Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 8

Tema: Pr Fitness

 1. #1

  Post Pr Fitness

  Dua te filloj fitness por krrkoi nj kshill nga ju qe kan provoj a kin ushtrue me PROTEINA a po NATYRAL me USHQIM ETJ ETJ....!?

 2. #2
  Ushtar i larte Maska e Neteorm
  Antarsuar
  04-01-2011
  Vendndodhja
  127.0.0.1
  Mosha
  31
  Postime
  1,853
  Postimet n Bllog
  3

  Pr: Pr Fitness

  Pershendetje.
  Mr.Bujar fjalet jane thjesht frymezim per momentin,kshu s'mund ti marim c'do gje per baze..
  Per mua c'do gje e ke ne Youtube. dhe jam shume i bindur se do te ndihmoje shume. ( Pasi merem vet me ate lloj sport )

 3. #3

  Pr: Pr Fitness

  PROTEINA a jan te shendetshme a jo per Fitnes ...!?

 4. #4
  Dark Angel Maska e smokkie
  Antarsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,137

  Pr: Pr Fitness

  Pak si vone se ka filluar dhe shkolla por te keshilloj te rregjistrohesh ne ndonje shkolle fillore e te mesosh gjuhen shqipe, si shkruhet e si lexohet.
  Pastaj mendo per body building apo fitnes.
  Cdo gje eshte relative...

 5. #5

  Pr: Pr Fitness

  Besoj se e ke fjalen per proteinen ne forme pluhuri. Proteina ne kete forme merret thjesht sepse eshte alternative me e shpejte dhe me pak kalorike sesa marrja me ane te ushqimit. Mendoj qe proteina pluhur eshte e nevojshme vetem pas ushtrimit ne palester ngaqe thuhet qe absorbohet shume shpejt nga trupi kur eshte e tretur ne uje. Nga ana tjeter te hash nje cope mishi p.sh. eshte me pak e deshirueshme sepse stomaku do kohe te trese e asimiloje nutrientet e mishit. Prandaj une e perdor proteinen pluhur vetem nje here ne dite (menjehere pas ushtrimit ne palester). Pjesen tjeter te proteines e marr me ushqim. Gatuaj pule, veze, fasule, thierza, kos etj. qe jane te pasura me proteine dhe gjithmone e gatuaj ushqimin ne sasi te medha qe te me zgjase per nje jave. Nqs do te merresh me bodybuilding, gatimi me shumice eshte i domosdoshem sepse pak nga ne kane kohe te gatuajne gjate gjithe dites. Mendohu mire para se ti futesh kesaj rruge. A eshte e domosdosshme proteina pluhur? Jo, aspak.
  Une nuk jam dietolog dhe kam dijeni fare te ceket biologjie prandaj s'mund te them qe te mesipermet jane fakte, i kam me te degjuar dhe kam vite qe ushtrohem ne palester dhe perdor proteine pluhur.
  "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

 6. #6

  Pr: Pr Fitness

  Ka qindra lloje t pluhurave t proteinave dhe shum t mira atje. Prdor nj blender pr shkundje Ninja pr t br nj mngjes t prditshm me banane t freskta, luleshtrydhe ose boronica, dhe 2 Un kam akull, dhe qumsht mblsuar bajame, dhe ndoshta nj sasi t vogl t kos grek.Kto smoothies jan shum t shijshme dhe proteina ju jep disa zarzavate dhe vitamina t ndryshme dhe ushqyesve shum.Un strvitje n gjimnastik 5- 6 dit n jav - kjo protein funksionon mir pr trupat, muskujt dhe mendjet e shndetshme. Disa proteina jan t vshtira n stomakun tuaj dhe n sistemin e tretjes.

 7. #7

  Pr: Pr Fitness

  nuk ka nevoj pr shkundje t proteinave, thjesht hani m shum mish

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  04-03-2021
  Vendndodhja
  Berlin
  Postime
  4

  Pr: Pr Fitness

  Ich stimme vllig mit Ihnen.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •