Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 15 prej 15
 1. #1
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin


  Shkodran Mustafi ka kritikuar kombtaren shqiptare duke deklaruar se Shqipria duhet t gjej futbollist t rinj t talentuar q ti shndrroj n lojtar t mdhenj dhe jo t pres q futbollistt e formuar jasht kufijve shqiptar t luajn pr t.

  N nj artikull n versionin online t gazets spanjolle Marca, lojtari i ri i Valencias shpjegoi pse nuk pranoi t luante pr kuqezinjt, por zgjodhi Gjermanin, me t ciln u shpall kampion bote n Brazil.

  Familja ime sht shqiptare, por un kam lindur dhe jam rritur n Gjermani. Kam luajtur n t gjitha skuadrat e moshave t Gjermanis, q nga U-15 deri tek U-21. E dashuroj Gjermanin pasi m ka br at q jam sot. Pr mua nuk ishte e vshtir zgjedhja, thot Mustafi.

  Shqipria duhet t gjej futbollist t rinj t talentuar q ti shndrroj n lojtar t mdhenj dhe jo t pres q futbollistt e formuar jasht kufijve shqiptar t luajn pr t vetm sepse kan origjin shqiptare. Kur nj futbollist bhet i mir, krkohet nga t gjith. Duhet t kuptojm se Shqipria nuk sht zgjedhja m e mir, shtoi Shkodran Mustafi.

  / Top Channel

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Antarsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime n 89 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  qe e ka ni far te drejte e ka
  JO NEGOCIATA VETVENDOSJE

 3. #3
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  Agartha
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime n 479 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Normal qe ka te drejte po jam kurioz kush eshte ai kerric qe i ka kerkuar te vije e te luaje per Shqiperine. Ky ka lindur ne Gjermani, u be kampion bote me ekipin gjerman, me ca mendje i kerkojne qe te vije e te luaje per Shqiperine?

 4. Anetart m posht kan falenderuar Darius pr postimin:

  jarigas (27-10-2014)

 5. #4
  Hierark i lart Maska e Uriel
  Antarsuar
  07-02-2010
  Vendndodhja
  Torre della Fame
  Postime
  1,219
  Faleminderit
  3
  40 falenderime n 33 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Ndrmend m vin Ryan Giggs e Gareth Bale. I pari gjysm uellsian gjysm anglez zgjodhi Uellsin, duke i mohuar vetes pjesmarrjen n europiane dhe botrore, mkat pr nj futbollist si ai, Bale gjithashtu i formuar n Angli zgjodhi gjithashtu kombtaren e tij. Shqipria ka nj shembull t mir jo shum larg ders, Kroacin. Shum kroat si shqiptart lindin n diaspor, zhvillohen dhe formohen n shtete t huaja dhe n fund zgjedhin t luajn pr Kroacin. shtja qndron te paaftsia e Federats son pr ti pikasur q n vegjli e pr ti br pr vete futbollistt, megjithse n rastin e Mustafit apo Januzajt bn mundn. Personalisht Mustafi m duket i fryr nga media e nga rastsia, si qe pjesmarrja n botror. Nuk sht ndonj lojtar q ka vazhdimsi; sht nga ata t cilt harrohen pas 2-3 vitesh.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Uriel : 01-10-2014 m 23:46
  relata refero

 6. Anetart m posht kan falenderuar Uriel pr postimin:

  Nuh Musa (15-10-2014)

 7. #5
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Antarsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime n 57 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Citim Postuar m par nga Darius Lexo Postimin
  Normal qe ka te drejte po jam kurioz kush eshte ai kerric qe i ka kerkuar te vije e te luaje per Shqiperine. Ky ka lindur ne Gjermani, u be kampion bote me ekipin gjerman, me ca mendje i kerkojne qe te vije e te luaje per Shqiperine?
  Lol,
  ka me teper mundesi t'i kene bere ftese perpara se ky t'i bashkangjitej teutoneve. Dhe nese vertet egziston mundesia t'i kene bere "oferte" menjehere pas mbarimit te KB, atehere s'me mbetet asgje tjeter per te komentuar... por, hallall guximi, perpjekja, mbase?!

  Ne lidhje me ate cka deklaruar, e mbeshtes plotesisht. Nje pergjigje e sinqerte dhe mjaft e pjekur! FSHF duhet te reformohet se bashku me evolimin e futb.shqiptar (kultura e futb., infrastuktura etj)njekohesisht! Emigrantet shqiptare qe kane profesion futbollin ne vendet ku ata kane emigruar se bashku me familjet, nuk ka perse t'u vihet ne prove "patriotizmi" apo "obligimi moral" te luajne me kombetaren me doemos. Ata qe pranojne ok ata qe thone jo, s'eshte as tradheti, as lesh me qime!
  Xherdan Shaqiri, Adnant Januzaj jane dy shembuj qe per nga menyra e shemtuar dhe imponuese se si u orvat fshf (apo qofte dhe tifoze te thjeshte) t'i bente pjese te kombetares, me ka mbetur nje shije e hidhur edhe sot e kesaj dite.

  Te shpresojme qe ne te ardhmen edhe Shqiperia te perfaqesoje me dinjitet jo vetem shqiptaret e trojeve shqiptare por edhe ata me profesion futb. te diaspores, qe per nje arsye apo nje tjeter e qe s'duhet paragjykuar, nuk e shihnin te realizueshme bashkimin me kombetaren.

 8. #6
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Antarsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime n 168 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Mustafit i "ra llotaria" per kete boteror me Gjermanine, u gjet ne "vendin dhe kohen e duhur". Mos ishte per demtimin e Reus, nuk do kishte qene ne formacionin e kombetares gjermane, por fare mire mund te kishte qene duke luajtur per kombetaren shqiptare. Gati te gjitha shtetet mbledhin lojtaret qe luajne ne kampionate te forta per kombetaret. Per mos thene qe ka shtete qe te japin pashaporten ne dore per t'i perfaqsuar. Mustafi po s'ka ndonje gje m me mend per te thene, mos flasi fare.
  Mos shkruaj gj kur je me nerva, sepse, ndrsa plaga e gjuhs sht m e keqe se e shpats, mendo ka mund t jet ajo e pends

 9. Anetart m posht kan falenderuar shigjeta pr postimin:

  bili99 (09-10-2014)

 10. #7
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,058
  Faleminderit
  68
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  ftesa i eshte bere perpara boterorit dhe sic u permend me lart ju tha kamba reus e i doli ketij per hajr
  respektoj vendimin e cdo futbollistit po mos na cajne ****** me na dhan dhe mend
  kroatet te gjithe i ke te lindun austri zvicer gjermani po per kroacine po lujne
  shume nga ju besoj kujtojne komentin tim ne lidhje me januzaj qe pata than respektoj zgjedhjen e tij po nuk asht noj super lojtar se nuk i dha akoma asi titull man united.po pyes veten e ju ku ndodhet ky lojtar sot se se shoh tu lujt
  pordht e mdhaja
  JO SEKS PARA MARTESE

 11. #8
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Shqiperia eshte ajo qe eshte tani per tani. Ky avash me ato kritikat qe na ben. Eshte e drejta e tij te zgjedhe ate qe dashuron, ekipin/vendi e askush se gjykon , se fundja fundit, dhe sikur Shqiperia te kish nje kombetare dinjitoze ky polaci prape Gjermanine do zgjidhte perseri. So, thjesht I ka fjale ne ajer!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 12. #9
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Antarsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime n 57 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Nuk e besoj qe te kete qofte dhe nje te vetem shqiptar(ne mendje dhe zemer) qe duke e pare drejtpersedrejti nje ndeshje, te gezoje(aq me pak duartrokase) kur nje tjeter shqiptar(bashkkombas, mgjthese me nenshtetesi te huaj) te kete veshur, pra perfaqesoje fanelen e nje vendi te huaj e jo ate te vendit meme! Te gjithe(me perjashtim te injoranteve/te matllaisurve/dudukeve...) duan te shohin Shqiperine te perparoje ne cdo sfere te jetes! Futbolli, ky sport me popullaritet boteror nuk ben perjashtim. Shqiperia eshte kjo qe eshte, sot per sot, sic thote dhe Pink. Por kjo Shqiperi qe te kete vazhdimesi, kur vjen puna tek futbolli, duhet te mendoje, planifikoje, veproje, kushtoje mund e perpjekje per ta ngritur ne nivele te kenaqshme, ose le te themi, kompetitive me futbollin profesionist/cilesor ne bote. Si arrihet kjo? Duke marre parasysh edhe mendime/ide si ajo "e arogantit" Mustafi! Futbolli ne Shqiperi do te rritet atehere kur kombetaret e moshave te merren seriozisht duke ju kushtuar rendesi te posacme dhe duke i lidhur zinxhir, objektivat e seciles shkalle deri tek ajo qe ben perzgjedhjen ne kombetaren e pare. Mustafi jep nje mendim, edhe pse ne shqiptareve nuk na pelqen te na "kritikojne" se na bije nri...

  Tjetra, mgjths nuk kam qene nonjehere fans i futb. dojc, s'e kam aspak te veshtire te pranoj se jane nje prej te paktave kombetare me te suksesshme ne historine e futb. boteror! S'ka se si te mos vleresosh disiplinen e tyre, qe eshte dhe nje prej kolonave te suksesit te vazhdueshem! Shkodran Mustafi eshte pjese e kesaj kombetareje jo per "fatin e mire" te tij por sepse ai eshte vleresuar dhe pranuar/grumbulluar prej Lev dhe te tjere eksperte te stafit teknik por edhe me lart ne hierarkine drejtuese, ne 20-23 me te miret e kesaj kombetareje. Dhe pamvaresisht se ai nuk luan me ekipin e pare, kjo nuk e ben ate me pak te vlefshem kur dihet qe demtimet ne fushe jane te paparashikueshme. Lev pati besim tek Mustafi(aftesite e tij ne fushe) dhe jo se ky i fundit ishte nje zgjedhje me hedhje goglash......
  Tangerlliks nuk eshte Mustafi por ne shqipot qe dime vetem te gjykojme zgjedhjet e te tjereve, pa na interesuar se cfare probleme madhore ka kombetarja dhe futb. shq. ne teresi. Se pari duhet urgjentisht analize e situates, evidentimit te problemeve shqyrtimit te alternativave, zgjidhja, implementimi i suksesshem ose jo dhe jo llogje sipas oreksit..........

 13. Anetart m posht kan falenderuar EXODUS pr postimin:

  jarigas (27-10-2014)

 14. #10

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Citim Postuar m par nga EXODUS Lexo Postimin
  Nuk e besoj qe te kete qofte dhe nje te vetem shqiptar(ne mendje dhe zemer) qe duke e pare drejtpersedrejti nje ndeshje, te gezoje(aq me pak duartrokase) kur nje tjeter shqiptar(bashkkombas, mgjthese me nenshtetesi te huaj) te kete veshur, pra perfaqesoje fanelen e nje vendi te huaj e jo ate te vendit meme! Te gjithe(me perjashtim te injoranteve/te matllaisurve/dudukeve...) duan te shohin Shqiperine te perparoje ne cdo sfere te jetes! Futbolli, ky sport me popullaritet boteror nuk ben perjashtim. Shqiperia eshte kjo qe eshte, sot per sot, sic thote dhe Pink. Por kjo Shqiperi qe te kete vazhdimesi, kur vjen puna tek futbolli, duhet te mendoje, planifikoje, veproje, kushtoje mund e perpjekje per ta ngritur ne nivele te kenaqshme, ose le te themi, kompetitive me futbollin profesionist/cilesor ne bote. Si arrihet kjo? Duke marre parasysh edhe mendime/ide si ajo "e arogantit" Mustafi! Futbolli ne Shqiperi do te rritet atehere kur kombetaret e moshave te merren seriozisht duke ju kushtuar rendesi te posacme dhe duke i lidhur zinxhir, objektivat e seciles shkalle deri tek ajo qe ben perzgjedhjen ne kombetaren e pare. Mustafi jep nje mendim, edhe pse ne shqiptareve nuk na pelqen te na "kritikojne" se na bije nri...

  Tjetra, mgjths nuk kam qene nonjehere fans i futb. dojc, s'e kam aspak te veshtire te pranoj se jane nje prej te paktave kombetare me te suksesshme ne historine e futb. boteror! S'ka se si te mos vleresosh disiplinen e tyre, qe eshte dhe nje prej kolonave te suksesit te vazhdueshem! Shkodran Mustafi eshte pjese e kesaj kombetareje jo per "fatin e mire" te tij por sepse ai eshte vleresuar dhe pranuar/grumbulluar prej Lev dhe te tjere eksperte te stafit teknik por edhe me lart ne hierarkine drejtuese, ne 20-23 me te miret e kesaj kombetareje. Dhe pamvaresisht se ai nuk luan me ekipin e pare, kjo nuk e ben ate me pak te vlefshem kur dihet qe demtimet ne fushe jane te paparashikueshme. Lev pati besim tek Mustafi(aftesite e tij ne fushe) dhe jo se ky i fundit ishte nje zgjedhje me hedhje goglash......
  Tangerlliks nuk eshte Mustafi por ne shqipot qe dime vetem te gjykojme zgjedhjet e te tjereve, pa na interesuar se cfare probleme madhore ka kombetarja dhe futb. shq. ne teresi. Se pari duhet urgjentisht analize e situates, evidentimit te problemeve shqyrtimit te alternativave, zgjidhja, implementimi i suksesshem ose jo dhe jo llogje sipas oreksit..........
  Kjo puna e Mustafit eshte si klauzole qe mund te interpretohet si te jete deshira,po mbaj mend njehere qe Fevzo kishte thirrur Duken (figure e poshter dhe e njollosur per FSHF),dhe doli ,sic dihej qe do dilte,tema e Shqiptarve qe luajne per Zvicren. Shaqiri byth**** qe gezoi kur i beri gol Shqiperise sikur i beri gol Serbise,dhe Xhaka ai qe une e urrej me gjithe shpirt se hipokrizia per mua eshte e barazvlefshme me shkerdhatllekun.
  Thote Duka,dhe ketu,per te paren here,i dhash te drejte mafiozit: Po mire mor zotri i tha,une e respektoj vendimin qe ti do luash me Zvicren,suksese(packa se nuk e deshiroj kete vendim,po e respektoj,sepse eshte zgjedhja jote)...po ti mos me bej maskarada tani o pis lojtar qe ne njeren kepuce vendos flamurin e Kosoves dhe Shqiperise dhe te tjetra te Zvicres.
  Ca kuptimi ka kjo maskarade ? Farsitet i gjalle,hipokrizi,polifytyresi e paster.

  Dhe Mustaf Mustafai,kete zoterine e prifte e mbara,dhe une nuk e di se cfare meteori duhet te bjeri ne Gjermani qe ky te grumbullohet prap me Kombetaren Gjermane,po le tani te na japi mend se si duhet te rekrutoje Shqiperia e terrci verrci,dhe kjo qe them nuk ka lidhje me ate qe permende ti,megjithese dhe ajo eshte pjeserisht e vertete,sindroma dhe kompleksiteti i te diturit te gjitha,karakteristike e jona.

  Ke plot lojtare qe kane zgjedhur kombetare inferiore ( po permend kete emer krahasuar me kombetaret e tjera te cilat i kane ofruar vendin ne formacion) vetem per faktin sepse e kane vendin e tyre.
  Katrahure u be edhe me Diego Costa sivjet nqs do zgjidhte Spanjen apo Brazilin dhe mercenari pabuks Brazilian zgjodhi Spanjen.
  Lere melodramen e madhe per Januzaj pastaj,qe e cuan ne kup te qiellit me ato debatet flagrante se ke duhet te zgjidhte Angline,Belgjiken ,Shqiperine apo Zimbabven.
  Keto reklamat nuk jane gje tjeter vecse flluska sapuni mercenare,pislliqe dhe maskarada.

  Mustafi te mbaje vendin,se eshte lojtar aq i zoti sa mori lopen e kulloti,dy here qe luajti ,shkaktar qe pesoi dy gola Gjermani nqs mbaj mend mire.

  Peace
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 15. #11
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Mustafi, I rrofte fati, qe u bo kampion bote, thjesht se I ka hy ne zemer levit.

  Pa me gjermanine, ai ska per te lujt.

  Ose po lujti, do bej qe t e haje gola.

  Edhe me ne po te lunte, lojtar qe sdo bente diference do qe.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 16. #12
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Antarsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Faleminderit
  20
  72 falenderime n 57 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Citim Postuar m par nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
  Kjo puna e Mustafit eshte si klauzole qe mund te interpretohet si te jete deshira,po mbaj mend njehere qe Fevzo kishte thirrur Duken (figure e poshter dhe e njollosur per FSHF),dhe doli ,sic dihej qe do dilte,tema e Shqiptarve qe luajne per Zvicren. Shaqiri byth**** qe gezoi kur i beri gol Shqiperise sikur i beri gol Serbise,dhe Xhaka ai qe une e urrej me gjithe shpirt se hipokrizia per mua eshte e barazvlefshme me shkerdhatllekun.
  Thote Duka,dhe ketu,per te paren here,i dhash te drejte mafiozit: Po mire mor zotri i tha,une e respektoj vendimin qe ti do luash me Zvicren,suksese(packa se nuk e deshiroj kete vendim,po e respektoj,sepse eshte zgjedhja jote)...po ti mos me bej maskarada tani o pis lojtar qe ne njeren kepuce vendos flamurin e Kosoves dhe Shqiperise dhe te tjetra te Zvicres.
  Ca kuptimi ka kjo maskarade ? Farsitet i gjalle,hipokrizi,polifytyresi e paster.

  Dhe Mustaf Mustafai,kete zoterine e prifte e mbara,dhe une nuk e di se cfare meteori duhet te bjeri ne Gjermani qe ky te grumbullohet prap me Kombetaren Gjermane,po le tani te na japi mend se si duhet te rekrutoje Shqiperia e terrci verrci,dhe kjo qe them nuk ka lidhje me ate qe permende ti,megjithese dhe ajo eshte pjeserisht e vertete,sindroma dhe kompleksiteti i te diturit te gjitha,karakteristike e jona.

  Ke plot lojtare qe kane zgjedhur kombetare inferiore ( po permend kete emer krahasuar me kombetaret e tjera te cilat i kane ofruar vendin ne formacion) vetem per faktin sepse e kane vendin e tyre.
  Katrahure u be edhe me Diego Costa sivjet nqs do zgjidhte Spanjen apo Brazilin dhe mercenari pabuks Brazilian zgjodhi Spanjen.
  Lere melodramen e madhe per Januzaj pastaj,qe e cuan ne kup te qiellit me ato debatet flagrante se ke duhet te zgjidhte Angline,Belgjiken ,Shqiperine apo Zimbabven.
  Keto reklamat nuk jane gje tjeter vecse flluska sapuni mercenare,pislliqe dhe maskarada.

  Mustafi te mbaje vendin,se eshte lojtar aq i zoti sa mori lopen e kulloti,dy here qe luajti ,shkaktar qe pesoi dy gola Gjermani nqs mbaj mend mire.

  Peace
  BloodV, mqs s'kam patur kohe ne dispozicion, po te pergjigjem tani.
  Postimi i meparshem i permbledhur:
  E para, Mustafi le te beje si t'i doje qejfi! S'me intereson! Dhe ta gjykoj une per zgjedhjet qe ben ai, se me cilen kombetare i luhet, do te ishte hipokrizi nga ana ime ne radhe te pare, nese nuk e do e shihja/gjykoja te gjithe rrjedhen e ngjarjeve.
  E dyta, futbolli shqiptar ne teresi eshte ne gjendje alarmante prej shume shume kohesh. Ne s'mund te pretendojme te plotesojme "boshlleqet" e kombetares me mercenare(Shaqiri, Januzaj, Mustafi etj) te lindur, apo qe kane migruar heret ne moshe dhe jane formuar si futbolliste jashte trojeve shqiptare, edhe pse jane me prejardhje shqiptare. Ne thjesht na 'tundon' ideja se sa te dobishem do te ishin keta per kombetaren. Ne s'duam t'ja dime per ta individualisht, ne thjesht duam t'i 'shfrytezojme' per momentin jo te favorshem ne te cilin eshte duke kaluar kombetarja! troc muhabeti!

  E treta dhe e fundit, ne shqiptaret jemi aq hipokrite ndaj ketyre individeve(se pari) shqiptaro-zvicerjan, belgjikas, dojca, sa jemi te afte te dallojme cilesite e tyre dhe t'u bejme ftese(t'u lusim te prasmen deri diku) per ne kombetare, por ne momentin qe keta refuzojne, ne jemi po aq 'te afte' t'i shajme rrenje e dege apo t'i tallim si lopcare, qe s'bejne nje grosh, e shejtanlleqe te kesaj natyre! Kush eshte hipokriti me i madh ne kete mes?!? Me siguri qe ata, sepse refuzuan te mbrojne ngjyrat e kombetares, kombetare kjo qe s'ka ditur t'i zbuloje/afroje keta qe ne moshe te heret, perpara se keta te zbuloheshin e me pas te grumbulloheshin ne ekipe si ManU, Bayern, Valencia!! Boll subjektivizmat! Te flaken lenset e patriotizmit provincial!

  Paqja qofte edhe mbi ty,
  per info, une kur shkruaj perpiqem te jem sa me objektivist e mbase tingelloj disi agresiv, por te jap fjalen e burrit se s'jam duke qelluar njekohesisht as me kobure e as me taratalloz.
  Klm zoteri!

 17. #13

  Antarsuar
  19-05-2007
  Postime
  8,528
  Faleminderit
  5
  57 falenderime n 46 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Citim Postuar m par nga EXODUS Lexo Postimin
  BloodV, mqs s'kam patur kohe ne dispozicion, po te pergjigjem tani.
  Postimi i meparshem i permbledhur:
  E para, Mustafi le te beje si t'i doje qejfi! S'me intereson! Dhe ta gjykoj une per zgjedhjet qe ben ai, se me cilen kombetare i luhet, do te ishte hipokrizi nga ana ime ne radhe te pare, nese nuk e do e shihja/gjykoja te gjithe rrjedhen e ngjarjeve.
  E dyta, futbolli shqiptar ne teresi eshte ne gjendje alarmante prej shume shume kohesh. Ne s'mund te pretendojme te plotesojme "boshlleqet" e kombetares me mercenare(Shaqiri, Januzaj, Mustafi etj) te lindur, apo qe kane migruar heret ne moshe dhe jane formuar si futbolliste jashte trojeve shqiptare, edhe pse jane me prejardhje shqiptare. Ne thjesht na 'tundon' ideja se sa te dobishem do te ishin keta per kombetaren. Ne s'duam t'ja dime per ta individualisht, ne thjesht duam t'i 'shfrytezojme' per momentin jo te favorshem ne te cilin eshte duke kaluar kombetarja! troc muhabeti!

  E treta dhe e fundit, ne shqiptaret jemi aq hipokrite ndaj ketyre individeve(se pari) shqiptaro-zvicerjan, belgjikas, dojca, sa jemi te afte te dallojme cilesite e tyre dhe t'u bejme ftese(t'u lusim te prasmen deri diku) per ne kombetare, por ne momentin qe keta refuzojne, ne jemi po aq 'te afte' t'i shajme rrenje e dege apo t'i tallim si lopcare, qe s'bejne nje grosh, e shejtanlleqe te kesaj natyre! Kush eshte hipokriti me i madh ne kete mes?!? Me siguri qe ata, sepse refuzuan te mbrojne ngjyrat e kombetares, kombetare kjo qe s'ka ditur t'i zbuloje/afroje keta qe ne moshe te heret, perpara se keta te zbuloheshin e me pas te grumbulloheshin ne ekipe si ManU, Bayern, Valencia!! Boll subjektivizmat! Te flaken lenset e patriotizmit provincial!

  Paqja qofte edhe mbi ty,
  per info, une kur shkruaj perpiqem te jem sa me objektivist e mbase tingelloj disi agresiv, por te jap fjalen e burrit se s'jam duke qelluar njekohesisht as me kobure e as me taratalloz.
  Klm zoteri!
  Pajtohem plotesisht dhe eshte katerciperisht e vertete ajo qe ke thene ne paragrafin e pare te postimit,jam totalisht dakord.
  Edhe servilosjen dhe sahanlepirljen tone,e di fare mire,po per aq kohe sa Federata do kete mafioze si kapiten anije,ne kete kurs do ndjekim.
  Gje e re qe Shqiperia dhe Kombetarja jone politikat e "scout" i ka nen nivelin 0,nuk eshte ! Ne kombetare,ta jap une me 100 firma nga shok te mite qe kane pasur brum sa nuk ka ku te shkoje me,duhet lek qe te hysh ! Dhe jo qe te pranojne....PO QE TE VIJNE TE TE SHOHIN KUR TE JAPESH PROVAT !!!
  Ne do besoje,ne do mbaje me rezerva.
  Por edhe qe Shkodran Mustafi aka Ghandi,te iluminoje tani te gjithe Federaten,Kombetaren dhe me gjere me nje palo deklarate,kjo nuk gelltitet.

  Edhe Klose nuk eshte Gjerman,dhe kur i thane ne 2001 nqs do luante per Polonine dhe per Gjermanine,zgjodhi Plehre Voellerin ,packa se ftesa i erdhi me vone,po tha...KAM PASAPORTE GJERMANE !
  Edhe aq,u mbyll ajo histori !
  Jo si puna e Peledonamessi,Januzaj,qe zgjati 6 muaj e me teper telenovela nqs do zgjidhte Haitin ,Belgjiken,Angline,apo Shqiperine qe nuk do ta zgjidhte kurre !
  As si puna e ketij filozofit qe del ne deklarata te tipit; Mbani vesh o te vdekshem se do flas une tani !

  Nejse,ne rrahim uje ne hava !
  Nuk e mora per agresivitet,perkundrazi je nder te paktet me te cilet mund te kembesh dy llafe ketu

  Shendet
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 18. #14
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  33
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime n 31 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Mendoj se sonte ky se bashku me ca te tjere si ky, jane ndjere mjaft xheloze pas asaj qe kane pare ne fushen e Beogradit. Bale & Gigs kane fituar kampionat Anglez e Spanjoll, Kupa e Superkupa Spanje e Anglie, mbi te gjitha kane fituar CHAMPIONS LEAGUE, por kane luajtur per KOMBIN E TYRE.

  Le ta nderroje edhe emrin po deshi, ta beje SHTUTGARD MNCHEN, se mbase i vjen turp edhe nga emri qe ka...
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 19. #15
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  42
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: Shkodran Mustafi kritikon Shqiprin

  Gjjithesesi INTERESSI me i madh duhet te jete ne anen e federates shqiptare, qe ajo te ju ofroje lojtareve opsione qe do ti mbivleresonin interesset e lojtareve.....per gjermanine ose zvicren nuk eshte problem te "zevendesojne" nje shkodran apo nje gjerdan, nuk eshte aq pune e madhe se talente te tille ju ikin nga dora, sepse kane me bonllek.....per neve si popull i vogel, dhe pikerisht ne mungese te kushteve per te formuar "futbalere" cilesore, eshte ekzistenciale te bejme cmos qe lojtare, per te cilet mendojme se jane te nevojshem per rritjen e cilesise se kombetares, ti perfitojme qe edhe te zgjedhin kombetaren shqiptare. Te mendohet, se vetem duke i prek ne "zemer" me parula kombetare e nostalgji do ti perfitojme, eshte naivitet i papare, nuk do te arrijm large ne ate rruge, ngase ato djem rriten large problemeve qe i kemi ne si komb.....shkodrani dhe gjerdani lufterat tona i kane pare ne televizor, ne ato me boja aman.....nuk kane asnje cfare motivi ne inteligjencen emocionale, qo do te ndikonte ne vendimet e tyre se cilin "pasaport" ta zgjedhin.....per hater te babit ???, te gjyshes ne vendlindje, qe e sheh dy here ne vit ???

  tung
  albanish by nature

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •