Close
Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 101
 1. #1
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Nj shpjegim ktu ju lutem !

  9:23. O ju q besuat, mos u ofroni miqsi (dashuri) prindrve tuaj, as vllezrve tuaj, nse ata vlersojn mosbesimin kundr besimit. E kush prej jush miqsohet me ta, ata jan mizor.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 2. Anetart m posht kan falenderuar Wordless pr postimin:


 3. #2

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Nje varg teper interesant qe flet per rendesine e besimit dhe respektit te ndersjellte mes personash.
  Ky besim dhe respekt reciprok, ne mbrojtje te individit, te Tjetrit, gjate diktatures komunsite gjoja ateiste, u zhduk per tu zevendesuar nga mosbesimi dhe nga spiunimi qe 2/3 e shoqerise i bente vetes dhe pjeses tjeter.
  Nuk ka gje me te keqe se mosbesimi dhe mosrespekti ndaj tjetrit.

  Kjo mendoj eshte edhe arsyeja perse jemi mbas si popull. Popujt e zhvilluar si Amerikanet, kane nje respekte teper te larte per Tjetrin, per pronen e tjetirt, per besimin e te tjereve dhe per vlerat dhe bindjet e tyre. Duke patur besim tek individet e tjere, pra duke qene kudner mosbesimit, njerizit jetojne ne paqe me njeri tjetrin sepse jane te sigurt qe kur vendosen ne marredhenie me tyre nuk mashtrohen...

  Ndersa tek ne qe kemi jetuar ne nje vend socialsit, si Shqipnia diktatoriale, kemi shume mosbesim tek personat qe na rrethojne... dhe pripremi te jemi me hajdut. (Ka edhe nje studim te koheve te fudnit qe tregon se njerzit nga vendet socialsite mahstrojne ne nivele shume me te larta se njerzit qe vijne nga vende demokratike perendimore si Amerika.)

 4. 2 antart m posht falenderuan Do Not Tread On pr mendimin e shprehur n kt postim:

  Do Not Tread On (15-08-2014),Neteorm (14-08-2014)

 5. #3

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Flm znj Wordlessi qe na sillni perla te tilla, kaq te mira, qe na japin shkas per refleksjone!!

 6. Anetart m posht kan falenderuar Do Not Tread On pr postimin:

  mesia4ever (14-08-2014)

 7. #4
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,387

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  9:23. O ju q besuat, mos u ofroni miqsi (dashuri) prindrve tuaj, as vllezrve tuaj, nse ata vlersojn mosbesimin kundr besimit. E kush prej jush miqsohet me ta, ata jan mizor.
  Ketu nuk lejohet miqesia me UFO-t. Vertete profeti i ka denuar UFO-t sepse jane qafira. Ku te zihen duhet te vriten. Keshtu na ka urdheruar feja. Ose se paku duhet te mbahet lufte e ftohte.


  Cka ka qe te mos kuptohet ketu oj e nderuar, pale na hiqeni si te mencur kur bie fjala dicka per debat rreth besimit e jo besimit. Kete mund ta kuptoje nje i mitur ne klasen e 5 te shkolles filore. A po e sheh qe ketu Kurani ndalon myslimanin te u ofroje miqesi (dashuri) madje as anetareve te familjes nese ata jane jo myslimane (jo besimtare, jo fetare). Madje ky ajet thote se kush miqesohet me ta 'ata jane mizore'.

  Kush i shkruajti keto urdhera. Njerez pa ndjenja morale i kane shkruar keto, ky njeri pa ndjenja martoi vajzen e shokut te tij e cila ishte 9 vjecare. E tani a mund te te mesoje per moral nje person i tille, kjo pyetje deshiron pergjigje nga te zotet e mendjes, nga ata dhe vetem nga ata.
  Ndryshuar pr her t fundit nga mesia4ever : 14-08-2014 m 18:31

 8. #5
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Nuk rri dot Shqiptari pa i futur hundt edhe aty ku nuk mer vesh !!

  p.s

  Mesia, ti nuk arrin dot t japsh shpjegime pr fen tnde e jo m t marsh prsipr gjra q truri yt mikroskopik nuk ka "ram" t'i mbaj
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 9. #6
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  9:23. O ju q besuat, mos u ofroni miqsi (dashuri) prindrve tuaj, as vllezrve tuaj, nse ata vlersojn mosbesimin kundr besimit. E kush prej jush miqsohet me ta, ata jan mizor.
  Ka nje problem ne perkthimin qe i eshte bere kuranit ne gjuhen shqipe. Shume nga fjalet e perdorura ne perkthim ndonjehere dalin nga konteksi dhe japin tjeter menyre interpretimi sikur ky me siper.

  Lexoje perkthimin ne anglisht ;

  O you who have believed, do not take your fathers or your brothers as allies if they have preferred disbelief over belief. And whoever does so among you - then it is those who are the wrongdoers.
  Ajeti me siper ka zbritur ne njeren nga luftrat (Hunejn) ndermjet muslimaneve dhe jobesimtareve ku jobesimtaret nuk shfaqen asnje pike meshire ndaj muslimaneve qofte dhe ndaj familjareve te tyre tashme te kthyer ne muslimane. Vetem nje verset me pas flitet pikerisht per kete lufte ku muslimanet fituan edhe pse jobesimtaret ishin shume here me teper ne numer. Pra ketu po flasim per aleance dhe jo per miqesi apo dashuri. Mendoj se eshte llogjike qe ne nje lufte me nje kundershtar te kerkosh te besh aleance qofshin ata edhe prinderit , vellezerit dhe njerezit e tu me te afert.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 10. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Ka nje problem ne perkthimin qe i eshte bere kuranit ne gjuhen shqipe. Shume nga fjalet e perdorura ne perkthim ndonjehere dalin nga konteksi dhe japin tjeter menyre interpretimi sikur ky me siper.

  Lexoje perkthimin ne anglisht ;  Ajeti me siper ka zbritur ne njeren nga luftrat (Hunejn) ndermjet muslimaneve dhe jobesimtareve ku jobesimtaret nuk shfaqen asnje pike meshire ndaj muslimaneve qofte dhe ndaj familjareve te tyre tashme te kthyer ne muslimane. Vetem nje verset me pas flitet pikerisht per kete lufte ku muslimanet fituan edhe pse jobesimtaret ishin shume here me teper ne numer. Pra ketu po flasim per aleance dhe jo per miqesi apo dashuri. Mendoj se eshte llogjike qe ne nje lufte me nje kundershtar te kerkosh te besh aleance qofshin ata edhe prinderit , vellezerit dhe njerezit e tu me te afert.
  angmokio, e prisja q t sillje ndonj argument tip "gabim n prkthim" .. i bie q Shqiptart e kan msuar fen dmth kuranin komplet gabim..! Sepse do ajet q sht sjell pr tu diskutuar nga gjuha Shqipe keni nxjerrur pretekstin se sht prkthyer gabim !! Ku ta dim se ndoshta sht prkthimi Anglisht gabim !!! Ndoshta po them .. lol

  nejse

  Ajo q nuk kuptoj sht se a luftohet prindi kur Muhamedi ka thn se xhenneti sht nn kmbt e nns ?! Mos ka nj mos marveshje ktu apo nuk e kuptoj un si duhet ?!
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 11. #8
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  50
  Postime
  5,221

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Ka nje problem ne perkthimin qe i eshte bere kuranit ne gjuhen shqipe. Shume nga fjalet e perdorura ne perkthim ndonjehere dalin nga konteksi dhe japin tjeter menyre interpretimi sikur ky me siper.

  Lexoje perkthimin ne anglisht ;  Ajeti me siper ka zbritur ne njeren nga luftrat (Hunejn) ndermjet muslimaneve dhe jobesimtareve ku jobesimtaret nuk shfaqen asnje pike meshire ndaj muslimaneve qofte dhe ndaj familjareve te tyre tashme te kthyer ne muslimane. Vetem nje verset me pas flitet pikerisht per kete lufte ku muslimanet fituan edhe pse jobesimtaret ishin shume here me teper ne numer. Pra ketu po flasim per aleance dhe jo per miqesi apo dashuri. Mendoj se eshte llogjike qe ne nje lufte me nje kundershtar te kerkosh te besh aleance qofshin ata edhe prinderit , vellezerit dhe njerezit e tu me te afert.
  Pra, qe te jete me e qarte per lexuesit, Allahu keshillon myslimanet qe " mos bejne alenance me armiqt, qofshin keta edhe prinderit dhe vellezerit e tyre" e t'i luftojne pa meshire!?? A eshte pikerisht ky interpretimi i sakte per nje mysliman!??
  Jarigas

 12. #9
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  angmokio, e prisja q t sillje ndonj argument tip "gabim n prkthim" .. i bie q Shqiptart e kan msuar fen dmth kuranin komplet gabim..! Sepse do ajet q sht sjell pr tu diskutuar nga gjuha Shqipe keni nxjerrur pretekstin se sht prkthyer gabim !! Ku ta dim se ndoshta sht prkthimi Anglisht gabim !!! Ndoshta po them .. lol

  nejse

  Ajo q nuk kuptoj sht se a luftohet prindi kur Muhamedi ka thn se xhenneti sht nn kmbt e nns ?! Mos ka nj mos marveshje ktu apo nuk e kuptoj un si duhet ?!
  Sherit Ahmeti (zoti ja shperblehte per punen qe ka bere me perkthimin e kuranit) eshte thjeshte nje teolog islam por me shume boshlleqe ne gjuhen shqipe. Gjithsesi vitet e fundit kuranit ne gjuhen shqipe i eshte permiresuar perkthimi dhe shume nga gabimet ne perkthim jane korigjuar.

  Profeti a.s i sherbeu gjyshit te tij jobesimtar deri ne fund te jetes se tij dhe e ka vuajtur shume mungesen e tij per shume vite pas vdekjes. Respekti ndaj priderve eshte i njejte qofshin besimtar apo jobesimtar persa kohe qe ata nuk behen pengese ne ushtrimin e fese islame. Ne versetin kuranor jobesimtaret jo vetem qe nuk i lane te afermit e tyre te ushtronin islamin por i hapen edhe lufte duke kerkuar vrasjen e tyre. Eshte fakt historik qe ne cdo lufte ndermjet muslimaneve dhe jobesimtareve kane qene jobesimtaret ata te cilet e kane inicuar luften. Muslimanet kane qene ne pozita mbrojtjeje perhere per vete dhe faktin se perhere kane qene shume me te paket ne numer. Edhe kritiket me te medhenj te islamit nuk e mohojne kete fakt. Muslimanet nuk e kishin lluksin te inicionin nje lufte ne ate kohe per shume arsye.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 13. #10
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Pra, qe te jete me e qarte per lexuesit, Allahu keshillon myslimanet qe " mos bejne alenance me armiqt, qofshin keta edhe prinderit dhe vellezerit e tyre" e t'i luftojne pa meshire!?? A eshte pikerisht ky interpretimi i sakte per nje mysliman!??
  Nese babai apo vellai yt te hap lufte per te te vrare cili do jete reagimi yt. Do ti thuash hajde me vrit?
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 14. #11
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Sherit Ahmeti (zoti ja shperblehte per punen qe ka bere me perkthimin e kuranit) eshte thjeshte nje teolog islam por me shume boshlleqe ne gjuhen shqipe. Gjithsesi vitet e fundit kuranit ne gjuhen shqipe i eshte permiresuar perkthimi dhe shume nga gabimet ne perkthim jane korigjuar.

  Profeti a.s i sherbeu gjyshit te tij jobesimtar deri ne fund te jetes se tij dhe e ka vuajtur shume mungesen e tij per shume vite pas vdekjes. Respekti ndaj priderve eshte i njejte qofshin besimtar apo jobesimtar persa kohe qe ata nuk behen pengese ne ushtrimin e fese islame. Ne versetin kuranor jobesimtaret jo vetem qe nuk i lane te afermit e tyre te ushtronin islamin por i hapen edhe lufte duke kerkuar vrasjen e tyre. Eshte fakt historik qe ne cdo lufte ndermjet muslimaneve dhe jobesimtareve kane qene jobesimtaret ata te cilet e kane inicuar luften. Muslimanet kane qene ne pozita mbrojtjeje perhere per vete dhe faktin se perhere kane qene shume me te paket ne numer. Edhe kritiket me te medhenj te islamit nuk e mohojne kete fakt. Muslimanet nuk e kishin lluksin te inicionin nje lufte ne ate kohe per shume arsye.
  Shpjegim i pabaz .. t m falsh por ajeti nuk thot nse ju luftojn - luftojini edhe ju .. por thot : ..

  9:23. O ju q besuat, mos u ofroni miqsi (dashuri) prindrve tuaj, as vllezrve tuaj, nse ata vlersojn mosbesimin kundr besimit. E kush prej jush miqsohet me ta, ata jan mizor.
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 15. #12
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Shpjegim i pabaz .. t m falsh por ajeti nuk thot nse ju luftojn - luftojini edhe ju .. por thot : ..

  9:23. O ju q besuat, mos u ofroni miqsi (dashuri) prindrve tuaj, as vllezrve tuaj, nse ata vlersojn mosbesimin kundr besimit. E kush prej jush miqsohet me ta, ata jan mizor.
  Zonjusha Wordless ( nuk e dija qe ishe femer )

  Hidhu dhe njehere siper dhe zevendeso fjalen miqesi me aleance.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 16. #13
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Mund ta verifikosh vet se far jam Fillove t prdridhesh ?! Tipike e fetarve kur zihen ngusht

  p.s

  Edhe sikur ta zvnsoj fjaln miqsi me aleanc, kuptimi nuk i ndryshon ajetit !!

  Hape krahun se as ti nuk je pr kt pun !!

  Ja po t bj qefin dhe po e ndryshoj se ai Ahed Sharif qnka kungull nga Arabishtja

  :23. O ju q besuat, mos u ofroni miqsi = ALEANC (dashuri) prindrve tuaj, as vllezrve tuaj, nse ata vlersojn mosbesimin kundr besimit. E kush prej jush miqsohet = ALEANCOHET me ta, ata jan mizor.
  Prap se prap nuk thot luftojini nse ju luftojn ...
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 17. #14
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga Wordless Lexo Postimin
  Mund ta verifikosh vet se far jam Fillove t prdridhesh ?! Tipike e fetarve kur zihen ngusht

  p.s

  Edhe sikur ta zvnsoj fjaln miqsi me aleanc, kuptimi nuk i ndryshon ajetit !!

  Hape krahun se as ti nuk je pr kt pun !!

  Ja po t bj qefin dhe po e ndryshoj se ai Ahed Sharif qnka kungull nga Arabishtja  Prap se prap nuk thot luftojini nse ju luftojn ...

  Mos e merr per ters , une thjeshte lexova postimin me siper kur dikush te ishte drejtuar si zonjushe dhe nuk pashe reagim prej teje.

  Citim Postuar m par nga 01029450803 Lexo Postimin
  Flm znj Wordlessi qe na sillni perla te tilla, kaq te mira, qe na japin shkas per refleksjone!!

  P.s Shpjegimi qe dhashe me siper nuk kishte aspak qellimin per te te bindur ty, ishte thjeshte nje shpjegim qe mund ti nevojitet ndonje besimtari musliman.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 18. #15
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Mos e merr per ters , une thjeshte lexova postimin me siper kur dikush te ishte drejtuar si zonjushe dhe nuk pashe reagim prej teje.
  Nuk ta mora pr ters, ta thash q t heqsh kureshtjen.. dhe nuk e kam zakon t reagoj ndaj personave q regjistrohen n forum sa pr t br lmsh forumin dhe antart !!

  P.s Shpjegimi qe dhashe me siper nuk kishte aspak qellimin per te te bindur ty, ishte thjeshte nje shpjegim qe mund ti nevojitet ndonje besimtari musliman.
  T ka shkuar mundi dm Me at shpjegim q i bre ajetit, ta jap un me 100% se n vnd q t'i ndihmosh besimtart do t'i krijosh m shum konfuzion. E kam fjaln pr besimtar q e vrasin mndjen dhe i studiojn ajetet, jo besimtar lop si puna tnde q i komenton si ta kap rradakja apo e mer shabllon si ta japin brekshkurtrit
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 19. #16
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Antarsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  50
  Postime
  5,221

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Nese babai apo vellai yt te hap lufte per te te vrare cili do jete reagimi yt. Do ti thuash hajde me vrit?
  Nese babai im me hap lufte per te me vrare, vertet qe une duhet te kem bere dicka teper te rende per te merituar dicka te tille!! Pervec kultures islame, veshtire te egzistoje nje kulture tjeter ne te cilen babai te vrase te birin e Allahu vete te keshilloje jo kerkimin e paqtimit midis tyre, por armiqesine deri ne vdekje!! Sipas Allahut, kush i ofron miqesine(aleancen) te jatit apo vellait qe nuk don te jete mysliman, ai eshte mizor!!! Ergo, Allahu ndersyes i urrejtjes ndaj jomyslimaneve!!!
  Llapallapet e dudumave per te zbukuruar kete menxyre, s'pijne uje!!
  Jarigas

 20. Anetart m posht kan falenderuar jarigas pr postimin:

  ane (15-08-2014)

 21. #17
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Nese babai im me hap lufte per te me vrare, vertet qe une duhet te kem bere dicka teper te rende per te merituar dicka te tille!! Pervec kultures islame, veshtire te egzistoje nje kulture tjeter ne te cilen babai te vrase te birin e Allahu vete te keshilloje jo kerkimin e paqtimit midis tyre, por armiqesine deri ne vdekje!! Sipas Allahut, kush i ofron miqesine(aleancen) te jatit apo vellait qe nuk don te jete mysliman, ai eshte mizor!!! Ergo, Allahu ndersyes i urrejtjes ndaj jomyslimaneve!!!
  Llapallapet e dudumave per te zbukuruar kete menxyre, s'pijne uje!!
  Kesaj ne ne Kosove i themi (me falni ne shprehje) "mlo m.u.t me sh.u.rre"
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 22. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  14-09-2013
  Postime
  58

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Ne kuranin e perkthyer origjinal si thuhet fjal per fjale,thuhet pikrisht keshtu po e shpall kete fe per njerzit me te pa fe dhe te pa ditur,me vjen keq sa do qe tu vij keq per kete te vertete,e verteta vret por ngelet e vertet,me mir ta dish se mos ta dish ,besimi eshte dika personal por mvaret edhe tek interpertimi qe ta jep tjetri ,e rensishme eshte qe besojm ne nje zot,e rendesishme eshte qe te mos jesh radikalist dhe te thuash feja ime eshte me e mir se e jotja,nuk ke te drejt te thuash feja ime eshte me e mir se e jotja,nese i jep vetes tedrejt ateher nje keshdh per ty lexues i dashur apo fetar,per ta nda shapin nga sheqeri Lexo Biblen + Kuranin,pse me kuran nuk lejohet ta lexosh Biblen ,te verteten e ka thelbesore se pse sipas kuranit te perkthyer nga ordiner dhe te pa ftyr thuhet se po lexove Biblen ti je duke u lutur duke prediku ne katolicizem,pse u dashka lexu vetem kurani nga se eshte e frikshme ti lexosh dhe te konkluzosht ne dy fet te cilat besojn ne nje zot,une them qe feja sduhet te te ndaloj te lexosh,sepse feja seshte komunizem qe thoshte ky liber apo ai liber jan te ndaluar,kshu e mendoj une.
  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Ka nje problem ne perkthimin qe i eshte bere kuranit ne gjuhen shqipe. Shume nga fjalet e perdorura ne perkthim ndonjehere dalin nga konteksi dhe japin tjeter menyre interpretimi sikur ky me siper.

  Lexoje perkthimin ne anglisht ;  Ajeti me siper ka zbritur ne njeren nga luftrat (Hunejn) ndermjet muslimaneve dhe jobesimtareve ku jobesimtaret nuk shfaqen asnje pike meshire ndaj muslimaneve qofte dhe ndaj familjareve te tyre tashme te kthyer ne muslimane. Vetem nje verset me pas flitet pikerisht per kete lufte ku muslimanet fituan edhe pse jobesimtaret ishin shume here me teper ne numer. Pra ketu po flasim per aleance dhe jo per miqesi apo dashuri. Mendoj se eshte llogjike qe ne nje lufte me nje kundershtar te kerkosh te besh aleance qofshin ata edhe prinderit , vellezerit dhe njerezit e tu me te afert.

 23. #19
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Antarsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,927

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga jarigas Lexo Postimin
  Nese babai im me hap lufte per te me vrare, vertet qe une duhet te kem bere dicka teper te rende per te merituar dicka te tille!! Pervec kultures islame, veshtire te egzistoje nje kulture tjeter ne te cilen babai te vrase te birin e Allahu vete te keshilloje jo kerkimin e paqtimit midis tyre, por armiqesine deri ne vdekje!! Sipas Allahut, kush i ofron miqesine(aleancen) te jatit apo vellait qe nuk don te jete mysliman, ai eshte mizor!!! Ergo, Allahu ndersyes i urrejtjes ndaj jomyslimaneve!!!
  Llapallapet e dudumave per te zbukuruar kete menxyre, s'pijne uje!!
  Ty te ka bere babai lanet mor i shkrete prandaj dhe ke vajtur ne itali. Atje doje tu beje modern se nuk e duroje as veten qe ishe rritur ferrave. Si injorant qe je mendove tia nisesh me nderrimin e identitetin fetar.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 24. #20
  I love god
  Antarsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,042

  Pr: Nj shpjegim ktu ju lutem !

  Citim Postuar m par nga angmokio Lexo Postimin
  Ty te ka bere babai lanet mor i shkrete prandaj dhe ke vajtur ne itali. Atje doje tu beje modern se nuk e duroje as veten qe ishe rritur ferrave. Si injorant qe je mendove tia nisesh me nderrimin e identitetin fetar.
  pse ofendon zoti moderator?

Faqja 0 prej 6 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •