Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 16 prej 16
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  615
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime

  Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Nj studente PhD nga Arabia Saudite sht goditur me thik pr vdekje pr shkak t veshjas islame, shamis, ndrsa ishte duke ecur n kampusin e universitetit t Essex-it, n verilindje t Londrs, thot nj raport.
  Nahide Almanea, 31 vjeare, u godit me thik 16 her kur ishte duke ecur me zyrtar t besuar, sepse ajo ishte n shnjestr pr shkak t veshjes tradicionale muslimane, nj mantel t gjat dhe nj shami, raportoi Huffington Post.
  Sipas policis t Essex-it, studentja Nahide Almanea ka vdekur n vend pas marrjes s lndimeve me thik n trupin e saj, qaf, kok dhe n dy kraht.
  Universiteti i Essex-it tha se Nahide Almanea ishte nj studente shum e vyeshme dhe e ndrgjegjshme dhe pritej q t prfundoj studimet e saj, t doktoroi n fund t ktij vit.
  Trupi i saj u transferua m pas n provincn el-Xhevf t Arabis Saudite, ku nj turm e madhe u mblodhn pr t marr pjes n ceremonin e varrimit t saj.
  Nj burr 52-vjear thuhet se u arrestua n lidhje me vdekjen e saj.
  "Ky nuk sht sulmi i par ndaj nj studente myslimane dhe sigurisht nuk sht i fundit n nj antare t komunitetit musliman n Britani t Madhe. Ne natyrisht do t presim t gjitha hetimet derisa t bhet e qart. Megjithat, n qoft se sulmi rezulton t jet islamofobik n natyr pr shkak t paraqitjes s saj si muslimane, ather kjo do t ket lidhmni me rritjen shqetsuese t urrejtjes kundr muslimanve ktu n Britani t Madhe, "tha Omar Ali, Kryetar i Federats s Shoqatave Islamike t Studentve (FOSIS).
  Sulmi shkaktoi reagime t forta tek njerzit n Britani t Madhe dhe Arabin Saudite, t cilat i dnojn sulmet e tilla ndaj t muslimanve. Disa shtetas saudit i kan bri thirrje Ambasads Saudite n Londr pr t pezulluar lidhjet e biznesit me Mbretrin e Bashkuar.

  Burimi: Press TV
  Prktheu nga anglishtja:
  Mexhid Yvejsi, Gjakov

 2. #2
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga Mexhid Yvejsi Lexo Postimin
  Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Nj studente PhD nga Arabia Saudite sht goditur me thik pr vdekje pr shkak t veshjas islame, shamis, ndrsa ishte duke ecur n kampusin e universitetit t Essex-it, n verilindje t Londrs, thot nj raport.
  Nahide Almanea, 31 vjeare, u godit me thik 16 her kur ishte duke ecur me zyrtar t besuar, sepse ajo ishte n shnjestr pr shkak t veshjes tradicionale muslimane, nj mantel t gjat dhe nj shami, raportoi Huffington Post.
  Sipas policis t Essex-it, studentja Nahide Almanea ka vdekur n vend pas marrjes s lndimeve me thik n trupin e saj, qaf, kok dhe n dy kraht.
  Universiteti i Essex-it tha se Nahide Almanea ishte nj studente ”shum e vyeshme dhe e ndrgjegjshme” dhe pritej q t prfundoj studimet e saj, t doktoroi n fund t ktij vit.
  Trupi i saj u transferua m pas n provincn el-Xhevf t Arabis Saudite, ku nj turm e madhe u mblodhn pr t marr pjes n ceremonin e varrimit t saj.
  Nj burr 52-vjear thuhet se u arrestua n lidhje me vdekjen e saj.
  "Ky nuk sht sulmi i par ndaj nj studente myslimane dhe sigurisht nuk sht i fundit n nj antare t komunitetit musliman n Britani t Madhe. Ne natyrisht do t presim t gjitha hetimet derisa t bhet e qart. Megjithat, n qoft se sulmi rezulton t jet islamofobik n natyr pr shkak t paraqitjes s saj si muslimane, ather kjo do t ket lidhmni me rritjen shqetsuese t urrejtjes kundr muslimanve ktu n Britani t Madhe, "tha Omar Ali, Kryetar i Federats s Shoqatave Islamike t Studentve (FOSIS).
  Sulmi shkaktoi reagime t forta tek njerzit n Britani t Madhe dhe Arabin Saudite, t cilat i dnojn sulmet e tilla ndaj t muslimanve. Disa shtetas saudit i kan bri thirrje Ambasads Saudite n Londr pr t pezulluar lidhjet e biznesit me Mbretrin e Bashkuar.

  Burimi: Press TV
  Prktheu nga anglishtja:
  Mexhid Yvejsi, Gjakov
  Allahu inshallah e shpreblen ate merhumen per kurajon dhe rrespektin ne mbrojtje te nderit vet dhe fjales se Allahut. Nje shembull i pashoq per njerezit e mendjes, se islami njeriun pikerisht e ngren ne piedestalin me te larte te krijesave, ashtu sic e meriton, dhe tregon se PA ISLAM njeriu nuk meriton me shume se fundosje ne nivelin me te ulet te krijesave. Te mbytish njeri pse eshte NDRYSHE se ti, eshte thjeshte nje cmenduri pa kuptim, kur e kemi para sysh se JETA eshte vlera me e larte qe meriton mbrojtje dhe rrespekt, e cfaredo krijese qofte.

  Selam
  albanish by nature

 3. #3
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga Mexhid Yvejsi Lexo Postimin
  Prshndetj, KNFC,
  qe prpara e keni titullin e krimit nga shtypi britanik
  ,
  i gjith shtypi kryesor ka njoftuar
  , dnuar kt krim, kurse ti, q si shkruani, jeni Pa prespektiv, ashtu si sht jarigas Vet Zot, vet shkop, lutem q Zoti ju udhzoft! UK news
  Crime
  Saudi university student stabbed 16 times in fatal attack
  Essex police say Nahid Almanea was victim of 'brutal and savage attack' by killer they fear may still be in Colchester....
  mexhit..na e shpife forumin..edhe kur pjerdh dikush ne qosh te botes ti e bjen si lajm..sinqerisht jeni bere te shpifur duke genjyer haptazi ..

  ne shkrimin e fundit thua qe ''shtypi britanik '' apo e ka denuar shtypi britanik..kush eshte ky shtypi britanik..kush eshte i gjithe shtypi kryesor pasi une askund nuk po shoh kush jane keto shtype...apo press tv eshte per ty shtyp kryesore ..a e di ti qe press tv eshte tv privat musliman qe nuk ka asnje kontroll cka transmeton e cka genjen..pastaj na tregon se keshtu e ashtu paska thene Huffington Post..e thote kjo gazete bulevardi amerikane e nuk e thote asnje gazate serioze britanike..a te shohin syte more qe eshte thjeshte genjeshtra e rradhes e propogandes trushperlarese e radikaleve islamike..dhe gjejne syleshe si puna jote qe i merrni kallep llokumet qe jua shesin..sinqerisht jeni per tju misheruar..

  une jetoj ne londer dhe sinqerisht nuk e paskam degjuar kete lajm..kur ndodhi kjo ngjarje mo qe paska kaluar pa e degjiar..ne shkrim cuditerisht nuk jepet asnje date apo ore ..e habitshme pasi vrasjet tregohen te pakten me daten kur ndodhi..po te ishte i vertete do e kishin djege londren radikalet islamike qe jan te shumte ne kete qytet..jan aq shume sa ta pshtirosin jetesen ketu..i ke sorrat e zeza ne cdo rruge e shetitore , ne cdo shkolle e ne cdo shoping cente sa thua me vete a jam ne londer apo ne riad..e askush nuk e can menderen per to kurse ti shqetesohesh aq shume atje ne gjakove sa nuk le bire mini pa hy me gjet '' maltratimet '' qe po jua bekan muslimaneve..

  sa te vazhdosh te shohesh press tv ka me tu shperlare truri ma keq se sa te eshte shperlare deri tani..
  Ndryshuar pr her t fundit nga _MALSORI_ : 23-08-2014 m 16:00
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 4. #4
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-04-2009
  Postime
  615
  Faleminderit
  1
  15 falenderime n 14 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Prshndetje, MALSOR, qe titujt e gazetave, agjencive, nse nuk ju mjaftojn, t tjera ju drgojm! The Death of Nahid Almanea - Wikipedia, the free encyclopedia
  en.wikipedia.org/wiki/Death_of_Nahid_Almanea


  Wikipedia
  Nahid Almanea 31, was killed as she walked along the Salary Brook Trail in Colchester, Essex. She was found bleeding to death at around 10:40am on 17 June ...
  Desert burial for Saudi Arabian student Nahid Almanea ...
  http://www.dailymail.co.uk/.../Thous...er-desert-buri...
  Daily Mail
  Jun 23, 2014 - Nahid Almanea, 31, was buried in her native Al Jouf, Saudi Arabia, on ... Detectives hunting killer of Saudi student knifed to death on footpath ...
  BBC News - Nahid Almanea: Family urges killer to 'hand ...
  www.bbc.co.uk/.../uk-england-essex-28...


  British Broadcasting Corporation
  Jul 25, 2014 - Nahid Almanea was seen on CCTV in the Greenstead area of ... "We wish to appeal directly to the person responsible for Nahid's death, ...
  Murder of Nahid Almanea, Colchester - Essex Police
  http://www.essex.police.uk/.../murde...manea,_colch.a...


  Essex Police
  Detectives investigating the murder of Nahid Almanea today urged people to come ... We wish to appeal directly to the person responsible for Nahid's death, ...
  Nahid Almanea murder: Hundreds attend Saudi Arabian ...
  www.independent.co.uk News World Middle East


  The Independent
  Jun 23, 2014 - University of Essex PhD student, Nahid Almanea, 31, was stabbed 16 ... the National Crime Agency in the investigation into Almanea's death.
  Nahid Almanea Colchester murder: Police offer 20,000 ...
  www.independent.co.uk News UK Crime


  The Independent
  by Heather Saul - Jun 25, 2014 - Nahid Almanea, 31, was stabbed 16 times and left to die on the Salary ... During a news conference about Ms Almanea's death today, police ...
  Female Muslim Students Living In Fear After Nahid Almanea ...
  http://www.huffingtonpost.co.uk/.../...d-stabbed-esse...


  Female Muslim Students Living In Fear After Nahid Almanea Stabbed To Death In Essex. Posted: 19/06/2014 15:18 BST Updated: 20/06/2014 08:59 BST.
  Police seek man who may have followed Nahid Almanea ...
  www.theguardian.com News UK news Crime


  The Guardian
  Jun 24, 2014 - Police seek man who may have followed Nahid Almanea before murder ... student four days before she was stabbed to death to come forward.
  Saudi university student stabbed 16 times in fatal attack | UK ...
  www.theguardian.com News UK news Crime


  The Guardian
  by Josh Halliday - Jun 19, 2014 - Police search Salary Brook trail in Colchester where Essex University student Nahid Almanea was stabbed to death. Photograph: Ben Kendall/ ...

  CTV shows tragic Greenstead murder victim Nahid Al-Manea
  http://www.echo-news.co.uk/.../11287..._CCTV_shows_tr...


  The Echo
  Jun 20, 2014 - TRAGIC Nahid Al-Manea was stabbed 16 times, detectives have ... receives the news of the tragic death of our student Nahid Al-Manea. "Nahid ...
  Student Nahid Almanea stabbed to death near Essex ...
  ► 0:49► 0:49
  www.youtube.com/watch?v=U5ActCOuquU
  Jun 20, 2014 - Uploaded by TomoNews US
  Police believe Nahid Almanea left her home in Colchester, Essex at around 10 a.m.. The 31-year-old Saudi ...
  CRHnews - In the footsteps of Nahid Al Manea #colmurders ...
  ► 9:39► 9:39
  www.youtube.com/watch?v=sms39Gvopmk
  Jun 30, 2014 - Uploaded by CourtRedhandedNews
  The investigation into the death of Ms Almanea has continued at great ... the morning of Tuesday, June 17 ...
  19-year-old man released in Nahid Al Manea murder case
  http://www.5pillarz.com/.../19-year-...tion-to-the-mu...


  Jun 21, 2014 - Nahid Al Manea moments before her death. ... 31-year-old Nahid Al Manea was walking on the Salary Brook Trail at 10.40am on Tuesday 17 ...
  Nahid Al-Manea was stabbed to death - Karen Ingala Smith
  kareningalasmith.com/.../nahid-al-manea-was-stabbed-to-death-because-s...


  Jun 19, 2014 - The headline Woman stabbed to death 'because she was wearing traditional Muslim dress' is repeated across today's news. Attacking Nahid ...
  Colchester: Family tribute to warm and loving Nahid ...
  www.eadt.co.uk/.../colchester_family_tribute_t...


  East Anglian Daily Times
  Jul 25, 2014 - The family of Nahid Almanea who was murdered in Colchester last ... We wish to appeal directly to the person responsible for Nahid's death, ...
  Essex PhD student 'murdered for being Muslim', police fear ...
  www.telegraph.co.uk News UK News Crime
  The Daily Telegraph
  by Oliver Duggan - Jun 19, 2014 - Detectives are investigating whether Nahid Almanea, described as 'quiet ... A Saudi Arabian student stabbed to death in Essex may have been ...
  Colchester murder: man released after stabbing of Nahid ...
  www.standard.co.uk/.../colchester-murder-man-r...
  London Evening Standard
  Jun 21, 2014 - Killing: CCTV shows Nahid Almanea's last movements (Picture: PA) ... similarities" between Ms Almanea's death and that of James Attfield, ...
  University of Essex - Condolences for Nahid Almanea ...
  blogs.essex.ac.uk/essexspirit/2014/06/.../condolences-for-nahid-almanea/


  Jun 20, 2014 - My sincere condolences to the family and friends of Nahid Almanea. As time ... It was really sad to hear about tragic death of Nahid. It gives us a ...
  BBC News - Nahid Almanea murder: Colchester lake drained
  www.bbc.com/.../uk-england-essex-279...


  British Broadcasting Corporation
  Jun 22, 2014 - Nahid Almanea, 31, was found with 16 stab wounds on a path near Avon ... Nahid Almanea was captured on CCTV moments before her death ...

 5. #5
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  shume mire..kush nga keto media te rendesishme deklaron se ajo fatkeqja arabe u vra pse ishte muslimane dhe pse pse mbante veshje muslimane..na bjer vetem nje media qe ta thote kete gje..vetem nje..ama jo press tv apo pallavra gazetash bulevardi..

  a e di se ne londer apo edhe ne angli apo edhe kudo ne bote ndodhin dhjetra vrasje .. me mbet me i pru ketu te gjitha keto vrasje nuk del forumi me i publikuar..pra forumi do ngarkohej aq shume sa do bllokohej...

  ju eshte bere mendja dhune o mexhit..ne vend qe ne kete rubrike te bini lajme fene islame si te pasurohet dhe te behet me e afert me esimtaret ju e keni mbushe me pallavra alla press tv..kjo rubrike nuk besoj se ka si mision dezinformimin e besimtareve por nga sa kuptoj une ka i qellim njehjen e besimtareve me fene islame dhe direktivat e saja..ne vend qe te bini shkrime mbi kuranin e ceshtje te tjera te fese islame ju lodheni duke ju shpelare trurin besimtareve me pallavra te tilla dhune ..nuk e di veq sinqerisht jeni bere per tju misheruar..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 6. #6
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,938
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  mexhit..na e shpife forumin..edhe kur pjerdh dikush ne qosh te botes ti e bjen si lajm..
  Malsor kadal or burr i dheut se nuk po te ze kush tokat ne Kukes , thjeshte tema forumi jane. Nese nje lajm pushton mjaft gazeta ne mbare boten nuk u be qameti ti kushtoj disa kb edhe forumi shqiptar.

  Forumi shqiptar nuk ka barriera te tilla per te ndaluar anetaret te postojne tema me cdo lloj karakteri . Nuk doli nje musliman te ankohet per temat e nenforumit musliman por vini ju qe urreni dhe veten tuaj e na tregoni se c'lajme duhet te shkruajne e c'lajme jo.

  P.s Nuk kam pare ndonje prej jush te ankohet per tema pa lidhje sikur...

  NJ SHPULL PR.... http://www.forumishqiptar.com/thread...hpull-p%C3%ABr
  Ndryshuar pr her t fundit nga angmokio : 23-08-2014 m 18:02
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 7. #7
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,938
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin


  une po pres nga mexhidi te me gjeje qofte edhe nje gazete te vetme ( gazetat kurre nuk jane 100% te besueshme ) ku te jete publikuar lajmi qe vajza arabe u vra ngase ishte muslimane dhe kishte te veshur rrobat tradicionale islame..nese nuk e bjen cofte edhe nje gazete te vetme do te thote se ky genjen hapur dhe ti si moderator nuk duhet ti lejosh genjeshtrat ne forum..une po pres edhe nga ti te na sjellesh keto gazeta ku '' ky lajm paska pushtuar mjaft gazeta ne mbare boten ''..na e bjer edhe ti cofte nje gazete ku te thone qe '' vajza muslimane u vra se ishte muslimane ''..nese deshtoni ta beni nje gje te tille ndryshoja emrin forumit dhe beje '' futja po.rdhe e grij sallate ''..
  Nuk kam nerva te merrem e te replikoj karagjozlleqet qe ke shkruajtur me siper , ti kerkon qofte dhe nje gazete ku te jete publikuar ky lajm dhe Mexhidi te ka sjelle mbi 10 gazeta me kete lajm me siper. Nese ke deshire te besh humor po ta plotesoj deshiren dhe po sjell lajmin perseri nga dy gazeta angleze.

  Shiko me poshte ;

  1) Tragic PhD student Nahid was stabbed 16 times 'for being Muslim' police fear

  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...#ixzz3BKCyl2GD

  2 ) Woman killed in footpath attack 'may have been targeted for Muslim dress'
  http://www.theguardian.com/uk-news/2...ess-colchester
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Antarsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  31
  Postime
  837
  Faleminderit
  43
  59 falenderime n 52 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Nese nje muslimane nuk e shqeteson ceshtja e muslimaneve ne bote , nuk e di si mundet te i thote vetes muslimane ai ?!
  Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu sht Islami (Ali Imran, 19).

 9. #9
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Nuk kam nerva te merrem e te replikoj karagjozlleqet qe ke shkruajtur me siper ,
  ti kerkon qofte dhe nje gazete ku te jete publikuar ky lajm
  dhe Mexhidi te ka sjelle mbi 10 gazeta me kete lajm me siper. Nese ke deshire te besh humor po ta plotesoj deshiren dhe po sjell lajmin perseri nga dy gazeta angleze.

  Shiko me poshte ;

  1) Tragic PhD student Nahid was stabbed 16 times 'for being Muslim' police fear

  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...#ixzz3BKCyl2GD

  2 ) Woman killed in footpath attack 'may have been targeted for Muslim dress'
  http://www.theguardian.com/uk-news/2...ess-colchester

  mashtrues dhe karagjoz je ti..mos mashtro diten per diell..nuk kam kerkuar a eshte publikuar lajmi mbi vrasjen e studentes arabe..lexo mire apo i ke syte ne lesh dhe edhe me lexuar nuk te bejne syte..i kam kerkuar mexhitit edhe ty te sillni qofte edhe nje gazete ku thote '' citoi titullin e temes se mexhitit '' '' studentja muslimane u vra ne angli per shami ''..une syte ne balle i kisha dhe i lexova te gjitha gazetat qe solli mexhiti..ja i lexova edhe dy gazetat qe na solle ti..dhe askund nuk thuhet se studentja u vra per shami o mashtruesa ..thot qarte se ka dyshime mbi krimin ne motive regjionale..ju menjehere ja vute vulen me mendimin kush ta haje ta haje..po ja qe ketu ka edhe nga ata qe nuk i hane mashtrimet e juaja.mesoni mire te mos genjeni se ja keni nise duke genjyer diten per diell..e kthyet forumin musliman ne forum genjeshtrash..nuk e di ku e merrni guximin te genjeni keshtu hapur te dy..nuk e di si mund te shkruani me ketu kur u vertetua qe ju te dy po genjeni..zaten jeni rritur mbi genjeshtra dhe nuk ju bejne pershtypje me genjeshtrat..sa te keni albon qe ju le me livadhise vazhdoni genjeni dhe shperlajuani trurin trushpelareve..
  Ndryshuar pr her t fundit nga _MALSORI_ : 24-08-2014 m 14:12
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 10. #10
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,938
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga _MALSORI_ Lexo Postimin
  mashtrues dhe karagjoz je ti..mos mashtro diten per diell..nuk kam kerkuar a eshte publikuar lajmi mbi vrasjen e studentes arabe..lexo mire apo i ke syte ne lesh dhe edhe me lexuar nuk te bejne syte..i kam kerkuar mexhitit edhe ty te sillni qofte edhe nje gazete ku thote '' citoi titullin e temes se mexhitit '' '' studentja muslimane u vra ne angli per shami ''..une syte ne balle i kisha dhe i lexova te gjitha gazetat qe solli mexhiti..ja i lexova edhe dy gazetat qe na solle ti..dhe askund nuk thuhet se studentja u vra per shami o mashtruesa ..thot qarte se ka dyshime mbi krimin ne motive regjionale..ju menjehere ja vute vulen me mendimin kush ta haje ta haje..po ja qe ketu ka edhe nga ata qe nuk i hane mashtrimet e juaja.mesoni mire te mos genjeni se ja keni nise duke genjyer diten per diell..e kthyet forumin musliman ne forum genjeshtrash..nuk e di ku e merrni guximin te genjeni keshtu hapur te dy..nuk e di si mund te shkruani me ketu kur u vertetua qe ju te dy po genjeni..zaten jeni rritur mbi genjeshtra dhe nuk ju bejne pershtypje me genjeshtrat..sa te keni albon qe ju le me livadhise vazhdoni genjeni dhe shperlajuani trurin trushpelareve..
  Ore ti qenke me te vertete nje kokerr gomari. Nese vjen ne forum per tu tallur shko beje diku tjeter se nuk ka kush nerva te marret me ty. A ishe ti qe shkruajte keto rreshta me poshte apo ndonje idiot tjeter?

  une po pres nga mexhidi te me gjeje qofte edhe nje gazete te vetme ( gazetat kurre nuk jane 100% te besueshme ) ku te jete publikuar lajmi qe vajza arabe u vra ngase ishte muslimane dhe kishte te veshur rrobat tradicionale islame
  Te sollem dhe lajmin me siper ku vajza eshte vrare se eshte muslimane dhe po ashtu se vishte shami. E boll me replika idiote se nuk do merremi me budallenjte e forumit sa here kane nerva per lloqe.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 11. #11
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Ore ti qenke me te vertete nje kokerr gomari. Nese vjen ne forum per tu tallur shko beje diku tjeter se nuk ka kush nerva te marret me ty. A ishe ti qe shkruajte keto rreshta me poshte apo ndonje idiot tjeter?  Te sollem dhe lajmin me siper ku vajza eshte vrare se eshte muslimane dhe po ashtu se vishte shami. E boll me replika idiote se nuk do merremi me budallenjte e forumit sa here kane nerva per lloqe.
  ate gomarin mbaje per vete..nuk mundesh tja faturosh dikujt tjeter..e di qe nuk ke nerva pasi te hasi sharra ne gozhde dhe te doli genjeshtra sheshit dhe ske cka ben tani dhe hidhesh ne ofendime..ne fakt ke nerva me komentuar gjera te tjera por nuk ke nerva te pakten te pastrosh veten nga genjeshtra..duket jeni nxene ngusht dhe mexhidit spo i ndihet zani kurse ti me ofendime po don ta kalosh genjeshtren e rradhes..nje edukate moderatori per tu pasur zili ..zaten te gjithe moderatoret pak a shume kete edukate keni..

  shume mire qe e solle ate cka kisha kerkuar une..e sakte kerkesa por kerkund pergjigje sipas pyetjes..ti pretendon qe '' Te sollem dhe lajmin me siper ku vajza eshte vrare se eshte muslimane dhe po ashtu se vishte shami ''..ku..nuk po e shoh kund..te lutem merre mundimin per te fundit here dhe me copy paste sille edhe ne anglisht edhe te perkthyer..nuk ka nevoje ta sjellesh te gjithe shkrimin por vetem linkun ku eshte artikulli dhe pjesen ku thuhet '' studentja u vra pse ishte muslimane dhe qe kishte te veshur veshje muslimane..se dreq o pune asesi nuk po e gjej dot une..i kam lexuar te gjitha artikujt e prure nga mexhidi dhe ti dhe asesi nuk po e gjej pohimin '' vajza eshte vrare se eshte muslimane dhe po ashtu se vishte shami ''.. ndoshta anglishtja ime nuk eshte e duhura por kur ti ta sjellesh ketu te cituar besoj do kete te tjere forumniste qe e zoterojne me mire se une anglishten dhe do e perkthejne me mire se une ..i thuaj edhe mexhidit qe merret me perkthimet nga anglishtja dhe qe mund ta zoteroje me mire se une anglishten ta gjeje nje fakt te tille te komentuar nga gazetat me te medha te anglise dhe botes dhe te na e bjere edhe ne anglisht edhe ne shqip..ndryshe nuk do jem une qe do ju cilesoj mashtrues dhe genjeshtare..do jete puna juaj ketu ne forum qe do ju nxjerre mashtrues dhe genjeshtare..
  Ndryshuar pr her t fundit nga _MALSORI_ : 24-08-2014 m 15:03
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 12. #12
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime n 55 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  e paske krasite mire temen..paske lene ato qe ke dashur ti..dhe shkrimet e mia qe u zure ngusht dhe nuk ke si i fshin me..

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Ore ti qenke me te vertete nje kokerr gomari. Nese vjen ne forum per tu tallur shko beje diku tjeter se nuk ka kush nerva te marret me ty. A ishe ti qe shkruajte keto rreshta me poshte apo ndonje idiot tjeter?
  nuk po suprizohem me kete gjuhe..eshte gjuha e moderatoreve te forumit shqiptare..eshte gjuha e mashtruesve dhe genjeshtareve si puna jote..duket te hasi sharra ne gozhde dhe kur e pe qe te doli mashtrimi ne shesh u hodhe ne ofendime te tipit me siper..ska gje pasi kjo eshte edukata jote dhe nuk ke se si ndryshon..zaten eshte vertetuar qe kur dikush arrin dhe genjen nuk e ka problem me te beje gjithcka..nejse ..pune per ty dhe per albon si administrator i forumit ..

  Te sollem dhe lajmin me siper ku vajza eshte vrare se eshte muslimane dhe po ashtu se vishte shami
  ku..ku e solle..nuk pashe gje tjeter vecse artikuj ne anglisht dhe asgje te cituar per ate cka pyeta une..une syte ne balle i kisha dhe i kam..edhe anglishten e di dicka sa per te kuptuar nje artikull apo nje lajm..i mora me rradhe te gjitha artikujt e sjelle nga mexhidi dhe dy artikujt e sjelle nga ti dhe asesi nuk e gjej dot lajmin '' ku vajza eshte vrare se eshte muslimane dhe po ashtu se vishte shami ''..per mua dhe ndoshta edhe per te tjere forumniste ti dhe mexhidi po mashtroni..po genjeni..per te lare veten nga kjo gje mundohu per here te fundit ta sjellesh ate artikull ku thuhet '' vajza eshte vrare pse eshte muslimane dhe po ashtu se vishte shami .. bjere ketu ne forum me copy paste vetem pjesen ku thuhet kjo gje edhe ne anglisht edhe na e perkthe ne shqip qe ta shohim te gjithe se as ti e as mexhidi nuk genjyet..shume e thjeshte me duket..ndryshe jeni genjeshtare dhe mashtrues..dhe stop me genjeshtrave dhe mashtrimeve ne forum pasi nuk eshte forumi i genjeshtrave..mos shkruani me pasi edhe kur te thoni te verteten nuk do ju besoje kush..

  ps..per albon..ja albo cfare moderatoresh ke..e kan kthyer forumin ne ciflig te tyre ku genjejne pa kufi dhe ofendojne pa pasur turp fare..genjeshtare me..
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 13. #13
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Nuk kam nerva te merrem e te replikoj karagjozlleqet qe ke shkruajtur me siper , ti kerkon qofte dhe nje gazete ku te jete publikuar ky lajm dhe Mexhidi te ka sjelle mbi 10 gazeta me kete lajm me siper. Nese ke deshire te besh humor po ta plotesoj deshiren dhe po sjell lajmin perseri nga dy gazeta angleze.

  Shiko me poshte ;

  1) Tragic PhD student Nahid was stabbed 16 times 'for being Muslim' police fear

  http://www.mirror.co.uk/news/uk-news...#ixzz3BKCyl2GD

  2 ) Woman killed in footpath attack 'may have been targeted for Muslim dress'
  http://www.theguardian.com/uk-news/2...ess-colchester
  A mendon ti Angmokio se eshte serioze te flitet per arsyen e vrasjes kur nuk njihet akoma vrasesi??!
  Eshte serioze per nje musliman te reklamoje si te "verteta absolute", hamendjet e policise angleze e cila s'ka as edhe nje element te vetem per te percaktuar arsyen e krimit mizor??!!
  Jarigas

 14. #14
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,938
  Faleminderit
  142
  222 falenderime n 186 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  A mendon ti Angmokio se eshte serioze te flitet per arsyen e vrasjes kur nuk njihet akoma vrasesi??!
  Eshte serioze per nje musliman te reklamoje si te "verteta absolute", hamendjet e policise angleze e cila s'ka as edhe nje element te vetem per te percaktuar arsyen e krimit mizor??!!
  Jarigas , lajmi eshte sjellur ne forum per diskutim dhe asgje me teper se kaq. Gazetat me ne ze por dhe policia angleze e kane cilesuar vrasjen si pasoje e veshjes muslimane. Gazetat kur kane dhene titullin e lajmit nuk kane shkruajtur hamendesohet por e kane thene troc sikur titulli qe eshte sjell ne forum.

  Para se te fshija komentet me siper po mendoja vetem per nje gje. Te lexosh qe nje femer te masakrohet me 16 goditje me thike e mos shprehesh te pakten nje keqardhje por vetem te tregosh prepotence se pse sillet si lajm tregon johumanizem ne rradhe te pare.

  Sa i perket pyetjes tende nese eshte serioze apo jo do te te pergjigjesha qe nuk ka asgje joserioze. Eshte ngritur nje hipoteze me arsye te forta dhe hajde te diskutojme nese qendron apo jo. Por te ofendojme dhe te cirremi me anetaret se pse hapin tema me duket absurde.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 15. #15
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime n 213 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  [QUOTE=angmokio;3758074]
  Jarigas , lajmi eshte sjellur ne forum per diskutim dhe asgje me teper se kaq. Gazetat me ne ze por dhe policia angleze e kane cilesuar vrasjen si pasoje e veshjes muslimane. Gazetat kur kane dhene titullin e lajmit nuk kane shkruajtur hamendesohet por e kane thene troc sikur titulli qe eshte sjell ne forum.
  Ne dy lidhezat qe solle ti, s'ka asgje "troc", lo vetem ne titull, por as ne deklaraten e policise!!!
  E si mund te jete ndryshe, kur nuk eshte kapur akoma vrasesi??!!
  Para se te fshija komentet me siper po mendoja vetem per nje gje. Te lexosh qe nje femer te masakrohet me 16 goditje me thike e mos shprehesh te pakten nje keqardhje por vetem te tregosh prepotence se pse sillet si lajm tregon johumanizem ne rradhe te pare.
  Eshte pikerisht qellimi i hapesit te temes: dehumanizimi i vrasjes e shnderrimi ne nje krim fetar me efekt mediatik te zhurmshem, ne gjendje te ngreje zemrat e muslimaneve kunder britanikeve "armiq te Islamit"!!
  Ku eshte keqardhja e hapesit te temes, te pergjakja e shamise islame, apo ne fikjen e nje jete te pafajshme nga dora e nje krimineli ordiner!??
  Sa i perket pyetjes tende nese eshte serioze apo jo do te te pergjigjesha qe nuk ka asgje joserioze. Eshte ngritur nje hipoteze me arsye te forta dhe hajde te diskutojme nese qendron apo jo. Por te ofendojme dhe te cirremi me anetaret se pse hapin tema me duket absurde.
  Cilat jane "arsyet e forta"?!! Fakti se ishte me veshje myslimane, nderkohe qe jetonte ne qytetin me tolerant te Evropes, aq sa ndjehej kaq e sigurte, sa te ecte vetem neper rruget e parkut??!
  Apo fakti se ne te njejtin park, para dy muajsh u gjend i vrare nje mashkull(veshur normal, pa fustan islamik) me 100 goditje thikash(artikulli qe solle ti)??!!

  Mexhidi poston tema me perkthime shkel e shko, mjaft qe te beje propagande urrejtjenxitese ndaj evropianeve!! Pergjegjesia eshte e jotja!!
  Jarigas

 16. #16
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  03-10-2009
  Vendndodhja
  larg
  Postime
  1,018
  Faleminderit
  7
  23 falenderime n 21 postime

  Pr: Studentja myslimane u vra n Angli pr shami

  Nahide Almanea, 31 vjeare, u godit me thik 16 her kur ishte duke ecur me zyrtar t besuar, sepse ajo ishte n shnjestr pr shkak t veshjes tradicionale muslimane, nj mantel t gjat dhe nj shami, raportoi Huffington Post. !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Para dhjet ditesh u ktheva nga Londra ku isha ne vizit dy javshe.

  Lonndra varesisht nga lagja ,eshte e vershuar nga muslimanet ,ferexhe ,shamija e burka ne te gjitha vendet shihen,e tash na del H .Post e na krijon pershtypjen se po dole me shami ne londer je ne rrezik!!!WTF!!!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •