Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 24
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Kot pr kuriozitet !
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. #2
  bubbly
  Antarsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime n 226 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Kam pas pare dikur nje show/ serial me 1 psikolog, sja mbaj mend titullin, po aty ai shkonte psikologjisej te koleget kur kish nevoje. So, pergjigja eshte Po.
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 3. #3
  not exist Maska e skender76
  Antarsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,789
  Faleminderit
  192
  275 falenderime n 208 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Psikologet kane nevoje per nje lopate qe te shkojne te punojne ne are...

  Te psikologu shkojne njerzit qe e kane lane rrugen e Zotit....

  Njerzit qe fitojne buken me djers t'ballit dhe shohin familjen s'kane nevoje per pispollog...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 4. #4
  cherry blossom girl
  Antarsuar
  14-05-2010
  Postime
  6,112
  Faleminderit
  55
  245 falenderime n 202 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  me vjen mire per ty Skender qe nuk ke probleme e nuk ke nevoje per psikolog, por te siguroj qe je shume i nxituar ne gjykimin tend

  psikologet bejne rregullisht seanca psikologjike, ne kete menyre vleresohen nese jane te gjendje te ushtrojne profesionin.

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime n 126 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  un du psikologe...

  p.s. a rrezikojne te semuren edhe vete psokologet meqe rrine gjithe diten me te semuret...
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  39
  Postime
  1,222
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Shume here qendron ajo qe thot skenderi, njeriu qe "kap lopaten" dhe shikon familjen ka nje favor te madh, del nga kufit e vetvetes sepse duhet te interesohet per dike tjeter (familjen). Kjo rezulton qe te ushqehet akoma me pak egoizmi i cili shpesh eshte shkak per probleme te tilla. Thjesht eshte e veshtir te kuptojm se shumica e problemeve zhduken kur njeriu sakrificon jeten per tjetrin (per familjen p.sh). Por ka dhe raste qe ndihma e nje psikologu ben pune, sigurisht kuptohet qe dhe vet robi duhet te perpiqet, psikologou nuk eshte magjistar.

  Sa per pyetjen besoj se dhe psikologet kan nevoj per psikolog, njerez jan dhe ata.

 7. #7
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Jo S'kane . Merren vete me punen/veten e tyre . Rastet ekstreme mund te kene prb te tjera te thella.

 8. #8
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga -Zana- Lexo Postimin
  Jo S'kane . Merren vete me punen/veten e tyre . Rastet ekstreme mund te kene prb te tjera te thella.
  Nese jo , ose nuk i besojne profesionit te tyre ose e kane egon e madhe per tu adresuar diku gjetke.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 9. #9
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Nese jo , ose nuk i besojne profesionit te tyre ose e kane egon e madhe per tu adresuar diku gjetke.
  Eshte si c'do zanat tjeter. Eshte pshm si te thuash ti s'je shofer i mire, nderkohe qe i jep makines sh mire.... Pse do te te duhej 1 shofer tjeter ( ty) ne k;te rast ?
  S'ka te beje me egon fare, ,eshte zanati i tyre.

 10. #10
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga -Zana- Lexo Postimin
  Eshte si c'do zanat tjeter. Eshte pshm si te thuash ti s'je shofer i mire, nderkohe qe i jep makines sh mire.... Pse do te te duhej 1 shofer tjeter ( ty) ne k;te rast ?
  S'ka te beje me egon fare, ,eshte zanati i tyre.
  Nese nje shofer thyen kemben apo doren sigurisht qe do kete nevojen e nje shoferi tjeter. Nje psikolog ka nevojen e nje psikologu tjeter nese vertete eshte ne hall. Problemet psikologjike jane te tilla qe kerkojne dhe nje mendim te dyte.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 11. #11
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Nese nje shofer thyen kemben apo doren sigurisht qe do kete nevojen e nje shoferi tjeter. Nje psikolog ka nevojen e nje psikologu tjeter nese vertete eshte ne hall. Problemet psikologjike jane te tilla qe kerkojne dhe nje mendim te dyte.
  Ne k'te rast ke pesuar aksident shendetesor, me shembullin qe solle ti.. une e kisha fjalen per si shofer i zoti/ s'te duhet 1 shofer tjeter ne k'te rast . Nese thyen kemben doren , merr pushim per arsye aksidenti shendetesor... por ky fakt prape se prape s'te ben ty shofer jo te Zotin.

  Mendim te dyte per c'fare ? Nese ka faza rekomandimi/mendimesh te dyta-3 ta etj etj ... ashtu ta kerkon rregullorja ne k'te rast, nuk ka te beje me faktin qe s'je ti i/e afte.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Ore,

  Do veni ndonji ekip psikologesh, ne forum,

  Se Jane bere forumet si sokaku I te marreve I Enverit....

  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 13. #13
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga -Zana- Lexo Postimin
  Ne k'te rast ke pesuar aksident shendetesor, me shembullin qe solle ti.. une e kisha fjalen per si shofer i zoti/ s'te duhet 1 shofer tjeter ne k'te rast . Nese thyen kemben doren , merr pushim per arsye aksidenti shendetesor... por ky fakt prape se prape s'te ben ty shofer jo te Zotin.

  Mendim te dyte per c'fare ? Nese ka faza rekomandimi/mendimesh te dyta-3 ta etj etj ... ashtu ta kerkon rregullorja ne k'te rast, nuk ka te beje me faktin qe s'je ti i/e afte.
  Je duke e hedhur hapin shume te madh, merre me me ngadale.P.sh le te flasim per nje psikolog i cili ka probleme e zeme me gruan e tij. Plot paciente te tille zgjedhin qe nje problem te tille ta zgjidhin duke marre ndihmen e nje psikologu. Tani, a eshte e vertete qe te gjithe psikologet e afte ne profesionin e tyre jane te afte te kene dhe nje lidhje martesore te shendetshme? Sigurisht qe jo , atehere a ben vaki qe ne konfidence nje psikolog i tille te keshillohet me nje mikun e tij po ashtu psikolog per te gjetur nje zgjidhje per martesen e tij? Cili eshte mendimi yt?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 14. #14
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Je duke e hedhur hapin shume te madh, merre me me ngadale. Po flasim per nje psikolog i cili ka probleme e zeme me gruan e tij. Plot paciente te tille zgjedhin qe nje problem te tille ta zgjidhin duke marre ndihmen e nje psikologu. Tani, a eshte e vertete qe te gjithe psikologet e afte ne profesionin e tyre jane te afte te kene dhe nje lidhje martesore te shendetshme? Sigurisht qe jo , atehere a ben vaki qe ne konfidence nje psikolog i tille te keshillohet me nje mikun e tij po ashtu psikolog per te gjetur nje zgjidhje per martesen e tij? Cili eshte mendimi yt?
  Po pse do te keshillohet me 1 psikolog tjeter ne k;te rast, kur i ka pergjigjet te gjitha vete ? C'do i thote ai/ajo dicka qe ky/kjo s'mund ta identifikoje/rregulloje vete problemin?
  Nuk merrem me statistika te tilla, qe te te jap 1 pergjigje konkrete ne lidhje me martesat, por ne k;te rast mund te hapen me shoqerine/familjen ne gjendje normale , sic hapen te tjere. Une s'po them qe nuk kane nevoje te flasin me te tjere/njerez, ose te marrin keshilla tek-tuk. Po te them qe s'kane nevoje per psikolog nderkohe qe jane vete, dhe ne rastet ekstreme ka prb te tjera me te thella.

  Ps... C'ke me hapin tim ti, te madh apo te vogel .. shiko tendin

 15. #15
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga -Zana- Lexo Postimin
  Po pse do te keshillohet me 1 psikolog tjeter ne k;te rast, kur i ka pergjigjet te gjitha vete ? C'do i thote ai/ajo dicka qe ky/kjo s'mund ta identifikoje/rregulloje vete problemin?
  Nuk merrem me statistika te tilla, qe te te jap 1 pergjigje konkrete ne lidhje me martesat, por ne k;te rast mund te hapen me shoqerine/familjen ne gjendje normale , sic hapen te tjere. Une s'po them qe nuk kane nevoje te flasin me te tjere/njerez, ose te marrin keshilla tek-tuk. Po te them qe s'kane nevoje per psikolog nderkohe qe jane vete, dhe ne rastet ekstreme ka prb te tjera me te thella.

  Ps... C'ke me hapin tim ti, te madh apo te vogel .. shiko tendin
  Jam mesuar te eci paralelisht me dike , ceshtje estetike dhe ne ecje

  Cdo njeri ka nevoje te konsultohet me dike per problemet e tij. Nuk ka rendesi se c'fare dhe cili je. Te qenurit psikolog nuk te thote te jesh supernjeri.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 16. #16
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Jo, do te thote Psikolog, shyqyr qe u qartesove se c'do te thote... perfundimisht
  Nuk perjashtova mundesine, qe flasin me njerez lol

  Ps.. Paralelisht, duhet ti kesh hapat e medhenj , dhe te shpejte ne k'te rast

 17. #17
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga -Zana- Lexo Postimin
  Jo, do te thote Psikolog, shyqyr qe u qartesove se c'do te thote... perfundimisht
  Nuk perjashtova mundesine, qe flasin me njerez lol

  Ps.. Paralelisht, duhet ti kesh hapat e medhenj , dhe te shpejte ne k'te rast
  Padiskutim , jam 191cm i gjate
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Padiskutim , jam 191cm i gjate
  Kjo s'do te thote qe ke hapin e madh, dhe te shpejte... ose Mund ta kesh te madh por jo te shpejte ... mund te jesh edhe calues , ku di une mo

 19. #19
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,937
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga -Zana- Lexo Postimin
  Kjo s'do te thote qe ke hapin e madh, dhe te shpejte... ose Mund ta kesh te madh por jo te shpejte ... mund te jesh edhe calues , ku di une mo
  Une mendoj se ti ke nevoje per nje kure qe ti shikosh gjerat me pozitivisht
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 20. Anetart m posht kan falenderuar angmokio pr postimin:

  -Zana- (12-09-2014)

 21. #20
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Une mendoj se ti ke nevoje per nje kure qe ti shikosh gjerat me pozitivisht
  O te lutem shume direkt ne akuze , kemi deshmitare ne k;te rast... mund te flasi juria pa dorashka

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •