Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 15
  1. #1

    Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë






    Shkodran Mustafi ka kritikuar kombëtaren shqiptare duke deklaruar se “Shqipëria duhet të gjejë futbollistë të rinj të talentuar që t’i shndërrojë në lojtarë të mëdhenj dhe jo të presë që futbollistët e formuar jashtë kufijve shqiptarë të luajnë për të”.

    Në një artikull në versionin online të gazetës spanjolle ‘Marca’, lojtari i ri i Valencias shpjegoi pse nuk pranoi të luante për kuqezinjtë, por zgjodhi Gjermaninë, me të cilën u shpall kampion bote në Brazil.

    “Familja ime është shqiptare, por unë kam lindur dhe jam rritur në Gjermani. Kam luajtur në të gjitha skuadrat e moshave të Gjermanisë, që nga U-15 deri tek U-21. E dashuroj Gjermaninë pasi më ka bërë atë që jam sot. Për mua nuk ishte e vështirë zgjedhja”, thotë Mustafi.

    “Shqipëria duhet të gjejë futbollistë të rinj të talentuar që t’i shndërrojë në lojtarë të mëdhenj dhe jo të presë që futbollistët e formuar jashtë kufijve shqiptarë të luajnë për të vetëm sepse kanë origjinë shqiptare. Kur një futbollist bëhet i mirë, kërkohet nga të gjithë. Duhet të kuptojmë se Shqipëria nuk është zgjedhja më e mirë”, shtoi Shkodran Mustafi.

    / Top Channel

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    qe e ka ni far te drejte e ka
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  3. #3

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Normal qe ka te drejte po jam kurioz kush eshte ai kerric qe i ka kerkuar te vije e te luaje per Shqiperine. Ky ka lindur ne Gjermani, u be kampion bote me ekipin gjerman, me ca mendje i kerkojne qe te vije e te luaje per Shqiperine?

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Darius për postimin:

    jarigas (27-10-2014)

  5. #4
    Hierark i lartë Maska e Uriel
    Anëtarësuar
    07-02-2010
    Vendndodhja
    Torre della Fame
    Postime
    1,207

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Ndërmend më vinë Ryan Giggs e Gareth Bale. I pari gjysëm uellsian gjysëm anglez zgjodhi Uellsin, duke i mohuar vetes pjesëmarrjen në europiane dhe botërore, mëkat për një futbollist si ai, Bale gjithashtu i formuar në Angli zgjodhi gjithashtu kombëtaren e tij. Shqipëria ka një shembull të mirë jo shumë larg derës, Kroacinë. Shumë kroatë si shqiptarët lindin në diasporë, zhvillohen dhe formohen në shtete të huaja dhe në fund zgjedhin të luajnë për Kroacinë. Çështja qëndron te paaftësia e Federatës sonë për ti pikasur që në vegjëli e për ti bërë për vete futbollistët, megjithëse në rastin e Mustafit apo Januzajt bënë çmundën. Personalisht Mustafi më duket i fryrë nga media e nga rastësia, siç qe pjesëmarrja në botëror. Nuk është ndonjë lojtar që ka vazhdimësi; është nga ata të cilët harrohen pas 2-3 vitesh.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Uriel : 01-10-2014 më 23:46
    relata refero

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Uriel për postimin:

    Nuh Musa (15-10-2014)

  7. #5
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Normal qe ka te drejte po jam kurioz kush eshte ai kerric qe i ka kerkuar te vije e te luaje per Shqiperine. Ky ka lindur ne Gjermani, u be kampion bote me ekipin gjerman, me ca mendje i kerkojne qe te vije e te luaje per Shqiperine?
    Lol,
    ka me teper mundesi t'i kene bere ftese perpara se ky t'i bashkangjitej teutoneve. Dhe nese vertet egziston mundesia t'i kene bere "oferte" menjehere pas mbarimit te KB, atehere s'me mbetet asgje tjeter per te komentuar... por, hallall guximi, perpjekja, mbase?!

    Ne lidhje me ate cka deklaruar, e mbeshtes plotesisht. Nje pergjigje e sinqerte dhe mjaft e pjekur! FSHF duhet te reformohet se bashku me evolimin e futb.shqiptar (kultura e futb., infrastuktura etj)njekohesisht! Emigrantet shqiptare qe kane profesion futbollin ne vendet ku ata kane emigruar se bashku me familjet, nuk ka perse t'u vihet ne prove "patriotizmi" apo "obligimi moral" te luajne me kombetaren me doemos. Ata qe pranojne ok ata qe thone jo, s'eshte as tradheti, as lesh me qime!
    Xherdan Shaqiri, Adnant Januzaj jane dy shembuj qe per nga menyra e shemtuar dhe imponuese se si u orvat fshf (apo qofte dhe tifoze te thjeshte) t'i bente pjese te kombetares, me ka mbetur nje shije e hidhur edhe sot e kesaj dite.

    Te shpresojme qe ne te ardhmen edhe Shqiperia te perfaqesoje me dinjitet jo vetem shqiptaret e trojeve shqiptare por edhe ata me profesion futb. te diaspores, qe per nje arsye apo nje tjeter e qe s'duhet paragjykuar, nuk e shihnin te realizueshme bashkimin me kombetaren.

  8. #6

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Mustafit i "ra llotaria" per kete boteror me Gjermanine, u gjet ne "vendin dhe kohen e duhur". Mos ishte per demtimin e Reus, nuk do kishte qene ne formacionin e kombetares gjermane, por fare mire mund te kishte qene duke luajtur per kombetaren shqiptare. Gati te gjitha shtetet mbledhin lojtaret qe luajne ne kampionate te forta per kombetaret. Per mos thene qe ka shtete qe te japin pashaporten ne dore per t'i perfaqsuar. Mustafi po s'ka ndonje gje më me mend per te thene, mos flasi fare.
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  9. Anetarët më poshtë kanë falenderuar shigjeta për postimin:

    bili99 (09-10-2014)

  10. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    ftesa i eshte bere perpara boterorit dhe sic u permend me lart ju tha kamba reus e i doli ketij per hajr
    respektoj vendimin e cdo futbollistit po mos na cajne ****** me na dhan dhe mend
    kroatet te gjithe i ke te lindun austri zvicer gjermani po per kroacine po lujne
    shume nga ju besoj kujtojne komentin tim ne lidhje me januzaj qe pata than respektoj zgjedhjen e tij po nuk asht noj super lojtar se nuk i dha akoma asi titull man united.po pyes veten e ju ku ndodhet ky lojtar sot se se shoh tu lujt
    pordht e mdhaja
    JO SEKS PARA MARTESE

  11. #8
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Shqiperia eshte ajo qe eshte tani per tani. Ky avash me ato kritikat qe na ben. Eshte e drejta e tij te zgjedhe ate qe dashuron, ekipin/vendi e askush se gjykon , se fundja fundit, dhe sikur Shqiperia te kish nje kombetare dinjitoze ky polaci prape Gjermanine do zgjidhte perseri. So, thjesht I ka fjale ne ajer!
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #9
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Nuk e besoj qe te kete qofte dhe nje te vetem shqiptar(ne mendje dhe zemer) qe duke e pare drejtpersedrejti nje ndeshje, te gezoje(aq me pak duartrokase) kur nje tjeter shqiptar(bashkkombas, mgjthese me nenshtetesi te huaj) te kete veshur, pra perfaqesoje fanelen e nje vendi te huaj e jo ate te vendit meme! Te gjithe(me perjashtim te injoranteve/te matllaisurve/dudukeve...) duan te shohin Shqiperine te perparoje ne cdo sfere te jetes! Futbolli, ky sport me popullaritet boteror nuk ben perjashtim. Shqiperia eshte kjo qe eshte, sot per sot, sic thote dhe Pink. Por kjo Shqiperi qe te kete vazhdimesi, kur vjen puna tek futbolli, duhet te mendoje, planifikoje, veproje, kushtoje mund e perpjekje per ta ngritur ne nivele te kenaqshme, ose le te themi, kompetitive me futbollin profesionist/cilesor ne bote. Si arrihet kjo? Duke marre parasysh edhe mendime/ide si ajo "e arogantit" Mustafi! Futbolli ne Shqiperi do te rritet atehere kur kombetaret e moshave te merren seriozisht duke ju kushtuar rendesi te posacme dhe duke i lidhur zinxhir, objektivat e seciles shkalle deri tek ajo qe ben perzgjedhjen ne kombetaren e pare. Mustafi jep nje mendim, edhe pse ne shqiptareve nuk na pelqen te na "kritikojne" se na bije nùri...

    Tjetra, mgjths nuk kam qene nonjehere fans i futb. dojc, s'e kam aspak te veshtire te pranoj se jane nje prej te paktave kombetare me te suksesshme ne historine e futb. boteror! S'ka se si te mos vleresosh disiplinen e tyre, qe eshte dhe nje prej kolonave te suksesit te vazhdueshem! Shkodran Mustafi eshte pjese e kesaj kombetareje jo per "fatin e mire" te tij por sepse ai eshte vleresuar dhe pranuar/grumbulluar prej Lev dhe te tjere eksperte te stafit teknik por edhe me lart ne hierarkine drejtuese, ne 20-23 me te miret e kesaj kombetareje. Dhe pamvaresisht se ai nuk luan me ekipin e pare, kjo nuk e ben ate me pak te vlefshem kur dihet qe demtimet ne fushe jane te paparashikueshme. Lev pati besim tek Mustafi(aftesite e tij ne fushe) dhe jo se ky i fundit ishte nje zgjedhje me hedhje goglash......
    Tangerlliks nuk eshte Mustafi por ne shqipot qe dime vetem te gjykojme zgjedhjet e te tjereve, pa na interesuar se cfare probleme madhore ka kombetarja dhe futb. shq. ne teresi. Se pari duhet urgjentisht analize e situates, evidentimit te problemeve shqyrtimit te alternativave, zgjidhja, implementimi i suksesshem ose jo dhe jo llogje sipas oreksit..........

  13. Anetarët më poshtë kanë falenderuar EXODUS për postimin:

    jarigas (27-10-2014)

  14. #10

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Citim Postuar më parë nga EXODUS Lexo Postimin
    Nuk e besoj qe te kete qofte dhe nje te vetem shqiptar(ne mendje dhe zemer) qe duke e pare drejtpersedrejti nje ndeshje, te gezoje(aq me pak duartrokase) kur nje tjeter shqiptar(bashkkombas, mgjthese me nenshtetesi te huaj) te kete veshur, pra perfaqesoje fanelen e nje vendi te huaj e jo ate te vendit meme! Te gjithe(me perjashtim te injoranteve/te matllaisurve/dudukeve...) duan te shohin Shqiperine te perparoje ne cdo sfere te jetes! Futbolli, ky sport me popullaritet boteror nuk ben perjashtim. Shqiperia eshte kjo qe eshte, sot per sot, sic thote dhe Pink. Por kjo Shqiperi qe te kete vazhdimesi, kur vjen puna tek futbolli, duhet te mendoje, planifikoje, veproje, kushtoje mund e perpjekje per ta ngritur ne nivele te kenaqshme, ose le te themi, kompetitive me futbollin profesionist/cilesor ne bote. Si arrihet kjo? Duke marre parasysh edhe mendime/ide si ajo "e arogantit" Mustafi! Futbolli ne Shqiperi do te rritet atehere kur kombetaret e moshave te merren seriozisht duke ju kushtuar rendesi te posacme dhe duke i lidhur zinxhir, objektivat e seciles shkalle deri tek ajo qe ben perzgjedhjen ne kombetaren e pare. Mustafi jep nje mendim, edhe pse ne shqiptareve nuk na pelqen te na "kritikojne" se na bije nùri...

    Tjetra, mgjths nuk kam qene nonjehere fans i futb. dojc, s'e kam aspak te veshtire te pranoj se jane nje prej te paktave kombetare me te suksesshme ne historine e futb. boteror! S'ka se si te mos vleresosh disiplinen e tyre, qe eshte dhe nje prej kolonave te suksesit te vazhdueshem! Shkodran Mustafi eshte pjese e kesaj kombetareje jo per "fatin e mire" te tij por sepse ai eshte vleresuar dhe pranuar/grumbulluar prej Lev dhe te tjere eksperte te stafit teknik por edhe me lart ne hierarkine drejtuese, ne 20-23 me te miret e kesaj kombetareje. Dhe pamvaresisht se ai nuk luan me ekipin e pare, kjo nuk e ben ate me pak te vlefshem kur dihet qe demtimet ne fushe jane te paparashikueshme. Lev pati besim tek Mustafi(aftesite e tij ne fushe) dhe jo se ky i fundit ishte nje zgjedhje me hedhje goglash......
    Tangerlliks nuk eshte Mustafi por ne shqipot qe dime vetem te gjykojme zgjedhjet e te tjereve, pa na interesuar se cfare probleme madhore ka kombetarja dhe futb. shq. ne teresi. Se pari duhet urgjentisht analize e situates, evidentimit te problemeve shqyrtimit te alternativave, zgjidhja, implementimi i suksesshem ose jo dhe jo llogje sipas oreksit..........
    Kjo puna e Mustafit eshte si klauzole qe mund te interpretohet si te jete deshira,po mbaj mend njehere qe Fevzo kishte thirrur Duken (figure e poshter dhe e njollosur per FSHF),dhe doli ,sic dihej qe do dilte,tema e Shqiptarve qe luajne per Zvicren. Shaqiri byth**** qe gezoi kur i beri gol Shqiperise sikur i beri gol Serbise,dhe Xhaka ai qe une e urrej me gjithe shpirt se hipokrizia per mua eshte e barazvlefshme me shkerdhatllekun.
    Thote Duka,dhe ketu,per te paren here,i dhash te drejte mafiozit: Po mire mor zotri i tha,une e respektoj vendimin qe ti do luash me Zvicren,suksese(packa se nuk e deshiroj kete vendim,po e respektoj,sepse eshte zgjedhja jote)...po ti mos me bej maskarada tani o pis lojtar qe ne njeren kepuce vendos flamurin e Kosoves dhe Shqiperise dhe te tjetra te Zvicres.
    Ca kuptimi ka kjo maskarade ? Farsitet i gjalle,hipokrizi,polifytyresi e paster.

    Dhe Mustaf Mustafai,kete zoterine e prifte e mbara,dhe une nuk e di se cfare meteori duhet te bjeri ne Gjermani qe ky te grumbullohet prap me Kombetaren Gjermane,po le tani te na japi mend se si duhet te rekrutoje Shqiperia e terrci verrci,dhe kjo qe them nuk ka lidhje me ate qe permende ti,megjithese dhe ajo eshte pjeserisht e vertete,sindroma dhe kompleksiteti i te diturit te gjitha,karakteristike e jona.

    Ke plot lojtare qe kane zgjedhur kombetare inferiore ( po permend kete emer krahasuar me kombetaret e tjera te cilat i kane ofruar vendin ne formacion) vetem per faktin sepse e kane vendin e tyre.
    Katrahure u be edhe me Diego Costa sivjet nqs do zgjidhte Spanjen apo Brazilin dhe mercenari pabuks Brazilian zgjodhi Spanjen.
    Lere melodramen e madhe per Januzaj pastaj,qe e cuan ne kup te qiellit me ato debatet flagrante se ke duhet te zgjidhte Angline,Belgjiken ,Shqiperine apo Zimbabven.
    Keto reklamat nuk jane gje tjeter vecse flluska sapuni mercenare,pislliqe dhe maskarada.

    Mustafi te mbaje vendin,se eshte lojtar aq i zoti sa mori lopen e kulloti,dy here qe luajti ,shkaktar qe pesoi dy gola Gjermani nqs mbaj mend mire.

    Peace
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  15. #11
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Mustafi, I rrofte fati, qe u bo kampion bote, thjesht se I ka hy ne zemer levit.

    Pa me gjermanine, ai ska per te lujt.

    Ose po lujti, do bej qe t e haje gola.

    Edhe me ne po te lunte, lojtar qe sdo bente diference do qe.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #12
    i/e regjistruar Maska e EXODUS
    Anëtarësuar
    15-06-2003
    Vendndodhja
    Intravenous..
    Postime
    1,667

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Citim Postuar më parë nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Kjo puna e Mustafit eshte si klauzole qe mund te interpretohet si te jete deshira,po mbaj mend njehere qe Fevzo kishte thirrur Duken (figure e poshter dhe e njollosur per FSHF),dhe doli ,sic dihej qe do dilte,tema e Shqiptarve qe luajne per Zvicren. Shaqiri byth**** qe gezoi kur i beri gol Shqiperise sikur i beri gol Serbise,dhe Xhaka ai qe une e urrej me gjithe shpirt se hipokrizia per mua eshte e barazvlefshme me shkerdhatllekun.
    Thote Duka,dhe ketu,per te paren here,i dhash te drejte mafiozit: Po mire mor zotri i tha,une e respektoj vendimin qe ti do luash me Zvicren,suksese(packa se nuk e deshiroj kete vendim,po e respektoj,sepse eshte zgjedhja jote)...po ti mos me bej maskarada tani o pis lojtar qe ne njeren kepuce vendos flamurin e Kosoves dhe Shqiperise dhe te tjetra te Zvicres.
    Ca kuptimi ka kjo maskarade ? Farsitet i gjalle,hipokrizi,polifytyresi e paster.

    Dhe Mustaf Mustafai,kete zoterine e prifte e mbara,dhe une nuk e di se cfare meteori duhet te bjeri ne Gjermani qe ky te grumbullohet prap me Kombetaren Gjermane,po le tani te na japi mend se si duhet te rekrutoje Shqiperia e terrci verrci,dhe kjo qe them nuk ka lidhje me ate qe permende ti,megjithese dhe ajo eshte pjeserisht e vertete,sindroma dhe kompleksiteti i te diturit te gjitha,karakteristike e jona.

    Ke plot lojtare qe kane zgjedhur kombetare inferiore ( po permend kete emer krahasuar me kombetaret e tjera te cilat i kane ofruar vendin ne formacion) vetem per faktin sepse e kane vendin e tyre.
    Katrahure u be edhe me Diego Costa sivjet nqs do zgjidhte Spanjen apo Brazilin dhe mercenari pabuks Brazilian zgjodhi Spanjen.
    Lere melodramen e madhe per Januzaj pastaj,qe e cuan ne kup te qiellit me ato debatet flagrante se ke duhet te zgjidhte Angline,Belgjiken ,Shqiperine apo Zimbabven.
    Keto reklamat nuk jane gje tjeter vecse flluska sapuni mercenare,pislliqe dhe maskarada.

    Mustafi te mbaje vendin,se eshte lojtar aq i zoti sa mori lopen e kulloti,dy here qe luajti ,shkaktar qe pesoi dy gola Gjermani nqs mbaj mend mire.

    Peace
    BloodV, mqs s'kam patur kohe ne dispozicion, po te pergjigjem tani.
    Postimi i meparshem i permbledhur:
    E para, Mustafi le te beje si t'i doje qejfi! S'me intereson! Dhe ta gjykoj une per zgjedhjet qe ben ai, se me cilen kombetare i luhet, do te ishte hipokrizi nga ana ime ne radhe te pare, nese nuk e do e shihja/gjykoja te gjithe rrjedhen e ngjarjeve.
    E dyta, futbolli shqiptar ne teresi eshte ne gjendje alarmante prej shume shume kohesh. Ne s'mund te pretendojme te plotesojme "boshlleqet" e kombetares me mercenare(Shaqiri, Januzaj, Mustafi etj) te lindur, apo qe kane migruar heret ne moshe dhe jane formuar si futbolliste jashte trojeve shqiptare, edhe pse jane me prejardhje shqiptare. Ne thjesht na 'tundon' ideja se sa te dobishem do te ishin keta per kombetaren. Ne s'duam t'ja dime per ta individualisht, ne thjesht duam t'i 'shfrytezojme' per momentin jo te favorshem ne te cilin eshte duke kaluar kombetarja! troc muhabeti!

    E treta dhe e fundit, ne shqiptaret jemi aq hipokrite ndaj ketyre individeve(se pari) shqiptaro-zvicerjan, belgjikas, dojca, sa jemi te afte te dallojme cilesite e tyre dhe t'u bejme ftese(t'u lusim te prasmen deri diku) per ne kombetare, por ne momentin qe keta refuzojne, ne jemi po aq 'te afte' t'i shajme rrenje e dege apo t'i tallim si lopcare, qe s'bejne nje grosh, e shejtanlleqe te kesaj natyre! Kush eshte hipokriti me i madh ne kete mes?!? Me siguri qe ata, sepse refuzuan te mbrojne ngjyrat e kombetares, kombetare kjo qe s'ka ditur t'i zbuloje/afroje keta qe ne moshe te heret, perpara se keta te zbuloheshin e me pas te grumbulloheshin ne ekipe si ManU, Bayern, Valencia!! Boll subjektivizmat! Te flaken lenset e patriotizmit provincial!

    Paqja qofte edhe mbi ty,
    per info, une kur shkruaj perpiqem te jem sa me objektivist e mbase tingelloj disi agresiv, por te jap fjalen e burrit se s'jam duke qelluar njekohesisht as me kobure e as me taratalloz.
    Klm zoteri!

  17. #13

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Citim Postuar më parë nga EXODUS Lexo Postimin
    BloodV, mqs s'kam patur kohe ne dispozicion, po te pergjigjem tani.
    Postimi i meparshem i permbledhur:
    E para, Mustafi le te beje si t'i doje qejfi! S'me intereson! Dhe ta gjykoj une per zgjedhjet qe ben ai, se me cilen kombetare i luhet, do te ishte hipokrizi nga ana ime ne radhe te pare, nese nuk e do e shihja/gjykoja te gjithe rrjedhen e ngjarjeve.
    E dyta, futbolli shqiptar ne teresi eshte ne gjendje alarmante prej shume shume kohesh. Ne s'mund te pretendojme te plotesojme "boshlleqet" e kombetares me mercenare(Shaqiri, Januzaj, Mustafi etj) te lindur, apo qe kane migruar heret ne moshe dhe jane formuar si futbolliste jashte trojeve shqiptare, edhe pse jane me prejardhje shqiptare. Ne thjesht na 'tundon' ideja se sa te dobishem do te ishin keta per kombetaren. Ne s'duam t'ja dime per ta individualisht, ne thjesht duam t'i 'shfrytezojme' per momentin jo te favorshem ne te cilin eshte duke kaluar kombetarja! troc muhabeti!

    E treta dhe e fundit, ne shqiptaret jemi aq hipokrite ndaj ketyre individeve(se pari) shqiptaro-zvicerjan, belgjikas, dojca, sa jemi te afte te dallojme cilesite e tyre dhe t'u bejme ftese(t'u lusim te prasmen deri diku) per ne kombetare, por ne momentin qe keta refuzojne, ne jemi po aq 'te afte' t'i shajme rrenje e dege apo t'i tallim si lopcare, qe s'bejne nje grosh, e shejtanlleqe te kesaj natyre! Kush eshte hipokriti me i madh ne kete mes?!? Me siguri qe ata, sepse refuzuan te mbrojne ngjyrat e kombetares, kombetare kjo qe s'ka ditur t'i zbuloje/afroje keta qe ne moshe te heret, perpara se keta te zbuloheshin e me pas te grumbulloheshin ne ekipe si ManU, Bayern, Valencia!! Boll subjektivizmat! Te flaken lenset e patriotizmit provincial!

    Paqja qofte edhe mbi ty,
    per info, une kur shkruaj perpiqem te jem sa me objektivist e mbase tingelloj disi agresiv, por te jap fjalen e burrit se s'jam duke qelluar njekohesisht as me kobure e as me taratalloz.
    Klm zoteri!
    Pajtohem plotesisht dhe eshte katerciperisht e vertete ajo qe ke thene ne paragrafin e pare te postimit,jam totalisht dakord.
    Edhe servilosjen dhe sahanlepirljen tone,e di fare mire,po per aq kohe sa Federata do kete mafioze si kapiten anije,ne kete kurs do ndjekim.
    Gje e re qe Shqiperia dhe Kombetarja jone politikat e "scout" i ka nen nivelin 0,nuk eshte ! Ne kombetare,ta jap une me 100 firma nga shok te mite qe kane pasur brum sa nuk ka ku te shkoje me,duhet lek qe te hysh ! Dhe jo qe te pranojne....PO QE TE VIJNE TE TE SHOHIN KUR TE JAPESH PROVAT !!!
    Ne do besoje,ne do mbaje me rezerva.
    Por edhe qe Shkodran Mustafi aka Ghandi,te iluminoje tani te gjithe Federaten,Kombetaren dhe me gjere me nje palo deklarate,kjo nuk gelltitet.

    Edhe Klose nuk eshte Gjerman,dhe kur i thane ne 2001 nqs do luante per Polonine dhe per Gjermanine,zgjodhi Plehre Voellerin ,packa se ftesa i erdhi me vone,po tha...KAM PASAPORTE GJERMANE !
    Edhe aq,u mbyll ajo histori !
    Jo si puna e Peledonamessi,Januzaj,qe zgjati 6 muaj e me teper telenovela nqs do zgjidhte Haitin ,Belgjiken,Angline,apo Shqiperine qe nuk do ta zgjidhte kurre !
    As si puna e ketij filozofit qe del ne deklarata te tipit; Mbani vesh o te vdekshem se do flas une tani !

    Nejse,ne rrahim uje ne hava !
    Nuk e mora per agresivitet,perkundrazi je nder te paktet me te cilet mund te kembesh dy llafe ketu

    Shendet
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  18. #14
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Mendoj se sonte ky se bashku me ca te tjere si ky, jane ndjere mjaft xheloze pas asaj qe kane pare ne fushen e Beogradit. Bale & Gigs kane fituar kampionat Anglez e Spanjoll, Kupa e Superkupa Spanje e Anglie, mbi te gjitha kane fituar CHAMPIONS LEAGUE, por kane luajtur per KOMBIN E TYRE.

    Le ta nderroje edhe emrin po deshi, ta beje SHTUTGARD MÜNCHEN, se mbase i vjen turp edhe nga emri qe ka...
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  19. #15
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Shkodran Mustafi kritikon Shqipërinë

    Gjjithesesi INTERESSI me i madh duhet te jete ne anen e federates shqiptare, qe ajo te ju ofroje lojtareve opsione qe do ti mbivleresonin interesset e lojtareve.....per gjermanine ose zvicren nuk eshte problem te "zevendesojne" nje shkodran apo nje gjerdan, nuk eshte aq pune e madhe se talente te tille ju ikin nga dora, sepse kane me bonllek.....per neve si popull i vogel, dhe pikerisht ne mungese te kushteve per te formuar "futbalere" cilesore, eshte ekzistenciale te bejme cmos qe lojtare, per te cilet mendojme se jane te nevojshem per rritjen e cilesise se kombetares, ti perfitojme qe edhe te zgjedhin kombetaren shqiptare. Te mendohet, se vetem duke i prek ne "zemer" me parula kombetare e nostalgji do ti perfitojme, eshte naivitet i papare, nuk do te arrijm large ne ate rruge, ngase ato djem rriten large problemeve qe i kemi ne si komb.....shkodrani dhe gjerdani lufterat tona i kane pare ne televizor, ne ato me boja aman.....nuk kane asnje cfare motivi ne inteligjencen emocionale, qo do te ndikonte ne vendimet e tyre se cilin "pasaport" ta zgjedhin.....per hater te babit ???, te gjyshes ne vendlindje, qe e sheh dy here ne vit ???

    tung
    albanish by nature

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •