Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Serie A - Kampionati Italian 2014/15

  Me date 30 Gusht 2014, starton sezoni i ri i njerit prej kampionateve me te dashura per Shqiptaret, Serie A. Kampionati Italian do te hapet me ndeshjen Chievo vs Juventus, qe do te luhet te shtunen ne oren 18:00 e me pas ne mbremjen e se shtunes Roma vs Fiorentina. Java e pare do te kompletohet me ndeshjet qe do te luhen te Dielen me 31 gusht.

  Vihet re qe do kemi perballje teper te forta qe ne fillim te kampionatit, ku bie ne sy java e pare me ndeshjet Milan vs Lazio apo Roma vs Fiorentina. Po ashtu, nje nga ndeshjet me te zjarrta te kampionatit Italian, Milan vs Juventus do te luhet qe ne javen e trete. Ndersa per te pare derbin e Milanos, duhet pritur deri ne javen e 12.  Serie A
  Krijuar: 1898
  Shteti: Itali
  Konfederata: UEFA
  Numri i ekipeve konkuruese: 20
  Fituesi i fundit: Juventus
  Faqja zyrtare: www.legaseriea.it

  Ekipet Pjesmarrese:  Kalendari i Plote i TIM Serie A:  Federata Italiane e Futbollit, ka pranuar te perdore risine e Kampionatit Boteror, spray-n, ne goditjet standarte, ne menyre qe te respektohet ne menyre rigoroze disatanca e murit nga topi.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 19-08-2014 mė 20:12
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 2. #2
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Serie A - Kampionati Italian 2014/15

  Ka filluar me ne fund edhe kampionati me i dashur e me i ndjekur nder Shqiptaret, Serie A. Dje ne mbremje jane mbyllur ndeshjet e javes se pare. Fitojne Juventus, Roma, Milan dhe Napoli. Ngec Inter.

  Rezultatet e Javes #1


  Tablea e renditjes pas javes #1
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 3. #3
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Serie A - Kampionati Italian 2014/15

  Golashenuesi me i mire: Antonio di Natale - 2 Gola

  Java #2
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Serie A - Kampionati Italian 2014/15

  Edhe pse Seria A nuk ka qene kurre me e dobet,do ti percjellim derbyt ndermjet Juve-Inter-Milan-Roma (te vetmet ndeshje qe vlejne deri diku).
  Meqenese Inter nuk ka fare gjasa per vendin e pare ( e as per Champions),do te bejme tifo qe Roma te perfundoje e para ... por ne fund realisht Juve campione !
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 5. #5
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: Serie A - Kampionati Italian 2014/15

  Mbremjen e se dieles u mbyll java e dyte e Serie A me nje ndeshje spektakolare, Parma - Milan, e cila dhuroi shume gola dhe emocione pafund. Milan arriti te fitoje ndeshjen e dyte radhazi dhe nuk ndodhte qe prej 2007 qe Milan te fitonte dy takimet e para te Serie A. Vlen te permendet goli spektakolar i Jeremy Menez me thember, nje gol i rralle e spektakolar qe ka terhequr vemendjen e gjithe opinionit sportiv. Po ne transferte ka arritur te fitoje edhe Roma me rezultatin minimal 1-0. Juventus ka fituar ndeshjen brenda fushes se vet ndaj Udinezes me rezultatin 2-0. Inter ka shenuar nje fitore me rezultat tenistik duke shenuar plot 7 here perballe modesteve te Sassuolo qe nga ana e tyre nuk kane arritur te shenojne asnje gol. Surprizuese ka qene edhe humbja e Napolit ne fushen e vet ndaj Chievo-s.

  Rezultatet e javes #2


  Tabela e Klasifikimit:
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •