Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 9
 1. #1

  Dance With Me

  DANCE WITH ME

  Nga Vera Grabocka & Alketa Vejsiu
  Skenografia: Gaetano Castelli
  Mjeshter Ndricimi: Marcello Jazzeti
  Koreograf: Albi Nako
  Nje Format Tv nga ENDEMOL & TVKLAN

  Gare, emocione, kercime, juri, show, ritme, ngjyra, kostumografi, adrenaline per 12 jave.
  7 cifte ne gare per titullin kampion qe do te shpallet ne naten e madhe finale.
  Ne gare cdo nate per te grumbulluar ne vend te pare te klasifikimit te ardhura per bamiresi per nje komunitet ne nevoje!
  Konkurs me kercime te ndryshme si salca, rumba, flamenco, ca ca ca, etj.

  Juria:
  Valbona Selimllari Miss, prezantuese, (Drejtor Artistik ne evenimente te ndryshme gala)
  Robert Aliaj- Artist I gjthanshem (Piktor, kengetar, producent)
  Ilir Avdyli – Gjeniu i baletit modern, solist ne shfaqje te ndryshme ne Las Vegas…


  Ciftet konkurente te “Dance with me 1″:

  Sabri Fejzullahu & Rozana Radi
  Lart Vasili & Zajmina
  Xhensila Myrtezaj & Elgit Doda
  Marjana Kondi & Erand Sojli
  Nora Istrefi & Genti Bejko
  Olta Boka & Devis Muka
  Astrit Hafizi & Ilda Bejleri

  Formula e spektaklit:

  14 yje formojne 7 cifte VIP kercimi. Cdo jave ata konkurojne mes njeri-tjetrit me disiplina te ndryshme kercimi.
  Nje panel jurie profesionistesh I perbere nga 3 anetare, komenton dhe jep veleresimin per cdo cift konkurues.
  Juria do ti vleresoje ata me pike nga 1 – 10 dhe cifti me I votuar I javes ulet ne fronin “Mbreterit e Kercimit”, por renditja ndryshon nga java ne jave. Keshtu emocioni dhe spektakli eshte gjithmone I garantuar.
  Pervec jurise, eshte edhe publiku i cili voton per yjet e tyre te preferuar, por kesaj here duke u bazuar ne talentin e tyre te kercimit ne skenen e madhe te “Dance with me”.

  Ne fund te cdo mbremjeje gala, behet dhe renditja e rezultateve te cifteve na saje te votimit nga Juria dhe Publiku.
  Cdo jave piket zerohen, keshtu qe cdo nate LIVE, eshte nje test dhe spektakel per te gjithe. Gara vazhdon deri ne naten finale, ku shpallet edhe cifti me I mire VIP, I cili meriton cmimin e madh dhe kurorezohen me te miret e “Dance with me 1”!

  TV Klan
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 2. #2

  Pėr: Dance With Me

  "Dance with me" rikthen ne Shqiperi Ilir Avdylin

  Ilir Avdyli ėshtė fituesi i parė nė spektaklin e parė ku balerinėt konkuronin mes syresh nė “12 vallėzime pa njė tė shtunė”.

  Ishte 18- vjeē kur ėndėrrat e djaloshit me flokė tė gjata do tė pėrkėdheleshin nga tė qėnurit me talent.

  Nė ato vite tė vėshtira ku arti ishte i fundit pėr tė cilin flitej, Iliri i zhvendosi ėndėrrat nė tokėn e premtuar, nė Shtetet e Bashkuara tė Amerikės.

  Fillimi do tė ishte vdekja e sė shkuarės dhe lindja e njė tė ardhme, nė njė mjedis ku i duhej tė kuptonte realitetin e atjeshėm artistik.

  Sot, ai ėshtė solisti i njė prej shfaqjeve mė tė njohura nė Los Angelos, “Le Reve”.

  Nga skena e “Le Reve” nė karrigen e gjyqtarit nė “Dance with me”, ky ėshtė rikthimi i parė i Ilir Abvdylit, pas 20 vitesh.

  Sėrish nė bashkėpunim me regjisoren Vera Grabocka, pėr balerinin profesionist spektakli “Dance with me” rizgjoi ndjenja tė harruara.

  Tv Klan
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dance With Me

  Te gjitha vallezimet dhe vleresimet ne YouTube :

  http://www.youtube.com/user/dancewit...ctivity_view=1

 4. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dance With Me

  Keshtu startoi SPEKTAKLI .....


 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dance With Me

  Pretendentet per Kupen e Nates se Pare :


 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dance With Me

  FITUESIT E NATES SE PARE :


 7. #7

  Pėr: Dance With Me

  Faleminderit per prurjet ne kete teme Sirena... lol

  Mbetet te shikojme kush do fitoj piket maksimale ne fund te spektaklit :D
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 8. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-11-2010
  Postime
  10,243

  Pėr: Dance With Me

  Kenaqesia ime Shigjeta .... lol

  Ēdo nate ka 2-3 kercime te realizuara vertet bukur ! Ka ēifte qe vertet perpiqen e sjellin numra artistikisht kendshem .... ne vecanti te rinjte !

 9. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar sirena_adria pėr postimin:

  shigjeta (26-10-2014)

 10. #9
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-01-2020
  Postime
  1

  Pėr: Dance With Me


Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •