Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 22
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Policia, gjoba pr fashon e babait

  Nga: ARBEN VATA


  Kto dit npr rrugt e Tirans sheh n do rrug jelek fosforeshent t varur npr pem. Tregtart e vegjl t pajisjeve t ndrtimit dhe t pjesve t kmbimit t makinave krkojn tu trheqin vmendjen drejtuesve t automjeteve pr ti bler ato, pasi prej gati dy javsh policia sht hedhur n nj aksion pr vendosjen e gjobave, n rast se mungojn jeleku, trekndshi, mjeti pr shuarjen e zjarrit si dhe kutia e ndihms s shpejt. mimi i ktyre jelekve sht rritur ndjeshm kto koh, ndrsa kutia e ndihms s shpejt ka psuar nj rritje gati 100%. Askush nuk e mori vesh se prse policia u kujtua n kt koh q t zbatoj ligjin pr qarkullimin e mjeteve n rrug, ndrkoh q me hert kryeministri kishte lajmruar nisjen e nj aksioni kombtar pr ndrprerjen e lidhjeve t paligjshme t energjis elektrike.

  Njerzit e trembur q shohin prdit n lajme sesi policia gjobit me 200 mij lek t gjith ata q nuk i kan n bagazhin e tyre kto mjete, vrapuan ti blinin, por kur u ndeshn me mungesn e tyre n treg, sidomos kutin e ndihms s shpejt, u vu re nj fenomen alla shqiptar. Farmacit dhe njsit e tjera q siguronin kutin e ndihms s shpejt, prhapn njoftime sipas t cilave kutit me fasho sanitare, ishin ekskluzivitet i nj grosisti farmaceutik, babait t ministrit t Brendshm Saimir Tahiri. Sigurisht q, n situata t tilla ka edhe thashetheme q prfshijn njerzit n pushtet, por kur ka z nuk sht pa gj. Prfoljet pr babain e Tahirit doln nga vet farmacistt, t cilt, n pamundsi pr ta siguruar ato kt mall n treg, u detyruan ta linin terrenin e lir pr babain e ministrit. Ndaj edhe policia krkon n kontrollet e veta vetm nj lloj kutie t ndihms s shpejt, at q thuhet se ka sjell n treg babai i ministrit, i arrestuar rreth 2 vjet m par pr korrupsion n shprndarjen e ilaeve.

  Zyrtarisht nuk ka asnj distancim nga zrat q e implikojn babain e ministrit n kt tregti, pavarsisht se ai nuk mund t jet i prjashtuar nga konkurrenca e ndershme. Por ministri nuk mund t urdhroj polict q t sulen si ujqr npr rrug dhe t detyrojn drejtuesit e mjeteve q t blejn pikrisht kutin me fasho q ka sjell babai i tij dhe jo t tjerat. Shitja e ktyre kutive t ndihms sanitare (fasho dhe jod), sht kryekput qllimi i fushats s papritur t policis npr rrug. Nuk ka asnj studim q t provoj se shkaku kryesor ose ndr kryesoret pr humbjen e jetve n aksidentet automobilistike t jet mungesa e kutis s ndihms s shpejt. Jo se kutia nuk duhet t jet, por nuk mund t jet detyrim pr drejtuesit e mjeteve p.sh. q lvizin brenda qytetit. Specialistt mbase e din m mir, por me shpejtsin q lvizim npr rrugt plot me trafik n Tiran, kjo kuti nuk duhet aspak. Apo mos vall qeveria duhet t na edukoj me pahir q t kujdesemi pr shndetin dhe t na shptoj jetn me nj cop fasho e jod? Apo ndoshta kutit e ndihms s shpejt, jan pr t siguruar parat q t kemi shndetsi falas n spitale? N fakt, ministri i Shndetsis ka nj vit q flet pr shndetsi falas dhe shrbim urgjence t menjhershm n do skaj t vendit dhe, ksisoj, kutit me fasho nuk do t kemi as koh ti prdorim, zoti ministr i Brendshm.

  Turravrapi pr t vn gjoba edhe pr mungesn e fashove n makin, zoti ministr, nuk sht gj tjetr, por qllimi i policis s sotme, e cila e ka gjobn si qllim n vetvete qysh kur erdht n pushtet dhe pr kt besoj nuk ka nevoj pr fakte... A m thua zoti ministr se n cilin vend t bots (ndoshta me prjashtim t Kosovs dhe Egjiptit q i kam par vet), sheh polic rrugor npr rrug q ecin me bllok n dor?! Nuk besoj se qllimi i policit rrugor sht t gjobis drejtuesin e mjetit, por t garantoj sigurin n rrug dhe stabilizoj trafikun. Tek ne policin e gjen n do semafor, t fshehur pas kaubave apo kodrinave, ku del si hajdut prpara dhe t krkon dokumentet tani edhe kutin e ndihms s shpejt. Nuk ndodh besoj askund q policia rrugore t t ndaloj n rrug pa asnj shkak, edhe pse drejtuesi i mjetit nuk ka tejkaluar shpejtsin, edhe pse ka t ndezura dritat, edhe pse ka zbatuar t gjitha rregullat e qarkullimit rrugor.

  Polici rrugor tek ne t ndalon kot s koti pr t t kontrolluar dokumentet, nse ke vn rripin apo ke n bagazh kutin me fasho e me jod. Ky sht nj absurditet shqiptar, q prgjat ksaj qeverisjeje sht kthyer n nj stil t prhershm pune t policis. Pasi po pajisen me forc nga qeveria me kutin me fasho, tashm qytetarve nuk sht udi q nj dit tu krkohet edhe pasta e rrojs apo edhe fura e kruajtset e dhmbve, antidjersa etj. Sepse qeveria jon e dashur nuk do q qytetart e vet t neglizhojn edhe kto procese t jets s prditshme Ata q nuk guxojn ti marrin do t prballen pastaj me policin e gjobave. Un pr vete, zoti ministr, i kam bler pajisjet q ju keni urdhruar, por t siguroj q un nuk udhtoj as shpejt, as shpesh. Aq m tepr tani q qeveria mendon edhe pr ne q t mos marrim shum shndet, duke lajmruar rritjen e mimit t nafts me 120 lek pr litr, un dhe shum si un nuk do t ken shum mundsi q t udhtojn me makin. Por pr ta verifikuar, policve t tu po iu jap edhe targn time t makins, AA 59 5AE, q kur t kontrollojn n bagazhin e makins t gjejn jo vetm fasho, jod e jelek, por edhe antiplumb, telekomand televizori, hekur rrobash, fure dhmbsh, past rroje, antidjers dhe amakz, si thot me ironi nj miku im. Nj kshill pr biznesin e kutive me fasho: pse nuk ia fusni n mend policis q t detyroj t pajisen edhe ata q udhtojn me biikleta?!

  (d.d/GSH/BalkanWeb)

 2. #2

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Ka ndryshuar ligji apo ka filluar te zbatohet?

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,938

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  edhe nje rrugac nuk i ben keto gjera....
  ne vend qe te kape vrasesit e vertete merret me ndihmen e shpejte, por me duket se Rilindja ka nevoje per veten e saj per nje kuti shuuuuuumeeeee te madhe....nga ato te varrimit...

  p.s. ka taksa po ka edhe gjobvenie si mafia....ky popull po i paguan te dyja...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 4. #4
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Kutia e ndihms s shpejt, specialisti Alija: E domosdoshme kur ambulanca vonohet n vendngjarje

  NGA: SPARTAK KOKA

  Kutia e ndihms s shpejt, specialisti Alija: E domosdoshme kur ambulanca vonohet n vendngjarjeTIRAN-Specialistit i policis rrugore Ismail Alija n nj intervist pr News24 shprehet se kutia e ndihms s shpejt po krkohet pasi sht konstatuara q n disa raste mjetet e ambulancs kan ardhur me vones dhe sht rrezikuar deri n humbjen e jets s personave t dmtuar .

  “Ne nuk kemi br fushat ndrgjegjsuese pr kutin e ndihms s shpejt, ashtu si nuk bjm edhe pr shum nene t tjera t kodit rrugor. Por shrbimet e komisariateve rajonal t policis rrugore duke konstatura n disa raste q ndihma e shpejt, mjete e ambulancs kan ardhur me vones dhe sht rrezikuar deri n humbjen e jets s personave t dmtuar edhe pr munges t pajisjeve q jan brenda kutis s ndihms s shpejt q do t mundsonin ndrprerjen e hemorragjis. Nuk jam personi i duhur q mund t shpreh se i kujt sht faji pr vonesat e ambulancave n nj aksident rrugor. Por mund t them q jan konstatuar vonesa t ambulancave. Kutit jan standard, shiten pran farmacive , dyqaneve t pjesve t kmbimit, mjafton q kutia t ket mjetet e nevojshme pr ti dhn ndihmn e shpejt nj t aksidentuari”- sqaron eksperti Ismail Alija.

  Alija shton se jeleku fosforeshent nuk sht nj krkes taksative e kodit rrugor. “Jeleku fosforeshent nuk hyn n sendet apo pajisjet q duhet t ket taksativisht t caktuara nga kodi rrugor. Punonjsit e policis nuk iu kan krkuar shoferve jelkt . Ndrsa Trekndshi i rrezikut sht i detyrueshm. pr trekendshin masa ndshkuese sht nga 1000 -3000 lek”- u shpreh Alija.

  Fikset e zjarrit jan t detyrueshme pr makinat q transportojn lnd t rrezikshme dhe jo pr mjetet e tjera. “Fiksja e zjarrit sht e detyrueshme vetm pr mjetet e transportit t lndeve t rrezikshme. Nuk sht e parashikuar n kodin rrugor mbajtja e fikses s zjarrit n automjetet e tjera”- sqaron Alija.

  (a.n/News24/BalkanWeb)

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  kutia e ndihmes se shpejte nuk eshte pritja e ambulances, por eshte pritja per te fryre akoma me shume llogarin bankare te atij qe ka marr monopolin e shitjeve te ketyre kutive magjike, tani shqiptarev u duhet te bejne edhe kurs per nderhyrje te ndihmes se shpejte sepse eshte e kote te kesh kutin e pa nje njohuri ne kete fushe
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

 6. #6
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Pritni kur te vij nji dite e bukur e te ju vej 5000 lek gjobe se pse skeni rrujt sqetullat, dhe mos te keni as goje dhe as ze te ja beni gek-mek. E shitet me lek madje me shume pak lek (2000 lek) dinjitetin dhe nderin tuaj. E shitet te ardhmen dhe sigurine e femijeve tek makuteria e pjelles se ppsh. Vuani pasojat tani, dhe mos u ankoni, me vjen keq per ate pjese te ndershme qe u be theror per 50 vite nga baballaret e ketyre dhe vazhdon te neperkembet edhe sot, por persa i perket neperkave dhe morrave qe kane milituar per PS, ne fund te ferrit vafshin, pa kthim pa mbarim. . .
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 7. #7

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Une per vete si kam keto qe permenden ketu ne makine dhe s'mi ka kerkuar ndonjehere ndonje polic. Se besoj te jet ligj ne New York, megjithese nuk jam 100% i sigurte.

  Kur eshte aprovuar ky ligj ne Shqiperi, duket paksa i cmendur. E ka ndonje shtet ne Europe?

 8. #8
  Dark Angel Maska e smokkie
  Antarsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,137

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Idiotesia e radhes e qiverise.
  Ngrihu o popull boll durove.
  Jam dakort te pajiset makine me kutine e ndihmes se shpejte, jelekun dhe bombulen per fikjen e zjarrit por degjova ne lajme se te pakten kutia duhet te jete e nje lloj tipi te aprovuar nga qiveria.
  Ca problemi ka nese une e kam blere ne Itali?
  Nuk e di sa e vertete eshte se akoma nuk me kane ndaluar por do jete gomarlliku i radhes i basketbollistit.
  Cdo gje eshte relative...

 9. #9
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  758

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Une per vete si kam keto qe permenden ketu ne makine dhe s'mi ka kerkuar ndonjehere ndonje polic. Se besoj te jet ligj ne New York, megjithese nuk jam 100% i sigurte.

  Kur eshte aprovuar ky ligj ne Shqiperi, duket paksa i cmendur. E ka ndonje shtet ne Europe?

  Ky ligj ashte ne te gjithe Europen pa perjashtim +cilesia dhe lloji i bombules dhe kutise

  ashte ne doren e tregut qe keta mallra te mos jene monopol dhe te kete konkurence ne cilesi dhe cmim
  Ndryshuar pr her t fundit nga loni-loni : 01-11-2014 m 06:33

 10. #10
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  A duhet me e majt edhe naj infermjere me vete a ?
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 11. #11
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Citim Postuar m par nga smokkie Lexo Postimin

  Ca problemi ka nese une e kam blere ne Itali?
  .
  Problemi eshte se 4 trailerat e babait te Saimir Tahirit qe jane tejmbushur me keto produkte do ngeleshin pa shitur. Erdhen trailerat dhe filloj te zbatohej ligji. Ky ligj ka qen qe ne 95
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 12. #12
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  po ja u fut vroma me omelsi.ai maloku te pakten nuk ishte inteligjent si ky shalgjati

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Mbajtja e mjeteve ndihmes se shpejte duhet te keshillohet e jo detyrohet. Fundja eshte jeta e shoferit. Nese mungesa e tyre nuk cenon jeten e nje shoferi tjeter nuk ke pse e detyron. Po u perplase ne aksident si do e perdoresh kutine kur as nuk leviz dot apo mund te jesh pa ndjenja? E tepruar detyrimi per mua.
  Feelings change - memories don't.

 14. #14
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Eh me te lumte bilja shoku Edvin. Keshtu e meritojne zgjebsat dhe zagaret qe te dhane voten. Le te qahen tani dhe te kuisin si kelyshe bushtrash. Popull injorant
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 15. Anetart m posht kan falenderuar Meriamun pr postimin:

  Linda-uk (01-11-2014)

 16. #15
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Citim Postuar m par nga Meriamun Lexo Postimin
  Eh me te lumte bilja shoku Edvin. Keshtu e meritojne zgjebsat dhe zagaret qe te dhane voten. Le te qahen tani dhe te kuisin si kelyshe bushtrash. Popull injorant
  Ce ke kete menyre te shprehuri kaq te ulet e ofendues?! Pa fjale!
  Feelings change - memories don't.

 17. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,402

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Citim Postuar m par nga xhori Lexo Postimin
  kutia e ndihmes se shpejte nuk eshte pritja e ambulances, por eshte pritja per te fryre akoma me shume llogarin bankare te atij qe ka marr monopolin e shitjeve te ketyre kutive magjike, tani shqiptarev u duhet te bejne edhe kurs per nderhyrje te ndihmes se shpejte sepse eshte e kote te kesh kutin e pa nje njohuri ne kete fushe
  Kursi I ndihmes se shpejte ose sic quhej me perpara dhe ndoshta akoma, Kryqi I Kuq, eshte i domosdoshem per te marre patenten! Ligji ka qene I tille prej shume vitesh.

  Perpara se te rregjistrohesh per te dhene provimin e teorise duhen paraqitur dokumentat ku pervec karteles mjekesore duhet dhe deshmia e kryerjes se kursit. Nje javor ka qene perpara, 2 dite eshte bere tani me duket.

  Ligji per paisjen me kutine e ndihmes se shpejte eshte akoma me I vjeter sesa kursi i ndihmes se shpejte. Prej 1998! Tani ka filluar te zbatohet sepse kemi shtet e jo rrumpalle!

  Prandaj nuk shikoni te cirret PeDe-ja per zbatimin e ligjit.

  Nese nuk ju pelqen te zbatoni ligjin e shtetit ku jetoni levizni diku tjeter ose votoni Salen prape pas 3 vjetesh dhe ti rikthehemi serish ligjit te xhungles!
  Ndryshuar pr her t fundit nga Xinxerfilli : 02-11-2014 m 05:43
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 18. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  25,090
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Shqiptare!

  Qeveria e Rilindjes i ka shpallur lufte makinave!

  1. Cmimin e benzines dhe naftes ua rriti duke rritur taksen.
  2. Cmimin e siguracionit te makines ua rriti ne stratosfere.
  3. Poshte pallateve dhe ne rruge nuk u le t'i parkoni makinat dhe ju ve gjoba.
  4. Gjobat per shkeljet rrugore i ka rritur ne qiell.
  5. Patentet po ua ben me pike e do t'ua heqi fare.
  6. Tani po vene edhe gjoba per kutine e ndihmes se shpejte ne makine.

  Pa makine, ti je mbret!
  Pa makine, ti je pasha!
  Pa makine, eshte edhe moda!

  Ja shikoni shalgjatin se si vete ne pune me kembe ne kryeministri!

  Prandaj une them qe ju shqiptare ti dorezoni makinat, e ti ktheheni mushkes e gomarit!

  Albo

 19. #18
  Dark Angel Maska e smokkie
  Antarsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,137

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Epo shiko se rriten cmimet e bicikletave tani se besoj do kete kerkese te madhe.
  Eh mjere NE shqiptaret.

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Shqiptare!

  Qeveria e Rilindjes i ka shpallur lufte makinave!

  1. Cmimin e benzines dhe naftes ua rriti duke rritur taksen.
  2. Cmimin e siguracionit te makines ua rriti ne stratosfere.
  3. Poshte pallateve dhe ne rruge nuk u le t'i parkoni makinat dhe ju ve gjoba.
  4. Gjobat per shkeljet rrugore i ka rritur ne qiell.
  5. Patentet po ua ben me pike e do t'ua heqi fare.
  6. Tani po vene edhe gjoba per kutine e ndihmes se shpejte ne makine.

  Pa makine, ti je mbret!
  Pa makine, ti je pasha!
  Pa makine, eshte edhe moda!

  Ja shikoni shalgjatin se si vete ne pune me kembe ne kryeministri!

  Prandaj une them qe ju shqiptare ti dorezoni makinat, e ti ktheheni mushkes e gomarit!

  Albo
  Cdo gje eshte relative...

 20. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,402

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Shqiptare!

  Qeveria e Rilindjes i ka shpallur lufte makinave!

  1. Cmimin e benzines dhe naftes ua rriti duke rritur taksen.
  2. Cmimin e siguracionit te makines ua rriti ne stratosfere.
  3. Poshte pallateve dhe ne rruge nuk u le t'i parkoni makinat dhe ju ve gjoba.
  4. Gjobat per shkeljet rrugore i ka rritur ne qiell.
  5. Patentet po ua ben me pike e do t'ua heqi fare.
  6. Tani po vene edhe gjoba per kutine e ndihmes se shpejte ne makine.

  Pa makine, ti je mbret!
  Pa makine, ti je pasha!
  Pa makine, eshte edhe moda!

  Ja shikoni shalgjatin se si vete ne pune me kembe ne kryeministri!

  Prandaj une them qe ju shqiptare ti dorezoni makinat, e ti ktheheni mushkes e gomarit!

  Albo
  Qeveria faktikisht i ka shpallur lufte informalitetit dhe paligjshmerise, por fatkeqsisht Albo nuk e ka inteligjencen e duhur per ta kuptuar se perse behen, megjithese te gjitha keto qe ka permendur i paguan e i zbaton is qeni atje ku jeton
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 21. #20

  Pr: Policia: "Gjoba shoferve q nuk kan n bagazh mjetet e ndihms s shpejt!"

  Citim Postuar m par nga loni-loni Lexo Postimin
  Ky ligj ashte ne te gjithe Europen pa perjashtim +cilesia dhe lloji i bombules dhe kutise

  ashte ne doren e tregut qe keta mallra te mos jene monopol dhe te kete konkurence ne cilesi dhe cmim
  Se dija. Mbase eshte dhe ketej nga Amerika atere

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •