Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 12
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si ne>>

    “Miss Gjermania 2014” është shpallur një vajzë shqiptare. 17-vjeçarja Egzonita Ala me origjinë nga Kosova ka marrë kurorën e bukurisë në qytetin e Dortmundit të shtunën në mbrëmje.

    Vendin e dytë në këtë konkurs bukurie e ka fituar një tjetër shqiptare, Fjollza Avdiu.

    Shpallja “Miss Gjermania 2014” do të lejojë Egzonitën të përfaqësojë Gjermaninë në edicionin e sivjetëm të spektaklit “Miss Bota”, që do të mbahet në 14 dhjetor.

    / Top Channel
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  2. #2

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Yll e kemi racen :D

    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  3. 2 antarët më poshtë falenderuan shigjeta për mendimin e shprehur në këtë postim:

    2043 (24-09-2014),alnosa (24-09-2014)

  4. #3
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    kosovaret kane goxha prezenc...kto bukuroshet e shqiperise me duken si te pazhvilluara mua, dac nga mendja e dac nga sjella edhe shpeshhere, edhe nga shpatullat.
    "Më e mira është armike e së mirës"

  5. #4
    i/e regjistruar Maska e gLvlorë
    Anëtarësuar
    06-09-2014
    Vendndodhja
    Köln
    Postime
    16

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Citim Postuar më parë nga Prudence Lexo Postimin
    kosovaret kane goxha prezenc...kto bukuroshet e shqiperise me duken si te pazhvilluara mua, dac nga mendja e dac nga sjella edhe shpeshhere, edhe nga shpatullat.
    une nuk e di se ku e ke pare mos zhvillimin mendor dhe trupor tek femrat shqiptare. ne cdo qytet femrat kan tipare te ndryshme dhe ne cdo qytet femra ka bukuri te vecante. nuk besoj se shpatulla te zhvilluara e bejn nje femer terheqese, perkundrazi e bejn mashkull e jo femer. shpatullat jane tipare qe vihen re tek mashkulli dhe jo tek femrat.
    Emri:  Aurela-Hoxha-1.jpg

Shikime: 1096

Madhësia:  25.2 KB

  6. #5
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Syri i keq mos i pafte,
    me te dyjat do kisha pi, nga njo dy tri kafe. :D
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  7. #6
    i/e regjistruar Maska e Prudence
    Anëtarësuar
    11-03-2008
    Postime
    2,419

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Citim Postuar më parë nga gLvlorë Lexo Postimin
    une nuk e di se ku e ke pare mos zhvillimin mendor dhe trupor tek femrat shqiptare. ne cdo qytet femrat kan tipare te ndryshme dhe ne cdo qytet femra ka bukuri te vecante. nuk besoj se shpatulla te zhvilluara e bejn nje femer terheqese, perkundrazi e bejn mashkull e jo femer. shpatullat jane tipare qe vihen re tek mashkulli dhe jo tek femrat.
    Emri:  Aurela-Hoxha-1.jpg

Shikime: 1096

Madhësia:  25.2 KB
    pikerisht kjo qe ke treguar ne foto....nuk me pelqen.

    psh. vajzat shqiptare qe per hir te bukurise i kane angazhuar edhe ne emisione televizive...jane kokra e llaçkave. mezi u dalin fjalet nga goja dhe nuk mbarojne as mendimin as fjaline. dhe nga pamja fizike nuk kane kurre prezencen e nje bukurosheje kosovare apo italiane(meqe çoku shoh tv. ita)

    per kosovaret skam kete mendim. me pelqenjne kur flasin. arrijne te shprehin bukur dhe pa kompleks ate cka duan te thone. dhe duken te pjekura ne pamje. dhe padashur bukruia qe kane kompletohet me prezantimin e mire.

    nuk e di nese arrin te kuptosh kendveshtrimin tim. por edhe sikur JO, nuk kam per ta ndryshuar. :)



    p.s nuk thash te ken shpatlla si meshkujt, por busti i bukur eshte sh i rendesishem ne nje trup femre.
    shqiptaret nuk para e kane. munges e aktivitetit fizik, ndoshta.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Prudence : 24-09-2014 më 08:46
    "Më e mira është armike e së mirës"

  8. #7
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Vajzat nga Kosova kane goxha prezence vetem te foluren e kane cik "burrerore".
    Feelings change - memories don't.

  9. #8
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Ngaqe gjermanet nuk shquhen per bukuri, prandaj.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  10. #9
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Vajzat nga Kosova me t'vertete qe jane shume te hijshme.
    Urime me t'mira per te dyja!!!!
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  11. #10
    i/e regjistruar Maska e mateo
    Anëtarësuar
    24-06-2002
    Vendndodhja
    united kingdom
    Postime
    286

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Ngaqe gjermanet nuk shquhen per bukuri, prandaj.
    Lol ,,,,,,,,,
    mateo

  12. #11
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Citim Postuar më parë nga shigjeta Lexo Postimin
    Yll e kemi racen :D



    Jo po thuaj po deshe thuaj
    Po cfare tju besh ca e cave qe sa dalin jashte shetit
    thone sjemi shqiptare....... vfc.............
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

  13. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Vendndodhja
    larg
    Postime
    1,011

    Për: “Miss Gjermania 2014” është shqiptare <<BUkuria e femrave shqiptare lum si

    Citim Postuar më parë nga mia@ Lexo Postimin
    Vajzat nga Kosova kane goxha prezence vetem te foluren e kane cik "burrerore".

    Mia,ke te drejt,po te ishte ai i shkreti kufi hapur kur kisha kohen e marteses do te kisha kerkuar nuse ne Shqiperi,shkrihem kur degjoj si flasin :)
    Ndryshuar për herë të fundit nga MARGUS : 24-09-2014 më 18:12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •