Close

Rezultati i Sondazhit: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

Votues
33. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Po

  25 75.76%
 • Jo

  8 24.24%
 • Nuk e di

  0 0%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Kryeministri Rama ka dale publikisht e eshte shprehur se do te beje nje vizite zyrtare ne Beograd. Vizita ishte planifikuar ne 22 tetor por u shty per ne 10 nentor. Me shume per lajmin dhe prononcimet mund te lexoni temen me poshte:

  http://www.forumishqiptar.com/thread...re-n-22-tetor

  Ju si qytetare te atij vendi, si mendoni:

  - A duhet te vizitoje kryeministri shqiptar Beogradin?
  - A eshte kjo koha e pershtatshme per kete vizite?
  - Cilat jane motivet e vizites se tij?
  - Cfare do te arrihet nga kjo vizite?

  Si ne cdo sondazh, jeni te lire te votoni dhe shprehni mendimin tuaj te plote ne nje postim. Mund te lexoni mendimin dhe voten e antareve te tjere, por nuk eshte nevoja ta replikoni. Secili ka voten e tij e mendimin e tij.

  Albo

 2. #2
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Pavaresisht se ne bindje jam i djathte, sa i perket Politikes se Jashtme dhe Interesave Kombetare, jam qe i majte e i djathte, katolik e musliman, i bardhe e zi, te jemi te gjithe ne nje mendje.

  Per arsyen e mesiperme jam i mendimit qe kryeministri Shqiptar duhet te vizitoje jo vetem Beogradin por do vend tjeter, nese kjo i sherben popullit. Ne rastin e Beogradit, edhe pas ketyre qe ndodhen, jam shume dakort qe Kryeministri ta kryeje viziten ne kete vend dhe ne delegacion te ftoje edhe opoziten. Turpi i saj nese kjo e fundit refuzon. Duhet ta kryeje viziten dhe te mos heqe dore nga vizita per te jerre masken e hipokrizise serbe qe gjoja jemi ne ata qe nuk duam dhe jemi ne nxitesit e destabilitetit dhe jemi ne ata qe nuk duam te dialogojme.

  Pavaresisht se shume njerez mendojne qe duhet refuzuar vizita, une mendoj qe Rama duhet te shkoje dhe eshte koha me e pershtatshme se kurre per te kryer viziten. Turpi i Serbeve nese nuk kane kryqe ta presin pas fteses qe kane bere.

  Motivet jane te qarta. Integrimi i Ballkanit ne EU. EU nuk ka nevoje per nje ballkan ne flaket e urrejtjes. EU deshiron nje ballkan te paqte ne strukturat e saj. Dhe kjo paqe mund te arrihet vetem nepermjet dialogut Shqiperi-Serbi. Jane dy vendet kryesore per stabilitetin e ballkanit pasi jane dy popujt e vetem ne ballkan qe deri me tani nuk kane arritur te dialogojne e te meren vesh me njeri-tjetrin.

  Nuk pres te arrihet paqja ne kete takim, por pres qe ne kete takim te arrihet te sheshohen problemet. Pres qe pala Shqiptare ti parashtroje pales serbe pikepamjet e popullit Shqiptar. Pres qe Shqiperia t'i thote Serbise te vertetat ne sy per gjithka. Pres qe Shqiperia te arrije ato qe arriti Kroacia ne bisedimet me Serbine. Pra pres qe Serbia pas dialogut te vazhdueshem t'u kerkoje falje per krimet e kryera ndaj Shqiptareve, t'u garantoje Shqiptareve te Serbise te drejtat dhe lirte qe u takojne dhe te behet faktor real per stabilitet, jo vetem me llafollogji dhe hipokrizi si ka bere deri me sot.
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 3. Anetart m posht kan falenderuar MaDaBeR pr postimin:


 4. #3
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Per shkak te nje periudhe te gjate kohore te mungeses se maredhenieve te nivelit te larte Shqiperi - Serbi, Rama e shikon veten si dikush qe do sjelli nje fryme te re ne politiken e jashtme dhe diplomacine shqiptare. Nese vertete ky takim do sjelli rezultatet e pritura apo jo, mbetet per t'u pare pas takimit dypalesh. Gjithesesi, perderisa ai e ka menduar ta beje kete hap, atehere ta oj deri ne fund. Jo ne nje mesazh deklaron do shkoj e ne nje tjeter s'do shkoj...sepse kjo medyshje nuk e ndihmon ate politikisht brenda dhe jashte vendit.
  Ne kete menyre nuk i mbetet peng promovimi i politikave te reja ne Ballkan...
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 20-10-2014 m 23:07
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 5. Anetart m posht kan falenderuar shigjeta pr postimin:


 6. #4
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime n 22 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Shqiperia nuk e ka ne dor te vej apo mos te vej por e ka detyre nga USA-EU sepse vetem keshtu ka paqe ne rrajon
  Partizoni

 7. #5
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-07-2010
  Vendndodhja
  athine
  Postime
  17
  Faleminderit
  4
  8 falenderime n 5 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Po! Sepse shqiperia duhet te jete nje vend I hapur , te dialogoj me te gjith shtetet fqinj dhe te krijoje lidhje te qendrueshme ne te gjitha drejtimet!

 8. #6
  Moderator Maska e arbereshi_niko
  Antarsuar
  16-10-2006
  Postime
  3,172
  Faleminderit
  54
  148 falenderime n 128 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Pse jo!?
  Le te shkoje...
  Msoi t tjert me jetn tnde dhe jo me fjalt e tua

 9. #7
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Rama ka per qellim te fitoje pike ne syte e nderkombetareve duke u dukur si progresist.Kaq,askush tjeter pervec Rames nuk fiton nga kjo vizite. Fatkeqesi e madhe per kete popull qe drejtohet nga amatore e torrollake

 10. #8
  i/e regjistruar Maska e xho1
  Antarsuar
  01-04-2008
  Vendndodhja
  ulqin
  Postime
  88
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Nese asht i ftuar pse mos te shkoj nese jo ather ska cte bejn

 11. #9
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,746
  Faleminderit
  121
  180 falenderime n 135 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Serbia ka bere krimet me monstruoze ndaj shqiptareve dhe derime tani as nuk kane denjuar te kerkojne te falur dhe ndjese, keshtuqe nuk e shikoj aspak te arsyeshme qe kryeministrat shqiptar te vizitojne Beogradin, nderkohe qe dicka e tille u takon serbeve ne radhe te pare. Sepse jane pikerisht keta qe kane vrare dhe masakruar, dhe duhet te jene pikerisht keta qe duhet te mundohen te marrin hapat e para dhe te kerkojne ndjese dhe te thyejne akujt e se kaluares.

  Kjo eshte nje llogjike e vjeter dhe shume e thjeshte, nuk shkon familja e te vrarit tek vrasesi, por vjen vrasesi dhe kerkon ndjese i penduar tek shtepia e viktimes. Por neve duke pasur nje kryeminister si Edvin Kristaqi qe vetem i tille nuk eshte jemi te detyruar te vuajme pasojat e injorances dhe pasivitetit tij.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 12. #10
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Kryeministri yne eshte mbase njeriu me i cuditshem ne bote.

  1. Askush nuk e ka ftuar ate ne Beograd, por ai insiston qe do te shkoje ne Beograd pasi "i kam dhene fjalen Angela Merkel ne Berlin".

  2. Kryemnistri serb ne menyre te perseritur i ka bere te qarte qe nuk je i mirepritur ne Beograd, sidomos kur ben deklarata bombastike karshi serbeve te cilat nuk e bejne jo vetem viziten te lehte, por edhe vete maredheniet mes dy vendeve. Vetem Kryeministri yne i gjitheditur dhe iluminist kujton se si kryeministri i Shqiperise, ai mund ti japi "leksione" qytetarie kryeministrit te Serbise dhe popullit serb. Dhe jo me kot kryeministri serb me te drejte i tha: "Rama ben mire te merret me problemet e Shqiperise e jo me problemet e Serbise!"

  3. Por ajo qe eshte me e bukura me kryeministrin tone eshte se kerkon te beje nje vizite ne Beograd pa agjende diskutimesh. Askush nuk e di se perse vete, cfare do te diskutoje, cfare mareveshje do te nenshkruhen, etj. As ne Tirane e as ne Beograd mediat nuk e kane idene se per cfare do te diskutohet ne Beograd apo cfare do te arrihet. Por sic tha kongresmeni amerikan per viziten: "Simbolika e takimit te kryeministrit shqiptar me ate serb eshte e rendesishme". Pra kryeministri yne ne Beograd do te shkoje qe te beje nje foto te bukur duke shtrenguar doren me kryeministrin e Serbise, qe ti behet zemra mal kryeministres se Gjermanise dhe amerikaneve. Kryeministri yne fotozhenik do te na nderoje ne Beograd!

  Nuk jam kunder takimeve te tilla, perkundrazi jam pro tyre per aq kohe sa keto takime vijne ne menyre natyrale, nga interesat e vullneti i te dy vendeve. Por kur keto takime e vizita diktohen nga te huaj, une jam kunder pasi nuk jane as ne interesin e dy vendeve, as ne interesin e mbare rajonit.

  Albo

 13. #11
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  09-02-2010
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Pasi Rama eshte kryeminister duhet te dij vet a eshte e dobishme apo jo kjo vizite

 14. #12
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime n 126 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Ja e viziotoi....po pastaj???!!!! do na thote se sa i bukur ishte bythogradi? apo do flase per Kosoven?
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 15. #13
  Perjashtuar
  Antarsuar
  05-02-2013
  Postime
  112
  Faleminderit
  27
  8 falenderime n 6 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Po ky shkofte dhe ishalla qendron pergjithmone ne Beograd,
  fytyren e ka si serb, shpirtin e ka katran,
  ktij vetem Beogradi i bo derman

 16. #14
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime n 84 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Ne qofte se Edi Rama shkon ne Beograd dhe nuk shkon edhe ne Presheve atehere ka me u perserit Historia se dhe Enver Hoxha shkoi ne Beograd dhe nuk u ndal ne Kosove

  (Presidenti i Serbis, Tomislav Nikoli, nuk do ta pres kryeministrin shqiptar n nj takim.)
  Ndryshuar pr her t fundit nga ATMAN : 09-11-2014 m 07:47

 17. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-03-2005
  Postime
  9
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  Citim Postuar m par nga Albo Lexo Postimin
  Kryeministri yne eshte mbase njeriu me i cuditshem ne bote.

  1. Askush nuk e ka ftuar ate ne Beograd, por ai insiston qe do te shkoje ne Beograd pasi "i kam dhene fjalen Angela Merkel ne Berlin".

  2. Kryemnistri serb ne menyre te perseritur i ka bere te qarte qe nuk je i mirepritur ne Beograd, sidomos kur ben deklarata bombastike karshi serbeve te cilat nuk e bejne jo vetem viziten te lehte, por edhe vete maredheniet mes dy vendeve. Vetem Kryeministri yne i gjitheditur dhe iluminist kujton se si kryeministri i Shqiperise, ai mund ti japi "leksione" qytetarie kryeministrit te Serbise dhe popullit serb. Dhe jo me kot kryeministri serb me te drejte i tha: "Rama ben mire te merret me problemet e Shqiperise e jo me problemet e Serbise!"

  3. Por ajo qe eshte me e bukura me kryeministrin tone eshte se kerkon te beje nje vizite ne Beograd pa agjende diskutimesh. Askush nuk e di se perse vete, cfare do te diskutoje, cfare mareveshje do te nenshkruhen, etj. As ne Tirane e as ne Beograd mediat nuk e kane idene se per cfare do te diskutohet ne Beograd apo cfare do te arrihet. Por sic tha kongresmeni amerikan per viziten: "Simbolika e takimit te kryeministrit shqiptar me ate serb eshte e rendesishme". Pra kryeministri yne ne Beograd do te shkoje qe te beje nje foto te bukur duke shtrenguar doren me kryeministrin e Serbise, qe ti behet zemra mal kryeministres se Gjermanise dhe amerikaneve. Kryeministri yne fotozhenik do te na nderoje ne Beograd!

  Nuk jam kunder takimeve te tilla, perkundrazi jam pro tyre per aq kohe sa keto takime vijne ne menyre natyrale, nga interesat e vullneti i te dy vendeve. Por kur keto takime e vizita diktohen nga te huaj, une jam kunder pasi nuk jane as ne interesin e dy vendeve, as ne interesin e mbare rajonit.

  Albo
  Postimi juaj duket qarte qe ka mllefe politike dhe anon pak... Dua tju them se si nje qytetar i thjesht dhe i pa politizuar, ndihem krenar per here te pare me kryeministrin Edi Rama jo se eshte i ps apo i PD po se me dinjitet tregoje se eshte nje lider jo i Shqiperise por i gjithe rajonit Ballkanik dhe kete po e tregon dita dites si ne Shqiperi ashtu dhe jasht saj.

 18. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-09-2014
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: A duhet q kryeministri Rama t vizitoj Beogradin?

  rama beri shume mire qe vajti,

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •