Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 6
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet n Bllog
  4

  60 kg heroin drejt Italis, n krye t bands oficeri i policis s Tirans  Nj superoperacion i policis italiane t Parmas ka uar n pranga 7 shqiptar dhe 3 italian, pr trafikim ndrkombtar t narkotikve.
  10 t arrestuarit jane pjes e nj bande t strukturuar kriminale, shqiptaro-italiane, e specializuar pr trafikimin e t gjitha llojrave t drogs.
  Sipas policis, trafikantt zotronin n Parma t Italis, nj laborator t prpunimit t heroins, t ciln m pas e hidhnin n treg.
  M shum shprndars, sesa trafikant.Banda shqiptaro-italiane ka qen nj baz e mirtrajnuar , n prbrje t s cils ishin dy kimist, nj polic ( Denis Tafili polic n Tiran), transportuesit, tregtart dhe furnizuesit.
  N kt laborator jan zbuluar dhe sekuestruar n cilsin e provs materiale, 13 kg heroin n 26 pako, 3 kg kokain, 100 kg paracetamol, q shrbente si prziers i heroins, 13 000 euro kesh edhe nj pres hidraulike, q shrbente pr ambalazhimin e drogs.
  Karabiniert kan zbuluar se ky grup kishte arritur t trafikonte 60 kg heroin t pastr. Bie n sy aftsia e grupit pr t miksuar drogn dhe prdorimin n to t ilaeve q blihen n farmaci si paracetamol etj.
  60 kilogram heroin t pastr, pasi e miksonin me prbrs t tjer e transformonin n 480 kilogram drog pr shitje n rrug, duke prfituar 20 milion euro.
  Mediat italiane raportojn se droga importohej nga Shqipria.Operacioni policor nisi q n tetor t 2013, pr t prfunduar n 10 maj t ktij viti.

  T arrestuarit jan shqiptart

  Gzim Hasa 30 vje

  Artur Bregu 33 vje

  Velino Koroveshi 24 vje

  Denis Tafili 29 vje

  Bledar Brahimi 28 vje

  Lauret Greca 29 vje

  Ded Bajraktari 23 vje

  si dhe shtetasit italian

  Davide Cavalli 43 vje

  Tomaso Villirillo 37 vje

  Marcelo Panariti 34 vje

  Sipas policis italiane, kjo band trafiku operonte q n vitin 2009, kryesisht n Parma dhe krahinat prreth, dhe ku vlera e drogs s trafikuar arrin deri n rreth 20 milion euro.
  E gjith veprimtaria e bands kriminale operonte n nj mnyr tepr t veant, pasi antart e saj paraqiteshin sikur kishin nj shoqat.
  Shoqata mbulonte kshtu t gjitha veprimtarit kriminale, pasi n fakt aty kishte nj laborator t prpunimit t drogs.
  “Truri” i bands sipas policis italiane ishte Artur Bregu, i cili n dukje bnte nj jet t qet dhe t thjesht, por ishte organizatori i rrjetit t madh. Kryesisht droga shprndahej n rrugt e Parmas dhe Reggio Emilia.
  Prve arrestimeve, 15 persona t tjer jan nn hetim nga autoritetet italiane.

  Emri: drog1.jpg

Shikime: 577

Madhsia: 55.3 KB

  ORA NEWS

 2. #2
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,402

  Pr: 60 kg heroin drejt Italis, n krye t bands oficeri i policis s Tirans

  Ja dhe nje tjeter budallallek i Albos.

  Lajmi thote truri i bandes ishte Artur Bregu, Albo na e ben ish policin, i cili kishte detyren e kimistit ne organizate, kapo
  Kliko pr t msuar se prse nuk duhen marr seriozisht ato q shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007

  Pr: 60 kg heroin drejt Italis, n krye t bands oficeri i policis s Tirans

  sa per dijeni ja kann fut kot e kann tepru me ate 20 milionshin mediat taljane pepinet e *****
  JO SEKS PARA MARTESE

 4. #4

  Pr: 60 kg heroin drejt Italis, n krye t bands oficeri i policis s Tirans

  Ishalla kalben ne burg.

  Po ky polici bente punen si polic ne Shqiperi dhe pastaj shkonte bente dhe pune te dyte ne Itali perziente drogen?

 5. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007

  Pr: 60 kg heroin drejt Italis, n krye t bands oficeri i policis s Tirans

  Citim Postuar m par nga Qyfyre Lexo Postimin
  Ishalla kalben ne burg.

  Po ky polici bente punen si polic ne Shqiperi dhe pastaj shkonte bente dhe pune te dyte ne Itali perziente drogen?
  ka ken dikur jo se a sot
  lajmet jepen sipas interesave
  JO SEKS PARA MARTESE

 6. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  27,313
  Postimet n Bllog
  4

  Pr: 60 kg heroin drejt Italis, n krye t bands oficeri i policis s Tirans

  “20 mln € drog”/ Si e ngriti ish-polici perandorin ‘e fsheht’ n Parma

  Ata ishin njerz mbi t cilt nuk kishte asnj dyshim, familjar, t qet dhe q bnin nj jet modeste.

  Por, prtej fasads s nj jete normale fshihej nj organizat kriminale e trafikut t drogs q importonte heroin dhe kokain t pastr nga Shqipria dhe q m pas trafikohej n t gjith Italin.

  Emri: 130307211-8efc73e8-592c-4f0a-8184-4ecd3e01a042.jpg

Shikime: 75

Madhsia: 27.1 KB

  Aktiviteti i tyre kriminal arrinte deri n 20 milion euro. Rafineria e grupi shqiptar ishte e vendosur n Parma.

  Prllogaritet se grupi ka importuar 60 kg heroin t pastr me vler 20 milion euro pasi pas przierjes sasia ka shkuar n 480 kg.

  Gjat operacionit t arrestimit t disa shqiptarve si dhe disa shtetasve italian, u sekuestruan 13 kg heroin dhe 3 kg kokain si dhe 100 kg substanc pr przierje dhe 13 mij euro cash.

  Si lideri i grupit konsiderohet Gzim Hasa, nj ish-punonjs policie n Shqipri. 30-vjeari sht dnuar me 8 vite burg dhe 22 mij euro. Pas prfundimit t dnimit do t dbohet n Shqipri.

  Organizata u shkatrrua n tetor t vitit 2014, ndrsa policia gjeti laboratorin e drogs n nj shtpi t braktisur.

  Emri: 130307039-e3a96d57-b4f6-46e6-9f9a-95b126626791.jpg

Shikime: 78

Madhsia: 34.9 KB

  Emri: 130307133-2d49adfd-f436-4c56-84df-58844adab7d7-1.jpg

Shikime: 70

Madhsia: 42.7 KB

  Emri: 130307127-900d2025-e886-44de-b57a-14d733a10d62-1.jpg

Shikime: 79

Madhsia: 23.1 KB

  Panorama

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •