Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Muzik kishtare bizantine n shqip

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 6. #6

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Shume do te me interesonte sa % e anetareve te forumit jane te interesuar per kete muziken ...?

 7. #7

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Citim Postuar m par nga WesternBlot Lexo Postimin
  Shume do te me interesonte sa % e anetareve te forumit jane te interesuar per kete muziken ...?
  Sa per shembull ne perqindje do te interesonte...?!
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Shiko western une nuk e postova per ta degjuar ata qe nuk e pelqejne por per ata qe ipelqen.Kshuqe nese nuk te pelqen mos i degjo.
  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 9. #9

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.
  Pershendetje
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 10. Anetart m posht kan falenderuar arbereshi_niko pr postimin:

  Irenna (24-10-2014)

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 13. #12
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 15. #14
  i/e regjistruar Maska e Irenna
  Antarsuar
  24-01-2014
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  232

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.

  Vetem Perendia nuk do te tradhetoje,vetem Perendia mund te te shpetoje. <3

 16. #15
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,536
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Muzike Bizantine te ndryshme.


 17. #16
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,536
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Muzik kishtare bizantine n shqip


 18. #17
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,536
  Postimet n Bllog
  3

  Mos ki frik! Zoti sht bashk me ne!

  "Zoti sht bashk me ne"- Himn i Pasdarks s madhe.

  Prshtatur n shqip nga Theodhor Peci duke u mbshtetur te kompozimi i Petro Lambadharit (†1778) n tingull trthor t t dytit.

  Psal: Kori Bizantin i psalteve "Shen Joan Kukuzeli" nen drejtimin e z.Theodhor Peci.

  Koncert per Pashke, 3 Prill 2012.


Tema t Ngjashme

 1. Muzike kishtare shqip
  Nga Archon n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 04-09-2013, 09:57
 2. Thesari i muzikes kishtare
  Nga Diella1 n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 48
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 04:34
 3. Prgjigje: 38
  Postimi i Fundit: 25-04-2007, 20:10
 4. Fjalori anglisht-shqip i termave kishtare
  Nga Albo n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 11-02-2005, 09:04
 5. Ikonat dhe Objektet Kishtare
  Nga dodoni n forumin Komuniteti orthodhoks
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-05-2004, 03:39

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •