Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 11 prej 11
 1. #1
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-07-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Post Si ta sjell burrin nga Shqipria n SHBA?

  PERSHENDETJE...jam nje citizene amerikane por tani gjendem ne shqiperi ku ndodhet burri im dhe femijet ..dua te bej nje bashkim familjar ...cfare te beje qe burri im dhe femijet te vin bashke me mua ne amerike??

 2. #2
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Nuk i merr dot menjehere. Eshte nje procedure e gjate qe duhet ndjekur dhe qe merr kohe.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  25-07-2014
  Postime
  2
  Faleminderit
  1
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  e di ..por po the se cfare duhet te bej ..ku duhet te aplikoj..sa kohe zgjat ,...etj.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
  Antarsuar
  19-11-2003
  Vendndodhja
  sopr'un'curva
  Postime
  13,460
  Faleminderit
  18
  255 falenderime n 230 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  icik si shtejnxh duket ky muhabet...

  se te behesh citizene do ca vjet...

  dhe burrin me kalamaqerit ku i ke pasur deri atkohe?

  apo je martuar tani?
  --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

  ---voudou.. ---

 5. #5
  .
  Antarsuar
  24-04-2002
  Postime
  2,012
  Faleminderit
  0
  64 falenderime n 55 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Citim Postuar m par nga klorin Lexo Postimin
  e di ..por po the se cfare duhet te bej ..ku duhet te aplikoj..sa kohe zgjat ,...etj.
  Fillo duke lexuar ketu http://www.uscis.gov/family/family-us-citizens

 6. Anetart m posht kan falenderuar BOKE pr postimin:

  klorin (25-07-2014)

 7. #6
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Qytetare amerikane dhe se ke idene ku te kerkosh ndihme? Nejse ploteso formularin per bashkimin familjar. Eshte nje forme e caktuar,( te website te shpjegon cila forme duhet per te terhequr bashkeshortin. Poston aplikimin me pagesen perkatese dhe prit pastaj te kthejne pergjigje. Mund te presesh deri ne 6 muaj a me shume qe te vije pergjigja e pare. Do te kerkojne dokumentat perkatese. Nese mungon ndonje do te te njoftojne. Procedura e gjitha mund te zgjati nga 1-3 vjet ne varesi te specifikave te vecanta qe mund te kete nje ceshtje. Te uroj bashkim sa me te shpejte me familjen!
  Feelings change - memories don't.

 8. #7
  Updating.... Maska e Wordless
  Antarsuar
  19-06-2002
  Vendndodhja
  Undercover
  Postime
  3,175
  Faleminderit
  12
  198 falenderime n 164 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Do jet ndonj plakaruqe q ka mar ndonj un t ri pr hasbnd .. ka ardhur ktu e rimasta in inta dhe i'a ka ngecur ditziut e do ta prfundoj kt pun n r
  Ky shtet sht ky q sht sepse qytetart tan jan kta q jan !

 9. #8
  i/e regjistruar Maska e silvanakadare
  Antarsuar
  02-11-2015
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Une qe po te pergjigjem jam gjithashtu nje shtetase amerikane qe kam kaluar te njejtdn eksperience si ty. Me mori 3 vjet fiks ta sillja tim shoq perseri ne Amerike. Gjeja e pare qe duhet te besh eshte te kthehesh sa me pare ne Amerike s e bashku me femijet e tu. Nese vazhdon te rrish ende ne Shqiperi nuk ke per ta marre kurre burrin ketej. Ti duhet te gjesh pune e te fillosh te jetosh perseri ketu ne amerike dhe ti probosh shtetit amerikan qe po struggle even financiarisht per te mbajtur femijet. Pasi ta kesh bere kete te keshilloj te gjedh nje avokat te te ndihmoje me plotesimin e formulareve pasi eshte nje procedure e gjate dhe e veshtird qe kerkon durim sakrifice zgjuarsi e shkathtesi. Nese ke pyetje te tjera mu drejto ne privat te te ndihmoj mesa mundem. Pac fat!

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Silvana shume dramatike e ke bere. Burri, gruaja terhiqet kollaj. Nuk ka nevoje te jete mire ekonomikisht. Kam njohur persona qe u kane bere bashkim familjar grave, burrave dhe vet s'kishin te ardhura. Garancine financiare ua kane bere te tjeret. Uroj qe tani i eshte futur rruges se bashkimit dhe mos i zgjasi shume. Thjesht u habita qe nuk eshte interesuar pa u bere me pasaporte Amerikane, por ka pritur gjer tani. Plus qe aty ku merr aplikimin per tu bere citizen merr dhe aplikimin per bashkim familjar. Kete duhet ta dinte shume mire. Nejse i uroj fat dhe bashkim sa me te shpejte me familjen e saj!
  Feelings change - memories don't.

 11. #10
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Antarsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime n 64 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Citim Postuar m par nga silvanakadare Lexo Postimin
  Une qe po te pergjigjem jam gjithashtu nje shtetase amerikane qe kam kaluar te njejtdn eksperience si ty. Me mori 3 vjet fiks ta sillja tim shoq perseri ne Amerike. Gjeja e pare qe duhet te besh eshte te kthehesh sa me pare ne Amerike s e bashku me femijet e tu. Nese vazhdon te rrish ende ne Shqiperi nuk ke per ta marre kurre burrin ketej. Ti duhet te gjesh pune e te fillosh te jetosh perseri ketu ne amerike dhe ti probosh shtetit amerikan qe po struggle even financiarisht per te mbajtur femijet. Pasi ta kesh bere kete te keshilloj te gjedh nje avokat te te ndihmoje me plotesimin e formulareve pasi eshte nje procedure e gjate dhe e veshtird qe kerkon durim sakrifice zgjuarsi e shkathtesi. Nese ke pyetje te tjera mu drejto ne privat te te ndihmoj mesa mundem. Pac fat!
  Nuk eshte e nevojshme per avokat, por dikush qe thjesht di te plotesoj formularin mjafton. Gjitheashtu ka edhe disa qendra bamiresie qe te plotesojne falas. Kjo duhet te vertetoje qe ka gjendje financiare te mjaftushme qe te sjelli burrin ketu. Nese ke dokumentacionin e duhur te shkon rreth 1 vit.
  I LOVE GOD

  j&g

 12. #11
  i/e regjistruar Maska e silvanakadare
  Antarsuar
  02-11-2015
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime

  Pr: Bashkim familjar ne usa?????

  Nuk desha te bej asgje tragjike, thjesht doja te ndihmoja te interesuaren duke treguar eksperiencen time. Nese ty te duket tragjike eshte pune per ty. Nuk marr persiper te bej avokatin dhe keshilloj qe askush mos te flase me kompetenca te plota ketu pasi nuk dime asnje detaj per rastin ne fjale dhe cdo rast eshte i ndryshem nga tjetri. Per ty mund te duket kollaj, per mua ishte nje ferr i vertete qe zgjati 3 vjet te plota. Gjithsesi i uroj fat te interesuares!

Fjalt Kye pr Temn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •