Close

Rezultati i Sondazhit: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

Votues
14. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Dorehiqet si reagim i publikut. Emerohet kryeminister tjeter nga PS

  1 7.14%
 • Zgjedhje te parakohshme, qeveri teknike jashte PS dhe opozites.

  1 7.14%
 • Zgjedhje normale ne afatin e percaktuar me ligj.

  12 85.71%
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
 1. #21
  Shpirt Shqiptari Maska e Albo
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Vendndodhja
  Philadelphia
  Postime
  24,128
  Faleminderit
  65
  785 falenderime nė 643 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Fundi i Edi Rames eshte paksa i komplikuar. Deri me sot ka dy variante:

  1. Varianti Ardian Klosi ku Edi Rama ia heq vetes me overdoze droge. Ardian Klosin Edi Rama e kish "shok per koke" e kur ky ia hoqi vetes, miqte e shoket ne Tirane i rrinin prane Edit se kishin frike se mos u bente ndonje te pabere.

  2. Varianti tjeter dhe varianti me i ngjashem, Edi Ramen e pret fundi i Haxhi Qamilit. Ate do ta varrin tek Ura e Lanes ne Tiranes, gjithe shqiptaret qe preku ne seder ne nje kohe shume te shkurter. Tek Ura e Lanes e varri edhe Esat Pashe Toptani ysmeqarin e vete Haxhi Qamil, i cili ne mungese te tij, beri namin ne Shqiperine e Mesme.

  Nje gje eshte e sigurt, budallai nuk ve mend kollaj, dhe deri me sot shqiptaret i kane hapur rrugen. Por ju garantoj une qe nuk do t'ia hapin shume me gjate. Per dy dite hyn ne fuqi edhe ligji qe shqiptaret nuk duhet te pine me duhan, edhe ligji qe duhet te paguajne 3 here me shume per sigurimin e makinave.

  E me e bukura do te jete, qe situata do te dali jashte cdo kontrolli pasi ai po i prek shqiptaret atje ku nuk mban me, dhe keta nuk do t'ia dine me as per opozite, e as per miqte tane amerikane e evropiane.

  Albo

  P.S Njerezit budallenj nuk dine te japin doreheqje.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Albo : 20-08-2014 mė 17:20

 2. #22
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Citim Postuar mė parė nga CRO Lexo Postimin

  Prandaj qendron ajo qe thote Atman, Rama eshte sa per figure.
  (qe te jem i sinqerte )

  nuk e kam fjalen fare per ato akrobacira politike per te cilat flet ti , keto alenca jane normale per nje demokraci formale ku ben pjese edhe sistemi i korruptuar i tanishem ne shqiperi, aleanca me ilir meten u vendos ne gjirin e lalzit ne ate darken famoze sekrete (ku u perfol edhe ne media)

  edi rama ka bere nje gabim tjeter kur ishte ne opozite sulmoi (apriori) nje subjekt social shpirteror dhe ato entitete hyjnore qe u sulmuan nga edrama e moren e dhe e vendosen aty ku eshte sot per ta diskretituar politikisht

  (ndoshta e kam gabim por kjo eshte ajo qe po ndodh sipas kendveshtrimit tim)

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e CRO
  Anėtarėsuar
  29-12-2013
  Vendndodhja
  Tiranė
  Postime
  306
  Faleminderit
  39
  28 falenderime nė 21 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Sii te thuash ti, ashtu eshte. I ke vene piken muhabetit.

  Ndersa ti pret gjykimin hyjnor ne ketu ne Toke po vuajne nderkohe. Tek e fundit ca rendesie ka te kerkosh te miren ne Toke, me mire dorezohu dhe vrit veten se te pret Parajsa.

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Citim Postuar mė parė nga CRO Lexo Postimin
  Sii te thuash ti, ashtu eshte. I ke vene piken muhabetit.

  Ndersa ti pret gjykimin hyjnor ne ketu ne Toke po vuajne nderkohe. Tek e fundit ca rendesie ka te kerkosh te miren ne Toke, me mire dorezohu dhe vrit veten se te pret Parajsa.
  ( nuk e di se ku jeton ti)

  por di qe sa here shkoj ne shqiperi gjendja jeteses eshte vertet shume e veshtire nje pjese te fajit (jo te gjithe fajin) e kane edhe vete njerzit qe nuk angazhohen te bejne dicka per ta ndryshuar kete realitet te veshtire

  fundja lideret qe jane aty ne krye te piramides jane pasqyrim i vete popullit shqiptar

  e njejta gje eshte edhe ketu ne it ku jetoj une , ne mos po me keq

  ( kam te drejten te kem kendveshtrimin tim )
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga ATMAN : 22-08-2014 mė 08:35

 5. #25
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime nė 230 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Fund me pala, kilt skocez.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 6. #26
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Citim Postuar mė parė nga Brari Lexo Postimin
  edvini do rrij ne pushtet 30 vjet si kryeminister.
  mbas tij do vazhdoj diktaturen seli maviste ndonje erion.. brace ose veli ose tau ball.
  pra pa nje 40 vjecar bllokqeneri nuk shpeton shqiperia..
  jan te fort qelbesirat..
  Para ca ditesh mora lajmin se nje person qe e njoh shuuum mire, mori post te rendsishem ne administraten e qelborindasve.
  Trafikant nderkombtar droge mbi 10 vite, i denuar dhe debuar nga CH, i gjithi gjaku i vet s'do ta shohe me sy ket felliqsire...

  Per zgjedhjet e 23 qershorit ka shpenzu mbi 200.000€.

  Tashi ai do 10/20/100 fishin!!!!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 7. #27
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Fundit edi rAmes

  1 millioner si Cdo politikan ne shqiperi
  2 duke tallur ne tv me shqiptaret sic tallet sala
  Partizoni

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  977
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Fundi i EjdirRames eshte si fustani i Fatos Nanos por pa dantellat e nuserise.

 9. #29
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,082
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Uroj qe te largohet me kembet e veta dhe ta mbylle njehere e mire "karrieren" e tij te palvdishme si politikan.

  Ai do te mbahet mend si dikush qe u ul ne nje karrike te gabuar dhe ne nje kohe te gabuar.

  Mejere ata qe u mashtruan prej tij!

 10. #30
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,082
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Kaluan shume vite qe une pyeta anetaresine e forumit se si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Jam shprehur edhe para tri viteve se:

  "Uroj qe te largohet me kembet e veta dhe ta mbylle njehere e mire "karrieren" e tij te palavdishme si politikan.

  Ai do te mbahet mend si dikushi qe u ul ne nje karrike te gabuar dhe ne nje kohe te gabuar.

  Mjere ata qe u mashtruan prej tij!"
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga DYDRINAS : 24-02-2019 mė 16:39

 11. #31
  Drinbach Maska e DYDRINAS
  Anėtarėsuar
  17-02-2005
  Postime
  8,082
  Faleminderit
  57
  44 falenderime nė 43 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

 12. #32
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,794
  Faleminderit
  192
  275 falenderime nė 208 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Dydrinas te pershnes!

  E vetmja arme" qe kane shqiptaret sot esht mospjesmarrja ne votime.

  Nuk fitojm gje nese ja heqim Rames e ja vem Bashes, jane njesoj, nje nene (sistem) i ka bere...
  Sepse, me kete sistem, me keto filtra" nuk kalon dot njeriu i ndershem...
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  19-06-2004
  Postime
  3,720
  Faleminderit
  41
  96 falenderime nė 84 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  EDI RAMA fjalimi i tij i pare kur fitoi zgjedhjet

  "Ka qenė deri kėtu njė ėndėrr e gjatė. Tani sė bashku duhet ta bėjmė realitet, pa harruar nė asnjė hap se duhet tė jetė gjithėpėrfshirja dhe jo pėrjashtimi i pakicės, shpirti i kompromisit, qė mund tė rilindė Shqipėrinė si anėtare tė denjė tė familjes evropiane...

  Mė ka qėlluar tė them deri dje edhe fjalė tė papėlqyeshme pėr paraardhėsin tim, siē ai ka thėnė jo pak pėr mua. Kjo ndodh nė betejėn politike, por ndodh edhe mė shumė nė demokraci tė pazhvilluara si e jona, ku pushteti i popullit degradon rėndom nė shfaqjen e pushtetit tė njė njeriu...

  Dhe tani qė zgjedhjet pėrfunduan, dua ta bėj shumė tė qartė se vullneti im ėshtė qė t’u shėrbej me pėrkushtim tė gjithė shqiptarėve, jo vetėm atyre qė votuan pėr fituesin.
  Votėn plebishitare qė morėm nė kėto zgjedhje unė nuk e konsideroj si triumfin e palės sonė dhe aq mė pak si triumf personal, pėrkundrazi, shumica marramendėse qė na dhanė shqiptarėt mė bėn edhe mė realist pėr sfidėn qė duhet tė fitojmė pėrmes qeverisjes sonė.

  Pjesė e kėsaj sfide ėshtė qė asnjė zgjedhės i palės tjetėr tė mos ndjehet keq, asnjė rrogėtar qė i shėrben kėtij shteti falė meritės sė tij, tė mos ndjehet i kėrcėnuar, asnjė burim mediatik qė ka mbėshtetur alternativėn e kundėrshtarit tė mos ndjehet i rrezikuar. Tė gjithė meritojnė respektin tonė dhe tė gjithėve do u provojmė se ndryshimi s’ka ardhur pėr t’i bėrė keq askujt qė nuk ka bėrė keq duke shkelur ligjet e kėtij vendi.

  Detyra do jetė imja, pushteti do jetė i juaj.

  Unė s’do ta harroj kėtė, por ju lutem, mos e harroni as ju!".

  PS. Tutkall ka kudo, por si tutkalli qė pėrdoret nė Shqipėri pėr t'u ngjitur pas kolltukut nuk gjen nė tėrė botėn.

  Me t'u lyer pak me tė, budallallepset njeriu dhe fillon beson se kolltukun e ka ndonjė lloj organi biologjik vital, si tip ekstensioni tė zorrės, qė po ia shkėpute, e vrave.

  Sokol Shameti

 14. #34
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-05-2008
  Vendndodhja
  Oslo, Norway
  Postime
  751
  Faleminderit
  4
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Si e parashikoni fundin e Edi Rames?

  fundi do jete si ai i Enver Hoxhes,,,,,,, ne ate kohe nderkombetaret ose Kominterni,,, me dy qese florinj dhe 4 Jugosllav rekrutun gjithe llumin e shoqerise asaj kohe,,,dhe ja arriten qellimit te marrin dhe mbajne pushtetin per 50 vjet ,,,,,,,,,,,,,sot ashte shume ma e lehte ,,,,,,,kane shume para ne dispozicion per te shti ne dore dhe perdor gjithe pjellen e keqe te ketij vendi

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •