Close
Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 186
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-03-2014
  Postime
  122

  Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Pershendetje,

  Ne fakt ka pasur plote here qe doja ta diskutoja kte gje me Shqiptaret e tjere.
  Un jam vajze 18 vjec e jam rritur e jetoj jashte Shqiperise. Ky fakt me ka bere te interesohem per kulturen, gjuhen historine e cdo gje qe lidhet me kte popull te mjere, aty ku perkas edhe un vete, Shqipetaret!

  Ndjenjat e krenarise te te qenit pasardhes te popullit ilir, traditave ~ kultures, te pejsazheve te bukura te vendit e njerzve te mi nuk jane len vetem porjane shoqeruar me nje ndjesi urrejte, genjeshte, inferjoriteti e menjefjale perulje ne cdo aspekt! Qe nga pamja e jashtme tek ajo e brendshme, nga gjuha deri tek origjina. Ne fakt ajo qe ndjej se pjek urrejte ne zemren time eshte se jane te gjitha genjeshtra.

  1 - PAMJA E JASHTME
  Mjafton qe te kerkoni ne google - 'Albanians' edhe do shikoni njerz me pamje jo te mire, besoj se kuptoni cdua te them. Jane postuar qellimisht per ti krijuar botes kte mendim per ne, gjasme ngjajme si perbindsha apo me koke me gjaste cepa. Shikojini te gjithe ngjane si Roma e jo si Shqipetare. Edhe un nese nuk dija se kemi kaq shume njerz te bukur do ti besoja. Ne shume forume thuhet se shqipetaret kan frik nga uji e sapuni( shampo), se jemi leshator edhe femrat tona nuk depilohen. Se meshkujt tane jane dhembekrimbur lol(hahahhah) apo se jemi shume te shkurter e jo europrian. Thone se jemi rrac e perzjere.  2. ORIGJINA
  As qe diskutohet qe teorine e Ilireve nuk e lidhin me ne. Thone se vime nga 'albania' e Kaukazit e se nuk na perket asgje ne tokat tona.  3. GJUHA
  Edhe pse pa pasur fakte, kan gjetur menyre per te lidhur gjuhen shqipe me gjuhet e Iranit/Palistanit/Indise/Turke edhe mbase te tjera.

  4. FEJA
  Eh sigurisht qe smund ta linin kte jashte! Por a e meritojme ne te quhemi "islamist - rradikale" vetem sepse ndjodhi qe te na poshtonin turqit. Te gjithe e dim se kur bie fjala te feja ne jemi shembull per gjith popujt e botes por kjo nuk mjafton per te. A e pare cfare mesazhi dergojne Maqedonasit ne bote? Ne protestata e fundit ne shkup vendosen flamure arabe edhe a ka nje fare mundesie qe te gjitha ata njerz qe i kan pare ato pamje te mos krijojne "urrejtje" ndajnesh edhe simpati per Maqedonasit?!

  4. VRASESIT/MAFJOZET/HAJDUTET
  Askush nuk mund ta mohoj qe ka pasur, ka edhe do te ket krime, mafje apo pislleqe te tjera nga Shqiptaret. Ashtu sic ka edhe nga popujt e tjere, mbase ne na ka dal nami me shume. Por si mundet qe te krijojne imazh ndaj nje populli duke mar parasysh kto 20 vite? Besoj se te gjith ju qe po lexoni kte postim tani jani me kallashnikov ne dore, tavolinen me marihuana edhe tek banja juaj keni 3prostita romune,sllave e shqipetare te kycura ne banjen tuaj. Mbase un se besoj por ja qe keshtu mendojne maksimumi i njerzve per ju.


  Nuk jane vetem Greket,Serbet,Maqedonasit por kam mdjer urrejtje super-duper te madhe nga Bullgaret. Po ata ckane me ne? Cfare ju kemi bere? Ahhh.. Harrova se propaganda e medjas maqedonase perdor te njejten gjuhe me ta, apo edhe ata jane sllave. Po ahtu edhe Polake,Filandes, Spanjoll,Turq. Hungarez qe na quajne -gypsy- , Rumun qe na gjuanj mbetje (plehra) te Outomanizmit, Ruse qe thone se nese ishin Shqipetare do vrisnin veten...

  Un jame e sigurte se nuk jemi me te keq se gjitonet tane, sepse kurre nuk kemi marre dicka nga ta por vetem kemi vuajtur prej tyre. Jam e sigurte se lekura ime eshte me e bardhe se e grekut edhe Bullgarit, se gjuha ime eshte me e vjeter e serbit. Se nuk jam me e shkurter se maqedonset qe kam pare e me e shpifur se serbet. Edhe me e sigurte jam se nena,mami edhe gjushja ime jane njemiljarde here me te pastra se cdo femer tjt ne europe po ashtu sic jane edhe tuajat. E di se im at punon 7 dite ne jave e nuk vjedh banka e as shet femra! Vellai im studjon edhe nuk shperndan drroge. Di se gjyshi im pret qe ti kthehen femijet nga mergimi. Vetem Zoti e di sesa vuajme ne, vetem ai.. Te tjeret, nuk dine asgje! :'(

 2. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Keter pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  2043 (10-07-2016),Atlantisi (17-08-2018)

 3. #2

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  E di perse te gjithe i urrejne shqiptaret? Sepse shqiptaret ne rradhe te pare urrejne veten.

 4. #3
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,204

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  1- Pamja e jashtme shqipetaret nuk shquhen per ndonje bukuri te rralle, bej ndonje shetitje ne shqiperi dhe do e vertetosh. Atje akoma lahen njeriza te shtunave vetem:P

  2- As ne nuk e kemi faktuar preardhjen prej ilireve .

  3- Gjuha shqipe eshte shume e paasur me huazime turke te cilat nga ana e tyre jaane me origjine nga persia. Per te pare e studiuaar gjuhen shqipe duhet pare aarberishtja.

  4- Perderisa kemi nje popullsi myslimane, jemi te predispozuar per terorizm.....eshte natyra e islaamit e tille

  5- Nuk ka pyll pa derra, vecse ne kemi ferma per ritjen e derrave.

  Te qenit shqiptar, nuk me sjell ndonje krenari, te qenit pasardhes epirot/arberesh me mbush me krenari, me jep identitet.
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Korcar-L1 pėr postimin:

  jarigas (30-07-2014)

 6. #4
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-03-2014
  Postime
  122

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Korcar-L1 Lexo Postimin
  1- Pamja e jashtme shqipetaret nuk shquhen per ndonje bukuri te rralle, bej ndonje shetitje ne shqiperi dhe do e vertetosh. Atje akoma lahen njeriza te shtunave vetem:P

  2- As ne nuk e kemi faktuar preardhjen prej ilireve .

  3- Gjuha shqipe eshte shume e paasur me huazime turke te cilat nga ana e tyre jaane me origjine nga persia. Per te pare e studiuaar gjuhen shqipe duhet pare aarberishtja.

  4- Perderisa kemi nje popullsi myslimane, jemi te predispozuar per terorizm.....eshte natyra e islaamit e tille

  5- Nuk ka pyll pa derra, vecse ne kemi ferma per ritjen e derrave.

  Te qenit shqiptar, nuk me sjell ndonje krenari, te qenit pasardhes epirot/arberesh me mbush me krenari, me jep identitet.
  Clidhje ka ajo, ne spo benjm ndonje terrorizem.
  2. Shqipja eshte gjuhe indo europiane ka aq lidhje me arabishten sac ka gjermanishtja.

 7. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Keter pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  Atlantisi (17-08-2018),user010 (30-07-2014)

 8. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-03-2014
  Postime
  122

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  E di perse te gjithe i urrejne shqiptaret? Sepse shqiptaret ne rradhe te pare urrejne veten.
  Hahahha lol Sesht tamam pergjigje

 9. #6
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Anėtarėsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,380

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Keter Lexo Postimin
  Clidhje ka ajo, ne spo benjm ndonje terrorizem.
  2. Shqipja eshte gjuhe indo europiane ka aq lidhje me arabishten sac ka gjermanishtja.
  Mos u merzit,

  Se per derrat flasin kto qe kan ngron vetem mish derri.....lol

  Per te gjithe popujt njesoj flasin...


  Pse cflasin legistet per italianet e jugut.

  Kalabria saudita u thone.
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 10. #7
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-03-2014
  Postime
  122

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
  Mos u merzit,

  Se per derrat flasin kto qe kan ngron vetem mish derri.....lol

  Per te gjithe popujt njesoj flasin...


  Pse cflasin legistet per italianet e jugut.

  Kalabria saudita u thone.
  Vertet?
  https://www.stormfront.org/forum/t775416/
  https://www.stormfront.org/forum/t965269/
  https://www.stormfront.org/forum/t855990/
  https://www.stormfront.org/forum/t851935/
  https://www.stormfront.org/forum/t406492/

 11. #8

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Po ti stormfrontin lexon dhe te krijohet gjithe ai trishtim?

  Stormfront eshte nje kosh plehrash ku jane mbledhur gjithe idiotet, rracistet dhe nacionalistet me te cmendur te Ballkanit. Asnjehere mos krijo apo bazo pershtypje te tuat mbi ato qe shkruhen ne kete forum karagjozesh.

 12. #9
  Fortis Et Honoris Maska e Meriamun
  Anėtarėsuar
  04-04-2009
  Postime
  1,730

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Keto qe ke radhitur ti vajza 18 vjecare nuk jane aspak mendime te popujve te qyteteruar, ne lidhje me nje komb tjeter, por jane mendimet dhe pikepamjet shoviniste te sllaveve dhe ardhacakeve tjere qe duan te perligjin krimet dhe baterdite e tyre me justifikime te tipit fetar dhe budalleqe te ketij lloji.

  Une per vete pikesepari jam krenar qe jam njeri, dhe sdo e kisha aspak problem nese do i perkisja kujtdo rrace ne bote, pa dallim ngjyre. Persa na perket ne shqiptareve, s'i kemi rene ndonjerit ne qafe. Kemi pare gjithmone punen dhe hallin tone, me pak fjale brekegrisur e kembezbathur por ama nuk ja kemi zene ndonjerit pragun e deres.

  Nuk dua te perseris gjera qe i dime te gjithe por skam si te rrij pa thene cfare krenarie mund te kete nje serb per popullin dhe qeverine e tij, kur akoma sot e kesaj dite praktikisht mbrojne kriminelet e luftes dhe ideatoret e thertores me te madhe qe pa era jone ne mes te Ballkanit?

  Cfare krenarie mund te kene serbet kur akoma sot e kesaj dite familjeve te viktimave nuk u jane thare lotet dhe madje nuk i dine ku i kane varret e te dashureve te tyre?

  E njejta gje vlen te thohet edhe per fqinjet tane jugore qe akoma sot ne vitin 2014 nuk i japin asnje shans marredhenieve te mira fqinjesore por luajne si macja me miun, loje lufterash me shtetin tone. Shkojne deri ne ate pike saqe me paturpesine me te madhe thone se gjoja ne Shqiperi nuk respektohen te drejtat e njeriut. ( Greqia eshte kritikuar bashkegojarisht nga tera organizatat e te drejtave te njeriut per mungese totale te respektimit te drejtave dhe per shovinizem te theksuar)

  Ndoshta prej pamundesise apo ndoshta se ashtu kane ardhur rrethanat, kombi jone si ka zene deren askujt. Ne nuk kemi bere as luftera boterore e kasaphana duke vrare njerez dhe as nuk kemi rrembyer mallin e gjene e tjetrit. Ne kemi luftuar vetem ath kur na ka zene rrota bishtin dhe kane ardhur ne voter per te na vrare dhe prere. Per kete une jam krenar, dhe me thene te drejten keshtu duhet te jemi te gjithe.

  Bilanci i te vrareve ne luften e 1 boterore eshte 37 milion
  Bilanci i te vrareve ne luften e 2 boterore eshte 80 milion (mos e harroni)
  Lufta e 1 Ballkanike gjys milioni jete njeriu
  Lufta e Bosnjes ne te cilen serbet vrane 325 mije veta
  Lufta e Kosoves me mijera veta.

  edhe pastaj pa pike turpi na tregojne neve me gisht. Keta sikur se lexojne historine e nxire dhe te marrosur te shkuares se tyre.

  Ne bote rralle gjen nje komb me histori me te paster ne ndergjegje sesa kombi yne shqiptar. Keshtuqe nese je shqiptare mos e vrit mendjen sepse i perket kombit me te kaluaren dhe tashmen nga me te pastrat e planetit.
  No amount of guilt can change the past and no amount of worrying can change the future

 13. 2 antarėt mė poshtė falenderuan Meriamun pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  hektor.m (04-08-2014),Mexhi (06-08-2014)

 14. #10
  Updating.... Maska e Wordless
  Anėtarėsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,154

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Mos u shqetėso pėr kėtė, ziliqarėt flasin keq pėr "ata" qė kanė epėrsi ndaj tyre !!

  Shprehje popullore ; " I shari tė shan "

  Ne duhet tė varim njė varg me hudra nė qaf mos tė na marin m'sysh
  Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

 15. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Wordless pėr postimin:

  hektor.m (04-08-2014)

 16. #11
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Shqiptaret jane si shpirt !!
  Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

 17. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar PINK pėr postimin:

  hektor.m (04-08-2014)

 18. #12
  Perjashtuar Maska e Ura e Cekajve
  Anėtarėsuar
  02-07-2013
  Vendndodhja
  Galaktika Andromeda
  Postime
  344

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Shiptari: kokčn mč cčpa, včj nč njč rrčsht njč shiptar, kurd, turk, ēčēčn, sirian dhč nuk č dallon dot sč kush čshtč shiptar.
  Puna č Ilirčvč nuk ka asnjč provč, nuk ka as čdhč njč shkrim Ilir pčr tč včrtčtuar lidhjčn mč Shipčn modčrnč
  5 shčkuj sundim osman č kan ndrruar dhč pčrzičr popullsin shiptarč sa nuk ta prčt mčndja!

 19. #13
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Anėtarėsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,682

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Ne fakt te huajt s'kane asnje lloj opinioni per ne. Jemi ne qe mendojme se nuk na duan. Thjesht na shikojne si te huaj. Ata qe kane krijuar pershtypje te keqe e kane krijuar nga vet fjalet e shqiptareve. Keshtu mendoj une.
  Feelings change - memories don't.

 20. #14

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Ura e Cekajve Lexo Postimin
  Shiptari: kokčn mč cčpa, včj nč njč rrčsht njč shiptar, kurd, turk, ēčēčn, sirian dhč nuk č dallon dot sč kush čshtč shiptar.
  Puna č Ilirčvč nuk ka asnjč provč, nuk ka as čdhč njč shkrim Ilir pčr tč včrtčtuar lidhjčn mč Shipčn modčrnč
  5 shčkuj sundim osman č kan ndrruar dhč pčrzičr popullsin shiptarč sa nuk ta prčt mčndja!
  E prure koken ti tope? Se tema te tilla jane si oksigjen per nje malok te trashe si ty.

 21. #15
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Korcar-L1 Lexo Postimin
  1- Pamja e jashtme shqipetaret nuk shquhen per ndonje bukuri te rralle, bej ndonje shetitje ne shqiperi dhe do e vertetosh. Atje akoma lahen njeriza te shtunave vetem:P

  2- As ne nuk e kemi faktuar preardhjen prej ilireve .

  3- Gjuha shqipe eshte shume e paasur me huazime turke te cilat nga ana e tyre jaane me origjine nga persia.

  Per te pare e studiuaar gjuhen shqipe duhet pare aarberishtja.

  4- Perderisa kemi nje popullsi myslimane, jemi te predispozuar per terorizm.....eshte natyra e islaamit e tille

  5- Nuk ka pyll pa derra, vecse ne kemi ferma per ritjen e derrave.

  Te qenit shqiptar, nuk me sjell ndonje krenari, te qenit pasardhes epirot/arberesh me mbush me krenari, me jep identitet.
  Trishtim kur lexon te tilla gjera te shkruara nga dora e vet shqiptarit ,keso urrejtje e perbuzje s'mund ta hasesh as ne forumet sllavo-greke ..mjerim!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Darius : 29-07-2014 mė 16:33
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

 22. 3 antarėt mė poshtė falenderuan ane pėr mendimin e shprehur nė kėtė postim:

  hektor.m (04-08-2014),PoQari (29-07-2014),user010 (30-07-2014)

 23. #16
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Darius Lexo Postimin
  E prure koken ti tope? Se tema te tilla jane si oksigjen per nje malok te trashe si ty.
  Deda eshte mirditor romak

 24. #17
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,204

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Trishtim kur lexon te tilla gjera te shkruara nga dora e vet shqiptarit ,keso urrejtje e perbuzje s'mund ta hasesh as ne forumet sllavo-greke ..mjerim!
  nuk mbulohet m.uti me sh...re ane..... provo te kunderten po deshe

  shqipja ashtu si dhe persishtja jane gjuhe Indo-Europeane..... po te jap disa shembuj qe te te mesosh dhe ti:

  Dogana, sandale, hoshaf/ke, sheqer, pekmez, cardhak, perdja, qoshe, qilim, kafaz, bostan, gonxhe, pambuk, vishnje, Ashiku, Beqari, nishani, plivan, qorr, qose, xhan, qyrk, qese, pazar, cezme, Tirana, manushaqe etj etj etj perr te mos vazhduar me turqizma

  PS. Ku e shikon ti kete urrejtje apo perbuzje nga ana ime?
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 25. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Trishtim kur lexon te tilla gjera te shkruara nga dora e vet shqiptarit ,keso urrejtje e perbuzje s'mund ta hasesh as ne forumet sllavo-greke ..mjerim!
  He moj se s' eshte shqiptar ai jo.
  AUTOCHTHONOUS

 26. #19
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,204

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  He moj se s' eshte shqiptar ai jo.
  Nuk jam, Jam epirotas
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 27. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745

  Pėr: Perse te gjithe i urrejne Shqipetaret?

  Citim Postuar mė parė nga Korcar-L1 Lexo Postimin
  nuk mbulohet m.uti me sh...re ane..... provo te kunderten po deshe

  shqipja ashtu si dhe persishtja jane gjuhe Indo-Europeane..... po te jap disa shembuj qe te te mesosh dhe ti:

  Dogana, sandale, hoshaf/ke, sheqer, pekmez, cardhak, perdja, qoshe, qilim, kafaz, bostan, gonxhe, pambuk, vishnje, Ashiku, Beqari, nishani, plivan, qorr, qose, xhan, qyrk, qese, pazar, cezme, Tirana, manushaqe etj etj etj perr te mos vazhduar me turqizma

  PS. Ku e shikon ti kete urrejtje apo perbuzje nga ana ime?
  Mos u beni qesharak ore ,po edhe serbishtja e sllavo -maqedonishtja ka mijera fjale turke ,pushtimi 500 vjecar e ka bere te veten ,edhe shqipja ka marr fjale nga turqishtja ,c'do thote kjo ,qe s'qenkam shqiptare pse shalqinit i thom bostan(ndersa per pamje n'kuk i mbaj greket e tua ;,vjet isha ne Greqi ,i pashe greket sa race e "bukur jane)?
  Per kurreshtje ,je shqiptar apo jo ?
  There is a special place in hell for women who don't help other women.
  Madeleine Albright

Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •