Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,540

  Studiuesit: Jetgjatsia e njeriut do t dyfishohet

  Teksa gjithka po evolon me hapa galopante n planetin Tok, as njeriu nuk mund ti shptonte ktij transformimi.

  Nj teori e re e Global Brain Institute prshkruan sesi do t jet njeriu i t ardhmes. Si rezultat i avancimit t teknologjis dhe seleksionimit natyror, studiuesit thon se jetgjatsia do t dyfishohet. Si rezultat i ksaj, lindshmria do t shtyhet dhe grat do t bhen nna kryesisht n mosh t vjetr.

  N m pak se katr dekada, kto hulumtime thon se inteligjenca artificiale do t jet ajo q do t kryej gjith punt e detyrat e ksaj bote.

  Shkenctari Candel Last shprehet se ky ndryshim sht i rndsishm, aq sa evolimi nga majmuni t njeriu i ditve t sotme. Si pasoje e ksaj metamorfoze, organizmat e rinj do t ken nevoj pr m shum energji dhe koh pr t arritur potencialin e tyre t plot, dhe kshtu do t ndiejn me pak nevoj pr tu riprodhuar.

  Gjithashtu sipas Global Brain, ky sistem njerzimi do t krijoj jet shum m i sofistikuar, i drejt, sesa qytetrimi yn aktual. / Top Channel
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •