Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6

Tema: Pr Fitness

i/e regjistruar Maska e Mr.Bujar
    Antarsuar
    14-08-2014
    Postime
    2
    Faleminderit
    0
    0 falenderime n 0 postime

Post Pr Fitness

Dua te filloj fitness por krrkoi nj kshill nga ju qe kan provoj a kin ushtrue me PROTEINA a po NATYRAL me USHQIM ETJ ETJ....!?

Moderator Maska e Lazo
    Antarsuar
    04-01-2011
    Postime
    1,216
    Faleminderit
    153
    106 falenderime n 94 postime

Pr: Pr Fitness

Pershendetje.
    Mr.Bujar fjalet jane thjesht frymezim per momentin,kshu s'mund ti marim c'do gje per baze..
    Per mua c'do gje e ke ne Youtube. dhe jam shume i bindur se do te ndihmoje shume. ( Pasi merem vet me ate lloj sport )
    Silence is golden.

i/e regjistruar Maska e Mr.Bujar
    Antarsuar
    14-08-2014
    Postime
    2
    Faleminderit
    0

PROTEINA a jan te shendetshme a jo per Fitnes ...!?

Dark Angel Maska e smokkie
    Antarsuar
    08-01-2004
    Vendndodhja
    verdalle
    Postime
    1,149
    Faleminderit
    0
    31 falenderime n 26 postime

Pak si vone se ka filluar dhe shkolla por te keshilloj te rregjistrohesh ne ndonje shkolle fillore e te mesosh gjuhen shqipe, si shkruhet e si lexohet.
    Pastaj mendo per body building apo fitnes.
    Cdo gje eshte relative...

Ego? Superego? Maska e Harakiri
    Antarsuar
    07-10-2004
    Postime
    640
    Faleminderit
    0
    5 falenderime n 5 postime

Besoj se e ke fjalen per proteinen ne forme pluhuri. Proteina ne kete forme merret thjesht sepse eshte alternative me e shpejte dhe me pak kalorike sesa marrja me ane te ushqimit. Mendoj qe proteina pluhur eshte e nevojshme vetem pas ushtrimit ne palester ngaqe thuhet qe absorbohet shume shpejt nga trupi kur eshte e tretur ne uje. Nga ana tjeter te hash nje cope mishi p.sh. eshte me pak e deshirueshme sepse stomaku do kohe te trese e asimiloje nutrientet e mishit. Prandaj une e perdor proteinen pluhur vetem nje here ne dite (menjehere pas ushtrimit ne palester). Pjesen tjeter te proteines e marr me ushqim. Gatuaj pule, veze, fasule, thierza, kos etj. qe jane te pasura me proteine dhe gjithmone e gatuaj ushqimin ne sasi te medha qe te me zgjase per nje jave. Nqs do te merresh me bodybuilding, gatimi me shumice eshte i domosdoshem sepse pak nga ne kane kohe te gatuajne gjate gjithe dites. Mendohu mire para se ti futesh kesaj rruge. A eshte e domosdosshme proteina pluhur? Jo, aspak.
    Une nuk jam dietolog dhe kam dijeni fare te ceket biologjie prandaj s'mund te them qe te mesipermet jane fakte, i kam me te degjuar dhe kam vite qe ushtrohem ne palester dhe perdor proteine pluhur.
    "Kto pershembull i kput ai neni per pervetsimin e burrave t'martum"

i/e regjistruar
    Antarsuar
    06-06-2019
    Postime
    1
    Faleminderit
    0

Ka qindra lloje t pluhurave t proteinave dhe shum t mira atje. Prdor nj blender pr shkundje Ninja pr t br nj mngjes t prditshm me banane t freskta, luleshtrydhe ose boronica, dhe 2 Un kam akull, dhe qumsht mblsuar bajame, dhe ndoshta nj sasi t vogl t kos grek.Kto smoothies jan shum t shijshme dhe proteina ju jep disa zarzavate dhe vitamina t ndryshme dhe ushqyesve shum.Un strvitje n gjimnastik 5- 6 dit n jav - kjo protein funksionon mir pr trupat, muskujt dhe mendjet e shndetshme. Disa proteina jan t vshtira n stomakun tuaj dhe n sistemin e tretjes.

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

• Ju nuk mund t hapni tema t reja.
  • Ju nuk mund t postoni n tema.
  • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
  • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
  •