Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 77 prej 77
 1. #61
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Si njerez i perkrahi te dyja palet edhe izraelitet edhe arapet e Palestines.Si krijesa njerezore duhet te jene te barabart mirepo izraelitet kane ndertuar shoqeri shume me te perparuar dhe me te sukseshem ndersa arapet jo.Entitetet politike dhe shoqerit qe kane ngritur te dyja palet ne kete moment nuk jane te barabarta dhe Izraeli eshte superior ne cdo aspekt dhe per nje shqiptar mesatar duhet ti jete me i afert dhe me me vlere Izraeli se sa perkrahja e cilit do shtet arap.
  Mbetet per te arrdhmen qe arapet te ndertojne shoqeri moderne,te civilizuara te denja per ti perkrahur.

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  .....................
  Skedarėt e Bashkėngjitur 166210
  Harte e manipuluar.Pjesa me e madhe e fotos se pare me ngjyren jeshil eshte shkretetire - Negev,atehere toke gati e pa banuar.Ndersa pjesa tjeter ne veri te Izraelit ne kufi me Egjiptin (pa Gazen) dhe toka afer Bregut Perendimor vete arapet i kane shitur per para hebrejeve.
  Toka e sotme e palestinezeve ne Izrael qe pretendojne qe ja kan marre hebrejet ka qene prone e feudaleve arap te Libanit dhe Jordanit,qe e shiten per para.
  Palestinezeve ja kane futur vellezerit e tyre !
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 2. #62
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  ....e jo vetem kaq, i dashur semiku!
  Per te pasuruar pakez mendimin tende, duhet te shtojme se sipas te drejtes nderkombetare, tokat qe Izraeli pushtoi pas agresionit te vendeve fqinje, mund t'i mbante per vete, perfshi gadishullin e Sinait, Negevin e territore te tjera......e megjithate ua ofroi agresoreve ne kembim te paqes, paqe qe harapet nuk duan!!
  Jarigas

 3. #63
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
  Si njerez i perkrahi te dyja palet edhe izraelitet edhe arapet e Palestines.Si krijesa njerezore duhet te jene te barabart mirepo izraelitet kane ndertuar shoqeri shume me te perparuar dhe me te sukseshem ndersa arapet jo.Entitetet politike dhe shoqerit qe kane ngritur te dyja palet ne kete moment nuk jane te barabarta dhe Izraeli eshte superior ne cdo aspekt dhe per nje shqiptar mesatar duhet ti jete me i afert dhe me me vlere Izraeli se sa perkrahja e cilit do shtet arap.
  Mbetet per te arrdhmen qe arapet te ndertojne shoqeri moderne,te civilizuara te denja per ti perkrahur.


  Harte e manipuluar.Pjesa me e madhe e fotos se pare me ngjyren jeshil eshte shkretetire - Negev,atehere toke gati e pa banuar.Ndersa pjesa tjeter ne veri te Izraelit ne kufi me Egjiptin (pa Gazen) dhe toka afer Bregut Perendimor vete arapet i kane shitur per para hebrejeve.
  Toka e sotme e palestinezeve ne Izrael qe pretendojne qe ja kan marre hebrejet ka qene prone e feudaleve arap te Libanit dhe Jordanit,qe e shiten per para.
  Palestinezeve ja kane futur vellezerit e tyre !
  Nuk ndėrtohet civilizimi me njė popull qė sillet si nazistėt me njė popull tjetėr!! Aq mė pak Hebrejve nuk u falet kjo sjellje sepse e kanė vuajtur vetė dhe e dinė se ē'ėshtė dhuna e masakra. Ti ndoshta mund tė jesh dakord edhe pėr asimilimin e indianve tė Amerikės si popull jo i cilivizuar, por ky nuk pėrbėn njė mendim masiv... ėshtė thjeshtė mendimi i njė personi qė i pėlqejnė teleferikėt, metroja, tangat etjera gjėra cilivizuese.
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  Norēa.li (07-12-2014)

 5. #64
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Nuk ndėrtohet civilizimi me njė popull qė sillet si nazistėt me njė popull tjetėr!! Aq mė pak Hebrejve nuk u falet kjo sjellje sepse e kanė vuajtur vetė dhe e dinė se ē'ėshtė dhuna e masakra. Ti ndoshta mund tė jesh dakord edhe pėr asimilimin e indianve tė Amerikės si popull jo i cilivizuar, por ky nuk pėrbėn njė mendim masiv... ėshtė thjeshtė mendimi i njė personi qė i pėlqejnė teleferikėt, metroja, tangat etjera gjėra cilivizuese.
  ......po ashtu si edhe mendimet e tua, mbeten mendimet personale te nje anticifuti te cilit i pelqejne terroristet harapo-islamike e qurravitjet e ish kasapeve historike te cifuteve dhe te krishtereve
  te tere Lindjes se mesme, afert, Afrikes veriore, Evropes perendimore, juglindore, etj!!
  Jarigas

 6. #65
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Hallall ma ke kap mendimin Jaro. E kap shpesh kshu ti apo me raste ?!
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 7. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  Norēa.li (07-12-2014)

 8. #66
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Hallall ma ke kap mendimin Jaro. E kap shpesh kshu ti apo me raste ?!
  Nuk ishte ky mendimi yt, "hallall Efendi"?!!....Epo ky eshte mendimi i percuar ne ate qe shkruan...apo ekane fajin cifutet qe ju harapofilet nuk kuptoheni se cfare doni??!!
  Jarigas

 9. #67
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  O ti Jaro, ē'a ke bo plako, mirė ke qenė kshu ?! Mos u kap pas njė fjale si Ujku pas Boleve tė Dashit lol

  Tė tė jap njė kėshillė miqsore (gjithnjė nėse e pranon) po edhe po nuk e pranove, unė po e shkruaj njė herė !! Mer frymė fellė tre herė dhe mos harro ta nxjerrėsh .. more frymė ? E nxore frymėn ? Shumė mirė !! S'i ndihesh tani ? Nėse tė meren mėnd e kokės (gjithnjė nėse i ke) vuan nga sėmundja e Harapve, nėse nuk tė meren mėnd, do tė thotė qė vėrtet nuk i paske nė kokė Rri o plako se le nam, nuk le rob zoti pa etikuar. I kulluari ky
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 10. #68
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  O ti Jaro, ........Rri o plako se le nam, nuk le rob zoti pa etikuar. I kulluari ky
  ...thuhet "etiketuar"...harrove te marresh fryme para se te shkruash!!
  E kush je ti qe etiketon izraelianet si "naziste"??!!
  Jarigas

 11. #69
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
  Nuk ndėrtohet civilizimi me njė popull qė sillet si nazistėt me njė popull tjetėr
  Sa keni deshire te ngreni paralele me nazizmin aka Hitler vend e pa vend !
  Ne cdo arap te vrare nga ana e shtetit hebre - vriten me shume se 20 arap nga arapet e tjere.Ja mqns qenke adhurues i paraleleve faktet na tregojne qe Arapet qenkan 20 here me te keq se Hitleri !
  Cilat qenkan metodat e sjelljes se shtetit te Izraelit te krahasueshme me sjelljet dhe te bemat e nazisteve ?
  Me 1948 arapet ishin cca 1 milon.Sot jane mbi 6 milion (!!).Metoda naziste se jo mahi.
  Ti ndoshta mund tė jesh dakord edhe pėr asimilimin e indianve tė Amerikės si popull jo i cilivizuar, por ky nuk pėrbėn njė mendim masiv...
  Epo nese asimilimin nuk e perkrah shumica atehere duhet diskriminim pozitiv per popujt indogjen.Kjo ka qene per te miren e tyre.
  Por flasim per arapet ne/afer Izraelit,ata as si asimilon askush e as nuk i diskriminon.Perkundrazi i ofrohet Paqe rradhazi por refuzojne cdo iniciativ.
  Tjere gje eshte nese flet nga prespektiva e Hamasit.
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 12. #70
  i/e regjistruar Maska e semiku
  Anėtarėsuar
  11-04-2010
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  33
  152 falenderime nė 129 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  ....e jo vetem kaq, i dashur semiku!
  Per te pasuruar pakez mendimin tende, duhet te shtojme se sipas te drejtes nderkombetare, tokat qe Izraeli pushtoi pas agresionit te vendeve fqinje, mund t'i mbante per vete, perfshi gadishullin e Sinait, Negevin e territore te tjera....
  Ne te vertet distriktin e Negevit ja ka ndare OKBja qysh ne fillim Izraelit,ajo eshte zemra e Izraelit.Ndersa Sinajin Izraeli ja ktheu Egjiptit ne shkembim te Paqes,edhe pse si fitimtare te Luftes mund ta mbanin pergjithmon dhe te krijonin te ashtequajturin Izraelin e Madh.Por si shtet "nazist" qe jane e kthyen dhe krijuan Paqen me shtetin me te madh Arap.
  ..e megjithate ua ofroi agresoreve ne kembim te paqes, paqe qe harapet nuk duan!!
  Fakte historike:
  Me 1948 OKB i ndau gjysmen e territorit arapeve - refuzuan.Filluan luften dhe kete territor te ofruar e moren Egjipti dhe Jordania ndersa palestinezet nuk kishin asgje kunder.
  Para 1967 palestinezet nuk kerkonin as Gazen e as Bregun per shtet te vetin,keto territore ja llogaritnin Egjiptit dhe Jordanise por kerkonin vetem territore qe i ishin ndare Izraelit.
  Ne vitin 2000,Izraeli ofroi Jeruzalemin Lindor,Bregun Perendimor dhe rripin e Gazes per te arritur Paqen - palestinezet refuzuan.
  etc.etc.
  Kjo tregon qe palestinezet perdoren vetem si instrument nga shtetet fqinje arape.

  Ne te vertet ata kane disa enderra qe me ane te porrdhave do e shkaterrojne Izraelin dhe do e marrin tere territorin.Paqen as qe e llogarisin si mundesi - Vetem perpara arap.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 07-12-2014 mė 19:04
  Rri qetė dhe fol Shqip !

 13. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar semiku pėr postimin:

  Cen Durimmadhi (01-02-2015)

 14. #71
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  semiku

  Emri: 634_0.jpg

Shikime: 242

Madhėsia: 57.3 KB
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 15. #72
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  ...sa bukur, propaganda e harapcinjve!!!
  Me nje karikature perpiqen te perbysin te verteten........e padtaj jam une ai qe etiketon!!!
  ....ppppfffffff....
  Jarigas

 16. #73
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime nė 164 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  ...sa bukur, propaganda e harapcinjve!!!
  Me nje karikature perpiqen te perbysin te verteten........e padtaj jam une ai qe etiketon!!!
  ....ppppfffffff....
  Mos korigjo tė tjerėt kur je bėrrnut pėr vete

  p.s

  Cilėn tė vėrtet kėrkojn tė pėrmbysin ?! Tė lutem mė ndriēo me pėrgjigjen e kėsaj pyetje se ngrodha nga kureshtja !!

  ...edhe njė gjė : Mos "fend" me pppfff por pirdh se je burrė he burr
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 17. #74
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Mjaft me keto budallalliqe. Keto tema kane kohe ne forum qe te shkaterrohen nga replika e lagu se lagu.

 18. #75
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  sa here qe fryhet izraeli, toka e falur nga zoti, po hane ndonje gje hijenat direkte te luanit ne pushtet perendimor, te fundem dhe nuk e dime se e sata here eshte ky kercenim i fundem luanesk taksash dhe zhvillimi sepse duhet ata te..., por paska fjale qe preja izraelite qenka ndryshe, ndryshe nga ajo greke, qenka e heshtur dhe terheqese dhe kaq dhe nuk dihet se c'risi racore fut ajo ne xhunglen plot hasmeri dhe tragjedi.

 19. #76
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979
  Faleminderit
  2
  28 falenderime nė 28 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Izrael Palestine si gjithnje nuk eshte pa gje, jo per shkak te viryteve te tyre por per shkak te interesit qe ka apo qe ka patur zoti ne historine e lindjes se mesme dhe kjo eshte vitale. spirituale eshte akrepi njeri qe vuan shkretetirave per shkak se nuk e don dot zotin dhe rendin e tij, format, ngjyrat, gamat dhe temat.

 20. #77
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-05-2020
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Izrael - Palestine II

  Situata qė familjet nė Iran dhe Palestinė po jetojnė me luftėn e vazhdueshme me qeverinė amerikane ėshtė pėr tė ardhur keq, shumė vende po paguajnė edhe zemėrimin e pangopshėm tė kėtij vendi pėr tė vazhduar tė shpėrndajė llogaritė e tyre me armė dhe gjak. Nėse ju shikoni pėrcinecalidad e cila ėshtė faqja e internetit e filmit tim, unė kam bashkuar njė pėrzgjedhje tė luftės jokonvencionale dhe arman pėr kėtė.

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •