Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 24 prej 24
 1. #21
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  nje dite tek po prisja atobuzin degjoj nje dialog :
  - kam 27 vjet qe vete tek psykollogu dhe psikiatri
  _ uau, po pse vazhdon te shkosh kur nuk te bekan derman???
  - ej , vazhdoj te shkoj se te pakten me degjon dikush kur dua te qahem .....
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime n 126 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Po nevojtaret pse nuk shkojne tek ata qe kane me shume eksperience ne jete, por duhet medoemos te konsultohen me psikologe qe ne fund te fundit keta perpiqen si te mos humbasin klientin dhe si te bejne sa me shume par? Psikologu per mua eshte biznesmen...ka shume te varfer qe ne te vertete kane me shume nevoje se kurre per psikologun, por qe nuk mund t'i paguajne. Pra ne kete rast psikologu gezon te drejten e te ushtruarit te profesionit vetem me persona me mireqenie te larte. RACIZEM???? Mah!

  p.s. shikoni tani se si do justifikohen
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e user010
  Antarsuar
  21-05-2010
  Mosha
  40
  Postime
  1,221
  Faleminderit
  132
  49 falenderime n 44 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  O zana ti sikur flet per matematiken e jo per jeten!

  Nuk eshte dituria zgjidhja totale per problemet e robit? Dhe pijaneci e di qe nuk duhet te pij, dhe kumarxhiu e di qe duhet mos te luaj, dhe une e di qe nuk duhet te inatosem por ja qe prap se prapi te njejtat gabime bejm.

  Robi eshte rob dhe jo makineri, nuk mundet dituria gjithmon te sheroj robin. Sa e sa here fjal te thjesht qe i njohim p.sh "mos u merzit, do kaloj" te degjuara nga goja e dikujt tjeter (dhe jo nga mendja ton) behen iliac per hallet tona!

  Ashtu dhe psikologu, kur do degjoj ato qe i njeh nga goja e tjetrit, ato fjale mund te behen ilac per te.

 4. #24
  Perjashtuar
  Antarsuar
  10-09-2014
  Postime
  165
  Faleminderit
  50
  25 falenderime n 21 postime

  Pr: A kan nevoj psikologt pr psikolog ?

  Edhe matematika pjese e jetes eshte

  Po keqkuptohesh, une nuk po perjashtoj faktin qe nuk flasin me njerez...po them qe s'kane nevoje per psikolog, nderkohe qe jane psikologe vete

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •