Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa nė Gmail

  Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa nė Gmail

  Piratėt kibernetikė kanė qenė shumė tė zėnė kėtė muaj. Pas vjedhjes dhe shpėrndarjes nė internet tė disa fotove nga shėrbimi iCloud tė disa personazheve tė famshėm, sulmi i radhės nga piratėt kibernetikė ka qenė ndaj gjigantit tė kėrkimit, Google.
  Google ėshtė sulmuar nga njė grup piratėsh kibernetikė rusė, tė cilėt kanė vjedhur mbi pesė milionė llogari nė Gmail.

  Ata kanė publikuar 5 milionė emra pėrdoruesish dhe fjalėkalimesh tė llogarive nė Gmail nė njė forum rus pėr Bitcoin. Nuk ėshtė zbuluar akoma se nga janė marrė kėta adresa nė Gmail. Por njė gjė ėshtė e sigurt, sulmi nuk ėshtė kryer nė sajė tė thyerjes sė sigurisė nė sistemet e Google-it. Si duket kėto adresa janė zbuluar nga njė uebsajt i palės sė tretė, ose njė grumbullues i uebsajteve tė tilla ku njerėzit regjistrohen duke pėrdorur kredencialet nė llogarinė e tyre Google Mail., citon krokodili

  “Siguria e informacioneve tė pėrdoruesve tanė ėshtė prioriteti ynė kryesor,” tha njė zėdhėnės i Google-it pėr TNW. “Nuk kemi evidenca qė sistemet tona janė rrezikuar, por sapo informohemi se llogaritė mund tė jenė sulmuar, ne marrim masa pėr tė ndihmuar pėrdoruesit tė ruajnė dhe sigurojnė llogaritė e tyre.” Mendohet qė shumica e kėtyre llogarive nuk kanė qenė tė vlefshme.

  (ed.me/BalkanWeb)

  http://www.balkanweb.com/teknologji/...il-210446.html
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e gLvlorė
  Anėtarėsuar
  06-09-2014
  Vendndodhja
  Köln
  Postime
  16
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime

  Pėr: Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa nė Gmail

  Nje permbledhje e lajmit:
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Sulme masive ndaj Google, vidhen miliona adresa nė Gmail
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Por njė gjė ėshtė e sigurt, sulmi nuk ėshtė kryer nė sajė tė thyerjes sė sigurisė nė sistemet e Google-it.
  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Mendohet qė shumica e kėtyre llogarive nuk kanė qenė tė vlefshme
  Media e nje niveli te ulet, ku pothuajse cdo lajm publikohet me nje titull te tipit "Gjen 100milion euro ne nje valixhe" dhe ne artikull shkruhet "100 milion euro ishin letra me vlere per lojen Monopoly"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga gLvlorė : 11-09-2014 mė 08:09 Arsyeja: .

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •