Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Kili refuzon Kosovn prej incidentit t Beogradit

  Kili refuzon Kosovn prej incidentit t Beogradit


  PRISHTINE - Incidenti i Beogradit n ndeshjen ndrmjet Serbis e Shqipris i ka kushtuar edhe Kosovs. Prfaqsueses kosovare i ka dshtuar organizimi i nj ndeshjeje miqsore dhe sebep sht br ajo q ka ndodhur m 14 tetor, teksa kundrshtart kan frik, duke qen se Kosova sht afr Shqipris dhe Serbis. Sipas gazets kosovare Zeri, Federata e Futbollit e Kosovs (FFK) ishte shum afr akordit pr nj ndeshje n muajin nntor me Kombtaren e Kilit. Por, kjo e fundit ka refuzuar t luaj, ather kur pritej nj po prej saj. Kiliant kan thn se nuk duan t luajn, me qllim q ndeshja e tyre ndaj Kosovs t mos marr konotacion politik, n kohn kur n rajonin ton ka ngritje t tensioneve si shkak i incidentit t ndodhur n Beograd. Kt e ka konfirmuar edhe vet nnkryetari i FFK-s, Bekim Haxhiu.

  Po, sht e vrtet. Kiliant kan hezituar t luajn si shkak i tensioneve q kan dal nga incidenti n Beograd dhe friks s politizimit eventual t miqsores mes dy vendeve, deklaroi Haxhiu, i cili tregoi se pr kt rast sht diskutuar edhe n mbledhjen e fundit t Komitetin Ekzekutiv t FFK-s. Nj arsye tjetr q Kili ka refuzuar t luaj ka qen edhe fakti se ky shtet ende nuk e ka njohur pavarsin e Kosovs, e shpallur m 17 shkurt 2008. Kshtu, ekipi i Albert Bunjakut e humbi nj rast shum t mir q t zhvilloj nj miqsore t madhe ndaj nj ekipi prestigjioz si Kili, ku luajn Aleksis Sanez, Arturo Vidal dhe yje t tjer. Gjithsesi, federata kosovare ende nuk i ka humbur shpresat pr miqsore, teksa po bn mos q t gjej kundrshtarin e radhs.

  (er.nu/BalkanWeb)

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Etno3
  Antarsuar
  10-03-2014
  Vendndodhja
  Peje
  Postime
  775
  Faleminderit
  95
  99 falenderime n 86 postime

  Pr: Kili refuzon Kosovn prej incidentit t Beogradit

  Dert ma te madh mos paqa se na refuzuan kileanet...
  Gjaku lahet me Gjak

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •