Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Republika e Iliridės.

  Republika e Iliridės do tė shpallet nesėr te sheshi “Skėnderbeu” nė Shkup

  Emri: Harta e ILI.jpg

Shikime: 1026

Madhėsia: 52.7 KB


  Idriz Sinani pėrfaqėsuesi i Republikė sė Iliridės tha se nė Shkup “do tė kėrkojmė zyrtarisht qė Maqedonia tė jetė shtet me dy Kuvende dhe e rregulluar sipas shembullit tė Zvicrės”

  Denion Ndrenika

  Pėrfaqėsuesit e Republikės sė Iliridės thonė se do ta shpallin atė nė sheshin “Skėnderbeu” nė Shkup.
  Idriz Sinani, pėrfaqėsues i Republikės sė Iliridės, i tha gazetės shqiptare “Lajm” se shpallja do tė bėhet tė enjten (nesėr) nė ora 13 e 30 minuta, kurse pėr kėtė ngjarje zyrtarisht ėshtė njoftuar edhe policia maqedonase.
  “Pas vėrejtjeve tė ekspertėve dhe analistėve shqiptarė se ēdo shpallje qė bėhet jashtė Shkupit ėshtė nė dėm kombėtarė, pėrfaqėsuesit e Iliridės kanė vendosur qė shpallja zyrtare e saj tė bėhet te Sheshi “Skėnderbeu”-shkruante e pėrditshmja “Lajm”.
  Pėrfaqėsuesi Sinani i tha gazetės se ėshtė “vendosur qė shpalljen zyrtare tė Republikės sė Iliridės ta bėjmė te Sheshi “Skėnderbeu”.
  “Ku, – vijoi zoti Sinani-, do tė kėrkojmė zyrtarisht qė Maqedonia tė jetė shtet me dy Kuvende dhe e rregulluar sipas shembullit tė Zvicrės”.
  “E kemi paraqitur ngjarjen edhe zyrtarisht nė polici. Porosia jonė ėshtė ‘Nėse ju nuk na ngucni neve dhe na lini tė qetė tė veprojmė, edhe ne nuk do tė ju ngucim juve”-thekson Sinani pėr “Lajmin”.
  Fillimisht ishte paraparė tė ndodhte nė Tetovė shpallja e Republikės sė Iliridės, njė territor etnik i Shqipėrisė qė ndodhet nė shtetin e sotėm maqedonas.
  Ky territor mbeti jashtė kufijve tė shtetit politik nga Konferenca e Londrės nė 1913, ndonėse pėrfaqėsues tė shqiptarėve morėn pjesė nė shpalljen e pavarėsisė nė Kuvendin e Vlorės nė 1912 dhe mė herėt nė Lidhjen Shqiptare tė Prizrenit nė 1876
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime

  Pėr: Republika e Iliridės.

  po ajo pjesa e mesme em ngjyr te verdh cilet perfaqso?


  manastirin e paskan lan nan maqedoni
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 3. #3
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Republika e Iliridės.

  dmth drejt ndarjes dalė ngadalė !!

  Shumė mirė

  Megjithse nuk jeni aq tė mėnēur dhe kurajozė ju tė Iliridės jo , j'a lėpini nga pak Maqedonsve ju po hė .. hipokritėr
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 4. #4
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,935
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: Republika e Iliridės.

  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  po ajo pjesa e mesme em ngjyr te verdh cilet perfaqso?


  manastirin e paskan lan nan maqedoni
  Nuk jam shume i sigurte por duke pasur parasysh shperndarjen e shqiptareve , ne te verdhe jane zonat ku pretendohen te jene troje te Ilirides por numri i banoreve i shqiptareve ne dekadat e fundit ka rene dukshem. Ne Manastir nuk jeton kokerr shqiptari.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 5. #5
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime

  Pėr: Republika e Iliridės.

  Ne menyre demokratike nuk do te vije tek ndarja asnjeher, kshuqe levizja e bashkqytetarit tim Nevzat Halili eshte nje teori mjafte e persosur, por gjithsesi do te ngel edhe per gjate kohe vetem nje teori.
  Sui generis

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •