pergjigje asnje hetim,thuhet se eshte Si ushqim qe perdoret ne Pabet dhe muzikat tallava te tiranes,askush nuk flet te gjitha e dine more cfare Behet dhe konsumohet ne keto ambjente,,,,po shteti duket apo Ben sy qorr.ne lajme deg job se Karen cdo dite me dhjetera kg mariuane,po per pluhur te shtrejte vipash spara ka ndonje lajm as ne statis tikA te policise nuk ka ndonje perqindje ,Prokurorit I bej thirrje te hetoje pak per furnitorin e pluhurit vrases te Florit,ne cdo cep te evropes do kishte Ngritur ne Kembe per te gjetur ate pra furnizuesin e vipave furnizuesin e pluhurit vrases te tyre
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga sadmadman : 21-11-2014 mė 06:07

 22. #20
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Anėtarėsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,836

  Pėr: Vdes kengetari Dr. Flori nga overdoza e droges

  Lexoje Albon se ky ėshtė origjina e hipokrizisė dhe fetarisė qė e ēoi Florin deri nė vdekje duke e prezantuar si tė dehur deri nė momentet e fundit tė jetės :

  Pas vdekjes sė kėngėtarit tė njohur si Doktor Flori, (Florian Kondi) kanė ardhur edhe reagimet e para nga ata qė e takuan nė momentet e fundit tė jetės sė tij. Pastor Fitor Muēa, deklaroi gjatė emisionit “Opinion” nė “Tv Klan” se e kishte takuar Dr Florin pak kohė para se ai tė ndėrrontė jetė nė apartamentin e tij. Sipas z. Muēa, nė momentin qė ai kishte mbėrritur nė shtėpinė e tij, kėngėtari ishte nė gjendje shumė tė rėndė. Ai tha se u njoftua rreth orės 09:30 nga bashkėshortja e Dr Florit, ndėrsa mbėrriti nė apartament pak minuta mė pas. Nė rrėfimin e tij, Pastor Muēa theksoi se shėrbimi i urgjencės nuk iu pėrgjigj nė kohė situatės kritike, ndėrsa ndodhej pranė kėngėtarit edhe nė prani tė vėllait tė tij. “Arrita nė shtėpi dhe e gjeta nė gjendje mjaft tė vėshtirė. Kaloi i vėllai dhe mė ndihmon ta shtrimin. Ishte nė njė gjendje tė rėndė. Mendoj se shėrbimi i urgjencės ėshtė njė shėrbim qė nuk pret, ndėrsa bashkėshortja kishte shkuar afėr urgjengės aty pranė dhe i kishin thėnė se s’kishte ambulanca. Pritėn disa herė deri sa nė fund kur ata erdhėn, gjendja e tij kishte pėrfunduar”,-deklaroi Muēa. Sipas tij, rreth orės 10:05 Doktor Flori ndėrroi jetė. Nė momentin kur mjekėt kanė ardhur, ndoshta ishin ēastet e fundit tė jetės sė tij, tha Muēa. Lidhur me pretendimet pėr pėrdorimin e lėndėve narkotike nga Doktor Flori, Pastori tha se gjendja e tij shpirtėrore ditėt e fundit ishte shumė e mirė dhe se ai kohėt e fundit kishte dhuruar edhe gjak, gjė qė tregon pėr mospėrdorimin e lėndėve narkotike. “Dr Flori ka dhuruar gjak pėr fėmijėt talasemik dhe nuk ishte natyra e tij tė thėrriste kamerat. Kjo tregon se ka mjaftueshėm njohur se ėshtė i pastėr. Dhe nė bisedat qė kemi bėrė, kisha kuptuar se historia e vjetėr e Florit, ishte njė histori e pėrfunduar”,-deklaroi Pastori.

  http://www.panorama.com.al/2014/11/1...nua-ambulanca/
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga daniel00 : 21-11-2014 mė 06:10
  Ngjeshur me brezin e se vertetės,parzmoren e drejtėsisė,mburojėn e besimit dhe shpatėn e Frymės.

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •