Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 4
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Studimi, ushqimi mbas palestre, bn keq pr organizmin

  Studimi, ushqimi mbas palestre, bn keq pr organizmin

  TIRANE- Pjesa m e madhe e individeve qe frekuentojne palestren, jan msuar q pas ushtrimeve fizike, te konsumojn ushqim, pr t rifituar kalorite q humbn.

  Duk vn re kt fakt, shkencetaret tregojn se kjo tendenc nuk sht pozitive, pasi nuk sjell rezultatet e duhura pr t patur nj trup t tonifikuar dhe sipas tyre, gjith mundi n palestr shkon dm.

  palestra3 Emily Brwon, Dietologe n Rochester thekson se sht e domosdoshme q njerzit t arrijn t kuptojn se far kan nvoj pr t ngrn dhe jo t konsumojn n mas do ushqim q mund tju dal prpara.

  Ajo thekson se sht normale t konsumosh ushqimin q dshiron, por gjithmon n porcione t vogla n mnyr q t fitohen rezultatet e duhura.
  (ma.ar/ata/BalkanWeb)
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,095

  Pr: Studimi, ushqimi mbas palestre, bn keq pr organizmin

  Edhe mbas edhe perpara, per ata qe duan te humbasin peshe

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,938

  Pr: Studimi, ushqimi mbas palestre, bn keq pr organizmin

  e kish mire teto Ollga...larte e poshte e larte e poshte...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2014
  Postime
  978

  Pr: Studimi, ushqimi mbas palestre, bn keq pr organizmin

  ..ushqimi mbas stervitjes, ne individet e shendetshem, shkakton nje fryrje dhe muskularitet fallc dhe ushqimi normal duhet te konsumohet 2 ore pas stervitjes dhe nuk duhen pritur rezultate te dukshme apo petulla me uje! por stimulimi me nje karbohidrat te forte me pakice i insulines qe bie me pas, eshte i domosdoshem per te rritur rezistencen e vertete evolutive apo largimin normal nga lindja apo primitiviteti. pra stervitja e pompes se insulines eshte me i rendesishem sesa stervitja, gje qe mund te behet shume mire edhe me agjerim nje rit i gjendur tek arabet e forte te shkretetirave.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •