Close

Rezultati i Sondazhit: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

Votues
13. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Jam dakort

  3 23.08%
 • Nuk jam dakort

  10 76.92%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Tė gjithė e dinė se Operatori i Shpėrndarjes sė Energjisė Elektrike rreth 40% tė energjisė e humbet nė rrjet, pra jo pak, por rreth 140 milionė euro nė vit, nga tė cilat 80 milionė euro janė humbje pėr shkak tė vjedhjes. Pse duhet tė kėshillohet shtrenjtimi i energjisė, qė do tė diskriminojė konsumatorėt qė paguajnė energjinė? Pse konsumatorėt qė paguajnė duhet tė paguajnė edhe mė tepėr, ndėrsa ata qė s’paguajnė tė vazhdojnė tė vjedhin e tė mos paguajnė?
  La verita' ti rendera' libero!

 2. #2
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,149
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Jam dakort !
  1-1 deri tani.
  Cdo gje eshte relative...

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Po pse je dakort?
  La verita' ti rendera' libero!

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  nuk jam fare ndakord, nuk e di se si e mori voten time aty, por eshte skandaloze, jo njerezore qe ne paguesit e rregullte te energjise te penalizohemi sepse nuk eshte I afte shteti per te mbledhur faturat dhe gjetur hajdutet, u lodhem me rritje te hajduterise dhe korrupsionit, sdel dhe kush te protestoj per dicka qe na rendon buxhetin tone familjar, se jane asimiluar nga rilindja per nje te ardhme me te mire.
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 5. #5
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Une jap pro cdo lloj hapi qe ndermerr kjo qeveri. Vetem keshtu njerezit e shikojne nga afer ate qe kane perzgjedhur ne 23 Qershor. Eshte ne natyren njerezore te kuptoj te miren apo te keqen, vetem kur e provon.
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar shigjeta pėr postimin:

  Marya (23-10-2014)

 7. #6
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Nuk ka me u rrit energjia o shokeni. Mos merni zjarr kot se partia u informu per hallet e popullit dhe vendosi me jua lan cmimin aq sa jua ka vu Berisha.
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 8. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  rritja e cmimit te energjise ishte nje nga kushtet e borxhit qe FMN i dha qeverise shqiptare rilindase ,por..

  kjo gje bie ne kundershtim me premtimet elektorale te edrames qe premtoi deri aty saqe do te ulte me 6 % cmimin e energjise

  (per ata qe nuk e dine )

  cmimi energjise elektrike ne shqiperi eshte me i larti ne ballkan ... ne rraport ky cmim me standartin e jeteses qe ka tirana zyrtare

  paradoksi eshte se ky studim eshte bere nga nje moster globale financiare sic eshte banka boterore motra e FMN

 9. #8
  Orthodhoks Maska e ilia spiro
  Anėtarėsuar
  02-02-2009
  Postime
  3,106
  Faleminderit
  9
  54 falenderime nė 47 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Kur 150 milione euro humbet nga vjedhjet e energjise, atehere qeveria te eliminoje vjedhjet, jo te rrisi cmimet..., dhe te pershkallezoje cmimin sipas gjendjes ekonomike te familjeve. Por te mos mbetet njeri pa paguar dicka,...e shoh shume te veshtire zgjidhjen, do rrise cmimet dhe ata qe paguajne (jo vjedhesit) do te diskriminohen dhe do paguajne per pjesen qe nuk paguan,.

  persh,
  Duaje te afermin tend si veten

 10. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar ilia spiro pėr postimin:

  Izadora (26-10-2014)

 11. #9
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  te paguhen nje me nje teng e teng e teng...apo dreng e dreng e dreng...

  p.s. edhe po te jemi kunder perseri do na detyrojne ta paguajme...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 12. #10
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Me sa bera llogari per nje familje te zakonshme qe ka si konsum mesatar mujor rreth 300 kwh, per shkak te heqjes se cmimit me fasha paguan 5000 deri 10000 te vjetra me shume. Kjo ndodh sepse tani nuk do kemi dy cmime 7.7 dhe 13.0 por 10.5 ne mos gaboj me shifrat pas presjes.
  La verita' ti rendera' libero!

 13. #11
  yep Maska e Izadora
  Anėtarėsuar
  11-09-2008
  Vendndodhja
  ne zemren e atij qe ka "zemer"
  Postime
  8,891
  Faleminderit
  24
  39 falenderime nė 37 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  Citim Postuar mė parė nga ilia spiro Lexo Postimin
  Kur 150 milione euro humbet nga vjedhjet e energjise, atehere qeveria te eliminoje vjedhjet, jo te rrisi cmimet..., dhe te pershkallezoje cmimin sipas gjendjes ekonomike te familjeve. Por te mos mbetet njeri pa paguar dicka,...e shoh shume te veshtire zgjidhjen, do rrise cmimet dhe ata qe paguajne (jo vjedhesit) do te diskriminohen dhe do paguajne per pjesen qe nuk paguan,.

  persh,
  Ky eshte problemi Spiro nga i thati digjet dhe i njomi .
  Cmimi i energjis eshte bere skandal gjithandej .

  Po lexoja nje dite nje thenie ne internet:
  Kur isha i vogel kisha frike nga erresiara
  tani kur shoh gjobat e energjis kam frike nga drita .
  Jeto sot se neser nuk i dihet

 14. #12
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  Pėr: A jeni dakort me rritjen e cmimit te energjise?

  me se dakort jam kur e paguajn pensionistet munden dhe parazitet
  ligji eshte njesoj per te gjithe dhe kush eshte hajdut te paguaj ose atije ku ka vendin

  p.s kam nje njeriun tim ne shqiperi vite me radh nuk pagonte sepse e kishte vjedhur edhe e forta eshte se ja bente ju te tjeret jeni budallenj qe pagoni
  Partizoni

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •