Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 2 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Erjon Brae, kundr tifozve bardheblu: Rruga n fush! Rruga npr tribuna!

  Erjon Brae, kundr tifozve bardheblu: Rruga n fush! Rruga npr tribuna!


  Burimi: http://www.panorama-sport.com/ballin...#ixzz3C7Os1UaB


  Deputeti socialist dhe kreu i Komisionit t Ekonomis, Erion Brae, ka postuar n Twitter nj koment t tijin lidhur me ndeshjen Tirana-Flamurtari, duke iu kundrvn tifozve kryeqytetas. Ai sjelljen e tyre e cilson si rrugarore, si dhe thirrjet n kor posht komunizmi i sheh t paprshtatshme pr futbollin. Por m hert se kaq, ka br nj tjetr postim, po pr t njjtn shtje, teksa i prgjigjet nj pyetjeje t br n transmetim nga Dritan Shakohoxha pr polict, se prse kta t fundit nuk ua ndalojn ultrasve bardheblu shashkat, flakadant apo shishet.
  far ka shkruar n Twitter Rruga n fush! Rruga n tribuna! Kore ordinere t rrugave mu n mes t Tirans. N fund refreni: Posht Komunizmi. Futbolli ky!. Pyet Shakohoxha: pse policia nuk i ndalon kta t Tirons me flakadan, shishe e shashka? Se thrrasin posht komunizmi, Shako!
  Ssht reagimi i par i Braes N fakt kjo nuk sht hera e par q deputeti socialist, Erjon Brae, shfryn ndaj tifozve bardheblu. Ai do t reagonte me t njjtin temp edhe pas derbit t sezonit t shkuar mes Partizanit dhe Tirans, m 23 mars t ktij viti. Ai do ta prcillte derbin e madh kryeqytetas n tribunn VIP t Qemal Stafs asokohe dhe me an t nj statusi n Facebook, ka reaguar ashpr pr banderolat q shpalosn tifozt e Tirans n stadium. Brae i konsideronte si thirrje fashiste dhe priste reagim prej FSHF-s. Ishin tre parullat dje n stadium, shkruar e demonstruar nga tifozt e Tirans; E para: 1991, fund marrzis, shkruar n nj beze t zez, shoqruar me grafikn e rnies s monumentit t E.H dhe stemn e Partizanit. E dyta: Partizan ka dhe Beogradi, Tirone ka nj. E treta dhe m e rnda: Pr ju ne hapim Aushvicin, shkruar e zez mbi t bardh, drejtuar Partizanit dhe mbshtetsve t tij. Un e di q ka plot injorant q nuk din kuptimin e fjalve, vendeve, ngjarjeve, nuk din as far prfaqsojn pr vendin e pr botn ato q thon. Por, kta injorant bjn dm, dm t pashembullt. Po pres prej dje presidentin e Federats Shqiptare t Futbollit t dal e t mbaj qndrim n emr t institucionit q prfaqson. Ishte dy karrige larg meje dhe pa gjithka pash dhe un. Ai dhe Federata q drejton po heshtin kur duhet t reagojn, madje t ndshkojn. Pres gjithashtu q t njohurit dhe miqt e mi t Tirans t flasin e distancohen prej Halilit, Vorpsit, Nallbanit, Tafajt. Duhet ta bni! Fashizmi na turpron si komb, shkruante Brae n Facebook-un e tij.
  Reagon edhe Eltar Deda Edhe ish-deputeti i Vlors, aktualisht drejtor i prgjithshm i Shndetsis, Eltar Deda, ka komentuar n Facebook pas ksaj ndeshjeje, teksa konkretisht shkruan: Se pse mu duk mbrm, sikur Flamurtari kishte si kundrshtar nj ekip tjetr dhe jo skuadrn e Tirans? Nuk e kam par ndonjher at frym te lojtart e Tirans. Uroj q kampionati mos t ket nj frym t till dhe mbi t gjitha, nj arbitrim q t njollosi stemn e FIFA-s.

  Burimi: http://www.panorama-sport.com/ballin...#ixzz3C7OmbVkS
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  Peace and love
  Antarsuar
  16-06-2006
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  1,900
  Faleminderit
  122
  65 falenderime n 61 postime

  Pr: Erjon Brae, kundr tifozve bardheblu: Rruga n fush! Rruga npr tribuna!

  foli prape ky pordha Rames?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •