Close

Rezultati i Sondazhit: Pro apo kundra heqjes se makinave para 95'

Votues
20. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Pro

  10 50.00%
 • Kundra

  10 50.00%
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?
  Qellimi kryesor i kesaj mase eshte reduktimi i ndotjes se ambientit nga keto makina. Nderkohe nuk duhet harruar qe ka plot makina te vjetra qe punojne mire, nafta ne shqiperi eshte jashte standartit dhe rruget e qyteteve shqipetare nuk lahen kurre.
  La verita' ti rendera' libero!

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e par
  Anėtarėsuar
  10-09-2010
  Postime
  821
  Faleminderit
  13
  54 falenderime nė 50 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  cjane keto bockulla ligjesh te pakuptimta, problem kryesor ne vendin tone eshte nafta e albpetrolit dhe mbeturinat e eu qe shiten per skrap ne viset tona, se dyti makinat e vjetra mund te kene be me pak kilometrazh se sa nje makine e vitit 2005, psh, une kam makinen e 99 me 15000 km, kurse miku im ka benz te 2005 ka bere mbi 350000 km, kush I bie qe te dal nga qarkullimi, se dyti siguracionet duhet paguajne me shume makinat e reja se te vjetrat sepse nje kane kosto me te larte te rejat,
  jetojme ne shqiperi dhe thote dikush floturo gomari dhe hidhen te gjithe, po mor jahu bashke me samar

  ligje qe denojne shumicen e popullit per te pasuruar pakicen
  Morali & Miresia
  Virtyte te trazuara nga mendje te modifikuara.

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar par pėr postimin:


 4. #3
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Anėtarėsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlorė
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime nė 126 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  100% kunder
  1. e kane blere me djersen e ballit
  2. kane paguar doganen
  3. kane paguar sigurimet
  4. s'kane mundesi ta nderrojne per shkaqe ekonomike
  5. Rilindja deri tani vetem ka shkaterruar dhe nuk ka bere asnje ndertim apo ndonje gje pozitive per shqiptaret e zhgenjyer
  6. te zbatohet ligji si ligj dhe jo si mashtrues

  p.s. jo se kam ndonje makine te ketij viti, por dalengadale do arrijme ne 2015 e do mbetemi me patina
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Elian70 : 08-10-2014 mė 08:52
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Elian70 pėr postimin:


 6. #4
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,130
  Faleminderit
  113
  64 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  me nje kusht qe te heqin edhe politikanet e prodhimit 1995

 7. #5
  Hierark i lartė Maska e Uriel
  Anėtarėsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime nė 33 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Dhe ti zėvėndėsojmė me ata prodhim 99 si Veliaj?

  Personalisht jam kundėr. Propozime tė tilla mė kujtojnė doktor Adhamudhin. Ka mėnyra tė ndryshme pėr tė reduktuar ndotjen e siē e kam thėnė pėrherė, shndėrrimi nė shtet tė hajrit nuk fillon nga kopjimi i ligjeve dhe modelit perėndimor nga tė pasmet. Kėto propozime janė veē njė show nė njė skenė mjerane kur dihet qė: nafta qė pėrdoret nė tregun shqiptar ėshtė larg ēdo standarti, e sė njėjtit nivel me Kongon, Ēadin dhe Malin, kur kolaudimet nuk funksionojnė e janė kthyer nė njė skemė meskine pėr tė zhvatur sa mė shumė para. Kėto mangėsi rrezikojnė mė shumė jetė e ndosin mė shumė mjedisin se ēdo makinė e prodhuar pėrpara 1995.

  Sė dyti ėshtė ēėshtje estetike: askush nuk mund tė influencojė mbi qytetarin nė zgjedhjet e tij - dikush nga halli e dikush nga qejfi pėr tė ngarė njė makinė tė vjetėr. Vendet perėndimore e kanė zgjidhur nė sajė tė taksimit nė raport me ndotjen e ēdo makine sipas vjetėrsisė sė saj, por qė tė arrihet kjo duhet tė funksionojnė njė sėrė masash e kontrollesh tė tjera ligjore ku qeveria preferon tė ndjekė rrugėn mė tė shkurtėr, atė tė doc Adhamudhit.

  p.s Me furgonat dhe dėshirėn e pandalshme tė sherifit tė Notingemit pėr ta ēuar deri nė fund projektin pėr ndalimin e tyre, ēu bė e ēfarė mbeti?
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Uriel : 08-10-2014 mė 09:32
  relata refero

 8. #6
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,127
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Shqiptarit te rilindur sipas imazhit te Kryerilindasit Edi Rama, nuk i duhet as shtepi e as makine. Prandaj Kryeministri yne po u fut rruspen shtepive e po ua heq makinat shqiptareve nga qarkullimi. Dhe jo vetem per ambientin qe mendon Kryeministri per ju, por edhe per shendetin tuaj ate nuk e ze gjumi naten. Ua rriti taksat e cmimet e te gjitha ushqimeve ne menyre qe ju te hani me pak, se jeni bere te gjithe si derra.

  Dhe e ben kete pasi ai ju do te miren o shqiptare, do t'iu beje evropiane te ngritur nga mendja e kultura, sic eshte edhe vete.

  Prandaj une te isha si ju, nuk pres qe Qeveria te nxjerri ligjin, une vete e shpie makinen time te vjeter mu para kryeministrise dhe ia jap celsat kryeministrit ne dore. Sidomos ju qe i dhate voten Rilindjes Socialiste, bejeni kete gje me deshire. Kurse atyre demokrateve kokeshkrete qe nuk i leshojne makinat e tyre, do u dergojme Tahirin me zagaret e tij police.

  Albo
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 08-10-2014 mė 09:43

 9. #7
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
  Shqiptarit te rilindur sipas imazhit te Kryerilindasit Edi Rama, nuk i duhet as shtepi e as makine. Prandaj Kryeministri yne po u fut rruspen shtepive e po ua heq makinat shqiptareve nga qarkullimi. Dhe jo vetem per ambientin qe mendon Kryeministri per ju, por edhe per shendetin tuaj ate nuk e ze gjumi naten. Ua rriti taksat e cmimet e te gjitha ushqimeve ne menyre qe ju te hani me pak, se jeni bere te gjithe si derra.

  Dhe e ben kete pasi ai ju do te miren o shqiptare, do t'iu beje evropiane te ngritur nga mendja e kultura, sic eshte edhe vete.

  Prandaj une te isha si ju, nuk pres qe Qeveria te nxjerri ligjin, une vete e shpie makinen time te vjeter mu para kryeministrise dhe ia jap celsat kryeministrit ne dore. Sidomos ju qe i dhate voten Rilindjes Socialiste, bejeni kete gje me deshire. Kurse atyre demokrateve kokeshkrete qe nuk i leshojne makinat e tyre, do u dergojme Tahirin me zagaret e tij police.

  Albo
  Nuk ka lidhje vota ketu se per ate pune edhe Sala na e futi me taksen dyfish. Ketu eshte puna te diskutohet dhe te ngrihet zeri i atyre qe jane kundra se ketu po rrezikojme qe qeveria ka ngele pa opozite ne te gjitha kuptimet. Nuk e kupton kur ja fut kot, i duket cdo gje mire.
  La verita' ti rendera' libero!

 10. #8
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  A thu po hyn Qeveria me na zevensu edhe grat masi t'ju kaloj afati 20 vjet a ? Ktu a ba me hik per tan naten.
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 11. #9
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Eshte ligj i mire per cdo shtet, por para se te hyje ne fuqi do te duhej qe t'i lejohej atyre qe posedojne vetura te tilla te ngasin ato makina, por vetem te ndalohej importimi i veturave qe jane te vjetra, eshte padrejtesi qe u behet shqiptareve sepse njerezit kane derdhur djerse dhe kane dhene para qe te blejne keto vetura. Ka edhe te mira nga ky ligj, por ka edhe te keqija, pra demtohet buxheti i qytetareve.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 08-10-2014 mė 22:48
  Destroyer of falsehood :)

 12. #10
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-09-2009
  Vendndodhja
  Ke dollari
  Postime
  1,424
  Faleminderit
  12
  52 falenderime nė 49 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Sondazhi eshte pa lidhje sepse lejimi apo jo i qarkullimit te makinave do te behet ne varesi te sasise se ndotjes qe shkakton ne ajer dhe jo vitit te prodhimit.
  Kliko pėr tė mėsuar se pėrse nuk duhen marrė seriozisht ato qė shkruan Albo => http://bit.ly/1fAVbUU

 13. #11
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,149
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Eshte ligj i mire per cdo shtet, por para se te hyje ne fuqi do te duhej qe t'i lejohej atyre qe posedojne vetura te tilla te ngasin ato makina, por vetem te ndalohej importimi i veturave qe jane te vjetra, eshte padrejtesi qe u behet shqiptareve sepse njerezit kane derdhur djerse dhe kane dhene para qe te blejne keto vetura. Ka edhe te mira nga ky ligj, por ka edhe te keqija, pra demtohet buxheti i qytetareve.

  Po ti ja fut kot o vlla.
  Si qenka ligj i mire t'i vesh kusht popullit se cfare te ngase?
  Cfare problemi ka nese une dua te ngas nje makine te 1990 e cila eshte ne gjendje PERFEKTE ??!!
  Ligj i mire do ishte te kontrolloheshin me mire makinat (E CDO VITI PRODHIMI).
  Mendo me tru e jo me bithe.
  Cdo gje eshte relative...

 14. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar smokkie pėr postimin:


 15. #12
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Jam pro qe te pastrohet shqiperia por qe te heqesh keto lloj makina duhet ti japesh ketyre njerzeve Kredi per makinat qe me leket qe do marrin te munden te paguajn per nje makin me te mir
  si psh e kemi ketu ne usa neqoftese blen nje makin eletrike shteti ne fund te jep 7500-8000$ credi


  ps mund te bejn qe keto makina te lejohen ne fshatra dhe jo ne qytete
  Partizoni

 16. #13
  i/e regjistruar Maska e VOLSIV
  Anėtarėsuar
  14-10-2009
  Postime
  1,074
  Faleminderit
  2
  38 falenderime nė 34 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  O Mario Kingu ketu njerezit nuk kane buke te hane ti permend makinat elektrike. Ketu shteti nuk ka lek per invalidet dhe ti thua shteti te te jape kredi per makine. Ketu shteti mezi rri ne kembe, nuk behet fjale per ndihme atyre qe din ti heqi makinen. Prandaj nuk duhet te sillet sikur eshte france apo amerike dhe nuk ka lek me la rruget e qytetit. Nuk ka kuptim te flasesh per ndotje nga makinat apo per pluhurin pm5 apo pm10 kur ketu rruget jane me balte si ne afrike.
  Shteti te laje rruget kryesore te qyteteve nje here ne jave sic ben bota pastaj te flasi per reforma me makinat.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga VOLSIV : 29-10-2014 mė 03:33
  La verita' ti rendera' libero!

 17. #14
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-10-2014
  Postime
  12
  Faleminderit
  1
  3 falenderime nė 2 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Tirana eshte qytet i pabanueshem , katastrofe ambjentale , mjer ata qe jetojne ne ate qytet (qe vec qytet smund te quhet). ata qe kane makina qe nxjerrin tym te zi le ta provojne ta vene ndonjehere gryken te tubi i tymit e te marrin ajer .. sa ka per tu pelqyer...


  ps: rroft fshati , rrofte ajri i paster ! .. :d

 18. #15
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  Citim Postuar mė parė nga VOLSIV Lexo Postimin
  O Mario Kingu ketu njerezit nuk kane buke te hane ti permend makinat elektrike. Ketu shteti nuk ka lek per invalidet dhe ti thua shteti te te jape kredi per makine. Ketu shteti mezi rri ne kembe, nuk behet fjale per ndihme atyre qe din ti heqi makinen. Prandaj nuk duhet te sillet sikur eshte france apo amerike dhe nuk ka lek me la rruget e qytetit. Nuk ka kuptim te flasesh per ndotje nga makinat apo per pluhurin pm5 apo pm10 kur ketu rruget jane me balte si ne afrike.
  Shteti te laje rruget kryesore te qyteteve nje here ne jave sic ben bota pastaj te flasi per reforma me makinat.
  pershendetje Volsiv
  un nuk thash per makina eletrike ose krahasova shqiperin me vendon qe banjo thjesht thash qe nese shqiperia do te heqi keto makina nga qarkullii duhet tju japi atyre kredi per te bler dicka tjeter

  do ishte me e drejt nese qeveria shqiptare kete rregull e ve per qytet si Tirana,fieri,shkodra,vlora,durresi,ets etc qe kan problem me ndotjen
  kurse per fshatrat skan pse e bejn kete
  Partizoni

 19. #16
  i/e regjistruar Maska e erriii
  Anėtarėsuar
  15-04-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Jeni pro apo kundra propozimit per heqjen e makinave para vitit 95?

  te thuash te heqim e vjetra nga qrkullimi per arsye se ndosin ambjentin nderkohe qe sot automjetet perdorin bitum e jo nafte apo benxin ky eshte kulmi
  te mendosh te heqesh automjetet e vjetra per ndotje ambjeti kur akoma sot shteti jone i pastron rruget me fshesa te kohes se babaqemes eshte prap kulmi
  meqe kta mendojne se po ti heqin do ket ajer me te paster a e kane pyetur ndonjeher veten se pse eshte hequr kontrolli i sasis se gazrave ne kontrollin teknik te automjeteve ???
  sigursih e kane pyetur vete dhe pergjigjen e dine shume mire qe ate mase te lejuar ne gjithe europen ketu ne shqiperi nuk e ploteson asnje automjet dhe per pasoje nuk kalonin kontrolin teknik as automjetet e reja qe bliheshin me 0 kilometra per shkak te bitumit qe perdoret ne vend te karburantit e me kto arsye kurrsesi smund te jemi dakort per kte sepse nuk jane automjetet qe ndosin ambjentin por eshte vete shteti i korruptuar qe sjell mbeturinat e botes per perdorim ketu ne shqiperi

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •