Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa n Gmail

  Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa n Gmail

  Piratt kibernetik kan qen shum t zn kt muaj. Pas vjedhjes dhe shprndarjes n internet t disa fotove nga shrbimi iCloud t disa personazheve t famshm, sulmi i radhs nga piratt kibernetik ka qen ndaj gjigantit t krkimit, Google.
  Google sht sulmuar nga nj grup piratsh kibernetik rus, t cilt kan vjedhur mbi pes milion llogari n Gmail.

  Ata kan publikuar 5 milion emra prdoruesish dhe fjalkalimesh t llogarive n Gmail n nj forum rus pr Bitcoin. Nuk sht zbuluar akoma se nga jan marr kta adresa n Gmail. Por nj gj sht e sigurt, sulmi nuk sht kryer n saj t thyerjes s siguris n sistemet e Google-it. Si duket kto adresa jan zbuluar nga nj uebsajt i pals s tret, ose nj grumbullues i uebsajteve t tilla ku njerzit regjistrohen duke prdorur kredencialet n llogarin e tyre Google Mail., citon krokodili

  Siguria e informacioneve t prdoruesve tan sht prioriteti yn kryesor, tha nj zdhns i Google-it pr TNW. Nuk kemi evidenca q sistemet tona jan rrezikuar, por sapo informohemi se llogarit mund t jen sulmuar, ne marrim masa pr t ndihmuar prdoruesit t ruajn dhe sigurojn llogarit e tyre. Mendohet q shumica e ktyre llogarive nuk kan qen t vlefshme.

  (ed.me/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/teknologji/...il-210446.html
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e gLvlor
  Antarsuar
  06-09-2014
  Vendndodhja
  Kln
  Postime
  16

  Pr: Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa n Gmail

  Nje permbledhje e lajmit:
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa n Gmail
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Por nj gj sht e sigurt, sulmi nuk sht kryer n saj t thyerjes s siguris n sistemet e Google-it.
  Citim Postuar m par nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Mendohet q shumica e ktyre llogarive nuk kan qen t vlefshme
  Media e nje niveli te ulet, ku pothuajse cdo lajm publikohet me nje titull te tipit "Gjen 100milion euro ne nje valixhe" dhe ne artikull shkruhet "100 milion euro ishin letra me vlere per lojen Monopoly"
  Ndryshuar pr her t fundit nga gLvlor : 11-09-2014 m 07:09 Arsyeja: .

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •