Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 101
  1. #21
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    pse ofendon zoti moderator?
    Jo Ledio je gabim.Ofendim eshte te shash dike. Ti thuash realitetin ashtu sic eshte quhet rrefim.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  2. #22
    Updating.... Maska e Wordless
    Anëtarësuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    pse ofendon zoti moderator?
    Një moderator (para këtijë dudumit) të forumit mysliman e ke përjashtuar ti me sa më kujtohet
    Ky shtet është ky që është sepse qytetarët tanë janë këta që janë !

  3. #23
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Ty te ka bere babai lanet mor i shkrete prandaj dhe ke vajtur ne itali. Atje doje tu beje modern se nuk e duroje as veten qe ishe rritur ferrave. Si injorant qe je mendove tia nisesh me nderrimin e identitetin fetar.
    Epo, qe t'i vij pas kesaj fantazise sende teper islamike, po te kisha mbetur musliman, duke ndjekur ate ajetin qe zotrote deshe te zbukurosh pa sukses, do te duhej t'i kisha shpallur lufte babait tim, me urdher te Allahut harap!! Zgjodha te behem i krishtere e keshtuqe e fala babane dhe tash jemi prape miq, kur shkoj ferrave te "ndritura" islame qe na la stergjyshi yt turk andej nga Shqiperia e mesme!!
    Po ti si ia ben me tet ate qe s'e pjerdh as me i krah Islamin!???
    (..te dogji shume dudum e harrove se Islami ju ka shnderruar me njerezit me te edukuar ne univers!??)
    Jarigas

  4. #24
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    Një moderator (para këtijë dudumit) të forumit mysliman e ke përjashtuar ti me sa më kujtohet
    hahaha. ka qene sum poetiku mod.

  5. #25
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga Wordless Lexo Postimin
    9:23. O ju që besuat, mos u ofroni miqësi (dashuri) prindërve tuaj, as vëllezërve tuaj, nëse ata vlerësojnë mosbesimin kundër besimit. E kush prej jush miqësohet me ta, ata janë mizorë.
    A nuk te mjaftoje ajo pergjigjeja qe e more para ca kohe ne lidhje me "miqesine" mes muslimaneve dhe te krishtereve ???....bile edhe te shkruajta se kurani ka edhe disa ajete tjera te ngjajshme qe jane me te njejtin kontekst, dhe ja ku e paske gjete kete. Me se fundmi ki ajet o dash te ta sqaroje edhe me bindshme dilemen se paku mbi kontekstin, i cili sic te nenvizohet me kete ajet, nuk ka te beje me urrejtje patologjike bazuar ne epshet e uleta te njeriut, por me mendjen e shendoshe bazuar ne arsyen, racionalitetin, i cili i sherben pikerisht asaj qe islami e ka ne thelb. DREJTESISE dhe PAQES.

    Ajeti nuk i drejtohet BABES/DJALIT jomusliman, por i drejtohet DJALIT/BABES MUSLIMAN, i cili pyet se si te veproje, pasiqe BABA/DJALI e ka ngrejt shpaten dhe i turret ta VRAS djalin/baben e vet !!!......nuk eshte muslimani ai qe vret, por muslimanit i kanoset vrasja....ne kete rast nga BABAI, DJALI, VELLAI etj...

    Dhe kurani e keshillon, qe mos ta mare ate BABE/DJALE per "aleat" ne ceshtjen e BESIMIT, ngase do te jete nder te padrejtit !!!, dhe i thote indirekt se VETEMBROJU, qofte duke e vrare edhe baben tend !.....ne kete kontekst kurani i drejtohet Elsabeth Fritzl qe te mbrohet nga Josef Fritzl.

    Kurani nuk interpretohet ne konotacione NEGATIVE, o shoki jem !!!, islami eshte FEE E PAQES, dhe me cdo atom te tije i sherben PAQES. Merre tefsirin ne dore, dhe miru me kohen, momentin, vendin, ku eshte shpalle ajeti, dhe do te zberthehen krejt problemet qe ke me te kuptuarit. Ajetet kuranore kane ardhe sipas NEVOJES, dhe sejcilit ajet i dihet koha dhe vendi. Ne kuran ka edhe ajete qe kundershtohen, dhe me kete vlejne sipas KOHES......Nuk mund kurani te lexohet rrjedhshem si nje vjershe dhe te interpretohet pa kontekst, vetem duke u bazuar nga ajetet prej pike deri ne pike.....kjo mund te behet vetem ne shenje IBADETI, pra, te lexohet kurani nga fillimi ne mbarim, vetem me synymin e ADHURIMIT te Allahut.


    selam
    albanish by nature

  6. #26
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Nese babai im me hap lufte per te me vrare, vertet qe une duhet te kem bere dicka teper te rende per te merituar dicka te tille!! Pervec kultures islame, veshtire te egzistoje nje kulture tjeter ne te cilen babai te vrase te birin e Allahu vete te keshilloje jo kerkimin e paqtimit midis tyre, por armiqesine deri ne vdekje!! Sipas Allahut, kush i ofron miqesine(aleancen) te jatit apo vellait qe nuk don te jete mysliman, ai eshte mizor!!! Ergo, Allahu ndersyes i urrejtjes ndaj jomyslimaneve!!!
    Llapallapet e dudumave per te zbukuruar kete menxyre, s'pijne uje!!
    Hajde llogjike e hajde.....e din kur eshte shpalle kurani ???.....dhe mbi shpinen e kujte jane sjelle krejt ato ajete kuranore ???....mund te thuhet se mbi shpinen e nje familje, e nje shtepije.....me problemin tend miret prikollogjia narrative, miru pakez me kete dhe ndoshta te sqarohen do probleme qe i ke......

    tungi
    albanish by nature

  7. #27
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Ketu nuk lejohet miqesia me UFO-t. Vertete profeti i ka denuar UFO-t sepse jane qafira. Ku te zihen duhet te vriten. Keshtu na ka urdheruar feja. Ose se paku duhet te mbahet lufte e ftohte.


    Cka ka qe te mos kuptohet ketu oj e nderuar, pale na hiqeni si te mencur kur bie fjala dicka per debat rreth besimit e jo besimit. Kete mund ta kuptoje nje i mitur ne klasen e 5 te shkolles filore. A po e sheh qe ketu Kurani ndalon myslimanin te u ofroje miqesi (dashuri) madje as anetareve te familjes nese ata jane jo myslimane (jo besimtare, jo fetare). Madje ky ajet thote se kush miqesohet me ta 'ata jane mizore'.

    Kush i shkruajti keto urdhera. Njerez pa ndjenja morale i kane shkruar keto, ky njeri pa ndjenja martoi vajzen e shokut te tij e cila ishte 9 vjecare. E tani a mund te te mesoje per moral nje person i tille, kjo pyetje deshiron pergjigje nga te zotet e mendjes, nga ata dhe vetem nga ata.
    Messi, ti baba te ka derguar ne gjermani te fitosh para......une nuk e dije tash a eshte fat qe nuk ke perfunduar ne "baushtelle" por ne "kishe", apo eshte fatkeqesi.....por sidoqofte, do te beje mire se paku te ju tregosh se SI e fiton parane, se per muslimanin eshte shume rrende kur e kupton se ushqehet me HARAM...

    Tregom keshtu, si mundet te ta "sherojme" ate infektin qe e ke me vajzat e vogla ???, jam i gatshem te te ndihmoje, vetem me jep nje idee...

    tungi
    albanish by nature

  8. #28
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Pra, qe te jete me e qarte per lexuesit, Allahu keshillon myslimanet qe " mos bejne alenance me armiqt, qofshin keta edhe prinderit dhe vellezerit e tyre" e t'i luftojne pa meshire!?? A eshte pikerisht ky interpretimi i sakte per nje mysliman!??
    Jo, nuk eshte ki interpretimi i sakte....

    tungi
    albanish by nature

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2013
    Postime
    58

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Si te islamizuar me dukeni kur permendni Emrin e Zotit ne harabisht,sju kuptoj ju "skipetarve skipfoles" si jua jepka mendja juaj te thuhet emri i zotit ne gjuh harabe,me bie rasti njeher dhe takoj nje maroken dhe e pyesim njeri tjetrin ça je ti katolik Nga maroku dhe ai tha une jam Katolik dhe njekohesisht thot ahlla shoku im e pyeti pse thua allah ai ju pergjigj une them ahlla edhe amdurila sepse eshte gjuha ime harabishtja ,ai tha çdo kush ka tedrejt te permend emrin e zotit ne gjuhen e vet ,ndersa ne skipetart duam te islamizohemi dhe te redikalizohemi sesben dhe te bejm siç po bejne shum musliman qe gjoja vrasin per allahun e tyre qe kryet jua vraft.
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Ty te ka bere babai lanet mor i shkrete prandaj dhe ke vajtur ne itali. Atje doje tu beje modern se nuk e duroje as veten qe ishe rritur ferrave. Si injorant qe je mendove tia nisesh me nderrimin e identitetin fetar.

  10. #30
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Hajde llogjike e hajde.....e din kur eshte shpalle kurani ???.....dhe mbi shpinen e kujte jane sjelle krejt ato ajete kuranore ???....mund te thuhet se mbi shpinen e nje familje, e nje shtepije.....me problemin tend miret prikollogjia narrative, miru pakez me kete dhe ndoshta te sqarohen do probleme qe i ke......

    tungi
    Deshe te thuash " a din kur u cmend Muhamedi ne shpelle e shpifi marrezine e xhindit qe i peshperiste ne veshin e majte"??!!
    Ato ajete kuranore, u shpifen mbi shpinen e tere atyre qe s'e mendonin si Muha: kur Muhes i pelqente nusja e cunit, Allahu i pirdhte n'vesh se atij i lejohej; kur i pelqente foshnja e mikut te tij, perseri Allahu punonte enkas per Muhen; kur ishe i pafuqishem, Allahu zbriste ajete paqesore; kur i fuqozua, Allahu e nxiste te vriste sa me shume; Allahu ishte skllavi i Muhes qe tallte prapanicen me hajvanet harape duke i budallepsur ne skaj!!! Kelyshet e atyre hajvaneve, shihen edhe sot, kur shkruajne si ti!!
    Idiotesia e ketyre ithtareve te Muhes, arrin deri aty sa te vrasin nene e babe e mandej te krenohen se jane dudumat e profetit te paqes!!! E si mos krenohen me vellavrasjen, kelyshet e sulltaneve kalife, qe vellavrasjen e ngriten ne art!??
    Si te mos krenoheni ju, mbeshtetesit e krimineleve se Muhaxheri, me Kuranin "paqesor" qe nxit nje gje te tille me ferman te Allahut harap!??
    Problemi im me krimbat e llojit tend, eshte se po me kalbni trungun e kombit tim!!
    E kam thene kete qe para 10vitesh, kur te tere besonin ne Islamin e "bute" e "paqesor" e thirrjet per "xhihad" bere ne kete forum, i toleronin nen parullat e "lirise se shprehjes", duke harruar Hitlerin e Mussolinin!!!
    Sot, vellezerit e tu duduma, ata qe presin koka robsh ne emer te xhihadit per Allahun harap, i japin plotesisht te drejte paralajmerimeve te mija!!
    Ti Tunx, je ai qe verteton tezen time mbi kancerin e quajtur "islam"!!!
    Jarigas

  11. #31
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Deshe te thuash " a din kur u cmend Muhamedi ne shpelle e shpifi marrezine e xhindit qe i peshperiste ne veshin e majte"??!!
    Ato ajete kuranore, u shpifen mbi shpinen e tere atyre qe s'e mendonin si Muha: kur Muhes i pelqente nusja e cunit, Allahu i pirdhte n'vesh se atij i lejohej; kur i pelqente foshnja e mikut te tij, perseri Allahu punonte enkas per Muhen; kur ishe i pafuqishem, Allahu zbriste ajete paqesore; kur i fuqozua, Allahu e nxiste te vriste sa me shume; Allahu ishte skllavi i Muhes qe tallte prapanicen me hajvanet harape duke i budallepsur ne skaj!!! Kelyshet e atyre hajvaneve, shihen edhe sot, kur shkruajne si ti!!
    Idiotesia e ketyre ithtareve te Muhes, arrin deri aty sa te vrasin nene e babe e mandej te krenohen se jane dudumat e profetit te paqes!!! E si mos krenohen me vellavrasjen, kelyshet e sulltaneve kalife, qe vellavrasjen e ngriten ne art!??
    Si te mos krenoheni ju, mbeshtetesit e krimineleve se Muhaxheri, me Kuranin "paqesor" qe nxit nje gje te tille me ferman te Allahut harap!??
    Problemi im me krimbat e llojit tend, eshte se po me kalbni trungun e kombit tim!!
    E kam thene kete qe para 10vitesh, kur te tere besonin ne Islamin e "bute" e "paqesor" e thirrjet per "xhihad" bere ne kete forum, i toleronin nen parullat e "lirise se shprehjes", duke harruar Hitlerin e Mussolinin!!!
    Sot, vellezerit e tu duduma, ata qe presin koka robsh ne emer te xhihadit per Allahun harap, i japin plotesisht te drejte paralajmerimeve te mija!!
    Ti Tunx, je ai qe verteton tezen time mbi kancerin e quajtur "islam"!!!
    Psikollogjia narrative eshte fusha medicinale qe mund te te ndihmoje (ajo te tregon se PSE lidhesh pa piken e nevojes per fragmente jokausale per çeshtjen sic eshte "vertetimi" i verrejtjeve qe i ke berre qe para 10 vjeteve). Nese nuk din çka me bere me shpjegimin e sakte qe e dhash me larte, atehere me vjen keq per ty. Beri cka beri, propheti i muslimaneve triumfoje mbi gjakun e vet, ekzamplin e perqendroje ne gjakun dhe mishin e vet. Ai u nis nga vetvetja, ashtu si kerkohet nga nje musliman.....duke ju referuar sjelljes tende, qe shembullin e kerkon te tjetri duke e kursyer vetveten nga cdo norme shoqerore te komunikimit, duhet te perfundoje se te kemi me defekte te rrenda psikollogjike.

    Sinqerisht Jaro, kerko ndihme.

    Tungi
    albanish by nature

  12. #32
    Revolucioni është afër Maska e Nuh Musa
    Anëtarësuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenë, austri
    Postime
    4,463

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga Lisidon Lexo Postimin
    Si te islamizuar me dukeni kur permendni Emrin e Zotit ne harabisht,sju kuptoj ju "skipetarve skipfoles" si jua jepka mendja juaj te thuhet emri i zotit ne gjuh harabe,me bie rasti njeher dhe takoj nje maroken dhe e pyesim njeri tjetrin ça je ti katolik Nga maroku dhe ai tha une jam Katolik dhe njekohesisht thot ahlla shoku im e pyeti pse thua allah ai ju pergjigj une them ahlla edhe amdurila sepse eshte gjuha ime harabishtja ,ai tha çdo kush ka tedrejt te permend emrin e zotit ne gjuhen e vet ,ndersa ne skipetart duam te islamizohemi dhe te redikalizohemi sesben dhe te bejm siç po bejne shum musliman qe gjoja vrasin per allahun e tyre qe kryet jua vraft.
    Emri i zotit, ALLAH, nuk eshte nga gjuha arabe. Eshte emri i krijuesit qe eshte percjelle neper histori qe nga koherat e lashta. Njejte edhe shprehja "amin", qe perdoret edhe ne Kulturen e krishtere, po edhe kjo fjale nuk eshte arabisht.

    Tung
    albanish by nature

  13. #33
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Psikollogjia narrative eshte fusha medicinale qe mund te te ndihmoje (ajo te tregon se PSE lidhesh pa piken e nevojes per fragmente jokausale per çeshtjen sic eshte "vertetimi" i verrejtjeve qe i ke berre qe para 10 vjeteve). Nese nuk din çka me bere me shpjegimin e sakte qe e dhash me larte, atehere me vjen keq per ty. Beri cka beri, propheti i muslimaneve triumfoje mbi gjakun e vet, ekzamplin e perqendroje ne gjakun dhe mishin e vet. Ai u nis nga vetvetja, ashtu si kerkohet nga nje musliman.....duke ju referuar sjelljes tende, qe shembullin e kerkon te tjetri duke e kursyer vetveten nga cdo norme shoqerore te komunikimit, duhet te perfundoje se te kemi me defekte te rrenda psikollogjike.

    Sinqerisht Jaro, kerko ndihme.

    Tungi
    Cfare shpjegimi ke dhene ti, mor gjytyrym?!! Ti s'je ne gjendje te shkruash as dy fjali rradhazi qe te kene kuptim ne gjuhen shqipe, e jo me te shpjegosh marrezirat e Kuranit!!! E boll lehe si qen per idiotesira psikologjie: nje dudum i krimbur si ti, gjeja me fisnike qe mund te beje, eshte te jete ithtar i profetit gjakatar!!!
    Merru me temen, tunxh hesapi!!
    Jarigas

  14. #34
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anëtarësuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Emri i zotit, ALLAH, nuk eshte nga gjuha arabe. Eshte emri i krijuesit qe eshte percjelle neper histori qe nga koherat e lashta. Njejte edhe shprehja "amin", qe perdoret edhe ne Kulturen e krishtere, po edhe kjo fjale nuk eshte arabisht.

    Tung
    Zeus, Odin, Xhove, Ishtar, Krishna, Ra, etj, te duken njelloj me "allah", ty dudum!??
    Ne cilen histori e te cilit njerezim, ne qenka percjelle emri i pervecem harap!??
    Jarigas

  15. #35
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    kur shkoj ferrave te "ndritura" islame qe na la stergjyshi yt turk andej nga Shqiperia e mesme!!
    Beljeret dhe agallaret e shqiperise se mesme kishin aq flori e pasuri sa krahasoheshin me kontet evropiane te kohes. Nderkohe qe ata ndertonin vepra arti e keshtjella keta i groposnin florinjte dhe ndertonin shtepi prej qerpiqi. Pra , ferrat nuk ti la turku por budallalleku.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga jarigas Lexo Postimin
    Cfare shpjegimi ke dhene ti, mor gjytyrym?!! Ti s'je ne gjendje te shkruash as dy fjali rradhazi qe te kene kuptim ne gjuhen shqipe, e jo me te shpjegosh marrezirat e Kuranit!!! E boll lehe si qen per idiotesira psikologjie: nje dudum i krimbur si ti, gjeja me fisnike qe mund te beje, eshte te jete ithtar i profetit gjakatar!!!
    Merru me temen, tunxh hesapi!!
    Uh ..shume po ta ze per te madhe Jarigas ..c'eshte gjithe ky nervozizem ..po a nervozohet njeriu me keto specie primitive ..
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  17. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ane për postimin:

    jarigas (17-08-2014)

  18. #37
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga Lisidon Lexo Postimin
    Si te islamizuar me dukeni kur permendni Emrin e Zotit ne harabisht,sju kuptoj ju "skipetarve skipfoles" si jua jepka mendja juaj te thuhet emri i zotit ne gjuh harabe,me bie rasti njeher dhe takoj nje maroken dhe e pyesim njeri tjetrin ça je ti katolik Nga maroku dhe ai tha une jam Katolik dhe njekohesisht thot ahlla shoku im e pyeti pse thua allah ai ju pergjigj une them ahlla edhe amdurila sepse eshte gjuha ime harabishtja ,ai tha çdo kush ka tedrejt te permend emrin e zotit ne gjuhen e vet ,ndersa ne skipetart duam te islamizohemi dhe te redikalizohemi sesben dhe te bejm siç po bejne shum musliman qe gjoja vrasin per allahun e tyre qe kryet jua vraft.
    Po pse c'pret per nje marokeni ti qe ti thote Allahut zot ne shqip ? Sigurisht qe Allah do ti thote se kuptoj pse je cuditur kaq shume?

    Gjjithsesi emri Allah eshte nje emer qe perdoret vecanerisht per krijuesin e gjithesise dhe jo si emri zot qe ne perdorim ne shqip ku fare mire mund ti drejtohesh edhe nje robi sikurse z. filan.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  19. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Beljeret dhe agallaret e shqiperise se mesme kishin aq flori e pasuri sa krahasoheshin me kontet evropiane te kohes. Nderkohe qe ata ndertonin vepra arti e keshtjella keta i groposnin florinjte dhe ndertonin shtepi prej qerpiqi. Pra , ferrat nuk ti la turku por budallalleku.
    Natyrisht se budallalleku eshte ne pyetje ..i mencuri nuk i merr lakmi llumit e injorances .
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  20. #39
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Natyrisht se budallalleku eshte ne pyetje ..i mencuri nuk i merr lakmi llumit e injorances .
    Kujdes se je duke folur per stergjysherit e tu.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  21. #40
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Një shpjegim këtu ju lutem !

    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Kujdes se je duke folur per stergjysherit e tu.
    Paj perfshire edhe ta ..por disi justifikohen ,cdo njeri mund te bej nje budallaki nje here ne jete ..por stergjysherit e tu duhet te kene qene vertete te trashe ..sterniperit e tyre ,ne shekullin e arritjeve me te medha shkencore ende bien ne ekstaze nga perrallat me beduine e deve
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •