Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7

Tema: Pėr Fitness

 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mr.Bujar
  Anėtarėsuar
  14-08-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Post Pėr Fitness

  Dua te filloj fitness porė kėrrkoi njė kshill nga ju qe kan provoj a kin ushtrue me PROTEINA a po NATYRAL me USHQIM ETJ ETJ....!?

 2. #2
  Moderator Maska e Lazo
  Anėtarėsuar
  04-01-2011
  Postime
  1,299
  Faleminderit
  175
  120 falenderime nė 105 postime

  Pėr: Pėr Fitness

  Pershendetje.
  Mr.Bujar fjalet jane thjesht frymezim per momentin,kshu s'mund ti marim c'do gje per baze..
  Per mua c'do gje e ke ne Youtube. dhe jam shume i bindur se do te ndihmoje shume. ( Pasi merem vet me ate lloj sport )
  Silence is golden.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Mr.Bujar
  Anėtarėsuar
  14-08-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Pėr Fitness

  PROTEINA a jan te shendetshme a jo per Fitnes ...!?

 4. #4
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,149
  Faleminderit
  0
  31 falenderime nė 26 postime

  Pėr: Pėr Fitness

  Pak si vone se ka filluar dhe shkolla por te keshilloj te rregjistrohesh ne ndonje shkolle fillore e te mesosh gjuhen shqipe, si shkruhet e si lexohet.
  Pastaj mendo per body building apo fitnes.
  Cdo gje eshte relative...

 5. #5
  Ego? Superego? Maska e Harakiri
  Anėtarėsuar
  07-10-2004
  Postime
  640
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Pėr: Pėr Fitness

  Besoj se e ke fjalen per proteinen ne forme pluhuri. Proteina ne kete forme merret thjesht sepse eshte alternative me e shpejte dhe me pak kalorike sesa marrja me ane te ushqimit. Mendoj qe proteina pluhur eshte e nevojshme vetem pas ushtrimit ne palester ngaqe thuhet qe absorbohet shume shpejt nga trupi kur eshte e tretur ne uje. Nga ana tjeter te hash nje cope mishi p.sh. eshte me pak e deshirueshme sepse stomaku do kohe te trese e asimiloje nutrientet e mishit. Prandaj une e perdor proteinen pluhur vetem nje here ne dite (menjehere pas ushtrimit ne palester). Pjesen tjeter te proteines e marr me ushqim. Gatuaj pule, veze, fasule, thierza, kos etj. qe jane te pasura me proteine dhe gjithmone e gatuaj ushqimin ne sasi te medha qe te me zgjase per nje jave. Nqs do te merresh me bodybuilding, gatimi me shumice eshte i domosdoshem sepse pak nga ne kane kohe te gatuajne gjate gjithe dites. Mendohu mire para se ti futesh kesaj rruge. A eshte e domosdosshme proteina pluhur? Jo, aspak.
  Une nuk jam dietolog dhe kam dijeni fare te ceket biologjie prandaj s'mund te them qe te mesipermet jane fakte, i kam me te degjuar dhe kam vite qe ushtrohem ne palester dhe perdor proteine pluhur.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-06-2019
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Pėr Fitness

  Ka qindra lloje tė pluhurave tė proteinave dhe shumė tė mira atje. Pėrdor njė blender pėr shkundje Ninja pėr tė bėrė njė mėngjes tė pėrditshėm me banane tė freskėta, luleshtrydhe ose boronica, dhe 2 Unė kam akull, dhe qumėsht ėmbėlsuar bajame, dhe ndoshta njė sasi tė vogėl tė kos grek.Kėto smoothies janė shumė tė shijshme dhe proteina ju jep disa zarzavate dhe vitamina tė ndryshme dhe ushqyesve shumė.Unė stėrvitje nė gjimnastikė 5- 6 ditė nė javė - kjo proteinė funksionon mirė pėr trupat, muskujt dhe mendjet e shėndetshme. Disa proteina janė tė vėshtira nė stomakun tuaj dhe nė sistemin e tretjes.

 7. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  29-09-2020
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Pėr Fitness

  nuk ka nevojė pėr shkundje tė proteinave, thjesht hani mė shumė mish

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •