Close
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 412
 1. #1
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  http://botasot.info/bota/316470/xhih...koka-te-prera/

  Njė terrorist Australian buzėqesh duke mbajtur nė duar dy koka tė prera njerėzish derisa pozon pėr ta postuar mė vonė fotografinė nė twtter.

  Ėshtė ky Mohamed Elomar, njė ish-boksier, foton e tė cilit e ka publikuar nje tjetėr terrorist, miku i tij, Khaled Sharrouf.

  Ky i fundit ėshtė dėnuar mė herėt nga autoritetet australiane pėr pėrgatitje tė sulmeve terroriste nė Sidney.

  Boksieri Sydney po lufton pėrkrah organizatės terroriste ISIS.

  Prokuroria e kėtij shteti i ka thėnė qė nėse fotografitė janė tė vėrteta, ata do tė ndiqen penalisht nga ky shtet.

 2. #2
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime nė 46 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Islami eshte fe e paqes, vetem po e le ate, atehere te pritet koka.

  Every Mohammedan is insane; not in all things, but in religious matters.
  Mark Twain
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Ceni-1
  Anėtarėsuar
  18-10-2012
  Vendndodhja
  Kosove
  Mosha
  31
  Postime
  837
  Faleminderit
  43
  59 falenderime nė 52 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Islami eshte drite . Islamin e kuptojne vetem ata shpirtera qe jane te ndriquar me kete drite te Zotit . Kurse te tjeret me verbesine e tyre , te cileve i mungon drita e Zotit , Islamin e shohin vetem si erresire . Zoti i udhezofte te 'verberit' dhe te pa udhezuarit ,amin .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ceni-1 : 28-07-2014 mė 08:36
  “Fe e vetme (e pranuar) tek Allahu ėshtė Islami” (Ali Imran, 19).

 4. #4
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!
  Nese islami i vertete do ishte ky , atehere koka jote do ishte e para qe do mbahej ne doren e ketij Australianit qe buzeqesh.

  Nese koken e ke akoma te ngjitur pas qafes atehere thuaj ''alhamdulilah'' qe islami nuk eshte i tille.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 5. #5
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime nė 46 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Ore ju cte beni qe jetoni ne europe se te ishte per prerje kokash, nuk e kini per gje juve, e pame dhe disa pjestare islamike te uck qe dilnin fotografi si keta minjte e arabise me koka njerzish ne duar, madje po keta ish-uck po lene kosckat andej nga siria mtf... akte islamikesh ne trojet shqiptare do ishte dhe fundi juaj !!
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 6. #6
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga Korcar-L1 Lexo Postimin
  Ore ju cte beni qe jetoni ne europe se te ishte per prerje kokash, nuk e kini per gje juve, e pame dhe disa pjestare islamike te uck qe dilnin fotografi si keta minjte e arabise me koka njerzish ne duar, madje po keta ish-uck po lene kosckat andej nga siria mtf... akte islamikesh ne trojet shqiptare do ishte dhe fundi juaj !!
  Po qe burre trego adresen e shtepise
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Do Not Tread On
  Anėtarėsuar
  14-08-2013
  Postime
  497
  Faleminderit
  44
  88 falenderime nė 61 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga Korcar-L1 Lexo Postimin
  Islami eshte fe e paqes, vetem po e le ate, atehere te pritet koka.
  Prandaj ka kaq shume islamike bota, miliarda, ngaqe kan frike te lene Islamin... dmth duket sikur jane frikacake.
  'Who is John Galt?'
  To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

 8. #8
  Veritas liberatis Vos
  Anėtarėsuar
  07-10-2006
  Postime
  2,206
  Faleminderit
  74
  51 falenderime nė 46 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Po qe burre trego adresen e shtepise
  mentalitet islamiku....mish per top. Mos u bej merak, kur te vije momenti do te tregoj nje gje tjeter
  Shqiperia ka rreshtur se ekzistuari qe kur jevgjit i thane vetes "shqiptar".
  xfiles

 9. #9
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Nese islami i vertete do ishte ky , atehere koka jote do ishte e para qe do mbahej ne doren e ketij Australianit qe buzeqesh.

  Nese koken e ke akoma te ngjitur pas qafes atehere thuaj ''alhamdulilah'' qe islami nuk eshte i tille.
  Nese jeta ime do te ishte ne meshiren e Islamit une do te masakrohesha si nje mace dhe trupi im i vdekur do te me qendronte e kalbej rrugeve per vite te tera sepse islami si ideologji eshte sistem totalitar. Une spo them se islami nuk eshte edhe fe apo filozofi jetesore por ne te njejten kohe eshte edhe ideologji. Nese une por edhe shumica e shqiptareve (perfshire ata myslimane 'tradicionale') do te isha(ishim) ne meshiren e Islamit e tregon historia cfare na ka ndodhur neve si popull dhe poashtu te pareve tane. Po te isha ne meshiren e Islamit atehere do te ishte njejte se cfare u ndodhi familjes Jasharaj qe u bombarduan e vrane masivisht.

 10. #10
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Shqiptarėt tė shokuar nga sjellja e Lavdrim Muhaxherit

  Sikur nė grupin e madh tė terroristėve tė organizatės famėkeqe ISIS tė mos kishte shqiptarė, mbase opinioni vendor do t`i pėrballonte pak mė lehtė skenat e vrasjeve masive si dhe masakrimeve qė kjo organizatė po i bėnė ndaj popullatės civile nė Siri e Irak. Mirėpo ėshtė pikėrisht njėri nga shumė shqiptarėt e rekrutuar nė Siri qė quhet Lavdrim Muhaxheri e i cili po bėnė kėrdi me popullatėn civile atje. Nė njė fotografi tė publikuar nga vet ai, shihet duke i kėputur kokėn njė personi me mjet tė mprehtė.
  Rrymat ekstreme fetare tash e sa kohė kanė kapluar edhe Kosovėn, ndonėse ėshtė mjaft e vėshtirė tė dihet se kush nė tė vėrtetė qėndron prapa tyre, por tė paktėn Adem Demaēi akuzon Serbinė, e madje edhe Londrėn.


  Shpėlarja e parave

  Derisa Bashkėsia Islame e Kosovės mohon bashkėpunimin me organizata islamiste qė kanė ardhė nė Kosovė me qėllim “bamirėsie”, analistėt mendojnė se pikėrisht ky institucion mbanė pėrgjegjėsi pėr kultivimin e kėtyre rrymave. Kjo sipas tyre, duke mos i kontrolluar ata qė mbajnė ligjėrata nėpėr Xhami. Madje analistėt shkojnė edhe pėrtej kėsaj duke thėnė se njerėz tė politikės pėrmes BIK-ut, kanė gisht krimin e organizuar dhe shpėrlarjen e parave qė kėto organizata e bėjnė nė Kosovė.

  Nuk ėshtė hera e parė qė Lavdrim Muhaxheri pėrmes fotografive e videove paraqet veprat e tij qė i bėnė nė Siri e Irak. Kėsaj radhe ai zgjodhi njė foto tronditėse qė ta ndaj me opinionit. Aty shihet duke i prerė kokėn njė personi me njė mjet tė mprehtė. Madje nė duart e tij vėrehet fare mirė edhe koka e kėputur e “robit”.

  Kjo fotografi ka ngjallur shumė reagime nė opinionin vendor. Akti u quajt makabėr nga politikan e njerėz tė ndryshėm Shoqėrisė Civile tė vendit tonė.

  Analisti i ēėshtjeve tė sigurisė Avni Islami nė njė prononcim pėr “Bota sot”, thotė se nuk ka qenė nė traditėn e Kosovės predikimi i Islamit Radikal.

 11. #11
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Ramadani: Ekstremizmi dhe tru-shpėrlarja ėshtė rritur, shumė vonė po reagohet
  Bota Sot | 30.07.2014 11:24
  Share on facebook Share on twitter Share on email Share on print More Sharing Services 3
  Ramadani: Ekstremizmi dhe tru-shpėrlarja ėshtė rritur, shumė vonė po reagohet

  Burim Ramadani nga Aleanca pėr Ardhmėrinė e Kosovės ka reaguar pas aktit tė njė ndėr pjesėtarėve nga Kosova mė tė njohur nė ISIS, Lavdrim Muhaxherit i cili i ka prerė kokėn njė personit e mė pas e ka shpėrndarė fotografin nė rrjeti social Facebook.
  Ramadani ka thėnė se pamjet tmerruese tė njė shqiptari tė Kosovės qė i pret kokėn njė tė riu janė dėshmi e nivelit tė rėndė tė kėsaj ideologjie terroriste dhe tru-shpėrlajra ekstremiste ka filluar shumė vite mė parė.
  “Pamjet tmerruese tė njė shqiptari tė Kosovės qė i pret kokėn njė tė riu janė dėshmi e nivelit tė rėndė tė kėsaj ideologjie terroriste.
  Tru-shpėrlajra ekstremiste ka filluar shumė vite mė parė.
  Psh. Lavdrim Muhaxheri, a ėshtė tru-shpėrlarė? Tash shumica thuani po.
  Por, disa vjet mė parė shumė pak njerėz kanė pasur dijen dhe guximin pėr tė drejtuar gishtin kah kjo ēmenduri.
  Madje, disa media e gazetarė mė akuzonin pėr "pėrzierje nė fe"(!).
  Tė tjerėt, keni bėrė fushatė kundėr meje pa u ndalur pėr vite tė tėra, ndėrsa nuk e keni kuptuar se realisht keni dėmtuar shoqėrinė dhe veten tuaj, sepse keni mbrojtur tru-shpėrlarėt.
  Para disa muajsh, njė shqiptar i Kosovė bėri sulm vetėvrasės nė Irak, duke vrarė mbi 50 civilė, gra e fėmijė. Po ashtu, edhe ky tru-shpėrlarė.
  Tė dy rastet terroriste, Lavdrim Muhaxheri dhe Blerim Heta, tregojnė pėr rrezikun e kėsaj ideologjie ekstremiste qė thirret nė emėr tė islamit.
  Vrasja e grave e fėmijėve dhe pretja nė fyt janė vepra terroriste. Asgjė mė pak.
  EDHE DIĒKA:
  Pse po alarmohemi ne shqiptarėt gjithnjė me vonesė?
  Pse jemi kaq tė padijshėm?
  Pse kurrė nuk mendojmė?
  Pse nuk kuptojmė asgjė?
  Pėr afėrsisht qe 7 vjet kam folur me saktėsi pėr ekstremizmin islamist, nė tė cilin janė pėrfshirė edhe shqiptarėt.
  "Anti-fetar", "jahudi", "anti-musliman", "qafir", "i Vatikanit", e ēka jo tjetėr mė keni thėnė.
  Saherė qė mė keni thėnė kėshtu e mė keni kėrcėnuar rėndė, e kam kuptuar sa keq i kemi punėt.
  Sikur kėto statusa t'i shkruanit edhe para 4-5 vjetėsh, kur ju kam alarmuar pėr kėtė, besoj se do tė rritej presioni social kundėr devijimeve.
  Nėse njė ditė shpejt ndodh ndonjė alt terrorist nė Kosovė, nuk keni pse tė befasoheni. I keni shenjat dhe tru-shpėrlarjen qe disa vite. I keni injoruar ato”, ka shkruar Ramadani nė Facebook. A.M

 12. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar mesia4ever pėr postimin:

  jarigas (18-08-2014)

 13. #12
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Nese jeta ime do te ishte ne meshiren e Islamit une do te masakrohesha si nje mace dhe trupi im i vdekur do te me qendronte e kalbej rrugeve per vite te tera sepse islami si ideologji eshte sistem totalitar. Une spo them se islami nuk eshte edhe fe apo filozofi jetesore por ne te njejten kohe eshte edhe ideologji. Nese une por edhe shumica e shqiptareve (perfshire ata myslimane 'tradicionale') do te isha(ishim) ne meshiren e Islamit e tregon historia cfare na ka ndodhur neve si popull dhe poashtu te pareve tane. Po te isha ne meshiren e Islamit atehere do te ishte njejte se cfare u ndodhi familjes Jasharaj qe u bombarduan e vrane masivisht.
  Nuk e dija qe jetoje ne manastir vetem me te krishtere.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 14. #13
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Nuk e dija qe jetoje ne manastir vetem me te krishtere.
  O hipo une jetoj ne nje shtet ne perendim, nuk jetoj ne manastir apo kishe, nuk jetoj i izoluar prej askujt. Ti do te gezohesha po te vritesha une a? Tung

 15. #14
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Jahjaga: Kosova nuk do tė lejojė tė bėhet burim i ekstremizmit


  Presidentja e Kosovės, Atifete Jahjaga ka takuar krerėt e institucioneve tė sigurisė sė Kosovės pėr tė diskutuar kėrcėnimin nga ekstremizmi dhe radikalizmi nė vend dhe masat e ndėrmarra nga kėto institucione pėr tė parandaluar dhe luftuar kėtė dukuri tė papranueshme.
  Duke vlerėsuar punėn e kėtyre mekanizmave dhe kontributin e tyre nė sigurinė kombėtare, Jahjaga ka kėrkuar nga krerėt e institucioneve tė sigurisė qė ta trajtojnė me prioritet dhe nė bashkėrendim kėtė kėrcėnim ndaj sigurisė sė Kosovės, rajonit dhe mė gjerė dhe nė bashkėpunim me partnerėt tonė strategjik tė parandalojnė qė Kosova tė bėhet eksportuese e kėtij kėrcėnimi global.
  Gjithashtu, Jahjaga ka thėnė se Kosova nė asnjė moment nuk do tė lejojė qė tė bėhet burim i ekstremizmit e strehimore e kriminelėve qė nxisin terror dhe urrejtje. Ajo i ka ftuar tė gjithė qytetarėt e Kosovės e komunitetet fetare qė tė bashkėpunojnė me autoritetet vendore dhe mekanizmat e sigurisė pėr t’i pėrndjekur penalisht individėt qė qėndrojnė prapa kėtyre pėrpjekjeve pėr tė destabilizuar Kosovėn dhe traditėn e saj tė gjatė tė harmonisė ndėrfetare.
  “Ėshtė pėrgjegjėsi e jona si institucione dhe si shoqėri t’i dėnojmė kėto fenomene tė shėmtuara. Ne duhet tė distancohemi nga kėto akte mizore tė kriminelėve, dhe ata duhet t’i denoncojmė dhe t’i trajtojmė si tė tillė”, thuhet nė komunikatėn e lėshuar nga Presidenca. A.M

 16. #15
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,939
  Faleminderit
  142
  222 falenderime nė 186 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
  Ti do te gezohesha po te vritesha une a? Tung
  Ty te kercenohet jeta prej muslimaneve? Pse ke qejf te besh drama ne cdo postim? A nuk e kupton qe ti nuk je aspak ndryshe nga Lavdrim Muhaxhiri? Nje kopje jeni vetem se te vendosur ne pole te kunderta. Nese neser hapet nje front luftarak i krishtere per te hequr qafe muslimane ti do jesh i pari ne rradhe per te prere koka. Egzistenca jote ne kete bote nuk do kish kuptim pa islamin. Ti nuk can koke per Xhejzusin , ai eshte thjeshte nje vegel per te ushqyer mllefin tend shpirteror per islamin. Nese sdo kishte lajme te tilla nga islami ti do kish vdekur me kohe njesoj sikur nje drogaxhi pa dozen e tij.

  Qe ti kthehem pyetjes tende. Sa vjec je seriozisht? I ke mbushur te 20-tat? Jo mua po asnje anetari ne forum nuk i plas shume nese ti je i vdekur apo i gjalle. Hajde tr@p hajde.
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 17. #16
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  Ty te kercenohet jeta prej muslimaneve? Pse ke qejf te besh drama ne cdo postim?
  O hipokrit, nese une te them se shpresoj qe greket te ta presin koken ty e te me pyet se perse e deshiron kete e une ta kthej me 'perse ben drama ne cdo postim'?

  Citim Postuar mė parė nga angmokio Lexo Postimin
  A nuk e kupton qe ti nuk je aspak ndryshe nga Lavdrim Muhaxhiri? Nje kopje jeni vetem se te vendosur ne pole te kunderta. Nese neser hapet nje front luftarak i krishtere per te hequr qafe muslimane ti do jesh i pari ne rradhe per te prere koka. Egzistenca jote ne kete bote nuk do kish kuptim pa islamin. Ti nuk can koke per Xhejzusin , ai eshte thjeshte nje vegel per te ushqyer mllefin tend shpirteror per islamin. Nese sdo kishte lajme te tilla nga islami ti do kish vdekur me kohe njesoj sikur nje drogaxhi pa dozen e tij.

  Qe ti kthehem pyetjes tende. Sa vjec je seriozisht? I ke mbushur te 20-tat? Jo mua po asnje anetari ne forum nuk i plas shume nese ti je i vdekur apo i gjalle. Hajde tr@p hajde.
  O zoteri une per kete jam anetaresuar ne kete forum. Te u ofroj argumente shqiptareve kunder feve te rreme, e une mendoj se islami dhe evolucioni jane dy ideologjite qe u kane bere me se shumti dem atyre pasuar nga 'orthodoksia e Greqise.. O zoteri une jam i krishter por nuk d.m.th. se nuk kam te drejte te i keshilloj bashkeatdhetaret e mi kur mendoj se jane gabim.
  Une kurre sdua te perlyej duart e mia me gjak, vetem nese do te sulmohej vendi im atehere do te isha ne gjendje te vras vetem ne vetmbrojtje te vendit tim, mos akuzo e shpif pa baza.

  Ateisti kritikon krishterimin. - Ai drejtohet nga ndjenjat e tij te sinqerta.
  Myslimani kritikon krishterimin - Ai drejtohet nga dashuria per te krishteret.
  I krishteri kritikon islamin dhe ateizmin - Ai drejtohet nga urrejtja per myslimanet dhe ateistet 'te cilet do t'i masakronte pa nje pa dy'. Logjika 'e pshurrt' e disave (forumiste te nderuar me falni ne shprehje por keta t'i vrasin qelizat e trurit nje nga nje)

  Heu kuku per mendet e juaja dhe te disa ateisteve. Shyqyr qe shqiptaret nuk jane ne meshiren tuaj se ju do te shkatrronit edhe kete pak perparim qe kemi bere si popull. Mos ofendo vend e pa vend e mos bej provokime, nuk do te bie ne nivelin tend. Jo tra.p, por deri tani do te behesha kulceder me cfare njerez debatoj.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga mesia4ever : 30-07-2014 mė 16:06

 18. #17
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Lavdrim Muhaxheri, Mehmeti: Ēdo pyll i ka bishat e veta

  Publicisti i njohur shqiptar Kim Mehmeti, duke komentuar veprimet e Lavdrim Muhaxherit, pjesėtar i organizatės ISIS, i cili nė fotot e publikuara nė media shihet duke prerė kokėn e njė personi, veprimet e kėtij tė fundit i ka quajtur tmerruese, duke thėnė se kėto janė jashtė logjikės islame dhe traditės sė kombit shqiptar.

  “Janė tmerruese lajmet qė tregojnė pėr veprat jonjerėzore, vepra qė shqiptaria nuk i ka bėrė as kur ka qenė e pėrballur me armiqtė qė ia kanė vrarė fėmijėt e gratė, vepra aq antifetare sa shkelin mbi thelbin e fesė islame, qė thotė se duhet t’i duash tė gjitha krijesat qė i ka dhėnė Zoti, se vetėm Allahu mund ta gjykoj njeriun, se vetėm Zoti jep e merr jetė, vepra qė nuk duhet tė na ēojnė tė ndjehemi kolektivisht fajtorė, ngaqė ‘ēdo pyll i ka bishat e veta’, ngaqė ne jemi si ēdo popull tjetėr dhe ėshtė iluzion tė besosh se mes nesh nuk ka edhe vrasės tė tė gjitha llojeve”, ka shkruar Mehmeti nė Facebook.

  Mehmeti ka thėnė se “obligimi ynė ėshtė tė mos lejojmė qė destruktiviteti individual ta njollosė e tė shkelė mbi shqiptarinė dhe mbi fenė tonė!”

 19. #18
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Labinotė Demi- Murtezi: Lavdrim Muhaxheri lėndoi shpirtrat tonė

  Deputetja e Partisė sė Drejtėsisė, Labinotė Demi – Murtezi ka thėnė se veprimi i djeshėm i Lavdėrim Muhaxherit ka lėndėuar thellė shpirtrat tonė. Deputetja e parė mė shami nė Kuvendin e Kosovės, ka thėnė se shqiptarėt janė shquar pėr tolerancė fetare.
  “Thyerjet e miteve jo gjithmonė janė tė arriturat e atij populli. Gjesti jonjerėzor qė bėri Lavdrim Muhaxheri, lėndoi thellė shpirtrat tanė dhe krenarinė tonė. Populli shqiptar i besimit Islam si dhe shqiptarėt e konfeksioneve tjera, janė shquar pėr tolerancė fetare, humanitet tė pashoq dhe ndėrgjegje tė pastėr. Tė tillė mbetemi deri nė frymėn e fundit”, ka shkruar ajo nė Facebook.

 20. #19
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Anėtarėsuar
  01-12-2006
  Vendndodhja
  Guinea
  Postime
  6,436
  Faleminderit
  415
  144 falenderime nė 138 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  Isa Mustafa: Feja po manifestohet me uniforma dhe mjekra


  Lideri i LDK'sė, ISa Mustafa ka shkruar nė facebook pėr zhvillimet e fundit. Ai ka folur prej korrupsionit e deri te manifestimi i fesė.

  Lexojeni tė plotė komentin e tij nė facebook:

  “Tė dashur miq,

  Vitet e kaluara, popullata e Kosovės cilėsohej mė optimistja. Optimizmi ėshtė veti e mirė, sepse njerėzit mendojnė pozitivisht dhe shpresojnė pėr njė tė ardhme mė tė mirė. Njeriu nganjėherė bėn luftė me vetveten, se a duhet tė kritikohen aq shumė e aq rėnd institucionet nė Kosovė, tė cilat lindėn nga flijimi i shumė njerėzve, familjeve e gjeneratave.

  Thjesht mund tė vėrehet se tranzicioni nė tė cilin po kalojmė, na ka gjetur tė papėrgatitur: njerėzit i bėri tė etur tė fitojnė shpejtė e tė korruptohen, shkollat i pėrplasi me ide dhe eksperimente tė atyre qė nuk vlenin as pėr pesė pare nė vendin e tyre, por erdhėn “tė reformojnė” e ta fundosin arsimin tonė bashkė me njerėz me diploma “fast food”, siē thotė njė profesor dhe mik i imi; feja ka marrė pėrmasa tė manifestimit me uniforma dhe mjekra qė mė sė paku u pėrngjajnė qytetarėve tanė e me individė qė nė vend tė misionit tė besimit nė zot e dashurisė pėr njerėzimin, mbjellin urrejtje fetare e gjinore, vrasin njerėz e presin koka duke u thirr nė Allahun.

  Ne kemi nevojė ti ndalim kėto dukuri, kemi nevojė qė shtetin tonė ta kthejmė dhe ta zhvillojmė nė binarė normal. Nuk mjafton vetėm tė distancohemi ndaj njerėzve dhe veprave tė llahtarshme tė tyre, ndaj atyre qė po e plaēkitin ēdo ditė kėtė vend e ndaj atyre qė duhet tė pėrgjigjen pėr vrasje e ekzekutime. Nė duhet tė tregojmė guxim dhe gatishmėri pėr tė zbatuar drejtėsinė. Ne, institucionet dhe qytetarėt e kėtij vendi. Tė tjerėt mund tė na ndihmojnė, por nuk mund t’i bėjnė punėt tona".

 21. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-09-2011
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  180
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A eshte ky Islami i vertete, (qe po na fshehin hoxhallaret dhe disa myslimane)?!

  sa i pritshem ky "shokim" prej personaliteteve te Kosoves

  ani pse deri dje shumica prej tyne nuk fliste kur rriheshin njerez prej besimeve apo bindjeve te ndryshme prej tipave si ky muhaxheri
  kur shaheshin femrat baze feja
  kur fyhej Skenderbeu e Nane Tereze e shume te tjere baze feje, bile e merrnin me te qeshur
  kur kerkohej te ndryshohet historia shqiptare baze feje e Erdogani pritej si hero

  u desh nje muhaxher qe te tronditeshin keto? une mendoj se jane nje grup frikacakesh qe nuk kane as 1% te guximit te atyne qe deri tash kane folur e nuk priten me u pre koka njerezish. Kur "tronditet" bash Krasniqi tash sia leverdis

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •