Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 4 prej 4
 1. #1
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Antarsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,126
  Faleminderit
  65
  785 falenderime n 643 postime

  Korrupsioni n futboll: Bileta n stadiumin Elbasan Arena 70 euro. N Beograd 9 euro

  Paradoksi me mimin e biletave, n Elbasan Arena 70 euro, n Serbi 9 euro

  Emri: bileta-serbi-shqiperi-655x339.jpg

Shikime: 1747

Madhsia: 35.4 KB

  Ekziston nj paradoks n mimin e biletave mes stadiumit Elbasan Arena n ndeshjen Shqipri-Danimark, ku bileta m e shtrenjt kushtonte 70 euro, dhe stadiumit t Partizanit n Beograd ku bileta m e shtrenjt n ndeshjen Serbi-Shqipri kushton vetm 9 euro.

  N Elbasan Arena mimi i biletave n ndeshjen Shqipri-Danimark arriti deri n 70 euro, ose 100 mij lek. Ndrsa mimi m i lir i biletave, q ishte prapa portave kushtonte 7 euro ose 10 mij lek, pr t mos folur pr tregun e zi, ku mimi pr nj bilete arrinte vlera shum t larta pr nj sportdashs shqiptar.

  Krejt e kundrta ndodh n Beograd, aty ku sot do t luhet ndeshja mes Serbis dhe Shqipris. Aty ka 3 lloje biletash, ku bileta m e shtrenjt, sht ajo n tribun q kushton 1000 dinar, ose 9 euro, karshi 800 dinare ose, 7 euro dhe pas portave 400 dinare ose 2.5 euro.

  Gazetari Artan Hoxha, n rrjetin social Facebook, ka postuar nj bilet t ndeshjes Serbi-Shqipri, ku vrtetohet shum qart q bileta n tribun kushton vetm 1000 dinar (9 euro).

  Emri: stadiumi-i-partizanit-ne-beograd.jpg

Shikime: 948

Madhsia: 59.2 KB

  N foto: Stadiumi i Partizanit n Beograd ku do t luhet Serbi-Shqipri

  Ky krahasim bhet mes dy stadiumeve, ku edhe kapacitet jan t ndryshme, Elbasan Arena me nj kapacitet prej 12.600 vende dhe stadium i Partizanit n Beograd me nj kapacitet prej 32.710 vende.

  Emri: elbasan-arena-1.jpg

Shikime: 999

Madhsia: 56.5 KB

  N foto: Elbasan Arena ku u luajt Shqipri-Danimark

  Pavarsisht mimit stratosferik n Elbasan Arena, stadiumi ishte i tejmbushur me tifoz. T jet kjo nj shenj e mir pr ekonomin shqiptar?!

  Por ky paradok, mbase ka edhe nj t mir, q Shqipria e do futbollin dhe i qndron kombtars shqiptare sa m afr, pavarsisht kostos financiare.

  Ora News

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Antarsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime n 28 postime

  Pr: Korrupsioni n futboll: Bileta n stadiumin Elbasan Arena 70 euro. N Beograd 9

  dukesh qe je serb solle vetem foto te biletes serbe ver dhe nje foto me bileten e elbasanit
  jesht prm ne aliarm
  jeshm more jeshm
  po drita skeshm

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  27-03-2013
  Postime
  241
  Faleminderit
  52
  39 falenderime n 31 postime

  Pr: Korrupsioni n futboll: Bileta n stadiumin Elbasan Arena 70 euro. N Beograd 9

  Nuk me duket lajm i verete.Nuk ka mundesi qe bileta me e shtrenjte ne kushtoje vetem 9 euro.Me aq sa di une ne evrope te pakten biletat e shtrenjta fillojne te 50-100 euro. Ka mundesi qe qe te krahasojne bileten me te lire ne serbi me ate te shtrenjte ne elbasan.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime n 85 postime

  Pr: Korrupsioni n futboll: Bileta n stadiumin Elbasan Arena 70 euro. N Beograd 9

  Me mbushe disi stadiumin. Me fukarallakun qe I ka mberthy s' iu shko kush me kqyre futboll.
  AUTOCHTHONOUS

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •