Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8

Tema: Pėr Fitness

  1. #1
    i/e regjistruar Maska e Mr.Bujar
    Anėtarėsuar
    14-08-2014
    Postime
    2

    Post Pėr Fitness

    Dua te filloj fitness porė kėrrkoi njė kshill nga ju qe kan provoj a kin ushtrue me PROTEINA a po NATYRAL me USHQIM ETJ ETJ....!?

  2. #2
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anėtarėsuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,317
    Postimet nė Bllog
    7

    Pėr: Pėr Fitness

    Pershendetje.
    Mr.Bujar fjalet jane thjesht frymezim per momentin,kshu s'mund ti marim c'do gje per baze..
    Per mua c'do gje e ke ne Youtube. dhe jam shume i bindur se do te ndihmoje shume. ( Pasi merem vet me ate lloj sport )

  3. #3
    i/e regjistruar Maska e Mr.Bujar
    Anėtarėsuar
    14-08-2014
    Postime
    2

    Pėr: Pėr Fitness

    PROTEINA a jan te shendetshme a jo per Fitnes ...!?

  4. #4
    Dark Angel Maska e smokkie
    Anėtarėsuar
    08-01-2004
    Vendndodhja
    verdalle
    Postime
    1,137

    Pėr: Pėr Fitness

    Pak si vone se ka filluar dhe shkolla por te keshilloj te rregjistrohesh ne ndonje shkolle fillore e te mesosh gjuhen shqipe, si shkruhet e si lexohet.
    Pastaj mendo per body building apo fitnes.
    Cdo gje eshte relative...

  5. #5
    Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Anėtarėsuar
    07-10-2004
    Postime
    638

    Pėr: Pėr Fitness

    Besoj se e ke fjalen per proteinen ne forme pluhuri. Proteina ne kete forme merret thjesht sepse eshte alternative me e shpejte dhe me pak kalorike sesa marrja me ane te ushqimit. Mendoj qe proteina pluhur eshte e nevojshme vetem pas ushtrimit ne palester ngaqe thuhet qe absorbohet shume shpejt nga trupi kur eshte e tretur ne uje. Nga ana tjeter te hash nje cope mishi p.sh. eshte me pak e deshirueshme sepse stomaku do kohe te trese e asimiloje nutrientet e mishit. Prandaj une e perdor proteinen pluhur vetem nje here ne dite (menjehere pas ushtrimit ne palester). Pjesen tjeter te proteines e marr me ushqim. Gatuaj pule, veze, fasule, thierza, kos etj. qe jane te pasura me proteine dhe gjithmone e gatuaj ushqimin ne sasi te medha qe te me zgjase per nje jave. Nqs do te merresh me bodybuilding, gatimi me shumice eshte i domosdoshem sepse pak nga ne kane kohe te gatuajne gjate gjithe dites. Mendohu mire para se ti futesh kesaj rruge. A eshte e domosdosshme proteina pluhur? Jo, aspak.
    Une nuk jam dietolog dhe kam dijeni fare te ceket biologjie prandaj s'mund te them qe te mesipermet jane fakte, i kam me te degjuar dhe kam vite qe ushtrohem ne palester dhe perdor proteine pluhur.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

  6. #6
    LindaValdez
    i/e ftuar

    Pėr: Pėr Fitness

    Ka qindra lloje tė pluhurave tė proteinave dhe shumė tė mira atje. Pėrdor njė blender pėr shkundje Ninja pėr tė bėrė njė mėngjes tė pėrditshėm me banane tė freskėta, luleshtrydhe ose boronica, dhe 2 Unė kam akull, dhe qumėsht ėmbėlsuar bajame, dhe ndoshta njė sasi tė vogėl tė kos grek.Kėto smoothies janė shumė tė shijshme dhe proteina ju jep disa zarzavate dhe vitamina tė ndryshme dhe ushqyesve shumė.Unė stėrvitje nė gjimnastikė 5- 6 ditė nė javė - kjo proteinė funksionon mirė pėr trupat, muskujt dhe mendjet e shėndetshme. Disa proteina janė tė vėshtira nė stomakun tuaj dhe nė sistemin e tretjes.

  7. #7

    Pėr: Pėr Fitness

    nuk ka nevojė pėr shkundje tė proteinave, thjesht hani mė shumė mish

  8. #8
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    04-03-2021
    Vendndodhja
    Berlin
    Postime
    3

    Pėr: Pėr Fitness

    Ich stimme völlig mit Ihnen.

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •