Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,379

  Cilat jan arsyet kryesore prse burrat paguajn pr seks?

  Cilat jan arsyet kryesore prse burrat paguajn pr seks?

  24 Gusht 2014 | : Ndryshe | Autor: Gazeta Shqip

  20
  Burrat rrfehen prse martesat e lumtura nuk jan t mjaftueshme pr t qen t plotsuar. Disa mendojn se seksi n martes nuk sht aq entuziast, t tjer kan turp tu afrohen femrave, ka edhe nga ata q krkojn t realizojn fantazit prgjithsisht t papranueshme

  Prostitucioni

  Charlotte McDonald, BBC

  Fredi dhe Laura dalin shtitje, bjn pushime t ndara n fundjav, bjn blerje n qendra tregtare dhe shpesh han jasht. Ata kan batutat e tyre q i bjn pr t qeshur. Por edhe debatojn apo grinden.

  N kuzhinn e Fredit, teksa ai prgatit vaktin e mbrmjes, Laura rri ulur dhe qesh nn hund, e knaqur q nuk i duhet t jet kuzhinierja. Si do ift, ata kan ulje-ngritjet e tyre. Por nuk jan si shumica e ifteve t tjera.

  Fredi e paguan Laurn pr t kaluar koh me t dhe pr t br seks s bashku. Ata takohen q prej gjasht vitesh.

  Debati nse ka dika q nuk shkon me blerjen e seksit dhe nse duhet t jet ilegal, sht i nxeht dhe i pazgjidhur. Mes debatit nj pyetje ngrihet pak her far i shtyn burrat t paguajn femra q t flen me ta?

  U njohm fillimisht n nj forum interneti, tregon Fredi, i cili sht n pension, dhe un e pyeta at nse dshironte ta kalonte natn n nj hotel me mua.

  Ai thot se ishte si nj takim i par, njohja dhe dgjimi i njri-tjetrit. Tani ne njihemi aq mir, saq Fredi mi kalon parat n bank prpara se t takohemi, thot Laura.

  Fredi jeton n nj zon rurale periferike dhe pr shum vite ai ka qen tepr i prqendruar te karriera dhe sht kujdesur pr t mn. Ai thot se nuk kishte mundsi t takonte njerz, ndaj vendosi t paguaj pr seks.

  Nuk ishte m tepr pr seksin sesa pr shoqrin e nj femre dhe nse nuk del dhe shoqrohesh me t tjert, sht shum e vshtir t mendosh sesi do ta gjesh at q krkon.

  Robert sht i martuar prej shum vitesh. Prfundova nj burr shum i dhn pas seksit, gruaja e t cilit nuk e plqente edhe aq seksin, prqafimet apo edhe puthjet.

  Ajo sht nj partnere e shklqyer. N do mnyr tjetr shkojm shum mir, prvese n shtrat. Robert heq mnjan sa m shum para t mundet pr t paguar seks me femrat e tjera.

  Doja t isha serioz n martesn time, thot ai, doja t shkoja sa m mir t mundja me gruan time, ndaj spata zgjidhje tjetr vese t paguaja pr seks.

  Labirinti etik i prostitucionit

  Ideja se qeniet njerzore mund t jen pr shitje, sht nga aspekti etik, kontroverse. Megjithat punonjset e seksit shpesh thon se ato nuk i shesin trupat e tyre, por si t gjith punonjsit e tjer, u vn nj mim talentit dhe aftsive t tyre. Ato bien dakord se nse seksi si pun do t dekriminalizohej, problemet q lidheshin me t, do t zhdukeshin. Ka ndonj gj q nuk shkon me seksin?

  Teksa Roberti e sheh pagesn pr t br seks si nj mnyr pr t ruajtur martesn e tij, Graham, te t tridhjetat, e mendon si nj rrug pr t shmangur kompleksitetin e marrdhnieve.

  Pr 30 vitet e para t jets, ish-npunsi civil Graham mendonte se ai nuk do t ishte ai lloj burri q paguan pr seks. Por nj fundjav n Amsterdam ai e gjeti veten duke ecur n rrugt e distriktit me drita t kuqe me disa burra q sapo i kishte takuar.

  Nj vajz iu ofrua, por dy nga burrat e larguan. Do t gjejm nj m t mir, than ata. Ajo u kthye nga Grahami dhe e pyeti ti do t vish lart me mua apo jo?.

  N at koh, tregon Grahami, nuk mund t mendoja asnj penges prse nuk duhej t shkoja. Ai e ndoqi dhe shpenzoi nj or duke biseduar e duke br seks me t.

  Ishte mrekulli. Dukej situat romantike, dukej sikur po mendonim t nisnim nj marrdhnie pr vetm pak minuta. Duke reflektuar mbi marrdhniet e mparshme dhe mbi ndarjet e dhimbshme, ai pyeti veten: Ndoshta nuk do m duhet ta bj m at gj. Ndoshta mund t paguash pr seks dhe t prjetosh kto aste spontane, n vetm 30 minuta magji.

  Simon, nj burr i turpshm, nuk e pa kurr takimin me femrat si dika t leht. N moshn 29-vjeare, ai vendosi t humbas virgjrin duke paguar pr seks. Por ai nuk ishte kurr rehat me vendimin q mori. Kam lexuar gjra n internet se nuk sht e mir emocionalisht pr femrat, thot Simoni tani te t tridhjetat. Por kjo nuk e ndaloi at t vizitoj t njjtn femr n kto vitet e fundit.

  Jam shum i dhn pas seksit, sepse jo vetm q m plqen, por nse nuk e bj brenda nj kohe, ndihem shum keq fizikisht. Simoni preferon t shkoj me t njjtn femr sepse ndihet m i qet me t sesa me dik t panjohur. Pavarsisht se ai e njeh mir at, thot se nuk ka iluzione.

  Nse nuk do ta paguaja, ajo as q do ta mendonte t bnte seks me mua. Simoni ka pasur disa t dashura n kto vitet e fundit dhe teksa ishte n kto marrdhnie nuk pagoi m pr seks. Ai shpreson t jet n nj lidhje t vrtet nj dit. Dshiroj q femra me t ciln t bj seks t ket vullnet dhe dshir, jo pr parat, por sepse do t jet me mua.

  Shum njerz e mendojn prostitucionin mashkullor si t rrezikshm, degradues dhe si pun shfrytzuese. Por ka disa t cilt po prpiqen ta rishpikin at si nj profesion t lir nga turpi, duke prdorur t gjitha mjetet e biznesit modern. Jo vetm meshkujt paguajn pr seks, por edhe femrat prpiqen t blejn meshkuj.

  Roberti, gjithsesi, sht i motivuar nga m shum se dshira pr intimitet. Ai paguan pr seks q t knaq fantazit e tij. Krkoj t prjetoj prvoja interesante, por e mashtroj veten se kjo do t shprblej t gjitha rastet q nuk kam br seks t dhunshm, si do t dshiroja.

  Ai e prshkruan veten si pak ekzibicionist dhe si nj sodits. Ai organizon festa seksi n grup. Briani, i cili sht te t pesdhjetat, thot se sht lumturisht i martuar. Por ai filloi t paguaj pr seks prpara se ta njihte at. Ai thot se seksit n martes i mungon pak entuziazmi.

  Ndoshta isha msuar me femra t tjera m par, thot ai, disa prej t cilave ishin shum t mira. Seksi n martes nuk ishte edhe aq i mir, le t themi.

  N kuzhinn e Fredit, ai po prgatit darkn. Ai shpjegon sesi ka aq koh q e njeh Laurn, saq ndonjher e thrret pr tu takuar si miq. Por nse ata shkojn pr pushime, ai paguan shifrn q duhet.

  Ai e pranon se sht i dashuruar me t. A e shqetson fakti se Laura takohet edhe me klient t tjer?

  Jo, kjo sht puna e saj, thot ai.

  Pas shoqrueses s par t Grahamit n distriktin me drita t kuqe n Amsterdam, ai ishte i dhn pr ta rikrijuar situatn. Ai thot se hern e dyt q pagoi pr seks, nuk ishte njlloj. Gruaja dukej melankolike.

  Hera e tret ia hoqi dshirn fare. Ai thot se femra ishte po aq e ftoht dhe e ashpr saq dhoma ngjante si nj dhom operacioni mjeksor.

  Ne bm seks, por kur e pash n sy ajo nuk mund t prqendrohej. N at ast e kuptova se po bja seks me nj t varur nga droga. U ndjeva shum keq.

  Zbrita shkallt. Gjithka q kisha par edhe m hert, t gjitha ato q ngjanin ekzotike, papritur u dukn si t pista.

  Briani thot se ai bn nj jet t dyfisht. Familja dhe miqt e tij nuk e njohin ann e tij t errt.

  Nuk mendoj se ata do ta plqenin q jam i prfshir n vizitimin q u bj puntoreve t seksit, sepse nuk sht dika q nj person i respektuar bn pr t qen i ndershm. Prve seksit me para, un jam i till.

  * Disa emra t historis jan ndryshuar.

  I.D.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 2. #2
  ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  Made in Lugina!
  Postime
  1,030

  Talking Pr: Cilat jan arsyet kryesore prse burrat paguajn pr seks?

  ...njeri thane ne Gjermani, ishte mesuar te vizitonte keto shtepite dhe faaaaaap portofolin dhe 100 Euro pas nje kohe te gjate u kthye ne shtepi ne vendlindje dhe e priste gruaja. Naten e ndreqen- bene dashurine with sex dhe te nesermen, sapo hapi syte ashtu i pergjumur dhe pa nje femer ne dhome, faaap portofolin dhe i zgjati 100 Euro, teksa gruaja ja ktheu, jo, jooooo me lire eshte ketu 20 Euro bene.
  ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •