Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Do Not Tread On
  Antarsuar
  14-08-2013
  Postime
  497
  Faleminderit
  44
  88 falenderime n 61 postime

  Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Q t merremi vesh q n nisje nj psikopat nuk do t thot vetm dikush q ju shkurton me nj sharr elektrike edhe pse shumica e startup_ceonjerzve q bjn gjra t tilla jan psikopat. Cili sht prkufizimi?
  Psikopatia sht nj rregullim personaliteti q sht prshkruar n mnyra t ndryshme; karakterizohet cektsira emocionale (n veanti frik e reduktuar), tolerance ndaj stresit, munges ndjeshmrie, zymtsi, mungesa e ndjenjs s fajit, egocentrizm, karakter siprfaqsor, manipulimi, paprgjegjshmria, impulsiviteti dhe sjelljet antisociale si mnyr jetese parazitare dhe kriminaliteti.
  Pra, cilat profesione (prve vrassit me spat) kan m shum psikopat? Po profesionet q kan m pak t till?


  + psikopat
  CEO (drejtues kompanish)
  Avokat
  Media/ Tv-Radio
  Agjent shitje
  Kirurg
  Gazetar
  Oficer policie
  Klerik
  Shef Kuzhine
  Npuns Civil

  - Psikopat
  Shrbimi shndetsor
  Infermiere
  Therapist
  Zanatet profesionale
  Kozmetik/ stilist
  Punonjsit e bamirsis
  Msues
  Artist krijues
  Doctor
  Llogaritar

  Dhe gjja tjetr q ju vjen n mendje sht: Pse?
  Shumica e profesioneve n tabeln e par krkojn lidhjen me njeriun, q kan t bjn me ndjenjat dhe shumica e tyre nuk ofrojn shum pushtet. Psikopatt, nga natyra e tyre, nuk do t trhiqen ose shum t mir n kto gjra.
  Nga ana tjetr, shumica e roleve n tabeln e dyt krkojn energji dhe shum krkojn nj mundsi pr t marr objektiva, vendime t rndsishme dhe duhet t jen t shkputur nga ndjenjat. Psikopat jan t trhequr nga kto profesione dhe lulzojn aty.

  mapo.al

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Antarsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,698
  Faleminderit
  106
  126 falenderime n 91 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Me falni po artikulli duhet te jet shkruar nga ndonje psikopat
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Do Not Tread On
  Antarsuar
  14-08-2013
  Postime
  497
  Faleminderit
  44
  88 falenderime n 61 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Citim Postuar m par nga Marya Lexo Postimin
  Me falni po artikulli duhet te jet shkruar nga ndonje psikopat
  Fakti se ju mundeni te gjendeni ne ndonje nga ato kategorizacjonte me shume psikopate nuk e ben klasifikacjonin me pak te vlefshem. Thjesht tregon basin tuaj ne kete rast. Pra mund te mos jeni e paaneshme.
  Keto klasifikacjone me sa di une behen mbi bazen e statistikave: ciles kategori profesionel i perkasin me shume psikopate?, dhe behet renditja...

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Antarsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  24
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime n 58 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  "Kategorizacjone klasifikacjone" fjale te cilat vijne si pasoje e rrotkarstravecizikacjoneve

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Do Not Tread On
  Antarsuar
  14-08-2013
  Postime
  497
  Faleminderit
  44
  88 falenderime n 61 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  O zot o zot, kirurgu! Po te ishte ber ky klafifikacjoni ne Shqipni, kirurget dhe mjeket do dillnin te paret ne kalfikacjon!
  Terrible!!!

  Ti q'erdhe se fundmi: mos je gje kir-urg? Prandaj te dogji ty?

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime n 126 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  une jam i papune...ku te futem? ka ndonje skede te trete?

  p.s. pastaj duket qe eshte i kopjasur se Doktor eshte shkruar Doctor e ka harruar ta nderroje se i eshte dukur normale...Mapo.al eshte kopjace
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Do Not Tread On
  Antarsuar
  14-08-2013
  Postime
  497
  Faleminderit
  44
  88 falenderime n 61 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  une jam i papune...ku te futem? Ka ndonje skede te trete?
  pse mo? Do te futesh me patjeter ke ndonji kategorizacjon psikopat negativ apo psikopat pozitiv???

 8. #8
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-06-2014
  Postime
  67
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Citim Postuar m par nga 01029450803 Lexo Postimin
  Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Q t merremi vesh q n nisje nj psikopat nuk do t thot vetm dikush q ju shkurton me nj sharr elektrike – edhe pse shumica e startup_ceonjerzve q bjn gjra t tilla jan psikopat. Cili sht prkufizimi?
  “Psikopatia sht nj rregullim personaliteti q sht prshkruar n mnyra t ndryshme; karakterizohet cektsira emocionale (n veanti frik e reduktuar), tolerance ndaj stresit, munges ndjeshmrie, zymtsi, mungesa e ndjenjs s fajit, egocentrizm, karakter siprfaqsor, manipulimi, paprgjegjshmria, impulsiviteti dhe sjelljet antisociale si mnyr jetese parazitare dhe kriminaliteti”.
  domethene 50% e shqiptareve qenkan psikopat .

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Te njof
  Antarsuar
  10-06-2013
  Vendndodhja
  Tetova
  Postime
  76
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Hyhyhyhyhy e madhe kjo!

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Cerebro
  Antarsuar
  11-07-2014
  Postime
  125
  Faleminderit
  30
  18 falenderime n 14 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Sa artikuj te tille dalin dite per dite...
  Tomorrow Never Dies.

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Elian70
  Antarsuar
  30-07-2006
  Vendndodhja
  Vlor
  Postime
  1,940
  Faleminderit
  31
  171 falenderime n 126 postime

  Pr: Cilt profesione kan m shum psikopat?

  Citim Postuar m par nga Do Not Tread On Lexo Postimin
  pse mo? Do te futesh me patjeter ke ndonji kategorizacjon psikopat negativ apo psikopat pozitiv???
  babai: -kam kater femije:
  1. fatmiri --> inxhinier
  2. Luani --> gjykates
  3. Sania --> kirurge
  4. Eltoni --> hajdut
  Po pse nuk e nxjerr nga shtepia?
  Epo Eltoni eshte i vetmi qe sjell para ne shtepi, te tjeret jane te papune...

  p.s. Morali! Me mire psikopat (+-)se hajdut
  Te Dish, te Besh, te Dish te Besh, Bej te Ditur!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •