Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 24
  1. #1
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Kot për kuriozitet !
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  2. #2
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Kam pas pare dikur nje show/ serial me 1 psikolog, sja mbaj mend titullin, po aty ai shkonte psikologjisej te koleget kur kish nevoje. So, pergjigja eshte Po.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  3. #3
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Psikologet kane nevoje per nje lopate qe te shkojne te punojne ne are...

    Te psikologu shkojne njerzit qe e kane lane rrugen e Zotit....

    Njerzit qe fitojne buken me djers t'ballit dhe shohin familjen s'kane nevoje per pispollog...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  4. #4
    cherry blossom girl
    Anëtarësuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    me vjen mire per ty Skender qe nuk ke probleme e nuk ke nevoje per psikolog, por te siguroj qe je shume i nxituar ne gjykimin tend

    psikologet bejne rregullisht seanca psikologjike, ne kete menyre vleresohen nese jane te gjendje te ushtrojne profesionin.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Elian70
    Anëtarësuar
    30-07-2006
    Vendndodhja
    Vlorë
    Postime
    1,938

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    un du psikologe...

    p.s. a rrezikojne te semuren edhe vete psokologet meqe rrine gjithe diten me te semuret...
    Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e user010
    Anëtarësuar
    21-05-2010
    Postime
    1,219

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Shume here qendron ajo qe thot skenderi, njeriu qe "kap lopaten" dhe shikon familjen ka nje favor te madh, del nga kufit e vetvetes sepse duhet te interesohet per dike tjeter (familjen). Kjo rezulton qe te ushqehet akoma me pak egoizmi i cili shpesh eshte shkak per probleme te tilla. Thjesht eshte e veshtir te kuptojm se shumica e problemeve zhduken kur njeriu sakrificon jeten per tjetrin (per familjen p.sh). Por ka dhe raste qe ndihma e nje psikologu ben pune, sigurisht kuptohet qe dhe vet robi duhet te perpiqet, psikologou nuk eshte magjistar.

    Sa per pyetjen besoj se dhe psikologet kan nevoj per psikolog, njerez jan dhe ata.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Jo S'kane . Merren vete me punen/veten e tyre . Rastet ekstreme mund te kene prb te tjera te thella.

  8. #8
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga -Zana- Lexo Postimin
    Jo S'kane . Merren vete me punen/veten e tyre . Rastet ekstreme mund te kene prb te tjera te thella.
    Nese jo , ose nuk i besojne profesionit te tyre ose e kane egon e madhe per tu adresuar diku gjetke.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Nese jo , ose nuk i besojne profesionit te tyre ose e kane egon e madhe per tu adresuar diku gjetke.
    Eshte si c'do zanat tjeter. Eshte pshm si te thuash ti s'je shofer i mire, nderkohe qe i jep makines sh mire.... Pse do te te duhej 1 shofer tjeter ( ty) ne k;te rast ?
    S'ka te beje me egon fare, ,eshte zanati i tyre.

  10. #10
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga -Zana- Lexo Postimin
    Eshte si c'do zanat tjeter. Eshte pshm si te thuash ti s'je shofer i mire, nderkohe qe i jep makines sh mire.... Pse do te te duhej 1 shofer tjeter ( ty) ne k;te rast ?
    S'ka te beje me egon fare, ,eshte zanati i tyre.
    Nese nje shofer thyen kemben apo doren sigurisht qe do kete nevojen e nje shoferi tjeter. Nje psikolog ka nevojen e nje psikologu tjeter nese vertete eshte ne hall. Problemet psikologjike jane te tilla qe kerkojne dhe nje mendim te dyte.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Nese nje shofer thyen kemben apo doren sigurisht qe do kete nevojen e nje shoferi tjeter. Nje psikolog ka nevojen e nje psikologu tjeter nese vertete eshte ne hall. Problemet psikologjike jane te tilla qe kerkojne dhe nje mendim te dyte.
    Ne k'te rast ke pesuar aksident shendetesor, me shembullin qe solle ti.. une e kisha fjalen per si shofer i zoti/ s'te duhet 1 shofer tjeter ne k'te rast . Nese thyen kemben doren , merr pushim per arsye aksidenti shendetesor... por ky fakt prape se prape s'te ben ty shofer jo te Zotin.

    Mendim te dyte per c'fare ? Nese ka faza rekomandimi/mendimesh te dyta-3 ta etj etj ... ashtu ta kerkon rregullorja ne k'te rast, nuk ka te beje me faktin qe s'je ti i/e afte.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anëtarësuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Ore,

    Do veni ndonji ekip psikologesh, ne forum,

    Se Jane bere forumet si sokaku I te marreve I Enverit....

    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  13. #13
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga -Zana- Lexo Postimin
    Ne k'te rast ke pesuar aksident shendetesor, me shembullin qe solle ti.. une e kisha fjalen per si shofer i zoti/ s'te duhet 1 shofer tjeter ne k'te rast . Nese thyen kemben doren , merr pushim per arsye aksidenti shendetesor... por ky fakt prape se prape s'te ben ty shofer jo te Zotin.

    Mendim te dyte per c'fare ? Nese ka faza rekomandimi/mendimesh te dyta-3 ta etj etj ... ashtu ta kerkon rregullorja ne k'te rast, nuk ka te beje me faktin qe s'je ti i/e afte.
    Je duke e hedhur hapin shume te madh, merre me me ngadale.P.sh le te flasim per nje psikolog i cili ka probleme e zeme me gruan e tij. Plot paciente te tille zgjedhin qe nje problem te tille ta zgjidhin duke marre ndihmen e nje psikologu. Tani, a eshte e vertete qe te gjithe psikologet e afte ne profesionin e tyre jane te afte te kene dhe nje lidhje martesore te shendetshme? Sigurisht qe jo , atehere a ben vaki qe ne konfidence nje psikolog i tille te keshillohet me nje mikun e tij po ashtu psikolog per te gjetur nje zgjidhje per martesen e tij? Cili eshte mendimi yt?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Je duke e hedhur hapin shume te madh, merre me me ngadale. Po flasim per nje psikolog i cili ka probleme e zeme me gruan e tij. Plot paciente te tille zgjedhin qe nje problem te tille ta zgjidhin duke marre ndihmen e nje psikologu. Tani, a eshte e vertete qe te gjithe psikologet e afte ne profesionin e tyre jane te afte te kene dhe nje lidhje martesore te shendetshme? Sigurisht qe jo , atehere a ben vaki qe ne konfidence nje psikolog i tille te keshillohet me nje mikun e tij po ashtu psikolog per te gjetur nje zgjidhje per martesen e tij? Cili eshte mendimi yt?
    Po pse do te keshillohet me 1 psikolog tjeter ne k;te rast, kur i ka pergjigjet te gjitha vete ? C'do i thote ai/ajo dicka qe ky/kjo s'mund ta identifikoje/rregulloje vete problemin?
    Nuk merrem me statistika te tilla, qe te te jap 1 pergjigje konkrete ne lidhje me martesat, por ne k;te rast mund te hapen me shoqerine/familjen ne gjendje normale , sic hapen te tjere. Une s'po them qe nuk kane nevoje te flasin me te tjere/njerez, ose te marrin keshilla tek-tuk. Po te them qe s'kane nevoje per psikolog nderkohe qe jane vete, dhe ne rastet ekstreme ka prb te tjera me te thella.

    Ps... C'ke me hapin tim ti, te madh apo te vogel .. shiko tendin

  15. #15
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga -Zana- Lexo Postimin
    Po pse do te keshillohet me 1 psikolog tjeter ne k;te rast, kur i ka pergjigjet te gjitha vete ? C'do i thote ai/ajo dicka qe ky/kjo s'mund ta identifikoje/rregulloje vete problemin?
    Nuk merrem me statistika te tilla, qe te te jap 1 pergjigje konkrete ne lidhje me martesat, por ne k;te rast mund te hapen me shoqerine/familjen ne gjendje normale , sic hapen te tjere. Une s'po them qe nuk kane nevoje te flasin me te tjere/njerez, ose te marrin keshilla tek-tuk. Po te them qe s'kane nevoje per psikolog nderkohe qe jane vete, dhe ne rastet ekstreme ka prb te tjera me te thella.

    Ps... C'ke me hapin tim ti, te madh apo te vogel .. shiko tendin
    Jam mesuar te eci paralelisht me dike , ceshtje estetike dhe ne ecje

    Cdo njeri ka nevoje te konsultohet me dike per problemet e tij. Nuk ka rendesi se c'fare dhe cili je. Te qenurit psikolog nuk te thote te jesh supernjeri.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Jo, do te thote Psikolog, shyqyr qe u qartesove se c'do te thote... perfundimisht
    Nuk perjashtova mundesine, qe flasin me njerez lol

    Ps.. Paralelisht, duhet ti kesh hapat e medhenj , dhe te shpejte ne k'te rast

  17. #17
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga -Zana- Lexo Postimin
    Jo, do te thote Psikolog, shyqyr qe u qartesove se c'do te thote... perfundimisht
    Nuk perjashtova mundesine, qe flasin me njerez lol

    Ps.. Paralelisht, duhet ti kesh hapat e medhenj , dhe te shpejte ne k'te rast
    Padiskutim , jam 191cm i gjate
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Padiskutim , jam 191cm i gjate
    Kjo s'do te thote qe ke hapin e madh, dhe te shpejte... ose Mund ta kesh te madh por jo te shpejte ... mund te jesh edhe calues , ku di une mo

  19. #19
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga -Zana- Lexo Postimin
    Kjo s'do te thote qe ke hapin e madh, dhe te shpejte... ose Mund ta kesh te madh por jo te shpejte ... mund te jesh edhe calues , ku di une mo
    Une mendoj se ti ke nevoje per nje kure qe ti shikosh gjerat me pozitivisht
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  20. Anetarët më poshtë kanë falenderuar angmokio për postimin:

    -Zana- (12-09-2014)

  21. #20
    i/e regjistruar Maska e -Zana-
    Anëtarësuar
    10-09-2014
    Postime
    165

    Për: A kanë nevojë psikologët për psikolog ?

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Une mendoj se ti ke nevoje per nje kure qe ti shikosh gjerat me pozitivisht
    O te lutem shume direkt ne akuze , kemi deshmitare ne k;te rast... mund te flasi juria pa dorashka

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •