Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Studiuesit: Jetëgjatësia e njeriut do të dyfishohet

    Teksa gjithçka po evolon me hapa galopante në planetin Tokë, as njeriu nuk mund t’i shpëtonte këtij transformimi.

    Një teori e re e ‘Global Brain Institute’ përshkruan sesi do të jetë njeriu i të ardhmes. Si rezultat i avancimit të teknologjisë dhe seleksionimit natyror, studiuesit thonë se jetëgjatësia do të dyfishohet. Si rezultat i kësaj, lindshmëria do të shtyhet dhe gratë do të bëhen nëna kryesisht në moshë të vjetër.

    Në më pak se katër dekada, këto hulumtime thonë se inteligjenca artificiale do të jetë ajo që do të kryejë gjithë punët e detyrat e kësaj bote.

    Shkencëtari Candel Last shprehet se ky ndryshim është i rëndësishëm, aq sa evolimi nga majmuni të njeriu i ditëve të sotme. Si pasoje e kësaj metamorfoze, organizmat e rinj do të kenë nevojë për më shumë energji dhe kohë për të arritur potencialin e tyre të plotë, dhe kështu do të ndiejnë me pak nevojë për t’u riprodhuar.

    Gjithashtu sipas ‘Global Brain’, ky sistem njerëzimi do të krijojë jetë shumë më i sofistikuar, i drejtë, sesa qytetërimi ynë aktual. / Top Channel
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •