Close
Faqja 0 prej 35 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 689
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,539

  Post Nderpritet ndeshja Serbi - Shqiperi: CAS i jep fitoren 3-0 Shqiperise

  Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen: “Do ju varrosim nė mes tė stadiumit”

  Paralajmėrimi i grupit tė tifozėve tė FC Prishtina, Plisat, se me 14 tetor do tė shkojnė nė Beograd pėr ta pėrkrahur pėrfaqėsuesen e Shqipėrisė nė duel kundėr Serbisė i ka tmerruar serbet, dhe kjo u vėrejt nė reagimet e medieve serbe atje. Mirėpo, Plisat po ftojnė edhe pėrkrahės tė tjerė tė Kombėtares Kuq e Zi, qė t’ju bashkėngjiten nė kėtė udhėtim heroik.
  Kėtė gjė e ka bėrė tė ditur kryetari i kėsaj tifozerie, Albert Kastrati, apo siē njihet ndryshe Tigri, nė profilin e tij.

  “Tė dashur Plisa ,

  Sikurse ēdo herė tjetėr edhe tani ne do tė jemi nė pėrkrahje tė Kombėtares Shqiptare, kombėtares KUQ E ZI..

  Muaji Tetor ėshtė njė muaj shumė i rėndėsishėm pėr Shqiptarėt, andaj ne me kohė po iu japim informatat qė gjithēka tė shkojė sipas planit.

  Muajin qė po vjen ne presin dy ndeshje shumė tė rėndėsishme njėra nė Shqipėri kurse ndeshja tjetėr kundėr Serbisė ku edhe aty do tė jemi pėr ta pėrkrahur kombėtaren Kuq e Zi. Me datė 11.10.2014 do tė zhvillojmė ndeshjen e parė nė Elbasan kundėr kombėtares sė Danimarkės ku ne do tė udhėtojmė. Ēmimi i biletės pėr ndeshje ėshtė 7.50 €. Me datė 14.10.2014 do tė zhvillohet ndeshja e shumė pritur Serbi-Shqipėri , ku ne kemi marrė dritėn e gjelbėr nga Federata shqiptare e Futbollit tė udhėtojmė dhe do ta bėjmė kėtė gjė, vetėm se pritet edhe Federata Serbe e Futbollit qė ta aprovojė udhėtimin tonė.Nė faqen tonė kėtu nė Facebook kemi marrė shumė mesazhe nga Shqiptarėt qė jetojnė jashtė Prishtinės , tė cilėt shprehin vullnetin e tyre pėr tė udhėtuar me ne nė Serbi pėr tė pėrkrahur kombėtaren, tė gjithė ata qė janė tė interesuar qė vijnė nė Serbi me ne dhe nuk janė Plisa le tė lajmėrohen nė Fan Club i cili gjendet prapa Supermarketit “MAXI” nė Shesh.Shqipėri Etnike! Gjithė tė mirat Plisat”, thuhet nė komunikatėn e Tigrit.

  Nga ana tjeter mediet serbe kanė shprehur frikėn e tyre rreth udhėtimit tė “Plisave” nė Beograd pėr sfidėn Serbi-Shqipėri. Ato kanė paralajmėruar rrezikun qė paraqet udhėtim i tifozėve prishtinas nisur nga urrejtja mes dy vendeve.

  Madje, mediat serbe shkojnė shumė larg duke i cilėsuar tifozėt nga Prishtina si huliganė, tė cilėt mund tė shkaktojnė probleme tė shumta, deri edhe nė pėrplasje nė Beograd.

  Lexuesit serbė tė kėtij portali nė komente kanė fyer e kėrcėnuar nė mėnyrat nga mė tė ndryshme “Plisat”. Ja disa nga kėrcėnimet qė serbėt u kanė bėrė “Plisave”:

  “Mirėsevini, mirėpo do tė ktheheni shumė shpejt”.

  “Nuk kanė zemėr ata pėr njė gjė tė tillė.”

  “Mos kini merak. Do t’i varrosim nė mes tė stadiumit”

  “Vetėm hajdeni, do tė priteni shumė “mirė”!”

  “Jemi duke ju pritur, ju lutem ejani sa mė shpejt. Nėse arrini ta kaloni Nishin atėherė ėshtė sukses pėr ju”.

  “Padyshim qė do tė hani dajak tė nxehtė. Jemi duke ju pritur”.
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  uroj te jen marr masa te forta sigurie qe tifozat shqiptare mos sulmohen
  ato qe shkojne burrni tregojne
  tjeret qe rrijne ne shpi mos te ndezin zjermin kot me deklarata trimniet prej mas pc -se(po shof ne fb shume trima shqiptar qe do rrijne shpi po shajne serbin sa munden)
  JO SEKS PARA MARTESE

 3. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar goldian pėr postimin:

  Kreksi (14-10-2014)

 4. #3
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,539

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Citim Postuar mė parė nga goldian Lexo Postimin
  uroj te jen marr masa te forta sigurie qe tifozat shqiptare mos sulmohen
  ato qe shkojne burrni tregojne
  tjeret qe rrijne ne shpi mos te ndezin zjermin kot me deklarata trimniet prej mas pc -se(po shof ne fb shume trima shqiptar qe do rrijne shpi po shajne serbin sa munden)
  goldian eshte leter nga Grupit me te madh te kombetares shqiptare pas Tifozave Kuqezinj Plisat e Prishtines
  Ndersa ato te tjerat jane senet qe shkruhen neper mediat serbe
  e mare ky material nga web thealbanian.uk
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 5. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  30-08-2006
  Vendndodhja
  askund
  Postime
  9,007

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  e kam shume frike ket ballafaqim per shqirt sdo kisha dasht shqiptare atje
  ato jane te paparashikushem
  nuk ka te bej ceshtje frike po realiteti
  diku komentova u terbun gjithe kundra meje pse une kam frike a jena shqiptare a ca jena
  serbit ja u bajme ja u kthejme po si perfundim asnji prej ketyne trimave sdo niset per serbi
  huliganet nacionalista te partizan e cervena jane te rrezikshem
  JO SEKS PARA MARTESE

 6. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar goldian pėr postimin:

  Kreksi (14-10-2014)

 7. #5

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Si perfundim cfare u vendos? Do lejohen apo jo tifoze sepse degjova sikur federata serbe ka kerkuar mos prani te tifozeve shqiptare pasi nuk garanton dot sigurine e tyre.

 8. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Darius pėr postimin:

  Kreksi (14-10-2014)

 9. #6
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  Si perfundim cfare u vendos? Do lejohen apo jo tifoze sepse degjova sikur federata serbe ka kerkuar mos prani te tifozeve shqiptare pasi nuk garanton dot sigurine e tyre.
  as ne Shqipėri nuk do kete tifozė serbe ndeshjen e kthimit

 10. #7
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Anėtarėsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,539

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Pepi ndonji bilete per ne elbasan do ??
  Ate ta gjej po ne serbi si dihet
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 11. #8
  i/e regjistruar Maska e user010
  Anėtarėsuar
  21-05-2010
  Postime
  1,219

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Se sa te ket trazira e dhune me mir mos te ket tifoz as ketu as atje, ate energji rinia eshte mir ta drejtoj ne te tjera gjera me te dobishme.

 12. #9
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,230

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  plisat nuk lejohen te shkojn ne serbi serbia edhe zyrtarisht esht shtet racist por bej apel te KUQ E ZIT NGA SHQIPERIA TE JEN SA MA MASOVIK NE BEOGRAD

 13. #10

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Serbia ‘vulos': Asnjė tifoz shqiptar nuk kalon kufirin, ktheni biletat

  Serbia duket se ėshtė e vendosur tė mos lejojė tifozėt shqiptarė tė shkelin nė tokėn e saj pėr tė pėrcjellė ndeshjen kualifikuese tė 14 tetorit. Pas disa “batica-zbaticave” taktike, pėrmes komunikimesh mediatike, por edhe me shkresa zyrtare, duke parė qė ditėt po ikin dhe sfida e nxehtė e Grupit I po troket, Federata Serbe e Futbollit ka mbėrritur nė vendimin pėrfundimtar, i barazvlershėm me atė fillestar, qė nė fakt e bėri nė formė kėrkese: pėr tė mos pasur tifozė udhėtues nė tė dyja kualifikueset, nė Beograd dhe nė Elbasan. Kjo gjė u kundėrshtua nga FSHF-ja, ndėrkohė qė pala serbe nxori kushte tė tjera pėr tė dhėnė numrin e biletave (5 pėrqindėshin e stadiumit).

  Pėr cdo tifoz shqiptar u kėrkua qė tė kishte pasaportė shqiptare, ndėrsa FSHF-ja tė dėrgonte pranė autoriteteve serbe “gjeneralitetet” e detajuara tė gjithsecilit person qė do tė udhėtonte pėr tė mbėshtetur kuqezinjtė. Me kėtė lėvizje, serbėt nxirrnin jashtė loje tifozėt kuqezinj nga Kosova, Maqedonia, Mali i Zi, Diaspora dhe vende tė ndryshme europiane, ku jetojnė shqiptarėt. Ja cfarė shkruan “Alo.rs”, njė nga sajtet serbe mė tė angazhuara me kėtė cėshtje kėto ditė, i cili i referohet komisionerit pėr sigurinė nė Federatėn Serbe tė Futbollit: “Tashmė ėshtė pėrfundimtare: tifozėt shqiptarė do tė ndalohen tė pėrcjellin ndeshjen e kombėtares sė tyre me Serbinė! Ēfarė ėshtė lėnė tė kuptohet tė martėn sot ka marrė konfirmimin zyrtar. Pėr fat tė mirė, tifozėt nga Shqipėria nuk do tė lejohen tė hyjnė nė Serbi pėr kualifikuesen e Kampionatit Evropian, i cili do tė luhet mė 14 tetor nė stadiumin e Partizanit tė Beogradit! Ky ėshtė verdikti i pohuar ekskluzivisht pėr “Alo.rs” nga Milivoj Mirkov, komisioner pėr sigurinė nė Federatėn Serbe tė Futbollit tė Serbisė, i cili shton se vendimi nė fjalė sė shpejti do tė jetė nė formė tė shkruar dhe do t’i dėrgohet zyrtarisht Federatės Shqiptare tė Futbollit. “Nė patėm sot njė takim me pėrfaqėsues tė Ministrisė sė Brendshme, ku bėmė me dije qėndrimin zyrtar tė Federatės Shqiptare tė Futbollit, e cila nuk dėshiron tė pėrmbushė obligimin ligjor tė shtetit tė Serbisė, duke identifikuar me emėr, mbiemėr dhe numėr pasaporte ēdo bartės tė biletave (ato janė 1125 copė pėr tifozėt shqiptarė). Pala shqiptare tha nėpėrmjet njė deklarate se heq dorė nė mėnyrė tė qartė nga pėrgjegjėsia pėr tifozėt e vet. Prandaj, ėshtė e qartė se nuk mund tė garantohet nė kėtė mėnyrė siguria e tifozėve tė Shqipėrisė, por as tė Serbisė nė njė ndeshje tė tillė. Edhe pse Ministria e Brendshme e merr vendimin pėrfundimtar, unė besoj se Federata Shqiptare e Futbollit tani duhet tė informojė tifozėt e vet qė nuk mund tė lėvizin drejt Beogradit mė 14 tetor, sepse do tė ndalen nė kufi nė kėto rrethana. Ata do tė parandalohen tė hyjnė nė territorin e Serbisė. Nė tė njėjtėn kohė, ne do tė kėrkojmė qė Federata Shqiptare e Futbollit tė na japė pėrsėri 1 125 biletat qė i pėrcollėm asaj mė herėt, duke shpresuar se do tė pėrmbushė kėrkesėn mė minimale pėr organizimin e tė tilla ndeshjeve “komplekse”, – tha pėr portalin tonė Milijov Mirkov.

  Vendimi pėrfundimtar ėshtė nė dorėn e MPB, por ėshtė e qartė se, mbi tė gjitha, nuk merret pėrsipėr siguria e tifozėve tė Shqipėrisė deri nė stadiumin e Partizanit, ku do tė luhet ndeshja mė 14 tetor.”

  /panorama/

 14. #11
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,667

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Megjithese une s'do rekomandoja qe fansat kuq&zi te udhetonin ne Serbi per te ndjekur ndeshjen nga afer, nga zhvillimet e fundit(me tifoze/pa tifoze/me utarak/pa uturak....) arrij ne konkluzionin(mbase te hershem) se me kete lloj sjellje "pamundesi"(te qellimshme) per te siguruar 'mos-cėnimin' e tifozerise mike, Serbia tregon fytyren e vet jo vetem ndaj shqiptareve, por aq me keq per te, kjo lloj sjellje antisportive zmadhohet akoma me teper ne rangun nderkombetar!
  Shans si ky, s'ka per t'i erdhur here tjeter Serbise per te treguar mė te pakten qe mund te benin, nje fije respekti ndaj shqiptareve, ose qofte dhe nje shkendije te lehte per fryme bashkepunimi ne te ardhmen. Eshte vertet nje moment per te ndjere 'keqardhje' per serbet si popull, shume me teper se per shqiptaret!!

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar EXODUS pėr postimin:

  semiku (12-10-2014)

 16. #12
  Moderator
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,009

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  500 shqiptarė tė Preshevės nė Beograd

  500 shqiptarė tė Preshevės kanė bėrė tė ditur se do tė jenė nė Beograd pėr ndeshjen mes Serbisė dhe Shqipėrisė. Edhe pse Federata Serbe e Futbollit ka kėrkuar qė shqiptarėt tė mos jenė tė pranishėm nė stadium apo dhe nė territorin serb, qytetarėt e Luginės sė Preshevės kanė bėrė tė ditur se kanė blerė tashmė 500 bileta dhe do tė jenė atje. Dihet tashmė qė ata kanė pasaportė serbe dhe nuk iu nevojitet gjithashtu tė kalojnė kufirin. Mėsohet gjithashtu se biletat janė shitur me njė ēmim edhe mė tė madh sesa janė realisht duke pėrfituar nga interesimi i shqiptarėve tė Luginės sė Preshevės, njė krahinė me popullsi shqiptare nė territorin serb. Gjithsesi, edhe pėr kėtė pritet tė kuptohet nėse do tė ketė ndonjė qėndrim policia dhe Federata serbe.

  Mapo

 17. #13
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,785

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Rrini rehat o njerez/dembeluce e parazitar, shkoni e punoni...,

  Lerini budalliqet me Shqipri etnike...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 18. #14
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,657

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Pse insistojne kaq shume keto njehere?! Ato thone jo keta po qe po. Duan sherr me zorr! Varja, lerini serbet te mbyten ne injorancen e vet, c'duan dhe keta?!! Kur o ndeshja???
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 19. #15
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  sec me kujton ky stadiumi i partizanit per keto fanellat kuq e zi
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 20. #16
  Prof. Dr. Kristal fare!
  Anėtarėsuar
  18-09-2012
  Vendndodhja
  Aziatik prej Hallit!
  Postime
  329

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Hiq sllovenet dhe deri diku kroatet pjesa tjeter e Jugosllavise.. dru me pre jane! Gjynah qe nuk e patem ne fatin te kishim nje bicim Tito-je ne krye por e paten keta qe gjene e pare qe bejne kur del dielli eshte .. ti thyejme xhamat komshise!
  Eshte vetem futboll i njerez nuk eshte lufte! Kur ishte me te vertete lufte e treguat veten...!!!
  Allahu ekberr hiqni preket se u err!

 21. #17
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Nese lejohet shkuarja ne Beograd, tifozet duhen te marrin fotografi te SOKOL KUSHTES . Tua rikujtojne te kaluaren.

  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 22. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar iliria e para pėr postimin:

  bili99 (14-10-2014)

 23. #18
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Une nigjova te lajmet se nuk kan me u leju Shqiptart e Kosoves me hy n'Serbi per me pa neshjen. Ndersa per Shqiptart e Shqipnis ishin rezorvu 1500 bileta
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 24. #19

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Euro 2016, Serbia synon fitoren me Shqipėrinė

  Pikėt e marra nga Shqipėria nė kėtė start tė kualifikueseve tė Euro 2016 dhe barazimi 1 me 1 i Serbisė me Armeninė nė takimin e djeshėm i ka bėrė tė ndėrgjegjshėm serbėt pėr vėshtirėsinė e sfidės me kuq e zinjtė tė martėn nė Beograd.

  Objektivi i ekipit tė drejtuar nga hollandezi Dik Advokat ėshtė tė marrė fitoren e parė nė grup pėrballė skuadrės shqiptare.

  Branislav Ivanovic: Futbollist i Serbisė – Pres njė ndeshje shumė tė vėshtirė me Shqipėrinė. Pėr ne do tė jetė shumė e rėndėsishme mbėshtetja e tifozėve. Ne duhet tė marrim 3 pikė pėr tė arritur objektivin tonė.

  Situata e krijuar para sfidės nga mediat dhe debatet mes federatave e kanė nxehur gjendjen para takimit. Tifozėt shqiptarė nuk do tė jenė tė pranishėm nė Beograd, ndėrsa trajneri Gianni De Biasi pėrpiqet ta shohė vetėm nė aspektin sportiv kėtė pėrballje.

  Gianni De Biasi: Trajner i Shqipėrisė – Mendoj se do tė jetė njė ndeshje futbolli ku do tė luajnė dy ekipe qė do tė pėrpiqen tė zotėrojnė sfidėn, sa pėr aspektet e tjera kanė njė rėndėsi tė vogėl. Ne do tė luajmė ndeshjen nė fushė dhe shpresojmė qė tė mos ndodhė asgjė jashtė saj qė tregojmė tė gjithė qė kemi ndryshuar.

  Shqipėria dhe Serbia do tė pėrballen pas shumė vitesh.

  Hera e fundit ka qenė nė vitin 1967 nė takimet pėr kualifikueset e Kampionatit Europianit.

  Tv Klan
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 25. #20
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Anėtarėsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,907

  Pėr: Nė Beograd, nė emėr tė Shqipėrisė etnike. Por tifozėt serbė pėrgjigjen:

  Mendoj qe rezultai do jete ky 2:2 .
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

Faqja 0 prej 35 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •